Při cestě autem z Chicaga do San Diega nabídne mladík Jim (C. Thomas Howell) svezení neznámému stopaři (Rutger Hauer). Jim neví, že stopař je brutální vrah a s úmyslem vraždit nastoupil i do jeho automobilu. Policie, aniž by měla tušení o existenci skutečného vraha, ale ze zabíjení podezírá právě Jima. Rutger Hauer v roli stopaře Johna Rydera předvádí ve scénách zuřivého řádění místy až nadlidský výkon. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

hnkflknk

Já nevím. Je to béčko? Není to béčko? No, jestli to je béčko, tak to je dobrý béčko. Jestli si myslíte, že nemůže být dobře natočené béčko, tak se na tohle koukněte. A posuďte sami.:-) Mám ráda překvapení a tady jich je hned několik. ()

dr.block

Přednost tohoto filmu je hlavně v jeho dějových zvratech, které prostě nelze předvídat. Herecký výkon Rutgera Hauera je opravdu výborný, toho psychopatickýho zabijáka mu prostě věříte na 100%. Další plus byly určitě efekty, které jsou s ohledem na dobu vzniku filmu víc než dobré a když k tomu ještě přidáte depresivní atmosféru pouště, vyjde vám z toho velmi povedený a nadprůměrný thriller. Určitě doporučuji. ()

RomanHyde

Hauer ve svém nejlepší formě.. Čtyři roky po Blade Runnerovi, kde taky náležitě promokl a kde našel svou geniální polohu sympatického záporáka, si střihl roli ve Stopaři, který se stal pro velkou část lidí kultovní. Nečekané zvraty, atmosféra podobná Spielbergovu Duelu, dlouhá dálnice, široko daleko nikde nikdo, hlavní hrdina čelící křivému obvinění ze strany policie a z druhé strany krvelačnému psychopatovi.. to jsou základní atributy tohoto napínavého a povedeného trihleru se spoustou zvratů a výbornou atmosférou. Po jeho shlédnutí zvážuji více koho si vezmu do auta :) ()

M.E.K.Y

Zajímavý debut. Čekal jsem sice daleko víc, než čeho jsem se dočkal, ale beru to. Thriller z roku mého narození, takže klasická atmosféra, s jakou se v 90-tých letech točily téměř všechny filmy, se k tomuto "road movie" krásně hodí. I přesto, že zde bylo několik dobrých kamerových prvků, tak nejsem spokojený s celkovým vzezřením filmu. Je to thriller, takže přidat a ubírat napětí a měnit hustotu atmosféry by neuškodilo. Je to příliš statické, nesoucí se ve stejném duchu. Z toho pak plynou nežádoucí hluchá místa a je jich hned několik. Závěr? Stopař je velice specifický thriller. Bohužel, díval jsem se na něj s nezaujetím... ()

Pitrsss

Můj velice oblíbený thriller s Hitchcockovským nádechem a hutnou atmosférou. Prázdné vyprahlé silnice, široko daleko nikdo. Mladík, ve špatnou chvíli na špatném místě a pološílený Rutger Hauer, jehož oči se Vám dost možná vypálí do sítnic. Skvělé dějové zvraty, které opravdu není snadné předvídat a jedna solidní filmová smrt alá kamión. Škoda určité utahanosti, jinak by to bylo na plnou palbu. 80% ()

papyrosaurus

Dálnice, poušť, zapadlé a mrtvé (!!) motely a benzinky a.......stopař. Atmosférická osmdesátková thrillerová záležitost, která má dvě polohy, jednu mrazivou, surovou až nechutnou, která se záhy změní v akční štvanici, kdy si nemůžeme být jisti ničím a nikým. Otázky bez odpovědí, spravedlnost bez soudu. Klasika!!. ()

arcticsky

Rutger - ďábelský, jako pitralon vlezlý a všudypřítomný seriový vrah bez jasné motivace...napínavý a zajímavý film. ()

husokachna

Všehoschopný (a očividně i všemocný) Ražér si chce hrát a to si pište, že si hrát bude. Každých pět minut jsem si říkal, kam jako tohle půjde dál a každých dalších pět minut byl překvapen. A i když si tvůrci vypomáhají, jak to jen jde (Ryder je takový bůh na stroji, který se objeví, kde chce, udělá, co chce a nikdo mu v tom nezabrání), je osvěžující v dnešní době vidět 30 let starý film, u kterého absolutně nebudete vědět, co bude za chvíli. A při sledování mě napadla soukromá definice rozdílu mezi špatným a dobrým béčkem. Dobrý béčko může být hloupý, stejně jako to špatný, ale nedá vám možnost o tom přemýšlet. Já byl napnutej jak struna, nepřemýšlel a parádně se bavil. PS: eRHáčko je bůh. PPS: tohle je přesný :-D (cituji J*A*S*M) - Příběh je opravdu nepředvídatelný, ale nabízí se otázka, děje-li se tak díky scénáristově genialitě, nebo spíš zvůli. ()

Elgin

Toto dielko srsi temnotou a zaroven pre mna jeden z nostalgickych filmov ked nas otec prvy krat zakupil drahy videoprehravac a ja som si siel pre VHS kazetu do videopozicovne. Des a strach si pametam este z tej doby a vzdy sa rad opet bojim pri prehravani tohto velmi zaujimaveho pocinu. Skor to beriem ako mrazivy hororovy pribeh nez ako akcnu pecku. Atmosfera husta a ponura kde nasho hlavneho predstavitela dotlaci do neriesitelnej situacie, ktoru je nuteny riesit okamzite. Rutger Hauer nam tu opet dokazuje ze je a bude herecka hviezda ktora sa na filmovom nebi nestrati. 95% ()

JohnFarst

Stopár je prvotriednym thrillerom 80. rokov plný nepredvídateľného zla a temnoty, ktorý si za svoju atmosféru zaslúži oscara. Robert Harmon mal dobre naštudované klasické thrillerové ťahy a vo svojom debute ich dokonale zúžitkoval. S ničím sa "nepára" a hneď od začiatku začína rozohrávať ťaživú, pochmúrnu psychologickú hru Johna Rydera s mladým a neskúseným Jimom. Voľba Rutgera Hauera bola najväčším šťastím celého filmu. Jeho výkon je nepopierateľne najlepší a už len pri letmom pohľade do jeho temných očí naskakuje husia koža. V strede film trocha spomalý nadobudnuté tempo ale vo vynikajúco vygradovanom konci si to aj s úrokmi vynahrádza. Jim sa z chicagskeho neviniatka stáva posadnutou obeťou vraha a nebude mať pokoj na duši kým ho neuvidí ležať stopercentne mŕtveho pri svojich nohách. Áno Stopár nie je čistokrvný thriller, je to kombinácia horroru, thrilleru a psychologickej drámy čo z neho robí výbornú štúdiu chovania človeka v krajnej núdzi. Urobilo to na mňa asi taký dojem ako tohtoročná Táto krajina nie je pre starých. Minimalistická kamera, hudba, výborne natočené scény (benzínová pumpa, konečná naháňačka) a hrozivý výkon Hauera stoja za štyrmi *. ()

jorgus

velka ocekavani ale film jede v linii beckovych thrilleru..vyzdvihovane necekane dejove zvraty jsou jen berlickami aby film neskoncil po chvilce..hlavnim zaporem pro me je nesympaticky hrdina a jeho nelogicke chovani..myslim ze jen male procento lidi by po prvnim incidentu se chovalo jako on:) ()

Mat21

Americká poušť plná překvapení a v ní se nacházející všehoschopný maniak, to jsou nosné kameny firmu Stopař. Rodiče mi vždycky říkávali, neber stopaře - je to nebezpečné, a měli pravdu. Tohoto rčení se však nedrží Jim Halsey, který se rozhodne zastavit záhadnému stopaři na cestě do Kalifornie. Svého rozhodnutí však začne záhy litovat, když ve stopaři objeví vraždícího maniaka. Netuším, jak zapůsobil na Jima, ale jemu se rozhodne "zpříjemnit" cestu daleko pikantnějším způsobem. ● Stopař je jako fantom, dokáže se v kterémkoliv okamžiku objevit, zasáhnout nejefektivnějším způsobem a záhy zase zmizet. Přitom jeho běsnění je ztvárněno po vzoru filmů ze 60. let podléhajících tvrdé cenzuře, místo potoků krve a létajících těl vzduchem, budeme se muset spokojit pohledem na opuštěné auto u krajnice či střílejícího stopaře bez patřičného vizuálního ztvárnění. Ve filmu převažují hluchá místa, ve kterých se prakticky nic neděje a při kterých jsem po vzoru mladíka taktéž málem usínal, aby pak byly prostřiženy zásahem stopaře a opět se slily do akce přímo idiotsky jednajících strážců amerického zákona. Ve společnosti masového vraha je opravdu vhodné začít hrát karty. Očekával jsem na konci filmu alespoň pointu jednání stopaře či nečekané spolčení s dalšími osobami, ale nic takového se nestalo. Závěr filmu je stejně otřesný, jako celý film. ║18.4.2009║ ()

Wawer

Nesmrtelná, nestárnoucí klasika. Nebýt místy naprosto iracionálního chování hlavního hrdiny, mohlo to být i za 5* ()

RedHot

Potenciál film určitě měl a atmosféru se alespoň zprvu budoval dařilo poměrně slušně a nad poměry, ale co se nepokazilo na začátku, to dohnal konec. Jakoby režisér vyčerpal veškerou svou energii hned na prvních pěti kilometrech a zbytek maratonu slábl a slábl, až ho nakonec neudýchal. Škoda. ()

Kdo s kým a za kolik

Kdo s kým a za kolik