Il grande duello

Le grand Duel

Grand Duel

Western

Itálie / Západní Německo / Francie, 1972, 98 min

Dobrý snímek s příchutí opravdu neopakovatelné drsné atmosféry, závěr sice jemně fádní avšak celkovost působí se skvělou a zvláštní hudbou Bacalova velice slušně.(17.7.2008)

Prekvapivo parádny western. Čo spočiatku vyzerá ako tuctová naháňačka sa postupne mení na svieži filmík s fajn postavami na pozadí a i keď o duel až tak nejde, western slušne baví až do konca...(27.7.2016)

• špaček421

Průměrný western s Lee Van Cleefem. Režisér evidentně kopíruje Leoneho, ale vůbec mu to nejde, děj není zajímavý a docela jsem se nudil. Ale Lee jako nikdy nezklamal, stejně jako záporáci, zvláště Horst Frank byl dobrej a ten poďobanej byl fakt hnusnej. Ten mladej nic moc. Hudba byla zajímavá, hlavní téma legendární (použito v Kill Bill), akorát by mě zajímalo, kdo to teda složil, protože v Kill Bill je uveden Luis Bacalov, ale v titulcích tohohle filmu je někdo jinej. (obrázky)(13.2.2010)

7/10 Dalsi nadprumer, jak je to u Cleefa zvykem. ;]] Zase tam ma nejakeho mladeho do dvojky, dej plny zvratu a prekvapeni. Zkratka, kdyz americky western, tak italsky ;]](6.3.2007)

Prvé čo ma na tomto snímku zaujalo bola tá pochmúrna ale zároveň fascinujúca hudobná kompozícia. Soundtrack ktorý dotvára atmosféru je sprevádzaný celím filmom. Drsný Lee Van Cleef opäť boduje a ako šerif pomáha neprávom odsúdenému mladíkovi vyhľadať vraha svojho otca. Nechýbajú skvelo nastrihané prestrelky pohľady do očí, zvraty , a záverečná prestrelka s bossom. Spaghetti western ako vyšitý. Samozrejme keď si to porovnám s takými režisérmi Ako Sergio Leone alebo Corbucci nebolo to úplne dokonalé. Keby že je finálna prestrelka nejako lepšie vymyslená a dlhšia asi by som dal aj plní počet.(19.7.2013)

• Kubaso

Smutný důkaz toho, že geniální hudba (resp. jen a pouze ústřední motiv, jenž si suverénně vykračuje vedle toho nejlepšího od Morriconeho), dobrá kamera, výprava a schopná režie ještě nemusejí dát dohromady dobrý film. Vidím to na takový lepší, lehce nudící podprůměr, který tak dlouho oddaluje zápletku příběhu, až o ni nikdo nestojí. Naneštěstí si neustále hraje na něco víc. Za pozornost určitě stojí flashbacky a finální souboj, ale díky scénáři a nedostatku originality je to jinak bohužel grande nic.(2.10.2010)

• jilda

Slabé, bez vtipu, přehrávané. Italové uměli natočit o dost lepší westerny.(21.12.2008)

Základ pro velmi dobrý western v tom bezpochyby je. Herci, především Van Cleef a Horst Frank, však nejsou využití tak, jak mohli být, podobně jako zajímavý příběh, kamerové nájezdy apod. Mohlo to mít klidně přes dvě hoďky, děj by byl propracovanější a člověka by to víc pohltilo. Ale i tak výborně sedlo.(14.10.2014)