Intergalaktická policistka Melanie Ballard se svým týmem dostala za úkol přepravit nebezpečného zločince zvaného Desolation Williams do vězení u města Chryse na planetě Mars. Ocitáme se v budoucnosti vzdálené dvě stě let, kdy kolonizace Rudé planety už není jen snem. Jenže posádka na Marsu náhodou vykopala pradávný marťanský obranný systém a ten přiláká válečné duchy původních obyvatel planety, kteří ovládnou většinu lidí. A když Melanie a její tým přistanou, pochopí, že všichni, včetně vězně, musí spojit své síly, aby přežili útok pomstychtivých duchů, toužících po jediném - zničit na Marsu vše, co pochází ze Země. (oficiální text distributora)

cityman

Pravdou je, že Carpenter umí i lepší kousky, nicméně na poměrně vetchém a předem čitelném scénáři se mu podařilo vystavět děj, který je svižný a celý snímek tak splňuje to co od něj obyčejný divák očekává: spád, akce, efekty a spousta zabíjení. Prostě B-čko s A-čkovým rozpočtem, ale poctivé B-čko. ()

Skalda

Myšlenka stokrát promletá jinde - a líp! Herci kteří neustále na někoho střílí - nebo kříčí a jsouz bezradní, ale vždycky během dalších 5 vteřin situaci hravě zvládnou. Pak dvakrát mrknou do kamery, že je to děsně cool a že to celé není zas až tak vážné - viz závěr a Ice Cube. Ovšem ta kamera je dobrá, pár nápadů tam je fakt dobrejch (např. náznak matriachální společnosti) jenomže jsou pohřbený pod nánosem naivních časových smyček. Kdysi jsem se na tenhle film fakt těšil - pak šel rovnou do videodistribuce. To už mě jímalo neblahé tušení. Bohužel bylo to tak, ale stále jsem doufal. Když jsem se pak začal dívat - doufal jsem dál. Uběhlo zhruba půl filmu a šel jsem vyvenčit psa... Ale musím říct, že na 2. shlídnutí už to není zas tak špatný. A když si člověk va DVD projede dokumenty o výrobě triků apod. má chut říct, že to je dobrej film. Snad kdyby v tom nehráli zrovna tihle herci. Nikdy to neodpuistim J. Stathamovi. ()

bobstock

Ze zajímavého námětu zbylo jen čekání na nahou Natashu, které nebavilo. Pam Grier odpravili moc brzo. Z Jásona udělali nadrženého vola na vedlejší koleji. Opuchlý Ice Cube ukázal, jak to drsňácky nezvládá. Atmosféra chyběla, mimozemšťani chyběli. Uřvaný ´´kissáci´´ by nevystrašili ani 3letý dítě. Tak nevím, kde jsme se měl u Carpentera bát. Za těsný nátělník v poslední scéně dám jednu stár. 20% ()

DAVID.LOPAN

No dobře, je to béčko jak stehno. Tohle se podle mě může líbit jen člověku, který je odkojený osumdesátkama, protože to trošku takové je. Nicméně pro mě parádní oddechová zábava.80% ()

JK-Stinger

Bože to byla kravina. Na druhou stranu, když to neberu jako horor, ale takřka videoherní výplach s kousky humoru (jako otevírání plechovky mačetou si budu asi pamatovat dlouho), světlé momenty bych si našel. Víckrát ale vidět nemusím. ()

Flopik

Čistokrvné béčko s pár plusmi ale aj mínusmi. Akcia celkom prehľadná, postavy sympatické , Natasha je kočka a vidieť Jasona s vlasmi je tiež už dnes výnimočné. Nudu s tým zabijete ak viete čo od filmu čakať tak sa ako tak aj zabavíte. ()

Kosťa

Už dlouho se mi nestalo, že bych v půlce filmu chytil časový posuvní přehrávače a druhou půlku jenom projel. Strašné herecké výkony, nudný a stupidní děj, naprosto dementní chování hlavních hrdinů, o dialozích ani nemluvě. A styl vyprávění ??? Flashback ve flashbacku, to teda fakt ne. Ta jedna hvězdička je tak z půlky za Jasona Stathama a z půlky za otevírání plechovky mačetou v rauši. ()

Czernozub

Blond holčina střílí zvrácená monstra. Nemůžu se zbavit dojmu že už jsem něco podobného viděl, jen ta holčina nebyla blond... ()

Bozvav

Velmi podprůměrné béčko, jenž není hororem, ale spíše hororovou akční slátaninou. Námět by šel, ale dík zpracování došel maximálně tak do ....... Za mne jedna poblinkávající hvězdička. ()

Tequila

Otřesný zážitek. Takové zklamání od Carpentera nepamatuju. Čekal jsem přirozeně béčko, ale béčko hravé, zábavné, atmosferické. Čeho se mi však dostalo? Chabých, necharismatických postav (trochu to zachraňoval jen Ice Cube), trapných dialogů, mizerného příběhu maskovaného samoúčelným hopsáním v časových rovinách a v neposlední řadě chaotické, špatně natočené akce. Vše korunoval idiotský závěr. ()

Rannveig

Ve svém žánru "sračka" výborný film, mám rád takovéto akční sračky. Výborná postapocalyptická atmosféra!-) Ačkoli to není postapocalyptický film!-) ()

Heroine

John Carpenter má na svém účtu pár dost solidních hororů, ale tady se zdá že sáhl vedle. I když obsazení není úplná katastrofa, něco tomu rozhodně chybí. Asi mozek... ()

GOREGASM odpad!

Nikdy by mně nenapadlo, že dám Johnu Carpenterovi odpad, ale v noci bych se propocený odkopával, kdybych tak neučinil. Taková bída a trapnost si podaly ruce v Ghosts of Mars. Jediné, co skutečně pobaví, je anglánský přízvuk Jasona Stathama, který se pokouší "zklátit" herecké prkno a bohovsky symetrickou vojandu, Natashu Henstridge (zasloužila by si sbírku na herecký kurz). Dost ale bylo ironie, Carpenter je tragický na všech frontách - scénář je jeden velký nonsense, kde postavy jednají logicky vlastně nikdy, soundtrack s Johnovými synťáky a rádoby tvrdými metalovými riffy se k dění na plátně až groteskně nehodí a natočené je to jako v těch nejlevnějších kulisách, přičemž podobnost se stylovou ateliérovostí seriálů Červený Trpaslík je jen čistě náhodná. Že se tady sešla tak různorodá herecké parta (fanoušci Ledové Kostky skákejte do stropu) se dá vysvětlit jen jménem režiséra, který tak špatnou "věc" doposud nenatočil. 5% P.S. Btw Co tady stálo 28 mega??? ()

John Carpenter chystá návrat

John Carpenter chystá návrat

03.08.2008

Hororová legenda John Carpenter, tvůrce filmů jako Halloween, Věc nebo Velké nesnáze v Malé Číně, poslední dobou pracuje především pro televizi (jeho příspěvky do série Mistři hororu patřily k těm… (více)

Návrat Johna Carpentera

Návrat Johna Carpentera