Intergalaktická policistka Melanie Ballard se svým týmem dostala za úkol přepravit nebezpečného zločince zvaného Desolation Williams do vězení u města Chryse na planetě Mars. Ocitáme se v budoucnosti vzdálené dvě stě let, kdy kolonizace Rudé planety už není jen snem. Jenže posádka na Marsu náhodou vykopala pradávný marťanský obranný systém a ten přiláká válečné duchy původních obyvatel planety, kteří ovládnou většinu lidí. A když Melanie a její tým přistanou, pochopí, že všichni, včetně vězně, musí spojit své síly, aby přežili útok pomstychtivých duchů, toužících po jediném - zničit na Marsu vše, co pochází ze Země. (oficiální text distributora)

Pollini

Hvězdička za zajímavý námět, ale s dobrá myšlenka končí totální blbostí. Charaktery herců jsou bez osobností a slívají se do jedné kaše. A obrovské megaklišé v podobě akčních scén, kde padají hlavy. Někdo se snažil v boji zachránit podstatu filmu, která mi bezpečně unikla a ultra ohraný závěr, že všechno je zase jen politika. Jo, už jsem říkala, že je to nuda? ()

JARDAHONDA

Mistr hororu režisér John Carperten, autor hitu roku 1998 Upíři i dnes již klasických hororů Věc a Halloween, uvádí sci-fi thriller nabitý vzrušujícími akčními scénami a mrazivým napětím. Osobně se mi pekelná jízda intergalaktického příběhu líbila. Považuji tento snímek, až na pár renonců za hororovou lahůdku. **** ()

Dexies

Béčko jak vyšité, ale proč ne ? minimální příběh tu je, akce a trocha napětí se tu občas taky objeví ... jednoduchý film, který neurazí, ale ani nepotěší ... ()

Blablador odpad!

Uff. Tohle má všechny atributy filmu pro kretény. Emancipovaná feministka drtí svojí pěstičkou chlapy okolo. Hustě cool nigga přenesl svoji rasovou křivdu až na Mars. Všichni se chovají jak blbci, nelogický děj, dialogy o ničem, CGI ubohé. Když si infikované oběti začaly hustokrutopřísně brousit zuby, věděl jsem, že je hotovo. Odpad! ()

Hyenodhon

Mě se to docela líbilo. Ateliórový béčkový horor, s nevhodným obsazením herců (jediný Statham a Duvall něco hrají). Děj není zrovna nápaditý a efekty spolu se souboji , také neuchvátí. Ale přes to všechno je to vlastně roztomilý počinek svého druhu, který jsem dokoukal. Na nic si to nehraje, ale ani neurazí. ()

Dalajlada

Téma dobrý, ale zpracování o ničem. Kulisové městečko, prkenné souboje a výkony herců jsou asi to nejlepší, co se tu přihodilo. Nejvíc mě ale iritovala hudba, která se k filmu vůbec nehodila. Teda alespoň k většině jeho částí. ()

Mac._

Film s interiéry, na kterých sci-fi nepřipomíná zhola nic. Nazvat ho béčkem, urazím klasiky tohohle žánru jako jsou Věc, Predátor, Total Recall a jiné lahůdky, které v téhle kategorii inspirovaly další. Takže céčko, většinou nudný a bez atmosféry. Alespoň ty kozy kdyby proběhly, a že tam potenciál byl :) Ale ani to ne. ()

SNCIS odpad!

Obsahuje spoilery: "Co si myslíš o Williamsovi?" - "Říkal, že nikoho nezabil, ale pak ho chytli s prachama." - "Jasný... A všichni umřeli strachem!" - "A pak si uřízli vlastní hlavy." John Carpenter a jeho vyvražďovačka na Marsu! Vůbec nic tady nefunguje!: Ice Cube jako ultra drsný zmetek je k smíchu! A Natasha Henstridge v hlavní roli? Raději bych ji viděl v péčku kouřit ču*áky. :D Naprosto nehodíci se herci na své role. Pak ty tzv. duchové měli co? Postrašit? Rozhodně NE! Pobavit? Určitě NE! Nekoná se ani žádné napětí, žádná psychologie a přijde-li akce, je velmi špatně natočená. Herec Jason Statham tady asi jediné plus. Jinak prostě nic, co by stálo za řeč. odpad! ()

Zupan_

Trochu inakší a ešte viac béčkovejsí Carpenter ako sme zvyknutý ale stále zábavný. Sýnťáky nám tu nahradil dosť ťažkým metalom a vsadil na celkom krvavú a výbušnú akciu. Solídna hlavná drsňácka zostava Henstridge, Statham, Grier funguje. Len škoda ze im to kazí mega super gangzta ultra drsňácky sa ksichtiaci neherec Ice Cube, ten tu hádže držky ako keby mal dlhodobý problém s tvrdou stolicou...Verím že ak by tam nehral on a jeho rolu by dostal Kurt Russel alebo Statham ako sa plánovalo tak film by neskončil s tak negatívnym ohlasom. ()

MaxBodycount

Carpenter si po Escape from L.A. znova požičiava z tých najlepších zdrojov : sám od seba a ponúka divákom mierne bezzubý remix Assault on Precinct 13 a The Thing tentokrát situovaný na Mars. Spomínaný nedostatok hryzkania je spôsobený niekoľkými prehreškami. Možno napríklad v dobe vzniku nikto nepredpokladal Stathamov kariérny prestup medzi ultra borcov akčného béčka a miesto malej hereckej zmeny mrhal cennými bubákmi, ktoré by sa zišli na výpravu a triky gážou pre Ice Cubea, statočne bojujúceho so scenárom s výrazom a prejavom trucujúceho bambína. Podobná námietka sa dá aplikovať aj na OST prepchatý známymi gitarovými onanistami. V konečnom dôsledku pôsobia Ghosts of Mars dojmom, že na film samotný nezostalo toľko peňazí, koľko by si zasluhoval a je tak nasmradnutý "straight to video" identitou nie nepodobnou talianskym postapokalyptickým spektáklom. Napriek tomu sa však majstrovmu ďalšiemu krížencovi westernu a sci-fi horroru nedá uprieť istý šarm a staromódne kúzlo posilnené až na výnimky skvelým obsadením. Guilty pleasure as fuck. Moment filmového blaha: Výkon Ice Cubea, po ktorom mu už nikto nezežere gangsta imidž. ()

Baerdeller

Jedna hvězdička za parádní akční soundtrack. Film samotný je ale hrozná kravina, která na mnoha místech vypadá děsně amatérsky. Natasha Henstridge je příšerná herečka, ale to, co předvádí Ice Cube, je skutečným důvodem, proč je film zařazený v kategorii horor. Vždy když se objevil v akčních scénách, tak mě nejspíše přes obrazovku posedl jeden z marťanských duchů, protože jsem v ten moment cítil nepříčetnou potřebu vypíchnout si obě oči... Ten jeho nezájem, ta jeho vyžraná postava, jak kdyby propagoval výhodné menu z KFC nebo parodoval dnešního Stevena Seagala... Nedalo se na něj koukat a věřit mu jakoukoliv akční sekvenci. Jde o film, jehož sledování bych nedoporučil ani svým nepřátelům. Jde v pořadí o 39. film s Jasonem Stathamem, který jsem viděl. ()

John Carpenter chystá návrat

John Carpenter chystá návrat

03.08.2008

Hororová legenda John Carpenter, tvůrce filmů jako Halloween, Věc nebo Velké nesnáze v Malé Číně, poslední dobou pracuje především pro televizi (jeho příspěvky do série Mistři hororu patřily k těm… (více)

Návrat Johna Carpentera

Návrat Johna Carpentera