Intergalaktická policistka Melanie Ballard se svým týmem dostala za úkol přepravit nebezpečného zločince zvaného Desolation Williams do vězení u města Chryse na planetě Mars. Ocitáme se v budoucnosti vzdálené dvě stě let, kdy kolonizace Rudé planety už není jen snem. Jenže posádka na Marsu náhodou vykopala pradávný marťanský obranný systém a ten přiláká válečné duchy původních obyvatel planety, kteří ovládnou většinu lidí. A když Melanie a její tým přistanou, pochopí, že všichni, včetně vězně, musí spojit své síly, aby přežili útok pomstychtivých duchů, toužících po jediném - zničit na Marsu vše, co pochází ze Země. (oficiální text distributora)

GodComplex

Vysledku jsem se obaval, ale urcite to neni az tak spatne, temne sily Marsu maji vzdycky svou atmosferu. Ghosts Of Mars je to, co mel puvodne byt Doom, nez z nej nejaky chytracek udelal klon Resident Evilu. Nemeni to nic na tom, ze clovek, ktery obsadil do jedne z hlavnich roli obtloustlou hiphop opicku Ice Cube musel byt seriozne mentalne labilni. Pekna blondyna, naslapla moderni hudba, uz to samozrejme neni stary dobry Carpenter, ale v porovnani s aktualni produkci je to stale na urovni. "Maybe I'd sleep with you if you're the last man on earth. But we're not on earth." 5/10 ()

PKD

Ech? Oh? WTF??? Pane Tesař, máte opravdu zapotřebí se podbízeti puberťácké generaci na počátku 21.st.? Já se domnívám, že nikoli. Scénář, považuji osobně za totál úlet, který musel vzniknouti při hulení, velkého množství majoránky. Hahaha!!! Pardon, marjánky.:) Vždy jste měl dobrý casting, a někdy i výborný. Ovšem zde se sešli snad samí neherci, či co? A ten heavy metalový ost? No, špatný není, ale k vám to sedí, asi tak jako ke mě...country s dechovkou. Ve srovnání s tímto podivným dílkem je i Vesnice Prokletých, veledílo. Stejně mi to pořád tak nějak připomínalo toho otřesného Žoldáka. OST 55% Jsem si jist, že s klasickým dark ambientem score alá Carpenter, by tento film byl mnohem snesitelnější a možná bych šel i na 3. No, promarněná šance. Naštěstí...jedna z mála. P.s. the Ward je lepší. ()

jondzavid odpad!

Nezábavné béčko, ktoré by ma nezaujalo, ani keby bolo priam vyrábané pre videotrh. John Carpenter na svojom absolútnom dne, Ice Cube mi nikdy nejak extra charizmatický nepripadal, ale tentokrát je vyslovene trapný, rovnako ako sterilné marťanské prostredia. Čo sa týka ženského obsadenia, oko možne poteší, ale nemožné akčné prejavy herečiek (najmä Cley Duvall) sú žalostné. K tomu záporácká banda ako deathmetalový výsmech, proste zlé je tu všetko a dopozeral som to asi len preto, že som bol zvedavý do akej trapnosti to Carpenter až dotiahne (a to nemám namysli len práve rádobycool finále filmu). ()

zipper111

Všiml jsem si, že jsem todle viděl asi před rokem. Netušil jsem, že to je Carpenterovo dílo, protože to bylo šílený. A ne v dobrým slova smyslu, přišlo mi to naprosto pitomý. Kam se poděla Věc?? ()

milicjant odpad!

Nepíše se mi to lehce, zvlášť u člověka, který před více než dvaceti lety tak skvostně redefinoval žánr hororu, ale Carpenter má v hlavě fakt už jen vodu od okurek. Jinak by tohle nemohl myslet vážně. Nebetyčná zhovadilost. ()

blackrain

Ocitáme se na Marsu v roce 2176. Policejní tým dostal celkem jednoduchý úkol, převézt vězně do jiného vězení. Místo toho najdou pozabíjené obyvatele kolonie. Děj je poměrně jednoduchý. Červená atmosféra planety je docela působivá. Režisér si opět ke svému dílu stvořil hudbu sám a nahráli ji metalový Anthrax. Johna Carpentera proslavily skvělé filmy, tady se zdá, že svoji vysoko nastavenou laťku nepřeskočil a ztratil dech už při rozběhu. ()

raimi

O chlup horší než Vampires. No spíš o dva chlupy:). Carpi se nám hezky etabloval mezi opovrhovanou video-chásku, ale my ho máme furt rádi. Vždyť "béčko" není sprosté slovo, to ví každý malý filmový fanatik. Ghosts mají vypečený obsazení- Natasha, Jason, Pam a moje tuze oblíbená tlamička Clea DuVall. Jo a taky oplácanej zakrslej gangsta Ice Cube. Všichni jsou samozřejmě drsnější než šmirglpapír, což je jeden ze zdrojů guilty pleasures. Dalším jsou ty roztomilý modely vláčků a kosmických bugin, to je prostě super. Ale úplně nejlepší je Jason Statham a jeho role slizkého baliče Natashy, jeho drsňácký komenty, jak dobře by jí to udělal, mě krutě bavily. Jo a pak tu máme akci, made by John Carpenter. Neuvěřitelně statická, skoro beze střihu, kdy je vidět každá chyba. Plus neustálý výbuchy pidipetard, po kterémžto vždycky pár řízků metá ukázkový kotouly ze schovaných trampolín. Nádhera, kterou film získává nový, zábavnější rozměr. Prostě čtverečka jak vyšitá, Johne. ()

YURAyura odpad!

Mistr Tesar se nekdy utne! ;]] Ale Johne, tobe se to stava v posledni dobe nejak casto. Pro dobro vsech, bud toho nech a nebo se vrat ke korenum. ()

AlistairMir

Jason Statham v hororu? Tak to jsem musel vidět a v duchu jsem si představoval, jak tam tenhle drsňák s Ledovou Kostkou po boku vyčistí Mars. No tak zas tak úplně jsem se netrefil, ale to bude tím, že přeci jen v roce 2001 Jason měl svou kariéru teprve na začátku. I tak ale nebyl jen do počtu a fandil jsem jak jemu, tak ostatním (Kostce a blondýně), aby přežili. Samotnej film mě mile překvapil. Je to akční horor kategorie Bé, ale pořád se něco děje, pořád tam někdo ztrácí hlavu a těch cca 90 minut uteklo jako voda. Carpenter je v hororovém světě pojem, takže od něj lidé určo čekali více hlavně proto, že natočil kdysi horor s podobnou tématikou (jo myslím Věc) a je fakt, že Duchové Marsu Věci nesahají po kolena, ale co už. Já jsem se bavil a nebudu do Carpentera rýpat jako většina lidí zde, protože kdyby to natočil někdo jinej tak tento filmek bude oceněn lépe. Takto bohužel trpí právě na srovnávání s Věcí a to je škoda páč jak říkám je to zábava. ()

Derek

jedno slovo ktore dokonale vystihuje tento carpenterov opus je - odflaktnute. obsadenie, rezia ci uz soundtrack posobia dojmom totalneho nezaujmu a lahostajnosti odviest dobru pracu (co jasne vystihuje scena prichodu martanov pred stanicu a zaber v ktorom je jasne vidiet clena stabu)... ()

Kangax

Neviem, asi som to nepochopil... Napätie žiadne, duchovia ako členovia prastarej skupiny Kiss, hrdinovia nesympatickí..proste toto sa podľa mňa Carpenterovi nepodarilo.. ()

Chen

Bezútěšná atmosféra, brutální zabijáci na každém rohu, slušné napětí, podle mě Carptenter vůbec neztrácí nic ze své zručnosti. ()

honajz2

Tohle se Carpenterovi fakt nepovedlo. Duchové Marsu sice nemají špatný nápad, ale jeho provedení je bohužel nepovedené a hlavně strašně nudné. Fakt, těch 94 (ono to teda bylo 98) minut mi utíkalo strašně pomalu a celou to dobu jsem sledoval nezajímavé postavy, špatné triky a chabé akční scény. A taky jsem viděl jeden z nejmíň vhodných soundtracků vůbec, protože do tohohle filmu se metal fakt nehodí, ani náhodou. Sice to nebylo blbě zahrané, ale jinak se to fakt nepovedlo. Nevím, asi se Carpenter už vyčerpal, ale ještě jsem teda neviděl ten jeho poslední film, The Ward, tak to nebudu říkat na pevno. Slabé 2* a to ta druhá hvězda je hlavně z úcty ke Carpenterovi. ()

Rodriguez

Celkem zajímavý a ucházející akční sci-fi z dílny Johna Carpentera! Tuhle jízdu jsem si vážně užil! Ice, Jason, Clea a Natasha byli dobrými společníky pro nedělní večer. PS: A ten vláček chci domu. 70% ()

C0r0ner

Dokážu si představit, proč se to lidem nelíbí, ale mě zaujala atmosféra, slušná řežba, kde o usekané hlavy rozhodně není nouze, a především perfektní styl vyprávění pracující s flashbacky. Prostě parádní výplachové béčko, které jednou za čas určitě neškodí. 70% ()

destroy83

Carpenter byl pro mě vždy zárukou kvalitní hororové podívané a v případě GHOSTS OF MARS tomu není jinak. Svůj příběh režisér situuje na planetu Mars, částečně obydlenou lidmi, kteří zde jedou svůj klasický život, těží, co se dá a lotry posílají za katr. Pro jednoho takového lotra se vydává skupinka policistů vedena mnou taktéž oblíbenou Pam Grier, které zdatně sekundují Natasha Henstridge (známá jako svůdná mutantka z hororové série SPECIES) a Jason Statham (ještě s částečně bujným vlasovým porostem). Lotra zde představuje Ice Cube, kterému divák nemá problém herecký výkon uvěřit, stejně jako výše zmíněným. Při vyzvedávání lotra v malém městečku poblíž těžebního dolu však naraží naši hrdinové na zmasakrovaná těla a cosi zlověstného visí ve vzduchu. S postupem času přichází na řadu klasický boj o přežití proti mnohonásobné přesile, který ovšem nemohou přežít všichni, navíc když je tým policistů doplněný nezkušenými nováčky. Tvůrce podává příběh dobře stravitelným způsobem za doprovodu řady béčkových klišé (myšleno v dobrém slova smyslu) a nezbytné krvavosti. Akce se divákovi dostává vrchovatou měrou, takže prostoru pro nudu, kterou navíc vytlačují celkem napínavé pasáže, vskutku moc není. Třešničkou na dortu budiž zdařilé masky útočníků. Výsledný dojem je kvalitní hororové béčko s dobrým prostředím, herci, hudbou, efekty, maskami, krví – prostě vším, co má takové béčko mít (snad kromě nějaké té nahoty). U mě silné čtyři hvězdy. ()

John Carpenter chystá návrat

John Carpenter chystá návrat

03.08.2008

Hororová legenda John Carpenter, tvůrce filmů jako Halloween, Věc nebo Velké nesnáze v Malé Číně, poslední dobou pracuje především pro televizi (jeho příspěvky do série Mistři hororu patřily k těm… (více)

Návrat Johna Carpentera

Návrat Johna Carpentera