Reklama

Reklama

Neviditelný na útěku

  • USA Memoirs of an Invisible Man (více)
Trailer

Nick Halloway se večer opil a druhého dne přišel na konferenci v magnetoskopickém ústavu s třeskutou kocovinou. Vědecké referáty mu jen přitížily, a tak se z jednacího sálu vytratil. Zatímco si dával šlofíka, došlo v objektu k havárii. Ústav byl vyklizen, o Nickovi na pánské umývárně však nikdo nevěděl. Řetězová reakce narušila molekulární pole a budova se vším, co v ní bylo, zmizela lidským zrakům. Na místo se dostavil agent CIA Jenkins, aby případ ututlal. Když zjistil, že neviditelným se stal i jeden muž, dostal šílený nápad: udělá z něj nepolapitelného atentátníka! Od té chvíle se z Nicka stává lovná zvěř. Není sice vidět, ale nebezpečí na něj číhá na každém kroku. Tam, kde má tělo, vidí chodci i řidiči jen vzduch. A zkuste si představit, jak to vypadá, když se Nick nají a potrava putuje zažívacím traktem! Navíc se ještě zamiloval... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (118)

ClintEastwood 

všechny recenze uživatele

Pro mě osobně srdeční záležitost a nostalgie z dětství. Sympaťák Chevy Chase, jako neviditelný uprchlík před mocnou rukou americké vlády, milující krásnou Daryl Hannah, se prostě zapsal do mé mysli už dávno a když jsem si teď snímek připomněl, musím uznat, že neztratil nic ze svého kouzla. I ty triky vypadají pořád skvěle a i když film obsahuje několik nelogičností, tak přivřu oči. Stejně jako jsem dlouho film neviděl, tak dlouho jsem nevěděl, že ho režíroval John Carpenter. Jsem rád, že tento režisér pro mě tolik kultovní a výborné podívané The Thing, umí natočit i takovýhle sci-fi kousek pro pobavení. Na plný počet to sice není, ale čtyři hvězdy dávám s čistým svědomím. ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Ten bol neviditeľný už predtým, ako sa ním naozaj stal.“ Carpentera som vždy mal rád, keď sa držal svojho kopyta (Halloween, Vec, Hmla, Vládca temnôt), hoc treba dodať, že ani niektoré jeho horory neboli zázračné (Christine). Akonáhle začal experimentovať s inými žánrami, nebavil ma. A nebaví ma ani tu. To, že dostal veľké peniaze (40 miliónov je na jeho osobu gigantický rozpočet, Halloween stál štvrť milióna) na trikovú romantickú sci-fi komédiu o neviditeľnom mužovi na úteku pred CIA znamenalo v prvom rade to, že hororová Carpenter musel ustúpiť do úzadia a nahradil ho úsmevný John. Logicky, na film predsa mali chodiť ženy, deti, tínedžeri, dievčatá, celé rodiny, proste každý, len nie zachmúrení tridsiatnici oblečení v čiernom. Výsledok neprekvapivo nemá s Carpenterom nič spoločné, napriek tomu to nie je až také zlé a musím uznať (tento komentár oprašujem v máji 2010), že triky sú dodnes kvalitné. Tiež sa mi páčilo, že na rozdiel od iných filmov o neviditeľných (napr. Verhoevenov Muž bez tieňa, ktorý je však samozrejme oveľa lepší) sa Carpenter nebojí neviditeľného umiestniť do reálneho veľkomesta. Vďaka tomu scenár hýri nápadmi (ako si neviditeľný objedná taxík?). Scenár je veľmi štandardný (zlý agent CIA, dobrý vedec, ktorý je pravdaže "nečakane" zavraždený). ()

Reklama

Gemini 

všechny recenze uživatele

Carpenter skutečně je všestranným režisérem, nicméně tahle polodisneyovská zábavka se plácá mezi komedií s jakýmsi romantickým jiskřením a napínavou sci-fi naháněčkou takovým způsobem, že se na ni podívám tak jednou za pět let, čistě pro zajímavost jestli se můj názor nezměnil. Zatím se nezměnil, ale třetí pokus se blíží:) ()

Oskar 

všechny recenze uživatele

Obsazení Chevyho Chase je možná trochu matoucí. Neviditelný na útěku není bláznivá komedie, jak by se mohlo čekat, dokonce bych ho ani k žádnému žánru neřadil. Šlo zjevně spíš o to najít příběh dostatečně fantaskní, aby se v něm daly předvést tehdy přelomové triky. Pár vtipných a nápaditých míst se najde, to ano. Nevzpomínám si třeba na jiný film, kde by neviditelný muž řešil tak pragmatické problémy (jak se najíst, když si nevidí na ruce, jak si obléct šaty, které měl na sobě při nehodě a tím pádem jsou taky neviditelné...). Několik roztomilých gagů ale nedokáže zalátat absenci zajímavého příběhu a postav. 60% ()

castor 

všechny recenze uživatele

Naštěstí to i po letech stále funguje!! I když už spíš „jen“ na tři hvězdy. Lehce arogantní starý mládenec Chevy Chase se opil natolik, až zaspal svoje vlastní zmizení. Částečně se totiž vypařila nejen budova se supermoderní laboratoří, ale také on sám. Kdo by čekal opak, mýlil by se, protože život neviditelného podle legendárního Johna Carpentera není ani trochu jednoduchý. To Verhoevenova verze „neviditelného muže“ byla drsnější a nesmírně zajímavý Holanďan léta páně 2000 solidně poškádlil cenzory – hlavní „oběť“ v jeho variaci likvidovala nepřátele a po svém laškovala s opačným pohlavím, vše v umné kombinaci sci-fi, dramatu, thrilleru – to vše říznuté zvráceným smyslem pro humor. Ani tady se divák nenudí, potěší na svou dobu znamenité triky, naopak si nelze nevšimnout lehce jalového příběhu i méně výrazných vedlejších postav. Daryl Hannah k zulíbání, některé gagy nezestárnou, přesto se to celé houpe na docela průměrné vlně!! ()

Galerie (35)

Zajímavosti (2)

  • Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu H. F. Sainta. (Hans.)
  • Při tvorbě tohoto filmu se výrazně angažoval Chevy Chase, který byl v roce 1992 velkou hvězdou. Chase chtěl, aby film režíroval Ivan Reitman, ten ale projekt opustil, když zjistil, že herec požaduje, aby měl film vážnější vyznění. Po Reitmanovi jej přebral John Carpenter. (Zdroj AXN)

Reklama

Reklama