Neviditelný na útěku

• slovenský

Neviditeľný muž na úteku

Komedie / Thriller / Sci-Fi

Francie / USA, 1992, 99 min

Carpenter skutečně je všestranným režisérem, nicméně tahle polodisneyovská zábavka se plácá mezi komedií s jakýmsi romantickým jiskřením a napínavou sci-fi naháněčkou takovým způsobem, že se na ni podívám tak jednou za pět let, čistě pro zajímavost jestli se můj názor nezměnil. Zatím se nezměnil, ale třetí pokus se blíží:)(20.11.2006)

Tohle mě ke Carpenterovi moc nesedělo. Také jsem hodně dlouhý čas váhal, zda-li dát vůbec Neviditelnému na útěku šanci. Nakonec jsem tak samozřejmě učinil, nicméně jsem nedostal kromě romantického fláku, který je hlavně v první polovině alespoň občas vtipný, nic navíc. Sam Neill záporák jak bič, Daryl Hannah předpisově krásná a Chevy Chase, kterého jsem nikdy nemusel. 50%(23.5.2014)

Nebýt vynikajícího Chevyho Chase, tak by nebylo na co se dívat. Triky právě nepatří k těm nejpovedenějším a stejně i dějově je to většinou nenápadité, když uvážíme, co neviditelnost skýtá, ale i tak je několik scén z tohoto hlediska povedených. Film nakonec nekompromisně propadl. John Carpenter mohl film udělat zajímavější. Nestalo se tak a výsledkem je mírně nadprůměrná verze se slibným potenciálem. 60%(7.2.2009)

Zajímavé komentáře k filmu: lamps, ClintEastwood, korbitch ... Když jsem film viděl poprvé, byl jsem nadšený, po letech je to už vlažnější, ale přesto mám tento film rád. Chevy Chase je skvělý herec, jen kdyby ho "do rukou" dostal režisér, který fakt umí, mohlo by to pak být daleko lepší. Námět filmu je zajímavý, provedení skvělé a obsazení supr. Kromě Chevyho byla skvělá samozřejmě Daryl Hannah, mezi nima to příjemně jiskřilo a to dodávalo filmu romantický nádech. No a pak samozřejmě Sam Neil, to je skutečně pán herec, jak to potvrdil ve svém komentáři uživatel lamps, mám ho rád už od dob Jurského parku. V každém případě film je skvělý, hodnotím 4 hvězdičkami - 65% a tvrdím, že tento film se nikdy neztratí tak jako neviditelný muž, o němž Sam Neil ve filmu tvrdí: Má dokonalé předpoklady, byl neviditelný ještě dřív, než se jím stal ...(2.9.2012)

Mám rád Johna Carpentera. Mám rád Chevyho Chasea. Čože? JA ICH ZBOŽŇUJEM! Lenže spojiť tieto dva živly je až samovražedné. Oba predstavujú úplne protiklady geniálnych 80tch rokov. Kým Carpenter je "seriózny" majster úžasných béčiek; Chase je kráľ dokonalej partie zo Saturday Night Live. Oba prúdy 80s zábavy milujem, ale spájať to asi moc nejde. A veru že nejde. Do tohoto filmu každý dal niečo zo seba a to je ten problém. Ak by Carpenter nakrútil sci-fi dobrodružný film o Neviditeľnom mužovi bez "uvoľňujúcich vtipných scén", mohla to byť ďalšia klasika. Ak by Chase nakrútil bláznivú komédiu o neviditeľnom mužovi, taktiež by to asi bola klasika - lenže spolu to nefunguje. Humoru bráni napínavosť a seriózne pasáže a naopak. Zostávajú nám tu iba skvelé efekty.(3.6.2006)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu H. F. Sainta. (Hans.)