• Česko

Superbratři

Fantasy / Rodinný / Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

Velká Británie / USA, 1993, 104 min

Depresivní pohled na odlišnou dimenzi, kde se lidstvo vyvynulo z plazů. Jako by film, ve kterém Dennis Hopper hrdě brání své tyranosauří předky, nebyl už tak dost extravagantní, hlavní postavy vypůjčené ze zřejmě nejznámější hry na světě dotvářejí obraz naprostého úletu, který ale pozor, docela baví :-).(28.2.2012)

5* dávam hlavne z nostalgie, no aj tak nechápem odpadové hodnotenia, ktoré sa tu zišli. Tento film som videla prvý krát v 6 rokoch v kine a ani po tých 20 rokoch si nemyslím, že je to sračka. Dobre, príbeh je poriadny úlet, ale to sa nevidí u filmov (hlavne detských) až tak zriedka a hlavne si myslím, že zápletka je originálna (paralelný svet s ľuďmi, čo sa vyvinuli z dinosaurov? COOL! ), vlastne celý film obsahuje síce WTF, ale zaujímavé veci (porovnajte si s dnešnými detskými hranými filmami) a hrá občas aj na celkom desivé strunky (apokalyptické prostredie paralelného sveta, opačná evolúcia nepohodlných ľudí atď., ako decko ma strašne vystrašila záverečná transformácia Koopu). Perfektne je zvládnutý výber hercov (napr. tí dvaja mamľasi, na ktorých mená si už nespomínam naozaj vyzerajú ako plazy :)) a masky (špecifická móda v paralelnom svete, akési zmiešanie punk-rockového štýlu s inšpiráciou u dinosaurov). Jasné, že film má aj svoje chyby a trpí zrejme hlavne (ne) spoluprácou 4 režísérov, ale ja som sa pri ňom ako dieťa skvele bavila a vyvolal u mňa (spolu s Jurským parkom) dodnes trvajúcu dinosauriu mániu, takže si ho v pravidelných intervaloch rada pozriem aj teraz. Kto by si chcel osviežiť spomienky, môže k nemu využiť moje titulky: http://www.titulky.com/Super-Mario-Bros-128354.htm(16.12.2010)

Hru som nikdy nehral, no film som si schuti pozrel. Síce o dejovej línií tu není ani zmienka, zato si môžme užiť kopec zábavy s Denisom Hooperom a jeho ovládnutí sveta. Na to ale potrebuje získať kúsok meteoritu, ktorý vlastní mladá Daisy. Tvorcovia dobre okopírovali klasickú hru a upravili fantáziu realitou (napr. cestovaním času, paralerný svet) ale niečo tomu chýbalo. Ale ak máte radi zábavu plnú absurdností a jazdy, smelo dotoho. 60 percent.(4.12.2009)

• Kingjiri

Co si budeme povidat, herní adaptace jsou prokletej filmovej žánr a málokdy se povedou. Tentokrát herní předlohu pořádně neznám, takže asi tim spíš mě projekce oproti předpokladům (tolik) nebolela a dokonce jsem se i párkrát zasmál. Ztřeštěnej příběh nebo stylizace vcelku odpovídá devádesátejm létům a na to, že maj tenhle výtvor na svědomí čtyři režiséři se docela divim, že jakž takž drží pohromadě. Dvě hodně silný hvězdy za dostatek akce a nápad s (de)evolucí.(9.5.2019)

Malý červený nebo o trochu větší zelený panďulák běhají po 2D obrazovce, občas někomu skočí na hlavu, občas sežerou nějaké houby a naroste jim ocas. Tak tak nějak vypadá legendární videoherní předloha toho filmu. Že z toho jde jen těžko udělat nějaký film? To tedy máte pravdu. Na druhou stranu se vám ale otevírají obrovské možnosti pro zapojení vlastní fantazie (pokud teda nějakou máte a nejste psychycky narušení). A jak tedy samotný film vypadá? No, trochu jako když kočička s pejskem vařili pohádkový dort. Trocha tohohle, trocha tam toho, tahle postava by mohla dělat tohle, tahle by mohla byt uplně blbá no a na konci vás bude tak možná bolet bříško;)(21.3.2007)

• - Bob Hoskins nevěděl, že hraje ve filmu založeném na videohře, dokud svému synovi neprozradil, jaký film právě natáčí. (HellFire)

• - Za kamerou mal pôvodne stáť Peter Levy, ale bol vyhodený, lebo režiséri a producent neboli spokojní s jeho prácou. Dean Semler bol povolaný, aby ho nahradil, pričom neskôr Levyho kontaktoval a povedal mu, že ľutuje, že sa filmu upísal. (Raccoon.city)

• - Kulisy pro Dinohattan byly postaveny v opuštěné továrně na cement v lesích nedaleko Wilmingtonu v Severní Karolíně. (HellFire)