Reklama

Reklama

Super Mario Bros.

  • Česko Superbratři (více)
Trailer 2

V Brooklynu začnou záhadně mizet mladé dívky. Jednoho dne je unesena i krásná archeoložka Daisy (Samantha Mathis), do které je zamilovaný instalatér Luigi Mario (John Leguizamo), kterému nezbývá nic jiného, než se se svým parťákem Mariem (Bob Hoskins) vydat do dinosauřího světa ukrytého v podzemí Brooklynu, kde vládne krutý vládce Koopa (Dennis Hopper). Snímek Super Mario Bros. vznikl na motivy světoznámé videohry od společnosti NINTENDO. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer 2

Recenze (119)

Divočák 

všechny recenze uživatele

Malý červený nebo o trochu větší zelený panďulák běhají po 2D obrazovce, občas někomu skočí na hlavu, občas sežerou nějaké houby a naroste jim ocas. Tak tak nějak vypadá legendární videoherní předloha toho filmu. Že z toho jde jen těžko udělat nějaký film? To tedy máte pravdu. Na druhou stranu se vám ale otevírají obrovské možnosti pro zapojení vlastní fantazie (pokud teda nějakou máte a nejste psychycky narušení). A jak tedy samotný film vypadá? No, trochu jako když kočička s pejskem vařili pohádkový dort. Trocha tohohle, trocha tam toho, tahle postava by mohla dělat tohle, tahle by mohla byt uplně blbá no a na konci vás bude tak možná bolet bříško;) ()

choze 

všechny recenze uživatele

"JESTLI SE JÍ JEN DOTKNETE, ZABIJU VÁS." - "MůŽEM SE SEJÍT NA PLÁCKU ZA ŠKOLOU." Předně - narozdíl od mnoha jiných proti filmování her nic nemám, většinu filmových adaptací her jsem si více či méně užil (dodnes s nostalgickou slzou v oku vzpomínám na první MORTAL KOMBAT nebo STREET FIGHTERA s van Dammem. SUPER MARIO BROS., první film podle hry a hned propadák jako prase, má všechno, co má správný film mít - dinosaury, princeznu, plamenomety, futuristická policejní auta (a jednu ucházející honičku s nimi)... - ale od zábavné rodinné koniny ho dělí obrovský, nesežvýkatelný kopec nudy, plynoucí z podivně temné atmosféry, otravných postav a nesouvislého, hodně, ale opravdu hodně ujetého příběhu. ()

Reklama

JFL 

všechny recenze uživatele

Adaptace rozverné videohry do camp divočiny nese v duchu předlohy jednoznačné poselství: z videoher vám změkne mozek. Rozhodně není náhodou, že se ve filmu objevuje motiv evoluční degenerace. Na druhou stranu je chvályhodné, že se tvůrci drželi ve filmu přímo konstatovaného principu "everything is possible" a dali tak vzniknout jednomu z nejbizarnějších světů, jaké se na filmovém plátně kdy objevily. ()

Hromino 

všechny recenze uživatele

Úloha pro všechny věkové kategorie: Uwe Boll točí adaptace počátačových her. Za jeden průměrný film obdrží na ČSFD.cz zhruba 21,6 %. Super Mario Bros. dostali na ČSFD.cz průměrné hodnocení 46%. Točili jej čtyři režiséři. a) Kolik procent úspěšnosti připadá na jednoho režiséra filmu Super Mario Bros.? b) Kolik by padlo procent úspěšnosti na Super Mario Bros., jestli by se ke čtyřem režisérům přidal i Uwe Boll? c) O kolik procent je Uwe Boll úspěšnější než režiséři Super Mario Bros.? Odpovědi mi laskavě pište do vzkazů. P.S. Tak tenhle film stojí za... Almost Unreal od Roxette. Ale to je vše. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Jak předělat na film hru, která má nulový příběh? Jedině naprosto zvráceným způsobem:) Ale i tento způsob je do jisté míry zábavný, vzpomeňte třeba na úžasně slizkého Dennise Hoppera nebo jeho poněkud méně inteligentní nohsledy. Ano, ty co tak krásně říkají: "Gumbaa.":) Jinak ale opravdu nechápu co donutilo herce kalibru Boba Hoskinse a už zmiňovaného Dennise Hoppera, aby se na něčem takovém podíleli. ()

Galerie (42)

Zajímavosti (42)

  • Tom Hanks chcel rolu vo filme, ale firma Nintendo sa obávala, že herec nespraví zo snímky trhák. (Raccoon.city)
  • V přípravě bylo pokračování (jak ostatně naznačuje konec), ale díky nepříznivému přijetí filmu bylo zrušeno. (HellFire)
  • Po finančnom neúspechu filmu sa firma Nintendo rozhodla, že už nikdy nesfilmuje svoje hry a stopla aj rozbehnutý projekt podľa hry "Metroid". (Raccoon.city)

Související novinky

Cruise a Stiller opět spojí síly

Cruise a Stiller opět spojí síly

17.02.2009

Čím by byla Tropická bouře bez Toma Cruise? Něčím asi ano, ale určitě by ztratila svůj bezkonkurenčně nejzábavnější prvek. A Tom bude mít opět příležitost dokázat, že je za jistých okolností lepší… (více)

Reklama

Reklama