Co kdyby vám někdo dal krabičku s tlačítkem, po jehož stisknutí byste získali milion dolarů, ale současně by připravila o život někoho, koho neznáte? Udělali byste to? A jaké by byly následky? Píše se rok 1976. Norma Lewis (Cameron Diaz) je učitelkou na soukromé střední škole a její manžel Arthur (James Marsden) je technikem v NASA. Jde o naprosto průměrný manželský pár, který žije běžným životem na předměstí se svým malým synem... dokud se u jejich dveří neobjeví tajemný muž se silně znetvořeným obličejem (Frank Langella) a nabídne jim něco, co jim může navždy změnit život: krabičku. Během 24 hodin, které na rozhodnutí mají, jsou Norma a Arthur nuceni čelit zásadním morálním dilematům. Brzy zjistí, že následky jejich rozhodnutí jsou zcela mimo jejich kontrolu a týkají se mnohem zásadnějších věcí než jen jejich vlastního štěstí a osudu. (oficiální text distributora)

kujon

Po shlédnutí filmu musím prohlásit pouze jedno - Co to proboha bylo za píčovinu??? Jedna hvězdička pouze a jen za Cameron aka kóču v hlavní roli, jinak bída a děs. Richard Kelly mi dluží jeden čtvrteční večer, který jsem promarnil u sledování jeho kraviny. ()

M1k9

Chvilkami jsem měl pocity kladné. Hlavně z herecky zvládnutého začátku od Cameron a z tajemné atmosféry. Děj byl každou minutou pestřejší. Nemůžete ani trochu tušit co příjde dál, což počítám za výhodu. Drahou polovičku Cameron jsem si podvědomě spojoval se Sidneym Crosbym podle podoby a možná právě zvědavost z jeho dle mého názoru povedeného vystoupení mě donutila dodívat se pozorně až do konce. Zprvu tedy příjemný rozjezd a spousta očekávání. Poté následovala vlna fantazie, která někdy sahala mimo rámec snesitelnosti. Střídalo mě chvilkové nadšení pro zajímavost, představivost a originalitu s rozčarováním nad nesmyslností. Některé myšlenky bohužel měly zůstat jenom na papíře, v tom filmu neměly co dělat. Vznikla neskutečná slátanina, která je i pro pozorného diváka těžká k pochopení. Pochopil to snad někdo? Takhle se asi budete ptát. Nějak mi to nedocvaklo a mám pocit jako bych film vypnul o 10 minut dřív. Spousta střípků, které nám byly ukázány zbytečně mě jedině naštvalo. Myslím třeba spojitost s NASA. Jsem prostě zvyklý na to, že vše dává svůj smysl, který ne vždy pochopíme. Takže buď jsem ten film nepochopil, nebo nemá smysl. Sebevědomě se přikláním k té druhé možnosti! Závěrem chci říct, že pokud si najdete pro tuto podívanou chvilku času, tak budete asi litovat. Nečekejte od toho ani průměr, jedině tak si udržíte pozitivní náhled. Pro mě je tato kombinace prázdnoty a nesmyslnosti tvářící se jako "Sci-Fi" nepřijatelná. Abych nedal odpad tak se vracím k začátku. 1.5/10 ()

Illy

Zvláštní a velice zajímavý snímek který mě uchvátil svou retro atmosférou a skvělou hudbou. Škoda jen že je ke konci na můj vkus příliš překombinovaný, nicméně rozhodně stojí za pozornost. 70% ()

ipapuchalk

V půlce se do té doby zajímavý film zlomí a pak je čim dál víc slabší a hloupější. Mohl to být důstojný nástupce Donnie Darko, taková upovídanější lynchovina, ale bohužel mi z toho den po projekci v hlavě nezůstal žádný obraz nebo hlubší myšlenka. Autorství Richarda Kellyho jsem objevil až během závěrečných titulků, film byl totiž náhradní projekcí za jiný. ()

MIKESTEIN

Skvelý film len niektorý moji spolusledovači nevedia pochopiť jeho geniálnosť a rijú sa do riti tým ostatným čo dávajú tri hviezdy. Nenávidím davovú psychozu. ()

(Z)denny odpad!

Asi jsem mentální masochista. Drásal jsem svůj mozek, drásal jsem svoji duši sledováním tohoto snímku plného absurdit a logických nesmyslů. Vydržel jsem celých devadesát minut neskutečné nudy, než se začal rýsovat nějaký alespoň trošku uspokojivý závěr. Který stejně nepřišel.. No, ale zase takový masochista nejsem, abych ještě někdy něco takového sledoval.. ()

rotel

Nestáva sa často, aby som sa počas sledovania filmu viackrát pýtal "to čo má byť ?".Je isté že to nie je film pre mňa. Zaujímavo okomentované - Silas :D ! ()

Mattij

Syrová stylově hutná retro atmosféra, odpovědi na to, co to vlastně vidíš, si z půlky musíš sám vykoumat a z druhé snad i vymyslet a když začneš kroutit uprostřed filmu hlavou, zjistíš že to byl vlastně autorův záměr. To já rád....[75%] ()

kamil.i

Box má zaujímavú napínavú atmosféru a kingovskú zápletku. Atmosféra je to, s čím Kelly dokáže narábať a dokázal to už pri Donnie Darkovi. Horšia je jeho práca s hercami. Kým Marsden ako tak ustojí svoj part, Diaz je jednoducho slabá a celkovo tvoria nesúrodú dvojicu, nehodia sa k sebe. Na druhej strane Langella je pán herec s osobitou charizmou a nie je mu čo vyčítať. Vyčítať sa dá niekoľko vecí scenáru na ktorom stojí a zároveň padá celý film. Spolu so zvláštnym strihom sa nedá jednoznačne určiť, či je dobrý alebo nie. Preto Box osobne radím k mysterióznym filmom ako Knowing, ktoré tvoria rozpačité celky pozostávajúce z kvalitatívne rozdielnych prvkov. Zásadný rozdiel je v tom, že v Knowing zachraňoval vizionársky záver jednoduchý, až nudný a predvídateľný priebeh filmu. Box má naopak ľahko predvídateľný záver, ktorý akosi vyšumí do prázdna po parádne budovanom napätí. Po konci film zanechá spomienky na záhadný, napínavý stred filmu, rozpačitý dojem a množstvo nezodpovedaných otázok. ()

Teardown

Neobvyklá kompozice jinotajů s prazvláštními procedurami a odkazem na morální kodex obyčejného človíčka zklamala především tou vehementní snahou o co nevětší dějovou spletitost, která ve finále zapůsobila doslova jako nedodělaný guláš. Určitý dojem tu ale je. To zase nemohu popřít. ()

KOZEL84

Myslím že s Kellym sem skončil.Hromadit záhady a odpovědi a vysvětlení žádné?To fakt ne.Kdyby takhle dopadli Ztraceni tak jedu Abramse sežrat.A přitom to šlo ukončit!Trapně ale přece!PS:hm,tak dobrou chut' kozlíku ()

ashtangi

Tak už jsem to viděl 3x a stále se nemůžu vynadívat a pokaždé si všimnu jiného detailu. Stále mi to přijde dost znepokojující, ale i tak úžasné! ()

ViktorEl

Možno to malo mať nejaký význám natočiť tento film, a možno keby nebol taký nudný aký bol, tak by tento film mal teraz 90%. Niečo by som, ale pozmenil, dej príbehu by som preniesol do súčasnosti, ale otázku by som nechal nepozmenenú: 1 milión, alebo život človeka? ()

R4kosn1k

Dojde k vám domů chlápek dá vám dáreček, v kterém je tlačítko, které pokud zmáčknete, někdo na světě zemře a vy za to dostanete milion dolarů. Udělali byste to s vědomím, že někoho na světě necháte zabít? Docela dost dobré téma, taky proto jsem tomu dal 3*, film je zkažený sci-fi prvky, které se sem vůbec nehodí, až moc překombinované. Kdyby tam nebyly, hned bych dal 4*. ()

kesty

A to nikto nenapíše že Diazová hrala otrasne a vôbec sa do tej role nehodila ? Komédia. Scenár = thrash. Atmosféra = žiadna. Jedna hviezdička za Franka Langellu. ()

Snake.Charmer

Dobová, atmosferická podívaná, která je technicky zvládnutá, má dobrou hudbu a v podstatě by nebylo co vytknout. V první půli vše svižně plyne a divák je v očekávání, jak se to všechno vyvine. Ale v druhé půli filmu přichází bohužel naprosto zmatený, překombinovaný, přehnaný děj, který nás naprosto zahltí. Veškerá snaha o budování atmosféry a napětí tak rázem přichází v niveč. Divák jen nevěřícně zírá na to, co mu je předhazováno a hlavou se mu honí něco jako: "What the fu*k?" Velká škoda, potenciál tam byl.... ()

Tvůrce Donnieho Darka opět zkouší sci-fi

Tvůrce Donnieho Darka opět zkouší sci-fi