Co kdyby vám někdo dal krabičku s tlačítkem, po jehož stisknutí byste získali milion dolarů, ale současně by připravila o život někoho, koho neznáte? Udělali byste to? A jaké by byly následky? Píše se rok 1976. Norma Lewis (Cameron Diaz) je učitelkou na soukromé střední škole a její manžel Arthur (James Marsden) je technikem v NASA. Jde o naprosto průměrný manželský pár, který žije běžným životem na předměstí se svým malým synem... dokud se u jejich dveří neobjeví tajemný muž se silně znetvořeným obličejem (Frank Langella) a nabídne jim něco, co jim může navždy změnit život: krabičku. Během 24 hodin, které na rozhodnutí mají, jsou Norma a Arthur nuceni čelit zásadním morálním dilematům. Brzy zjistí, že následky jejich rozhodnutí jsou zcela mimo jejich kontrolu a týkají se mnohem zásadnějších věcí než jen jejich vlastního štěstí a osudu. (oficiální text distributora)

Fenri

Box, aneb jak z dobrého nápadu udělat snůšku nedotažených, rádoby chytrých hovadin. Musí se filmu uznat především místy velmi dobrá atmosféra, i ty herecké výkony. To je tak všechno. Film se tváří strašně chytře a snaží se něco jako „zburcovat lidi k zamyšlení“, ovšem v celé myšlence jsou velké logické chyby a nedomyšlenosti, a celé to pak vyzní velmi zvláštně. A jediné, o čem pak divákovi zbývá přemýšlet, je to, jestli si tvůrci opravdu připadají tak chytří (podle toho, jak ten film servírují). Slaboučké tři hvězdy. ()

Trinculo

Nejsem si jistý jak se dívat na tenhle film. Přišel mi jako určitý druh retrofilmu - starého sci-fi thrilleru, kde se to jen hemží mimozemšťany s psychologickými schopnostmi, tajemnými setkáními a onou podivnou plíživou úzkostí. Vcelku dobré podobenství o odpovědnosti v moderní době. Nezáleží jak dopadnou jednoltivé testy, lidstvo nemá šanci uspět, od té doby co vymyslelo "offshoring". ()

Majollica

Tou 1 hvězdičkou hodnotím nápad s krabicí a ďábelským obchodem: za 1 stisknutí tlačítka 1 milion a 1 smrt. Hm, a tím, bohužel, končím. To, v co se vyvinula zápletka, pro mne bylo velkým rozčarováním a naprostým zklamáním. Čím mě měl tento počin oslovit, tím mě zcela bezpečně minul ... Film jsem s přemáháním dokoukala až napodruhé, skutečně jsem od toho čekala něco jiného. Škoda. ()

gpx

Všude kolem se objevují slepé děti, krabice, pevná voda a čůrky krve, zatímco ve vzduchu visí klíčová otázka: "Stane se ženská chamtivost a nenasytnost zkázou lidstva?" ()

wray

Taky zaujimavy napad, tak pekne urobene (atmosfera rokov 70tych), herecky fajn, a aj to tajomno co sa celym filmom nesie je velmi fajn... Ale preco, preco je tam na pozadi ten totalne nezmyselny scifi motiv co to cele pokazil? Keby to ozaj ostalo pri krabicke, gombiku, milion dolaroch vs smrt niekoho neznameho, plus muz so znetvorenou tvarou - krasa! Mozno by to nestacilo na celovecerny film a vela divakov by urcite ostalo nespokojnych ze by to ostalo take "otvorene" ale mne prave to vysvetlenie, a prave to uplne nezmyselne scifi vysvetlenie vadilo najviac. Preto len 2. Vyborny napad, zaujimave ale - velke minus za tie nezmysly ()

Brenda.Ch

Vynikající námět, úžasný Frank Langella a velmi dobře natočené, včetně detailů a atmosféry. Ale najednou se děj začne značně zamotávat, z velmi dobré a zajímavé zápletky se postupně stává jakýsi chaos sci-fi výmyslů, které se překlápějí do roviny fantasy, souvislosti se začínají mlžit a celé to vyznívá hodně zmateně. Konec docela drsný, ale líbil se mi. Celkově bych řekla, že z tak skvělého námětu se dal vytřískat skutečně bombastický film, kterému by právem patřilo pět hvězdiček. Možná příště. ()

Ondrew

Svojho casu som tomuto filmu udelil 3 hviezdy. Vcera som vsak mal moznost vidiet ho znova a okamzite musim hodnotenie zrazit rapidne dolu. Uvedomil som si, ze v podstate TAK NUDNU, priiiiiiiiiiiserne ROZVLACNU snimku, som uz nejaky cas fakt nevidel. Reziser a scenarista v jednej podobe sice zacal s naozaj dobrym nametom, o tom niet pochyb, ale to, co z toho stvoril, je ciry filmarsky debilizmus. Strasne... 20%. ()

jouzy

Jak už tu bylo řečeno hudba(famozní), retro nádech, kostýmy i herci celkem paráda. Ale doporučuji vidět v původním znění. Příběh,který tu praktycky ještě nebyl, stojí na zamyšlení ,já osobně bych reagoval trochu jinak, ale jinak stojí za shlédnutí a určitě doporučím všem filmovým fajnšmejkrům. ()

BoKo_CzT

Budem kazit miestny priemer. Ale vážne film ma hned na začiatku vtiahol svojou mysterióznou atmosférou a moju pozornosť si udržal po celý čas. ()

Lilith03

Cameron Diaz je mojí oblíbenkyní a společně s Jamesem Marsdenem tenhle film posouvají o level nahoru!   Co byste dělali, kdyby vám jednoho dne přišel balíček, ve kterém by byl box, který obsahuje záhadné tlačítko, které když zmáčknete má za následek smrt člověka, kterého neznáte, ale vám to přinese jeden milion dolarů? Tenhle sci-fi thriller přináší úžasnou zápletku, skvělé herecké výkony a obrovské zamyšlení... Tenhle film buď milujete nebo nesnášíte. Přítel mi řekl "ten film byl tak špatný, že mě až naštval" a já jsem v něm našla obrovský přesah který mě donutil se nad hodně věcmi zamyslet a diskutovala jsem o něm ještě další dvě hodiny. Na konci vám dojde neuvěřitelné množství věcí, zamyslíte se nad tím, jak moc jsou lidé chamtivý a bezohlední a že se máme co učit. Ve vesmíru musí být forma života o daleko větší inteligenci než člověk nebo ne? Ať už na mimozemský život věříte, či ne, tak zde si budete muset hodně věcí o tom, jak funguje samotné tlačítko, bytosti, které pořádají tuhle zkoušku, jejich uvažování i plány zkrátka domyslet... To je na tom ovšem to kouzelné. Největším plusem filmu je bez debat atmosféra, cítíte se u něj neuvěřitelně nekomfortně díky tematické hudbě (která skvěle ladí s retro dobou ve filmu), budete mít husinu, ale je to úžasné!   Filmu musím vytknout kvalitu a investice... Tenhle film by si zkrátka zasloužil daleko větší finanční investici, která by mohla pozdvihnout kvalitu kamery, provedení i kulis. Na grafické úpravě by též chtělo zapracovat, jelikož pán, který komunikuje prostřednictvím svých zaměstnavatelů má absenci části obličeje a jeho zjizvení občas nepůsobilo reálně. Dále musím vytknout pár hloupých momentů, přičemž nejvíce vede Santa, který se ve filmu najednou zjevil. Proč? Prostě měl odlákat pozornost. Ale já se ptám. Proč se uprostřed filmu objevil Santa? Proč zrovna Santa? Hodně lidem by mohlo vadit, že si hodně věci musíte domyslet, především to, jak funguje tento svět. Já bych ocenila více informací, ale líbí se mi, že u toho musim přemýšlet. Potřeboval by tedy změnit hodně věcí, ale díky neuvěřitelnému přesahu a i tomu, že si sedl do nálady nemohu jít s hodnocením níž. Pro více mých názorů si mě přidejte do oblíbených, Lenča. ()

epsyn5

Co to do díry bylo?... Nejfilozofičtější film roku, bezpochyb. Ale taky nejhloupější. Možná mě ovlivnilo zdejší hodnocení, kdoví.. Ale výplň filmu od 20. do 110. minuty byla prostě šílená.. Radši bez hodnocení.. ()

lada32

Vynikající navození atmosféry,hudba,která přesně a neomylně podkreslovala filmové obrazy jak vystřižené ze 70.let.Líbila se mi pajdající C.Diaz,snad se už konečně vymaní z toho diblíkovského výrazu.Poprvé jsem ji taky slyšel bez dabingu a ocenuji přesnou artikulaci.Co mohu vytknout je snad délka,třeba ta scéna v knihovně zbytečně děj překomplikovala a rozředila tah na branku.Povedené scifi. ()

HerMister

Podle me Kellyho nejhorsi snimek ale i tak si zaslouzi o neco lepsi hodnoceni nez je toto...DD byl extra trida, pribehy popravde hodne preplacany ale i tak skvely a krabicku musim jeste skouknout aspon jednou ale zas tak spatny my to neprijde ale chapu ze to nebude podle gusta kazdymu divakovi ()

numan

Velmi dobré! Taková pseudosedmdesátková Hitchcockovská variace na Sophiinu volbu vymyšlená jako sci-fi ve stylu retro - což sice zní jako když pejsek s kočičkou vařili dort, ale není tomu tak. Všechno do sebe přesně zapadá a když už se zdá, že začne nuda, okamžitě se změní záběr, nálada nebo prostě něco. Silná atmosféra, napětí (ačkoliv chybí akce, výbuchy i krev - až na tu z nosu :o)), zajímavá hudba, solidní herci.... Nemám, co bych vytknul - i když patřím mezi lidi, který se vopupínkujou jenom když slyšej slovo "retro" a ze 70. let je mi nevolno. Ovšem komerční trhák to teda nebude - rozhodně to není polopatický film a mimozemšťani nejsou modrý a nemaj vocasy na úesbéčka. Vlastně je tu jenom tušíte. :o) ()

Žaba2

Ze začátku docela dobře vzrušující. Námět se mi líbil a bylo to napínavé. Ale ke konci nic moc. Asi jsem čekala nějaké větší nápaditější rozuzlení. ()

-=MAX=-

První polovinu filmu jsem si opravdu užíval a čekal až zmáčkne. Ale co se talo poté tak to mi hlava nebere. Možná že bych to pochopil ale to bych musel dojít z hospody uplně namraky a pak možná. Připadalo mi jako by ve filmu chyběly určité pasáže. škoda že ty pasáže jsou důležité k pochopení celé situace. Co tam sakra dělal ten teleport a UFO. Nechápu !!!!! Proto ** ()

Allein4

No zvláštní to bylo... Moc mi to nesedlo, ale na druhou stranu mne ten film i po jeho skončení donutil přemýšlet, což je dobře. Za zhlédnutí to stojí, ale pecka to není. ()

Tvůrce Donnieho Darka opět zkouší sci-fi

Tvůrce Donnieho Darka opět zkouší sci-fi