Co kdyby vám někdo dal krabičku s tlačítkem, po jehož stisknutí byste získali milion dolarů, ale současně by připravila o život někoho, koho neznáte? Udělali byste to? A jaké by byly následky? Píše se rok 1976. Norma Lewis (Cameron Diaz) je učitelkou na soukromé střední škole a její manžel Arthur (James Marsden) je technikem v NASA. Jde o naprosto průměrný manželský pár, který žije běžným životem na předměstí se svým malým synem... dokud se u jejich dveří neobjeví tajemný muž se silně znetvořeným obličejem (Frank Langella) a nabídne jim něco, co jim může navždy změnit život: krabičku. Během 24 hodin, které na rozhodnutí mají, jsou Norma a Arthur nuceni čelit zásadním morálním dilematům. Brzy zjistí, že následky jejich rozhodnutí jsou zcela mimo jejich kontrolu a týkají se mnohem zásadnějších věcí než jen jejich vlastního štěstí a osudu. (oficiální text distributora)

Very_kuul

1 krabica, 1 tlačidlo, 1 milión dolárov, 1 rozhodnutie,1 ľudský život. Bolo to také,nemastné-neslané a nejako som sa stratila v pointe, ktorá sa mi na začiatku javila ako jasná vec, Divné.. ()

matthew.d

Atmosféra dobrá, myšlenka ve své podstatě taky není nejhorší, ale ten příběh, stejně jako hlavní hrdinka, nějak podivně kulhá. Ústřední představitelé (Diaz, Marsden) samozřejmě na pěst. ()

cab

Vice nez slibny zacatek se hrouti jako hromadka z karet do oci a smyslu bijiciho finale. Prekombinovane az na huru. 40% ()

Holina

Kellyho touha opakovat úspěch Donnie Darka je zcela evidentní. A tentokrát se mu to i tak trochu daří, The Box se Darkovi podobá mnohem více než nepovedená Apokalypsa. Pořád to ale není ono. První polovina filmu totiž slibuje mnohem více než nbídne druhá, kterou vlastně Kelly celý projekt tak trochu potopil. Jinak ale atmosféra za jedna, dokonce i režisérská ruka mi přišla pevná, horší je to se scénářem. Každopádně nemohu nad rejžou ještě zlomit hůl... ()

Burdock

SPOILER SPOILER: Tož hezky to začíná, tak pěkně mysteriózně. Postupem času se příběh začne víc a víc komplikovat a pak přibudou i mimozemštani a to už je z původního zajímavého příběhu jen hrozná kravina. ()

Druby

Usazen na pozadí. Na pozadí 70. let odehrávající se snímek o lidském Mamonu - přivedeno téměř k dokonalosti..90% ()

Carlinhos

První polovina super, ale jakmile se začne odkrývat pozadí toho všeho, tak to film strašně sráží dolů, protože je to celé zbytečně překombinované až nesmyslné. Škoda. ()

Najja

Potenciál velký, začátek nadějný, ale čím blíže konci jsem byla, tím více jsem doufala, že se v příběhu neobjeví žádný další překombinovaný dějový prvek. Na jeden film trochu moc. Stačilo by bývalo ponechat hudbu, atmosféru, herce a příběh trochu učesat. ()

dopita

První řekněme hodina filmu mě velmi bavila. Pozvolna a intenzivně vyprávěný příběh dokáže zaujmout, navíc je okořeněný velice slušnými herckými výkony. Cameron Diazová a James Marsden mě jako manželé byli velmi sympatičtí, prostě dobrá dvojka a Frank Langella s půlkou ksichtu neměl chybu. Pak se ale film překlopí v jekejsi paskvil, v kterým jsem se velmi záhy přestal orientovat. Údernej závěr sice dojem trochu vylepší, ale film nezachrání. ()

XdanteX

čekal jsem větší hrůzu. Chci říct že nejsem vůbec nespokojený. Rozhodně bych magistra Kellyho ještě nezatracoval...těším se na další práci:) ()

farfalla

Podle upoutávky jsem čekala psychologický thriller s morálním podtextem. Ve skutečnosti to pak bylo sci-fi s marťanskými zaměstnavateli. Celý film je o testování lidí a ti, kteří neprojdou testem musí být potrestáni. Režisér se snažil udělat film tak velmi mysteriózním, až se do toho všeho zamotal a po cestě k závěru zapomněl několik vysvětlení. Děj tak postupně přestává být zajímavým. ()

EKLEKTIK

"Někdo nad tím strávil hromadu času." Film, jehož příběh vytváří mysteriozní náladu tím, že načrtne nějaký děj, který poté opustí a začne vytvářet další náčrt. Mě osobně, na tomto díle zaujala ta bezcitnost, s jakou hlavní hrdinka přijala tu osudovou nabídku a pak ta alegorie skříňky, jako jablka ze stromu poznání. ()

Bety88

Jedním slovem. Haluz. Jediné co jsem z toho pochopila je: Za prvé nemačkat neznámé čudlíky, za druhé neotvírat dveře člověku s půlkou obličeje a za třetí žádné peníze nepřijdou zadarmo bez následků. Z čehož plyne, že bych měla pilně studovat, abych si na ten milionek za pár let vydělala. Ach jo ()

Standito odpad!

Tak tadiaľto cesta nevedie. Namastené ego Richarda Kellyho si po Donnie Darkovi zmyslelo, že nech natočí akúkoľvek fantasmagóriu, my mu to budeme zobať z ruky. Lenže u mňa to neplatí. Napísať takúto hovadinu a potom ju ešte aj zrežírovať, to už chce odvahu. Na logiku sa Kelly vykašľal, vlastne tu ani žiadna nebola. A mal by si uvedomiť, že pseudofilozofické bláboly ako zo škôlky jeho film duchaplným nerobia. Priznám sa, nechápem, čo mi týmto chcel režisér povedať. U takého Lyncha aspoň nemám ten pocit, že sa snaží hrať na niečo viac. Na permanentne trpiteľský výraz Cameron Diaz je naozaj utrpenie sa pozerať, ostatní herci tiež veľmi nestoja za reč. Film ako taký svoje kvality určite má, ale keď sa týmto blábolom cítim urazený... ()

FARGO

Kelly nabízí jen otázky a nápovědy, ale sám není schopen zodpovědět nebo diváka dovest k řešení. Atmosféricky výborný, ale zatím nejslabší ()

ThomasCrown

Po celú dĺžku filmu som iba tušil o čom to je, čo alebo kto stojí v pozadí. Podobný pocit som mal už pri sledovaní Donnieho Darka. The Box je však o kúsok viac tajomný, možno až fantasmagorický, ale v dobrom zmysle. Hoci na niektorých miestach by neškodilo trochu ubrať plyn. Na film sa dá pozerať aj z druhej strany, a teda čoho sú ľudia schopní a akú cenu to so sebou prinesie. Je nepríjemné vidieť, že sa vlastne nikdy nepoučíme a v konečnom dôsledku sa ničíme navzájom. Extra body má pre mňa odkaz na príbeh Adama a Evy a zákony A. C. Clarka. ()

Crackonosc

Co tady se všechno děje, to se snad ani nedá popsat. Pochopil jsem hlavní příběhovou linku i konec, ale ta vata kolem, to je výplach nepobratelnej... Atmosférou trochu jako Donnie Darko až na to, že tohle asi celý nepochopim ani na druhej, třeti ani čtvrtej pokus a nemá to tak zajímavý herce. ()

MissJaded

Námět super! Začátek obstojný, ale potom to jde do s*aček, na konci se to zas trochu vyšvihlo. Taková nedotažená parabola. Možná jsem to ani pořádně nepochopila, tak bych neměla hodnotit. Chvilkama jak dokument o lidech, co jsou na houbičkách. Možná bych si měla dát tak, abych se s tím nějak srovnala. ()

Disease

Po cca 35 minutách, které poměrně zdařile remakují původní příběh se to celé zvrtne do totálního blábolu. Sedmdesátková atmosféra ne nepodobná starším Cronenbergovým kouskům a některé scény ala Invaze zlodějů těl zaslouží právě tak tu jednu *. Hehe, po mrknutí do filmografie režiséra mi docvaklo, proč mi to atmosférou připomínalo trochu Donnie Darka :-) ()

Tvůrce Donnieho Darka opět zkouší sci-fi

Tvůrce Donnieho Darka opět zkouší sci-fi