Co kdyby vám někdo dal krabičku s tlačítkem, po jehož stisknutí byste získali milion dolarů, ale současně by připravila o život někoho, koho neznáte? Udělali byste to? A jaké by byly následky? Píše se rok 1976. Norma Lewis (Cameron Diaz) je učitelkou na soukromé střední škole a její manžel Arthur (James Marsden) je technikem v NASA. Jde o naprosto průměrný manželský pár, který žije běžným životem na předměstí se svým malým synem... dokud se u jejich dveří neobjeví tajemný muž se silně znetvořeným obličejem (Frank Langella) a nabídne jim něco, co jim může navždy změnit život: krabičku. Během 24 hodin, které na rozhodnutí mají, jsou Norma a Arthur nuceni čelit zásadním morálním dilematům. Brzy zjistí, že následky jejich rozhodnutí jsou zcela mimo jejich kontrolu a týkají se mnohem zásadnějších věcí než jen jejich vlastního štěstí a osudu. (oficiální text distributora)

Elegnor

Pár pěkných záběrů s vypjatou atmosférou mi určitě nevynahradí spoustu nejasností v zamotaném příběhu.. Hezký je zasazení děje do 70. let, ovšem herecký výkony Cameron a Jamese se nedají nijak zvlášť vyzdvihnout, to mi taky docela kazilo zážitek.. Aspoň Santa na silnici byl správně mimo :) ()

curfew77

Dokonalá výprava a kostýmy á la 70. léta téměř se blížící ještě nedávno zdánlivě nedostižnému Zodiacovi (tedy alespoň zhruba v první polovině filmu - pak došly peníze?), dokonce je tu i naprosto věrné dobové výzkumné středisko NASA (!), relativně slušní herci... a to vše navlečené na tu nejubožejší a nefantasmagoričtější šestákovou zápletku nemající hlavu, patu, ani nic mezi tím. Tam, kde svého druhu průlomový DONNIE DARKO provokoval k zamyšlení, THE BOX nejenže nudí, ale nezřídka přímo mučí blábolivými dialogy, tupými stronzo pauzami a postavami konajícími nesmysly a reagujícími tím nejméně věrohodným způsobem. Jednotlivé obrazy na sebe prakticky nenavazují (respektive kupí se na přeskáčku) a scénář hromadí jednu pseudozáhadu za druhou, aby se v závěru všechno "vyjasnilo" tím neprůhlednějším a zároveň nejpitomějším způsobem z možných. Fakt, že se natáčelo podle půlhodinové epizody nekonečného sci-fi seriálu, by měl každého varovat. I tak jde ale pro mě o bezkonkurenčně největší hollywoodský průser od... no přinejmenším od Proyasova PROROCTVÍ. Richard Kelly zešílel a soudě podle výčtu producentů, asi bude těch svěracích kazajek potřeba víc. Radím vám dobře, tohle tlačítko opravdu nemačkejte. 20 %. ()

Mr.Roman

Sklamanie a podľa mňa prvý prešľap geniálneho režiséra. Nádejný príbeh veľmi zachraňuje vyústenie filmu. Je tradične čudný, nedá sa však povedať, že zlý, no natočený veľmi nezáživne a hlavne celý film je preplnený nesympatickými postavami (v niektorých prípadoch vrátane ich predstaviteľov), kde by som videl hlavný kameň úrazu a oproti predošlým dielam obrat o stoosemdesiat stupňov. Napríklad ako by som mohol súcitiť s Cameron Diaz a zaujímať sa o jej osud, keď ju film prezentuje ako krásavicu, no pritom vyzerá strhane, staro a hlavne hraje úplne príšerne. Prvé dva filmy mali ešte jeden trumf - výborne vybraný pesničkový soundtrack (teda Donnie Darko je dokonalý sám o sebe, hudba mu len pomáha, naopak u Southland Tales veľa zachraňuje), tu ho však nahradila len hudba, hoc kvalitná. A to som ešte nespomenul laciný zámerne presvietený retro look. Jediné čo ozaj stojí za pozornosť je výborný Frank Langella a jeho tajomný muž, ktorý žiaľ (alebo našťastie?) záhadou aj ostane. ()

Borecz

Těžké, velmi těžké... Ne, necituji Moudrý klobouk z Harryho Pottera, nýbrž hodnotím The Box. Na jednu stranu skutečně zajímavý film stavějící na poměrně závažném tématu obsahující dost nečekaný děj, na druhou stranu snímek působící daným zpracováním tak trochu nepatřičně. Časové zasazení děje je zvládnuto perfektně a ke zbytku filmu výborně sedí, ale spíše než tajuplné sci-fi jsem od tohoto snímku očekával hodinou úvahu na téma "stiknout či nestisknout, toť otázka". Netvrdím, že bych se radši podíval na hodinu dialogů než na sci-fi, ale jak jsem již zmínil, některé dějové zvraty mi do filmu prostě nesedí. Jinak mu ale vlastně není co vytknout. 4* ()

Dslike

Tento film si urcite zasluzi viac, uz dlho som nevidel tak dobre vykreslenu starsiu atmosferu ktora ma neotravovala. Neviem preco ale nizsi rozpocet krory sa odrazil na niekorich efektoch mi v tomto filme taktiez moc nevadil. Ani na chvilu som sa nenudil, myslim ze v celku dost dobry filmik. ()

miki68cz

Zajímavý film, se zajímavým námětem, někdy příliš překomplikovaný, ne zcela režijně zvládnutý. Dobrá Cameron, průměrný James Marsden, standardní Langella. Super muzika ()

angel.CZ odpad!

Co v takovémhle nízkorozpočťáku s ničím zajimavým dělá Cameron Diaz ? Asi pro spestření a reklamu na film ..... 10% ()

Peter-1307

Výborný námet, skutočne mysteriózna atmosféra, prostredie vizuálne do detailov prepracované. To sú skutočné pozitíva tohoto filmu. Samotný dej mi však pripadá ako zmrzlina na slnku. Na začiatku tuhý, hutný, hrajúci čistými jasnými farbami, voňavý, skutočná bašta pre fajnšmejkrov mystérie a sci-fi, ale časom sa postupne roztápajúci, strácajúci silu ovplyvňovať filmové zmysly diváka, aby samotný záver akoby už ani nebol. Aspoň, že hrozivému Frank Langellovi, ktorému tak úspešne kontruje James Marsden sa to nestalo, čo sa však už o Cameron Diaz povedať nedá. Jej herectvo je bez chuti a vône už od začiatku a bez akéhokoľvek iného ako šedého zafarbenia. A samotný Kelly, akoby sa zľakol držať určitej línie, a radšej sa postupne utápal v rôznych úletoch a odbočeniach. Lepšie by urobil ak by si ponechal túto energiu na samotný záver a jeho pointu. Tá mi tam chýbala. ()

jafuska

byl to hodně zvláštní film s tajemnem, Cameron Diaz hrála dobře, chvílemi jsem se sice ztrácela v ději, ale přesto si myslím, že si tento film zaslouží vyšší hodnocení, jsou daleko horší filmy, než tento, sice první půlka se trochu vlekla, ale konec to bohatě vynahradil. ()

Pavlunka

Nedokoukala jsem to do konce tak bych to neměla moc hodnotit ale za hodinu co jsem viděla-Nic,nic,nic...tendle film je ztráta času, hodinu jsem se nudila. ()

Black3R

Občas to bolo trochu "Future", ale páčilo sa mi že dej filmu zasadili do neskorších rokov, tipujem-80? :D .... 75% ()

Pitryx odpad!

Tak tohle "SF" vůbec není podle mého gusta. Spousta žvanění a psychologie zpočátku, ačkoli každý divák ví, že skříňka otevřená bude, lhostejno kým. Jinak by film skončil již po půl hodině nudného dohadování. Ano, půl hodiny posloucháme žvásty o morálce a jiných věcech. Nic proti tomu, ale na jiném místě. Dále pak zase jen a jen kecáníí, děj stagnuje, sune se kupředu hlemýždím tempem, prodírá se větvemi odboček a epizod, které to vše jen zdržují. Opravdu takové SF nemusím a hanba o takovémto díle mluvit. Snad, kdyby nebylo prezentováno jako horor, myst. a SF dohromady, ale jako psycho se SF zápletkou, tak bych těch 20% dal. Takto však není co hodnotit, včetně mně nesympatické C.D. ()

FrankieCZ

Nadějnou první polovinu dokonale zaříznul Kelly v polovině druhé. Už dlouho mně žádný scenáristický nápad nenakrknul tolik jako ten jeho... ()

dur.dur

Dlouho jsem se tomuto filmu vyhýbal především kvůli rozporuplným komentářům, které jsem tady četl. Musím uznat, že ony postřehy se mnohdy trefují do černého. Atmosferický začátek filmu je skutečně vystřídán něčím, co atmosféru téměř postrádá. Napětí a tajemství založené na nevyřčeném funguje vždy téměř stoprocentně. Jeho postupným odkrýváním však film může získat úplně odlišnou kvalitu - někdy jde o posun vpřed, jindy zase naopak. V případě The Box odkrývání toho, co za tím vším je, film posouvá ve kamsi mezi Kostku, Fringe a Krajní meze. Všechny tyhle díla mám ale naštěstí rád. ()

McMastamind

Ano, musím souhlasit, že tenhle film je úlet. Úlet do neznáma. Kelly si nevídaně hraje s příběhem, dialogy, herci i konspirační tématikou jako takovou. Je tu znát silný vliv Technického optimismu, jmenovitě Arthura C. Clarka. Je tu také znát Kellyho fascinace kvantovou fyzikou a i když si jí trochu přibarvuje k obrazu svému, pořád to je zajímavý zážitek. Vůbec celý Box je ze stylistické stránky velmi podobný Donnie Darkovi. Velká snaha o mystičnost, hnaná až do extrémů způsobuje občas absurdity typu "scéna v knihovně" (musíte vidět), ale to podle mě není vůbec na škodu, já se rád zasměju. Cameron, Mardsen i všichni ostatní hrajou super a ještě s přihlědnutím k mé osobní lásce ke konspiraci mi nezbývá nic jiného, než 5*! Bravo, Kelly, dokázal si mi, že to fakt umíš! ()

habertek

Fakt zajímavý filmek...i když to není zrovna můj šálek kávy tak se mi to líbilo. Má to prostě něco do sebe.... ()

Horxus

Po celou dobu filmu jsem se cítila dost divně. Znepokojivý děj, ledový klid Franka Langelly, který z něho dělá dost strašidelnou osobu a úžasná atmosféra se mi moc líbila a jediné, co mi nesedlo, byl až moc velký nádech sci-fi ve formě vodních bran. Nebýt toho, byl by to jeden z nejlepších psycho thrillerů, co jsem kdy viděla. Rozhodně se nenechte zvyklat nízkým hodnocením a na tenhle film se mrkněte, zdeptá vás ()

Tvůrce Donnieho Darka opět zkouší sci-fi

Tvůrce Donnieho Darka opět zkouší sci-fi