Co kdyby vám někdo dal krabičku s tlačítkem, po jehož stisknutí byste získali milion dolarů, ale současně by připravila o život někoho, koho neznáte? Udělali byste to? A jaké by byly následky? Píše se rok 1976. Norma Lewis (Cameron Diaz) je učitelkou na soukromé střední škole a její manžel Arthur (James Marsden) je technikem v NASA. Jde o naprosto průměrný manželský pár, který žije běžným životem na předměstí se svým malým synem... dokud se u jejich dveří neobjeví tajemný muž se silně znetvořeným obličejem (Frank Langella) a nabídne jim něco, co jim může navždy změnit život: krabičku. Během 24 hodin, které na rozhodnutí mají, jsou Norma a Arthur nuceni čelit zásadním morálním dilematům. Brzy zjistí, že následky jejich rozhodnutí jsou zcela mimo jejich kontrolu a týkají se mnohem zásadnějších věcí než jen jejich vlastního štěstí a osudu. (oficiální text distributora)

IllIlIlIIl

R.Kelly natočil další ze svých rozporuplných snímků. Zatímco u Donnieho Darka panovalo nadšení z dosud neokoukaného specifického Kellyho rukopisu, tak u Apokalypsy režisér popustil uzdu své fantazie mnohem více a výsledkem byla odpadková záležitost. Zařazení The Box, narozdíl od jeho předchozích dvou filmů, není ostře ohraničeno, balancuje mezi oběma póly možných hodnocení. Na jednu stranu může The Box nabídnout podmanivé herce a zejména zajímavě mystickou atmosféru v retro stylu podtrhující obrovský příběhový potenciál. Na druhou stranu však disponuje ,,za á,, nepřeberným množstvím otázek, které zůstávají i po skončení filmu nezodpovězeny a ,,za bé,, mnohými scénami, které nezapadají do logického obsahového vysvětlení filmu. ()

gojackill

Doplňuji po druhé projekci: Už mi to do sebe perfektně zapadlo. Testování etických kvalit lidského druhu nadpřirozeným supervědomím, toť páteř filmu. Budeme věčně zatraceni? Nebo se najde dostatek těch, kteří nezmáčknou tlačítko. Film, který má snad deset vrcholů a stále nabírá na obrátkách, aby na závěr položil do kolen (očistec!!). Několik vedlejších motivů. Například překvapivá láska k někomu postiženému, opakuji láska, nikoliv lítost (pochopíte proč). Originální vychytávky jako BOX a vodní teleportace. Nádhera. Většina lidí to nepochopila, tím jsem si jistý_____________Nevím jestli je geniálnější Mulholland Drive nebo BOX, ale M.D mě emociálně dojebal více, asi bych mu dal přednost v žánru - ////film se záhadou, která nakonec má vysvětlení, jen se k němu musíte dopracovat/////. M. Drive má navíc napřed, že je ta záhada ještě více zašifrovaná - je obtížnější jí odhalit. Film vyniká tísnivou atmosférou a vedle toho ještě v jedné charakteristice - jedná se totiž o opravdu napínavý film, jehož hnacím motorem je zajímavá mysteriózní zápletka. Evidentní je manipulace s divákem. Režisér servíruje falešná vodítka, která mají odvést pozornost od toho nejdůležitějšího. Je to jako když předvádím iluze s kartami. Upoutám vaší pozornost například na pravou ruku, abych tou druhou mohl připravit trik, výsledný efekt je pak pouze ve vaší hlavě. MAGIE NEEXISTUJE BEZ DIVÁKA, který si výsledný dojem dotváří ve své hlavě. Ta volnost, kterou Kelly dává divákovi je osvobozující, můžete se doslova podílet na příběhu, tím, že jej budete interpretovat podle svého uvážení. Podobně jako u Ml. Drive nebo Ztracené dálnice________Kelly dokáže přenést záhadu na filmové plátno skoro stejně dobře jako D. Lynch, oba jsou doslova mágové pohyblivých obrázků. Doufám, že Kellyho talent nevyhasne a ustojí nevalné přijetí diváckou obcí_________ Persta atque obdura - vydrž a vytrvej Kelly!!!______Některé zdejší komentáře mě štvou. ()

dr.Orlok

Navzdory zdejšímu nízkému hodnocení jde o velmi dobrý film s mnoha skvělými zneklidňujícími scénami, dobrou 70's atmosférou a hudbou od části Arcade Fire. ()

Thomassi

The Box je velice zvláštní film. Je to o tom, jak mladý pár jednoho dne dostane záhadnou krabičku s tlačítkem. Když tlačítko zmáčknou, někdo zemře, ale oni vyfasují milion dolarů. No a ja to bývá, poté se začnou dít zvláštní věci. Od začátku to vypadalo hodně zajímavě, bylo tam cítit napětí a skvělou atmosféru. Později to ale celé ztrácelo nádech, bylo to dost zamotané a nepřehledné. Ale konec mě zase udržoval v napětí. A když jsem se pak dodíval, vše najednou dávalo smysl (příběhově, protože to s těma bleskama a vodníma rakvema, to nebylo to pravý ořechový). Výtečnou roli vystřihl Frank Langella, Cameron Diaz bylo taky zajímavé sledovat v její netradiční roli. Přesto dávám 3*, i když popravdě je to mezi 4 a 3*, právě za tu prostřední pasáž, která mi přišla bohužel nelogická. ()

salalala

Povedená atmosféra, výborná stylizace, pár podařených lekaček - to jsou hlavní devízy tohohle filmu. Škoda, protože námět je výborný (je znát, že film vychází z povídky), začátek filmu je opravdu velmi dobrý a navozuje velmi neklidné pocity. Jenomže od chvíle, kdy Diaz stiskne tlačítko (ne, to není spoiler), se film ještě tak deset minut drží a pak jde do kopru. Kupí se tu jedna záhada za druhou, postavy se pořád někam přemisťují, občas to logicky zaskřípe a atmosféra se ztratí. Nebýt vynikajícího Langelly, ucházející ústřední dvojice Marsden - Diaz, která ale někdy nemá co hrát, šel by film hodně, hodně nízko. A to nemluvím o tom, že se do toho zbytečně zamotává sonda na Marsu, NSA a všelijaká vládní spiknutí, škoda. Pointa ujde, ale není šokující. Přesto ten snímek není tak špatný a za jedno vidění určitě stojí, bohužel nic víc. 60% ()

FilmFan24

Chamtivost se nevyplácí a zvědavost jakbysmet. Thriller s perfektní výpravou let sedmdesátých, hustá paranoidní atmosféra za kterou by se nemusel stydět sám velký Hitchcock a dobré herecké výkony jsou hlavními devizami tohoto překombinovaného příběhu. První polovina se stále se stupňujícím napětí kdože ten znetvořený chlapík vlastně je a kdo ho poslal je v půlce druhé zbytečně ubitá mnoha fantasmagoriemi...Škoda, někdy totiž méně znamená více. ()

grogodil

Než na seba začne Kelly kopiť jednu fantasmagóriu za druhou, máme čo dočinenia s dusnou atmosférou postavenou na morálne nie práve najľahšom rozhodnutí, v ktorom sa asi každý bude stavať do rovnakej situácie a spytovať si svedomie. Akonáhle však Kelly do filmu našróbuje svoje štandardné podivnosti, všetko prestáva dávať zmysel a znepokojivý pocit strieda nechápavé krútenie hlavou striedaný posmešnými úškrnmi. Každopádne, musím povedať, že som očakával, že akonáhle sa Kelly utrhol raz z reťaze, už ho nikto nezastaví a ja pri nabehnutí záverečných titulkov ostanem nechápajúc civieť na obrazovku. Nestalo sa a Kelly vypochodoval na moju veľkú radosť nakoniec s veľmi ľahko pochopiteľnou, aj keď predchádzajúcimi šalenosťami poznačenou pointou, takže nakoniec aspoň aká taká náplasť na tie zbytočné dementné iracionálne vložky.. ()

vegetol.mp

Ukázkový příklad filmu, jehož režisér si myslí, že má vše pod palcem a nic ho nemůže pokořit. Opak je bohužel pravdou. Jediný kdo Kellyho pokořil je on sám a jeho důvěra v sama sebe. Zajímavý, ale zoufale nevyrovnaný film, plný ujetých nápadů a jakéhosi přesahu, který nechápe asi ani sám pan režisér. Neúplné, ale zajímavé. Pro příště by nicméně neškodilo více skromnosti. 70% ()

Vědma

Jak jsem si ze začátku říkala, proč že to má tak nízké hodnocení, když to vypadá super a je to zajímavé a má to dobrou atmosféru, tak v určitý moment se to vyvinulo v extra blbost. No škoda. Cameron byla móc divná jak se snažila hrát vážnou charakterní roli s bolestným výrazem v obličeji. Několikrát jsem se nahlas rozesmála, (třeba když se zjevil Santa) což asi nebylo účelem? A co měl znamenat ten fešný spratek? a vůbec - potřebovala bych k tomu sejít se se scénáristou i režisérem a tak dva dny si to nechat vysvětlovat. Jedna hvězdička navíc za to, že se to odehrává o Vánocích, dobové kulisy a kostýmy a Jamese Marsdena. ()

Dexter1

Žiaden zázrak sa nekoná. Ak očakávate niečo zaujímavé a chytré v štýle Donnieho Darka, nechajte si zájsť chuť. Plytká prekombinovanosť uberá na vážnosti a skvelom potenciáli filmu, ktorý sa nastavil v prvej polovici. ()

Patw

Na tento film jsem se opravdu těšil. Čekal jsem mou oblíbenou Cameron Diaz trochu v jiné roli než jen v nějaké ztřeštěné ženy v nějaké komedii. Myslím si že kombinace hororu, sci-fi a thrilleru je takoví mišmaš který v tomto případě působí více dojmem zdlouhavým než napjatým. Film mě bavil, nápad byl zajímaví ale celé to bylo zdlouhavé. Nezachránila to ani báječná Cameron takže ode mě pouze 2*. ()

Skip

Zajímavé téma, ale takovéhle co by kdyby není zrovna mým šálkem kávy, i když jistou originalitu tomu neupírám. Herecky vcelku dobře zvládnuté a pointa taky docela ušla. ()

Dubro

Rišo nám navaril z vody a navyše podľa receptu kratšieho ako 160 znaková esemeska. Niet sa potom čo diviť, že mu ten filmík behá občas do autu a občas do ofsajdu. Šťastím však je, že aj keď na jednej strane zaujímavú myšlienku prepchal kopcom pilín, tak na strane tretej dal Diazke a spol. celkom fajn retro digi vizáž. No aby som nezdržiaval, ide o lepšie stvárnený sci-fi preplach vášho rebríčka hodnôt, ktorý je viac drámou ako hororom a ktorý sa zaoberá otázkou či tlačiť alebo netlačiť. Ešteže nesneží a nemusím nič tlačiť. Kvalitné tri hviezdy, čo je myslím lepšie ako nejakí štyria mrzáci. (Do prdele, už sneží!) ()

Eldrick

DONNIE DARKO mě ohromil, SOUTHLAND TALES mě iritovali a THE BOX mě nechal chladným, jak vyšuměl do ztracena. Richard Kelly tentokrát drží na uzdě svoje ego, asi do půlky se mu daří díky digitálnímu retro looku a kameře jakžtakž budovat atmosféru, aby ji pak rozbil nelogičnostmi a bláboly. Výslednýmu žánrovýmu guláši samozřejmě nechybí Kellyho obligátní vodní portály, knihy o cestování v čase, mystika, otázky ohledně lidskýho osudu a dětstká naivita. ()

fmash

(--možné spoilery--) Normě v dětství ušmikli prsty na noze, z čehož má dost zkažený život. Je to taky pěkná kráva, protože tu nohu sebelítostivě ukazuje každému puberťákovi na požádání, místo aby ho poslala do kampatří. Lehce zaspoileruji, když prozradím začátek toho maratonu, a sice že Norma není morálně zrovna na výši. Nevím, co tu všichni máte, ale mě by ani nenapadlo takový velký červený čudlík mačkat — kvůli emocím možná ano, ale za obyčejné peníze může takové jablko utrhnout jedině ženská, což se zdá také být součástí leitmotivu filmu. (Hehe, a můžu si tu stovku nechat, i když to nezmáčknu? (Protože jestli ne, tak bych to radši snad i zmáčkla!)) No budiž, to je jen spekulace; buď jak buď nápad je docela nosný, jakkoli by, jak ostatně píše např. kiddo, se jeho ztvárnění obešlo i bez všech těch prapodivných kulis. Vůbec nevím, jestli všechny ty zombie v kostele (pardon, návštěvníci v knihovně) měly něco znamenat, nebo jestli chtěl být Kelly jenom zajímavý, ale tipuju obojí se silným důrazem na druhou část. Což platí i pro zbytek filmu, který je příliš okázalý a barevný, přesto tak nějak nedomrlý. Nicméně, přes všechny nedostatky a naprosto zbytečně přemrštěnou stopáž, se na to dá docela dobře dívat, úspěšné předvídání budoucího vývoje diváka v tomto případě baví, základní dilema vůbec není špatné a navíc, konečně se nebavíme o zprofanovaných tématech tak primitivně explicitně, jako například zde. Lepší trojka, ale když to vezmu kolem a kolem, při tom zdejším podhodnocení (nyní 55 %), dovolím si klidně zaokrouhlit nahoru. ()

Tvůrce Donnieho Darka opět zkouší sci-fi

Tvůrce Donnieho Darka opět zkouší sci-fi