Láska na hlídání

First Daughter

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2004, 102 min

• TerP

Klasická romantická... (nebudu jí nazývat blbostí). Nemůžu jí hodit do odpadu, prostě ne. Když jsem to viděla na ČT 1, prostě se mi to líbilo, ale uvědomuji si, že tohle je klasická přeslazená blbost (ano, až teď se to slovo hodí). A musím říct, že k tomu, abych měla ráda ''slečnu'' Holmes, tahle komedie opravdu nepomohla. Dvě hvězdy, víc ani ň.(28.9.2008)

• ThomasCrown

Veril som, že to bude za viac, ale vyššie hodnotenie dať nemôžem. Obyčajný, bez života, bez vtipu. Nejaký ten humor sa sem-tam objaví, ale to film z pátosu nevytiahne. Na Katie Holmes sa síce dobre pozerá a bikini jej svedčia (Tom Cruise vedel čo robí:), ale to je asi tak všetko. Neviem teraz, ktorý film bol prvý, ale je to takmer presná kópia Honby za slobodou, ktorá má fajn švih.(26.8.2010)

• Martiiiiinka

Hm, tak nevím. Nerada bych tenhle film úplně ztrhala, tvůrci mi k tomu ale tak obratně nahrávají, že se musím vcelku dost silně držet. Nebo jinak: příběh je slaboučký jako čajíček, vcelku nadějné herecké obsazení se snaží tak na 30% maximálně (což ruku v ruce s faktem, že scénář i režie docela aktivně zabíjí i ty momenty, v nichž by ti chudáci snad i rádi něco předvedli, výsledku dost zásadně škodí) a celkově tak film absolutně nepřekračuje hranice televizní zábavy na jedno odpoledne - no a přitom, buďme upřímní, zábavy, která zrovna dvakrát nepobaví...(11.12.2010)

• jatamansi

Nenáročná teenagerovská komedie. Mírně pobaví, neurazí. Nic z ní v hlavě neutkví a po shlédnutí vyprchá z hlavy jako bublinky z minerálky. (Nemohu napsat ze šampaňského, to už by musela být jiná kategorie.) Keaton navíc moc prezidentsky nevypadal, obzvláště s rukama v kapsách. Forest Whitaker naštěstí ty nejlepší role odehrál v úplně jiných filmech.(27.9.2008)

• Slarque

Docela by mě zajímalo, zda si Forest Whitaker vybírá scénáře k romantickým komediím a točí je jako krystalicky čisté verze tupých a nudných dojáků nebo tak ty scénáře vypadaly už původně a on si je kvůli tomu vybral. Jeho třetí celovečerní film a potřetí se skřípěním zubů tak tak na 20%. To už nemůže být náhoda.(12.11.2008)

• - Původně měl k tomuto filmu připravovat hudbu známý hudebník Michael Kamen (soundtracky Robin Hood, Smrtonosná zbraň, atd.), ten však neočekávaně 18.listopadu 2003 ve věku 55 let zemřel a tak podle jeho poznámek dokončili soundtrack jeho kolegové. Tento film je mu věnován. (Quido)

• - Film, ktorý Marc Blucas (James) a Katie Holmes (Samantha) sledovali v kine, sa volá The Girl Can't Help It (1956). Forest Whitaker mal po vydaní Lásky na stráženie pôvodne režírovať jeho remake. (misterz)