Láska na hlídání

Láska na stráženie

First Daughter

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2004, 102 min

Na druhé zhlédnutí zvedám na 50%, protože to bude asi jediný film, ve kterém je Katie alespoň trochu snesitelná. Konkurenční Hon za svobodou je zhruba stejně pitomý a předvídatelný, ale Michael Keaton je lepší prezident a Katie víc sluší blonďatá paruka. Jakékoliv důležitější argumenty byste ze mě nevymlátili ani s odznakem prezidentské ochranky. A ten český překlad je vážně hloupý.(26.8.2007)

• haWranka

Katie Holmes není, nikdy nebyla a niky nebude dobrá herečka. V tomhle filmu to jenom potvzuje, i když vlastně ani nemá pořádně co hrát. Stupidita tohodle veledíla je tak značná, že jsem ani nebyla schopná vydržet do konce. Je opravdu smutný, že můj oblíbenej Batman hraje v týhle příšernosti... Jo a nevim jestli jsem nechápavá, ale přijde mi, že ten překlad názvu nedává smysl...?(24.8.2009)

• bratr_jezek

Katie Holmes je asi jediné, na co se dá dívat v další variaci na to, jak to "slavní" mají těžké. Tentokrát jde o dceru prezidenta, která se asi "probrala z vakua" a nějak se rozhodla, že bude chodit na normální školu a bude normální náctiletá. Katie na náctiletou bohužel už nevypadá, její "zamilování" do prvního pořádného chlapa stejného věku se dá ještě pochopit, proč se ale on (agent, který chtěl být agent, tvořit dějiny stejně jako otec a děd) zamiluje do ní zavání otazníky. Další nepochopitelní jsou agenti, kteří hlídají opravdu vše, a pak jim najednou na konci filmu odjede Katie sama kamsi pryč. Americký pár představující elitu Ameriky je dvojice necharismatických přehrávajících trosek. První dáma se chová na jednu stranu jako matka, najednou ale začne křečovitě tlačit na dceru "přes mrtvoly". Jde totiž o znovukandidaturu otce. Proč e ale znovu chtějí stát "hlavou" Ameriky, když to jejich dceru ničí se nedozvíte, prezident tak, jak je zde podán by asi neprošel ani ve volbě na guvernéra. Pokus o vážnou tvář při řešení "krize s dcerou" se nedaří a pokusy o "zlidštění" prezidenta (tančí s dcerou, tajně oba chodí v noci na dort) zavání spíš otázkami, zda je to je ještě jen otec nebo má s dcerou nějaké "tajemství".(17.6.2013)

• Judy24

Více méně to dopadlo podle mých očekávání - všechno bylo dost předvídatelné, ploché, jednoduché a spíš podprůměrně zahrané a zakončené nečekaně přiblblým koncem. Na druhou stranu po dlouhé době mě snímek tohoto typu překvapil a aspoň se mi líbil hlavní chlapec, který vypadal jako mladý Bond. Člověk toho nesmí chtít moc, žejo...(8.8.2012)

• ThomasCrown

Veril som, že to bude za viac, ale vyššie hodnotenie dať nemôžem. Obyčajný, bez života, bez vtipu. Nejaký ten humor sa sem-tam objaví, ale to film z pátosu nevytiahne. Na Katie Holmes sa síce dobre pozerá a bikini jej svedčia (Tom Cruise vedel čo robí:), ale to je asi tak všetko. Neviem teraz, ktorý film bol prvý, ale je to takmer presná kópia Honby za slobodou, ktorá má fajn švih.(26.8.2010)

• - Film, ktorý Marc Blucas (James) a Katie Holmes (Samantha) sledovali v kine, sa volá The Girl Can't Help It (1956). Forest Whitaker mal po vydaní Lásky na stráženie pôvodne režírovať jeho remake. (misterz)

• - Původně měl k tomuto filmu připravovat hudbu známý hudebník Michael Kamen (soundtracky Robin Hood, Smrtonosná zbraň, atd.), ten však neočekávaně 18.listopadu 2003 ve věku 55 let zemřel a tak podle jeho poznámek dokončili soundtrack jeho kolegové. Tento film je mu věnován. (Quido)