• Damiel

Děj se vleče neúměrně pomalu, výkony herců jsou „tuhé“, postavy jsou nečitelné, takže divák se s nimi nebo alespoň s některou z nich těžko ztotožňuje. Na konci se to ke všemu celé tak nějak rozplizne do ztracena. Jediným kladem filmu je pár dylanovských hitů, ale ty si můžeme pustit i z cédéčka, že?(10.1.2006)

Skvělý film, který je ovšem těžko stravitelný pro ty, kteří se alespoň trochu nepohybují v Dylanových myšlenkách, názorech, filozofii a hudbě. Svým způsobem geniální scénář, který se na první pohled ale zdá jako pouhá béčková báchorka, v sobě skrývá tuny odkazů, provokací, osobních zkušeností a idejí, které se mnohdy skrývají v pouhé kombinaci obrazu a Dylanovo hudby (viz. scéna s písní Blind Willie McTell nebo One More Cup Of Cofee). Herecké obsazení samozřejmě skvělé ikdyž mi bylo líto, že těch hvězd tam bylo tolik, že vcelku téměř ani jedna nedostala takový prostor, jaký by si zasloužila. Nakonec mi to snad trochu zkazil jen televizní look, u kterýho jsem měl chvílema pocit, že kameraman v životě nedržel v ruce kameru a před natáčením filmu se jen podíval na tutorial na youtube "Jak správně zapnout kameru". Škoda. Ale kdo ví, třeba to byl účel. Nicméně jsem spokojen, ale chápu ty, co nejsou.(20.9.2016)

• LaciLC

Taká veľká dávka hviezdnych mien a taký zlý film? A že to natočil Larry Charles, ktorý ma pri svojom Boratovi takmer udusil smiechom? Inkognito mi veľmi pripomenulo príšernú "komédiu" Láska s rizikom, ktorá tiež mala v obsadení veľké celebrity (Ben Affleck, Jennifer Lopez, Al Pacino, Christopher Walken). Neuveriteľne som sa nudil a ani herci, z ktorých niektorí v iných filmoch excelujú ma tu zvlášť neočarili.(3.9.2007)

-"I understand you're not accustomed to staring into the face of god." -"Shut up" -"I can't. As long as I keep talking, I know I'm still alive." Byla jsem připravena na všechny možné způsoby extravagance. Co přišlo? Inu, řekněme, že jsem na film koukala kvůli Dylanovi a v tom nadšení jsem nějak přehlédla fakt, že to je spolupráce s režisérem, který s Baronem Cohenem spolustvořil Borata a ty další věci. Takže jsem vážně nečekala, že dostanu neuroticky absurdní politicky satirickou divadelní hru o smrti, cyklu života, mateřské lásce a strašidelných příbězích. A můj bože, soundtrack je remix tak nepravděpodobných věcí, že snad ani skrillexovská metoda házení desek do mixéru by na to nestačila. (Nyní vsuvka s citací z filmu, neboť dnes jich tam bylo tolik, že jenom úvodní a závěrečný citátek mi nestačí: -"My daughter has memorized all your songs." -"Why did she do that?" -"'Cause I made her do it, that's why.") Byl to velký útok na smysly, ale myslím, že se dá říci, že jsem si to maximálně užila. Spousta dialogů či monologů je bez zaváhání geniálních, jmenovitě tam patří zejména kousky, které předvedli Giovanni Ribisi a Val Kilmer. A zdá se to jenom mně, nebo si tentokrát Mickey Rourke zahrál ďábla? Dylan všem těm opravdovým hercům trefně kontruje mlčením, úšklebky a svojí malinkou vyhublou tělesnou konstitucí. Co mi na tom přišlo geniálního bylo to, celý film je vlastně tragický sdělením, ale podáván komediálně. Nebo komediální sdělením, ale podaný filosoficky. Zkrátka, jsou to drahouškové a nabádají k reflexi a generální depresi ze světa. Sochy zamotané v hadrech a provazech. K úplatku se používá bankovka v hodnotě 10 000. (-"Tell me, if you were to kill somebody, how would you do it? With a gun, or with a knife?" -"With my bare hands.") A jako vánoční, respektive narozeninový, protože mám dnes narozeniny, zázrak beru to, že na rozdíl od mnoha jiných filmů mě tady bavil (a přišel mi i funkční) ten vypravěčský voiceover. Jediné, co mě vlastně ve výsledku trošku rušilo, byly ty scény, kdy si všechno ostatní dalo pohov, kamera se postavila na stativ a Bob hrál a zpíval se svou kapelou. (I když střihem se i tam snažili tvůrci něco zkonstruovat.) Kdyby celou dobu nedělal nic a zahrál až na konci, tak to dostalo větší smysl/váhu. Ale asi nemůžu jiné tvůrce nutit, aby naplňovali moje pointy. Musím jim nechat ty jejich. Abych to shrnula: Nejen plaší lidé, ale i naše civilizace je odsouzena k zániku. Vybrala jsem si pěkný film k narozeninám. A peklo nastalo s Cold Iron Bounds, což je jedna z mých nejoblíbenějších od Dylana. -"Geologists in Trenton are digging the world's deepest hole there and have reached the death of 30 miners. Scientists have measured the temperature down there and they have lowered microphones into the pit and heard the sounds of millions of suffering souls. They have determined that the cente of the Earth is hollow. Hopefully, they say, whatever is down there will stay down there."(1.5.2015)

• ..Lucas..

Největším plusem tohoto filmu je obsazení, jinak se klady hledají špatně. Příběh o ničem, takže vás vlastně ani moc nezajímá, jak film dopadne. Někomu se možná může líbit hudba, ale jelikož to není můj styl, tak ani toto mě příliš nepotěšilo. Film jsem zhlédnul jen kvůli Jessice Lange, která tu alespoň měla celkem dobrou roli.(7.11.2013)

• - V prvej scéne, kde je Jack Fate (Bob Dylan) prepustený z väzenia má na hlave parochňu. Páčilo sa mu to natoľko, že parochňu používal aj pri rôznych iných príležitostiach, napr. na Newportskom folkovom festivale v auguste 2002. (m.a.t.o.)

• - Autormi scenára sú Bob Dylan a Larry Charles, no v titulkoch sú uvedený pod psedonymami. (m.a.t.o.)

• - Herci vo vedľajších úlohách pristúpili na nižší honorár len kvôli tomu, aby si mohli zahrať s Bobom Dylanom (Jack Fate). (m.a.t.o.)