Kdesi uprostřed Covingtonských lesů leží zapadlá vesnice, jejíž hluboce věřící obyvatelé, nedotčeni moderní civilizací, žijí prostým životem. Jejich život ale není jednoduchý, v okolních lesích totiž žijí stvůry, které zabijí každého, kdo vnikne na jejich území. Vesničané v čele s radou starších z nich mají velký strach, ale když nevstupují do jejich lesů a nosí jim dary, oni se jim na oplátku zase nevtírají do vesnice. Asi jedinými lidmi, kteří se těchto tvorů moc nebojí, jsou mladík Lucius Hunt, slepá Ivy a psychicky narušený Noah. Jednoho dne před radu starších předstoupí Lucius a žádá o povolení opustit vesnici. Lucia trápí nedávná smrt chlapce z vesnice, který zemřel na následky nemoci. Věří, že kdyby měli ve vesnici potřebné léky, chlapec by přežil. Doufá, že stvůry vycítí jeho čisté úmysly a nechají ho projít a donést zásobu léků. Starší jeho žádost zamítnou. Svéhlavý Lucius však vkročí do zakázaného lesa. Reakce "těch, o kterých se nemluví", na sebe nenechá dlouho čekat! (TV Nova)

ex.it

Je to už hodně dávno, co jsem tento film viděla, ale ještě teď si vzpomínám, jak jsem se do příběhu vcítila. Jediné, co musím trochu odsoudit, je konec, i když nápaditý, originální a nečekaný. ()

Pacek

No nevím.....Shyamalan je pokud je mi známo,mistr napětí.Napětí bohužel nikde.Spíše krásný pohled na zamilovanou dvojici Phoenix-Howard.SPOILER:ty potvory měli být opravdové ()

cogi

Dobrý film, napětí tam je, ale když zjístíte zápletku, tak to ztratí kouzlo a už to nemá cenu se na to dívat podruhé .. film jen na jedno shlédnutí ()

ICE-GRADLO

Uvolněný film bez všemožných zápletek. Jednoduchá dějová linie připomínající spíš pohádku než horor akorát s tím rozdíem, že jde Mařka zachránit Honzu přes hory a lesy. Rozuzlení jsou tu kupodivu dvě. :) To druhé bylo určeno pro mě. Takže bych řekl, že film má přinést spíše zamyšlení nad problémy dnešního světa. Dalo by se říct, že film o ničem, ale i tak za výbornou mysteriozní (vesnickou) atmosféru, psychologickou bariéru lidí (žeby náboženství?) a protože Shy 4*. ()

emdvojka

Ťažko povedať, prečo sa tento snímok niektorým ľudom nepáčil. Možno je to tým, že čakali niečo iné ako v skutočnosti Osada je. No mne sa to páčilo... ()

Luisis

Skvělý film od neméně skvělého režiséra.Podle mě po Znameních atmosférou druhý jeho nejlepší film.Spojeni Phoenix a Shyamalan funguje perfektně.Miluju tenhle film pro jeho temnou a strašidelnou atmosféru - 80% ()

Dimo

K neuvěření, jak mě tento film nudil. Dlouze a táhle nudil. Natolik, že jsem dospěl k posouvání a přeskakování dlouhých minut vstříc sterilizovanému konci. Nic, nedá se svítit. Dojem nula. ()

cerbygerby

Noo nebylo to zase až tak špatné... tedy to rozuzlení jsem nečekal.. ale celý film byl takový pomalý..... nijak moc mě to nechytlo. Ale s tou zápletkou se to docela vyzdvyhlo, takže to hodnotím pro mě kvalitní 3 ()

Joppo88

Určite ide o zaujímavý snímok s veľkým prekvapením na záver. Napätie a prvky prekvapenia tu rozhodne nechýbajú. Najskôr som sa čudoval, prečo použili "také otrasné kostými pre "bubáka" :-)) ale po zhlianutí až do konca som pochopil... ()

Iriquindae

Skutečně divné. Ústřední motiv je podle mě dobrý nápad, ale utápí se v tom, jak se film pořád snaží dělat ze sebe horor. Nenajdeme tu (opět podle mého názoru :)) ani zbytečně moc okatých logických děr, herci hrají slušně, vizuálně se to také dá. Brodyho mám sice rád, ale zde mi nějak nesednul. Škoda, nechybělo moc a byl by to zajímavý film. ()

DAPDO

Musím hodnotit jednoznačně kladně. Do detailu propracovaný příběh, hororové okamžiky a hustá pointa. ()

Jajar

U Vesnice se skrývá počátek Shyamalanova konce. Zápletka je zatraceně působivá, čarovný Ind se bohužel stal otrokem svých chytrých konstruktů a interpretací. V první polovině jsem od filmu čekal postupné budování napětí, uvedení diváka do děje a pokus o identifikaci s hrdiny. Ve skutečnosti si ale "užijete" jenom nudnou směsici žvatlání debilních postav, které žijí v hrozné díře mezi lesy a chovají se jako kreténi. Napínavá pasáž, která se rozjede přibližně po hodině stopáže jakž takž funguje, závěrečnou pointu ale odhadne asi úplně každý. Myšlenkově i symbolicky hrozně zajímavý film, bohužel tragicky převedený na plátno. Emociálně slabé, řemeslně samoúčelné, dějově nevyužité. ()

HOFMAN

Pokaždé když se stmívá a já jsem venku, cítím pohled Těch, o nichž se nemluví. Že já se na to jako dítě koukal. Teď už se toho nezbavím. ()

feryk

Rozhodně to není špatný film, námět je velmi dobrý, pointa šokující, ale.... Ale, právě ta pointa, byť překvapivá, tak zazdívá skoro celý film, konec je prostě špatný a Shyamalan má s konci svých filmů skoro vždy problémy, chce šokovat, což je dobré, ale způsob, jakým to dělá dobrý není. Filmu také chybí více spádu a dramatičnosti. Každopádně ve filmu o žádná monstra nejde, jak tu někteří píší, evidentně tu někdo hodnotí film, který vůbec neviděl. Dobrý film s velkým potenciálem, kterému ale k lepšímu hodnocení něco chybí. 72% ()

tranquill

Nejlepší Shyamalanův film. Perfektní námět a režijní zpracování, které dokáže navodit mrazení a vůbec mysteriozní atmosféru. Když jsem film viděl poprvé, tak mne nadchla i nečekaná pointa. Kultovní záležitost! ()

bif

Definice toho, jak má vypadat mysteriózní film. Geniální hudba Newton Howarda, do detailu vypracovaný scénář a skvělé herecké výkony. Můj oblíbený film. Vynikající. ()

Kingjiri

POZOR SPOILERY. Závěrečnou pointu ve smyslu toho, že půjde o určitou sektu, která si monstra vymyslela, jsem trochu očekával, ale vůbec mě nenapadlo, že půjde o takovej civilizační skok (středověk vs. současnost) - dobrej nápad. Dál se mi líbila myšlenka, že "vesničany" nakonec stejně dostihlo to, před čim její stařešinové utekli z civilizace (zjednodušeně řečeno kriminalita). Filmařsky i herecky byla Vesnice taky fajn podivaná. Jenže k zajímavýmu a napínavýmu závěru bohužel vede dlouhá cesta v podobě posedávání na zápražích vesnickejch domků za pronášení nudnejch dialogů nebo seancí stařešinů (minimálně dvě třetiny stopáže). Velká škoda přetaženýho pokusu o hlubší drama, protože atmosféru a napětí Shyamalan vážně budovat umí (perfektní závěrečná cesta lesem) a thrillerovější nádech jeho filmům sluší mnohem víc. ()

Shymalan se vrací k hororům

08.10.2008

Vivat manga

Vivat manga

04.10.2006

Otevřete láhev saké, Hayao Miyazaki chystá další projekt! A když jeho filmy tvoří spolu s automobily a špičkovou elektronikou nejvýznamnější japonský vývozní artikl, nemůžeme se divit, že očekávání… (více)