Kdesi uprostřed Covingtonských lesů leží zapadlá vesnice, jejíž hluboce věřící obyvatelé, nedotčeni moderní civilizací, žijí prostým životem. Jejich život ale není jednoduchý, v okolních lesích totiž žijí stvůry, které zabijí každého, kdo vnikne na jejich území. Vesničané v čele s radou starších z nich mají velký strach, ale když nevstupují do jejich lesů a nosí jim dary, oni se jim na oplátku zase nevtírají do vesnice. Asi jedinými lidmi, kteří se těchto tvorů moc nebojí, jsou mladík Lucius Hunt, slepá Ivy a psychicky narušený Noah. Jednoho dne před radu starších předstoupí Lucius a žádá o povolení opustit vesnici. Lucia trápí nedávná smrt chlapce z vesnice, který zemřel na následky nemoci. Věří, že kdyby měli ve vesnici potřebné léky, chlapec by přežil. Doufá, že stvůry vycítí jeho čisté úmysly a nechají ho projít a donést zásobu léků. Starší jeho žádost zamítnou. Svéhlavý Lucius však vkročí do zakázaného lesa. Reakce "těch, o kterých se nemluví", na sebe nenechá dlouho čekat! (TV Nova)

Oldmanka

Mě se tenhle film hrozně líbil, a důvodů bylo hodně. Podle mě opravdu dobré herecké výkony, tajemná atmosféra, moment, kdy si člověk myslí, že už bude konec, a nic se nemůže stát, ale přece ještě něco přijde, a pěkný kulisy, kostýmy, atd.... Já osobně jsem se filmu bála, že se leknu, a taky, že párkrát ano. Opravdu se mi to moc líbilo, a nemám k tomu žádné námitky. ()

shifter

Po zhliadnuti nemenej vizualne posobiveho House of Flying Daggers si nepomozem - The Village ma svojim spracovanim zaujala viac, obsadenie bolo kvalitnejsie a navyse mu "sefovala" nadherna Bryce Dallas Howard :-) ()

Threepwood

Moc,moc hezký film.Pointa nic moc,ale o té film rozhodně není a určitě si nezaslouží nízké hodnocení jen kvůli ní.Hlavní je jak dobře a profesionálně je film natočený a zahraný.Hudba je famózní a atmosféra strachu taky(bál jsem se na i místech,kdy už bylo vše odhaleno). ()

AlexDLarge

Abych řekl pravdu, Shyamalana moc v lásce nemám. Musím sice přiznát, že se mu Šestý smysl povedl, ale to je asi tak všechno. Podle mě je to jeden z nejpřeceňovanějších režiséru poslední doby. O příběhu vesnice vám nebudu nijak moc vyprávět. Stačí jenom, když řeknu, že se někde dějou podivné věci, lidi nevědí, co s tím, celý film se nic neděje a na konci je obrovské překvapení. Tohle schéma může fungovat jednou, maximálně dvakrát. Ale když jdete na film režiséra, o kterém víte, že by měl končit nějakou nečekanou pointou, veškeré napětí z vás vymizí a většinou vše uhodnete dopředu. Dokud Shyamalan nenatočí něco, co už jsem u něj před tím stokrát neviděl, budu dávat menší a menší hodnocení. P.S.: Film má výbornou kameru ve spojení s dobře naaranžovaným osvětlením. Žádné barevné filtry. Za to jediné ho musím pochválit. Jelikož je v dnešní době asi jediný, který točí timto "starým" způsobem. Ještě kdyby zapracoval na scénáři. ()

Railman

Nejsem Shyamalanův ortodoxní fanoušek. Šestý smysl a Vyvolený se mi líbili, ale bomba to nebyla. Znamení mě moc nebavilo. Ale tohle mě dostalo. Perfektení herci, atmosféra, děj, hudba. ()

vaeg

Nejoblíbenější postava: Ivy Walker (Bryce Dallas Howard) ... Shyamalan netápe, Shyamalan ví. A ví víc, než všichni ostatní. Nebýt debilní kampaně na Vesnici, mohl se tento snímek stát kasovně daleko úspěšnějším. A to by zase na chvilinku umlčelo Shyamalanovy kritiky. Spousta lidí totiž na tenhle film šla s domněním, že je čeká podobná hrůza jako ve Znameních nebo Šestém smyslu, jenomže to se nestalo, a tak film odsoudili... Jenomže z pohledu diváka, který čekal od Manoje Nighta změnu, je tenhle film bomba. Musím se přiznat, že jsem přesně věděl, na jaký film jdu. Věděl jsem, že to NENÍ horor, a tak jsem si ho taky pořádně užil. Perfektní drama z 19. století, stísněná atmosféra, uzavřená komunita a především milostný příběh dvou mladých lidí. O tomhle JE Vesnice. Každý dialog má smysl, nic není řečeno zbytečně, v tom je Shyamalan mistrem. Práce s kamerou je také naprosto úchvatná, přidejme k tomu precizní hudbu, výrazné zvukové efekty a vynikající výkony herců v čele s Bryce Howard a Joquinem Phoenixem. Dostaneme skvělý příběh o lidech, kteří se snažili utéct před zkaženým světem, aby zjistili, že zakžený není svět, ale člověk a jeho povaha samotná. Že, ač se všemožně snažili vybudovat místo bez násilí, pro lásku se zabíjelo, zabíjí a zabíjet bude. Kdekoliv na světě. ()

Tanner

!Pozor na SPOILERY! Vesnice je zvláštní film, a to jak formou, tak obsahem. Přijde mi podivné, když se jí vyčítá žánrová nejednotnost. Ano, každý žánr s seboou nese určitá specifika a jeho časté a nepředvídatelné proměny můžou vést k přerušení budované atmosféry. Já si ale myslím, že klišovitých filmů je k vidění dostatek a zvláštní přístup, kdy si divák nemůže být jist tím, co ho čeká, je třeba spíš ocenit. I když místy toho bylo vskutku příliš – třeba když se v jedné z hororových pasáží proháněla zrůdička po plátně i poté, co byla odhalena její podstata, a u diváka tak nutně musel zmizet moment strachu z neznámého. Co se týče obsahu, ten se zaměřuje na zvláštní, mýtické společenství lidí. Ti mají pevně stanoven řád světa; vědí, kdo jsme my, kdo oni, kam se smí a kam ne. Hlavním pojítkem pospolitosti je přitom strach z něčeho, co nikdo kriticky neprověřuje. Jak se ale ukáže při jednom ze zvratů, veškerý strach nemá žádné opodstatnění, vychází jen z lidí samotných – zakladatelé obce ho plodí a druzí jej přijímají. Jejich trauma je proto skutečné, i když nemá reálný základ. Třeba by si takový život i vybrali, řekl by si divák (najmě, když jsou odhaleny motivy úniku zakladatelů vesnice ze společnosti), ale volba předpokládá znalost možností. A tu lidé ve vesnici neměli, za ty již bylo rozhodnuto. A když je hlavním poutem mezi lidmi strach, za nějakou zvláštní výhru se to považovat nedá. Film tak může být chápán jako jakési varování před nebezpečím, které plodí nekritické přijímání informací, které jsou nám servírovány. A to je nebezpečí, které nikdy nepřestane být aktuální. Dost je toho ve filmu navíc, ale na druhou stranu – alespoň to nikoho nenechá v klidu :-). ()

Brusinka

Bavila jsem se(a snad i trochu bála) tak prvních čtyřicet minut. Pak to začalo být nějak divné a na konci jsem byla lehce rozladěna. Rozuzlení je sice překvapivé, nicméně mi spolu s ním vyvstalo na povrch pár dotěrných otázek. Ale stále je to slušně natočený film s celkem fungující atmosférou a krásnou hudbou. ()

KdG

Neuvěřitelná slátanina, do hororu to má pěkně daleko a napínavé to je asi jako Krteček. Konec filmu opravdová slabota. ()

Celebrian

Zprvu jsem od Vesnice čekala o něco víc, než mi nakonec byla schopná dát, ale i přesto mě závěr natolik překvapil, že musím zůstat u čtyřech hvězdiček. ()

Černákočka

Zápletka sice možná trochu přitažená za vlasy, ale na druhou stranu je ve filmu naprosto dokonale podána dusná atmosféra strachu z něčeho tajemného a nevyřčeného, co chodí kolem... Velice působivé dílo. ()

Tiiso

Film je silný když ho člověk vidí poprvé. A to díky svému bodu překvapení. Protože ač atmosféra není úplně k zahození, či někteří aktéři hrají na výbornou, nenabízí film tolik dobrých scén aby při dalších projekcí uspokojovat náročnějšího diváka. Základní myšlenka je geniální. A proto si myslím, že snímek bude v budoucnu většinou oslovovat nové a nové diváky, kteří na tento, jinak filmařsky dobře udělaný počin, narazí. ()

LukH

Nemůžu víc než za tři, předchozí tři Shyamalanovy filmy byly prostě lepší. Kromě tradičně překvapivé pointy a několika milých okamžiků (např. když se Will Hurt nechce dotknout Sigourney Weaver :D) je zbytek spíše lehce parodický. Tak to vidím po druhém podívání (zajímavé, že po prvním jsem byl minimálně o půl hvězdičky výš) ()

wOOzIe

Divná kamera, divné střihy, lekl sem se jen jednou, nic neříkající dialogy. Shyamalan vymyslel cool pointu, ale moc dobře s ní nenaložil, mohl to udělat víc děsivé a celou pointu prozradit až třeba na konci, nicméně ten konec byl stejně dobrý a aspoň trocha zachránil, a Howardova hudba tady taky nic moc. Prostě slabé 3. ()

Shymalan se vrací k hororům

08.10.2008

Vivat manga

Vivat manga

04.10.2006

Otevřete láhev saké, Hayao Miyazaki chystá další projekt! A když jeho filmy tvoří spolu s automobily a špičkovou elektronikou nejvýznamnější japonský vývozní artikl, nemůžeme se divit, že očekávání… (více)