Kdesi uprostřed Covingtonských lesů leží zapadlá vesnice, jejíž hluboce věřící obyvatelé, nedotčeni moderní civilizací, žijí prostým životem. Jejich život ale není jednoduchý, v okolních lesích totiž žijí stvůry, které zabijí každého, kdo vnikne na jejich území. Vesničané v čele s radou starších z nich mají velký strach, ale když nevstupují do jejich lesů a nosí jim dary, oni se jim na oplátku zase nevtírají do vesnice. Asi jedinými lidmi, kteří se těchto tvorů moc nebojí, jsou mladík Lucius Hunt, slepá Ivy a psychicky narušený Noah. Jednoho dne před radu starších předstoupí Lucius a žádá o povolení opustit vesnici. Lucia trápí nedávná smrt chlapce z vesnice, který zemřel na následky nemoci. Věří, že kdyby měli ve vesnici potřebné léky, chlapec by přežil. Doufá, že stvůry vycítí jeho čisté úmysly a nechají ho projít a donést zásobu léků. Starší jeho žádost zamítnou. Svéhlavý Lucius však vkročí do zakázaného lesa. Reakce "těch, o kterých se nemluví", na sebe nenechá dlouho čekat! (TV Nova)

Anomiska

Paralela ako sa snažíme chrániť deti pred tým škaredým vonkajším svetom a tým, že ak im dáme šancu, tak nám ukážu, že si vedia poradiť. Takisto je to príbeh o tom, že i keď sa pred neľútostným svetom ukryjeme, tak to nezaručuje, že budeme žiť v miery a láske, ale že aj v takejto komunite môže byť zlo a naopak, že aj vo svete mimo komunity existuje dobro. ()

kachie

Nie je dobrý nápad pozrieť si takýto film až po 20 rokoch od natočenia a hlavne, keď jedinú vec, čo ste o filme videli bolo Scary Movie :D asi aj preto som to prvú tretinu filmu vôbec nevedela brať vážne. ()

Zdenda

První půlka filmíku mě přišla naprosto skvělá. Zkušené budování hutné atmosféry,poměrně slušné herecké výkony(až na Ivy) a tak. Prostě za 5*. Avšak po odhalení pointy prichazi poměrně zklamani. Nuda. Cekal sem jeste nejakou specialni a ono nic. Celkem za 2* Takže vysledek se pohybuje nekde mezi 3* a 4*. Davam 4*, protoze Ivy se v druhé půly přeci jen trochu zlepsila. ()

MrMir

Od filmu jsem nečekal vůbec nic a musím říct, že se mi vůbec ničeho nedostalo. Dalo se na to koukat, ale to je všechno. Žádné překvapení nakonec se tentokrát nedostavilo, hrůza mě provázela jenom při pohledu na hodinky kolik že času jsem u toho už strávil.... ()

Alfie

Všichni u tohoto filmu vyzdvihujete atmosféru, ale já jí tady vůbec nenašel a kdyby tady nehrála řada dobrých herců řekl bych že jde o amaterské video o tom jak se žilo v 18.století(nevím jestli 18.století nebo 19.století-tak se omlouvám).A pointa je velmi trapná. ()

Arccos

Opět zajímavý film od tohoto režiséra. Ale s jednou vadou na kráse - Vesnice opět končí neobvyklým rozuzlením (nenechte si ho prozradit), tak, jak to má Shyamalan rád. Tentokrá jde však o rozuzlení dost neudržitelné až debilní, které by prostě nemohlo fungovat. ()

valkil

Docela se na to pěkně kouká, ale to je asi tak všechno. Problém Shyamalanových filmů je v tom, že už není potřeba (ani chuť) je vidět podruhé. Proč taky. A ty jeho věčné pointy za každou cenu by si už taky mohl odpustit. Jenom na tom dobrý film neudělá. Navíc, když se člověk zamyslí (a nemusí nijak zásadně), většinou mu rychle dojde, o co tady půjde. Vesnici jsem prostě pustila, podívala se na ni, vypnula a to je všechno. Vlastně zbytečný film. ()

Honsik

Tenhle film je důvod, proč NIKDY nekoukám na trailery (=lživé videoklípky = mašličku přiděláme, o kvalitě pomlčíme). V reklamě vidíte velké kousky ovoce, zakoupíte a doma zjistíte, že ovoce je lesní směs a ještě řádně rozmixovaná. Příště se na největší ostružiny zeptáte raději kamaráda. A co Vy, necháváte se sebou rádi cloumat? ()

dobbin

Rejža se podle mě až přehnaně snažil vytvořit tak strašnou záhadu, až to začalo být směšné. Věděl jsem, že je něco v nepořádku, ale ten konec to už je trochu moc. Tyhlety mistrovy finální pointy, kde je všechno jinak, jsem zvládl jednou maximálně dvakrát. Tentokrát už je mi skoro líto té hromady filmového materiálu, který Night vyplácal na samoúčelnou mystifikaci. ()

OL@F

Já to ani nedokoukal...Po hodině brutální nudy sem začal přeskakovat časem a vylezla z toho nehorázní blbost...Aspoň OST je dobrý... ()

Kuba11

Vynikající atmosfera toho filmu mě držela až do uplneho konce přibiteho do křesla! Shyamalan jako vžy nezklamal! ()

mikhail

Ak som dal Znameniam 2*, tak Village nemôže dostať viac ako 1* Zatiaľ suverénne najhorší Shyamalanov film :-(( ()

esetnofret

Musím říct že jsem čekala něco jiného, moje původní očekávání, že se bude jednat o napínavý mysteriózní snímek až do morku kostí vzala jaksi za své. První polovina filmu má přesně tu atmosféru, která mě nalákala v traileru a vytáhla do kina. Vyděšené pohledy, mlčenliví vesničané, děs z červené.. byla jsem příjemně napnutá a soudě podle trhnutí celého sálu při scéně na strážné věži jsem nebyla jediná. Dokonce i první rozmazaný záběr na příšeru z lesa má něco do sebe. Pak ale nastoupí na scénu červená knihovna, vyšinutý Adrien Brody, postupné vysvětlováníí a nuda (která naštěstí v poslední třetině vezme za své). Je to tak, v půlce filmu začne ono převracení žánru a tady začíná rozdělování se diváků na dvě poloviny, a které vyvrcholí v samém závěru - osobně patřím mezi ty nadšené. Co se herců týče nemůžu si stěžovat - Brody, Weaver a Phoenix patří mezi mezi moje oblíbence, akorát Bryce Dallas Howard mi jako slepá moc přesvědčivá nepřišla, v lese se orientuje až podezřele jistě. Další pozitivum je krásná hudba, nesporná originalita a hlavně největší plus Vesnice (alespoň pro mě) spočívá v tom, že donutí alespoň malinko zamyslet se. ()

snake

Shyamalanovi filmy vždy dokáží překvapit, vždy něčím. Jednou je to šokující dechberoucí pointa, podruhé neuvěřitelná atmosféra a napotřetí prostá myšlenka-myšlenka lásky. Jak prosté, že? Nic co by bylo originální. Ovšem v pojetí M. Night Shymalana je to něco úplně jiného. Děj může být sice ze začátku vnímán spíše jako horor, ovšem po prvních 30 minutách je rozehrána hra, jejíž smysl je naprosto něčím jiným než děsit. Příběh slepé dívky, která je schopna pro záchranu svého milovaného udělat cokoliv, je okouzlující a dojemný, ale ne sentimentálně ubrečený a kýčovitě stylizovaný. Ovšem není to jen láska, kterou by se film zabýval. V opozici proti lásce stojí společnost, která je založena na systému zastrašování-jenže na druhou stranu zastrašování, jenž má obyvatele vesnice uchránit před okolním zlem. A proto film vyvolá řadu otázek. Je možné žít ve společnosti bez zla? Je možné aby taková společnost fungovala? Stačí v lidech vyvolávat lásku a úctu nebo je potřeba poznat zlo? To jsou otázky, které jsou důležité!! Není důležité jestli je existence takové vesnice fakticky možná. Shyamalan se nepokouší natočit horor ale film, který ve vás vzbudí pocit....to ovšem nechápe každý. Byla by chyba čekat od režiséra aby natočil nový Šestý smysl nebo Znamení. Koho by bavilo koukat se pořád na filmy s 'šokující' pointou? Nač takové pointy? Proč? Vždyť není potřeba být šokován, stačí být poučen a donucen zamyslet se. Pokud o to stojíte ovšem. A mimochodem, nestydím se za to, že celý film jsem byl v napětí a bál jsem se často. ()

Prankster

Běhali tam v lese nějací borci co vypadali jako mufloni a děsili obyvatele ale celkova pointa a zpracování je perfektní a excelentní. I přes mé hodnocení hodně dobře shlédnutelný film. ()

Dinsberg

Zkuste nacpat svět do jedné vesnice (jako to dělají statistici) a výjde vám tohle. Naprosto geniální metafora, kde vůdce a lídři schválně nechávají své "ovečky" v nevědomosti a krmí je nesmyslnými báchorkami, aby dělali to co chtějí nejvyšší. Dokonalá paralela našeho "civilizovaného" světa. ()

Luki.V

Nemůžu uvěřit co jsem zrovna viděl. To že to není horor bylo jasné už z trailerů, ale je to divné protože Shyamalan natočil Vesnici kvůli jinému filmu, THE WOODS (Lesy) který byl hotov už v roce 2003 (Ano trvalo to tři roky než se dostal na DVD) což je čistý psychologický horor. Vesnice je nudná pohádka, která vlastně nikdy ani nezačne ani neskončí. Na thriller to není napínavé, na drama je to prázdné a jak jsem řekl horor to nidky neměl být a ani není (tím se pouze vyjadřuju k žánrovému zařazení na csfd, na imdb už jsou všechny Shyovy filmy okleštěny). ()

Sir Ludvig

Pre mna dokonala pohoda a profesionalna filmarcina v jednom. Od chvile ked svoje oci, mysel i duchovno nahodite tym spravnym smerom, caka vas jazda ktora by mohla uspokojit obe stranky vasej osobnosti. Je to vzdy rovnake: najprv pokora, potom slast! ()

dawydx

V bezmezné snaze šokovat to Shyamalan poněkud přehání a ačkoliv je závěrečná pointa skutečně překvapující, její absurdnost je nasnadě. Příběh celkově nudí a podobně jako ve ZNAMENÍ fungují i zde pouze jednotlivé lekací a atmosférické scény, o kvalitativně vyrovnaném snímku nemůže být řeč. Bohužel selhávají i herci - v paměti mi neutkvěl jediný výkon. Další hřebíček do Shyovy rakve. ()

Shymalan se vrací k hororům

08.10.2008

Vivat manga

Vivat manga

04.10.2006

Otevřete láhev saké, Hayao Miyazaki chystá další projekt! A když jeho filmy tvoří spolu s automobily a špičkovou elektronikou nejvýznamnější japonský vývozní artikl, nemůžeme se divit, že očekávání… (více)