Kdesi uprostřed Covingtonských lesů leží zapadlá vesnice, jejíž hluboce věřící obyvatelé, nedotčeni moderní civilizací, žijí prostým životem. Jejich život ale není jednoduchý, v okolních lesích totiž žijí stvůry, které zabijí každého, kdo vnikne na jejich území. Vesničané v čele s radou starších z nich mají velký strach, ale když nevstupují do jejich lesů a nosí jim dary, oni se jim na oplátku zase nevtírají do vesnice. Asi jedinými lidmi, kteří se těchto tvorů moc nebojí, jsou mladík Lucius Hunt, slepá Ivy a psychicky narušený Noah. Jednoho dne před radu starších předstoupí Lucius a žádá o povolení opustit vesnici. Lucia trápí nedávná smrt chlapce z vesnice, který zemřel na následky nemoci. Věří, že kdyby měli ve vesnici potřebné léky, chlapec by přežil. Doufá, že stvůry vycítí jeho čisté úmysly a nechají ho projít a donést zásobu léků. Starší jeho žádost zamítnou. Svéhlavý Lucius však vkročí do zakázaného lesa. Reakce "těch, o kterých se nemluví", na sebe nenechá dlouho čekat! (TV Nova)

duklak2

Trochu jubilejní komentář. Číslo 800. Což už je pořádná porce písmenek:-) A zrovna tento špatný výtvor. S tímto snímkem to snad nikdo nemohl myslet vážně. Překvapuje mě vysoké hodnocení. Nenašel jsem stopáž, která by mě bavila. A to po přečtení obsahu je lákavost zhlédnutí vysoká. Za ten obsah je asi ta jedna hvězda, jinak bych musel dávat odpad, což moc často nedělám. Dnes už končím s komentováním. Je to dnes můj asi 22. komentář. Psal jsem je 70 minut. Bolí mě prsty a trochu i hlava. Na nějakou dobu končím. Možná dva, tři, čtyři dny. Opravdu nevím. ()

JASON_X

Těžko k The Village napsat nějaký věcnější komentář, aniž by člověk neprozradil dějovou zápletku někomu, kdo se na film teprve chystá. Takže tedy: Poprvé byla pro mě pointa filmu tak velkým překvapením, vlasně překvapením dvojnásobným, a navíc překvapením příjemným, že neváhám vysolit na stůl všech pět zlatých. Tenhle velkolepě utopický příběh má emoční i myšlenkovou hloubku, oplývá ušlechtilým pathosem, je hodně pohledný, hrají v něm dobří herci a zní k němu hezká hudba. Takže odpouštím malinko odfláknutý konec, i jeden takový drobný nelad technického rázu (Ivy je při cestě lesem střídavě čistá a zablácená). Z herců bych rád vypíchnul aspoň Adriena Brodyho, jehož blázen byl naprosto vynikající. ()

oLí

8.5/10 Láskyplnej příběh. Na skvostný podzimní obrazy se krásně dívá a nádherná, jemná Howardova hudba lahodí uchu ( a ve scénách, kdy má za úkol postrašit, je už jen sama o sobě hrůzu nahánějící ). S myšlenkou i pointou tohoto příběhu nemám nejmenší problém. U mě naprostá spokojenost, čtyři a půl. ()

Sawy

Zhruba 80 minut je Vesnice mimořádně působivý a atmosférický snímek plný tajemných náznaků,zajímavých postav a spoustou otázek,které divákovi nasadí do hlavy.Potud vše v nejlepším pořádku.Ale pak se očekává,že ty otázky se budou nějakým zajímavým způsobem zodpovídat.A nechápu,jak Shyamalan dokázal pohřbít tak nadějně se vyvíjející snímek během dvaceti minut.Měl za sebou v té době tři ocenované filmy a přitom na konci Vesnice nasekal chyb jako naprostý amatér.Když se pointa snímku vyzradí daleko před samotným koncem,díky čemuž je finále připraveno o jakékoli napětí,je to špatné.Kdyyž pak následují další a další zbytečné zvraty,je to ještě mnohem horší.Vesnice je film zvládnutý technicky na výborné úrovni,po většinu stopáže má úžasnou atmosféru a moc rád bych jí dal vyšší hodnocení.Ale za tu závěrečnou pasáž musím strhnout celé dvě hvězdičky,protože mě jednoduše naštvala. 65 % ()

Lucasion

Škoda, že ve Vesnici není více hororových prvků. Film byl přesně takový, jaký mi byl popisován. Temný se zajímavým koncem. Já dodám, že se Vesnice příjemně sledovala a že měla parádní obsazení. Zas jsem dlouho neviděl takhle bohaté obsazení. Dallas Howard, Phoenix, Brody, Weaver, Gleeson, Greer a Eisenberg. To je sedm kvalitních a známých herců. Proto zcela zasloužených sedmdesát procent. Oblíbenec Jesse je tady snad tedy ve dvou scénách a nádherná Judy má o trošku větší prostor. Nicméně se Vesnice kromě obsazení může pyšnit bohatou atmosférou. Ta je místy možná i děsivá, ale především je z každého místa cítit temnota. Vesnice totiž není veselé místo a kulisy zrovna neoplývají barvami. Zvrat přichází ve chvíli, kdy je potřeba vyjít za hranice lesa, která je považována za nedotknutelnou. Jinak zakročí zlé síly v podání přerostlého ježka v červeném hábitu. Rozuzlení jsem tak trošku čekal, nicméně to mu nijak neubírá. Za sebe doporučuji. Jako mysteriózní horůrek to je dobré. (70 %) ()

Tatannka

Ideální komunita, která může fungovat jen díky permanentnímu strachu z "těch druhých." Horor o lidech, kteří se kdysi chtěli odstřihnout od hororů. Skvělý, podnětný film. ()

ScarPoul

Jeden z najkrajších soundtrackov pre Shyamalanov film. Krásna Howardová a znova výborný Phoenix. Príbeh už trochu spadá do vykonštruovanosti čo trochu zamrzí, pretože základná pointa podkopáva nohy veľmi dobre zvolenej atmosfére a dramatizácií. Odysea do nového sveta je síce lemovaná dobrými nápadmi a prvá časť zase pracuje výborne s prvkami urban legends a kmeňovej tradície, ale v zásade mi prišlo, že taká povestná bodka a naozaj dychberúca scéna sa tu tentoraz nekonala. Stále ale veľmi kvalitný film, ktorému koniec koncov podkopáva nohy len fakt, že ho točil Shyamalan, ktorý má na konte fungujúcejšie filmy. Aj tak je to ale v rámci žánru aj režisérovej tvorby značný nadpriemer. ()

Lacike

Uz vdaka predoslym filmom som si prial, aby Shyamalan natocil cistokrvnu dramu. Ale on na to isiel este sikovnejsie a natocil romanticku dramu s filozofickym presahom, ktora sa dlhy cas tvari ako horor. Dokonca aj reklamna kampan a trailery sa nas snazili presvedcit, ze pôjde o horor, vdaka comu povazujem reklamnu kampan za skvelu sucast zazitku. Teda pokial vas nenaserie, ze vam slubuju nieco uplne ine ako uvidite. Mne to nevadilo a tuto habaduru som si uzil. S filozofickou myslienkou, ktora sa tyka zivota osadnikov sice nesuhlasim, ale samotny osadnici ma zaujali natolko, ze ma bavilo sledovat ich osudy a dôvody preco sa tak rozhodli. V centre pribehu stoji ale nadherna romanticka linia medzi malovravnym Phoenixom a ukecanou a skoro az hypnoticky krasnou Bryce Dallas Howard. Dialog v ktorom sa hadaju, ze on hovori malo a ona vela je super. Ale aj ostatne postavy su bezchybne obsadene a zahrane. Film ma perfektnu atmosferu. Cely cas si Shyamalan pohrava s hororovymi naznakmi aj ked je pointa uplne ina. Az si hovorim, ze je zbytocna. Keby sme sa pointu dozvedeli hned od zaciatku, tak by sa na kvalitach filmu vela nezmenilo. Najsokujucejsie na filme je to, ze tu tentoraz nie je ziadna vyrazna detska postava ako je u rezisera zvykom. Hudba sa tiez vydarila. Jedina vec, ktora ma vzdy srala, je kamera, ktora pôsobi v mnohych dialogoch dost odtazito, pretoze namiesto detailov hercovej tvare snima hercov v polocelkoch a celkoch, asi aby pôsobila umeleckejsie. Ale to je len drobnost a spolu s Unbreakable povazujem tento film za vrchol Shyamalanovej tvorby a jeden z najkrajsich romantickych filmov. 10/10. ()

Gary

Ať tak nebo tak, nejedná se o průměrný film. Něco překvapí a možná zklame, ale atmosféra a nápady se tomuhle filmu zkrátka vytknout nedají. Ke všemu taky přispívají herecké výkony (Hurt, Phoenix,Brody či Gilchristová a Weaverová) a skvěle laděná hudba Newtona Howarda, která k Shyamalanovým filmům prostě patří. Zkrátka podle mě si tenhle film 80% zaslouží. ()

rawen

Po druhém shlédnutí si stojím za svým - Vesnice je velmi povedený thriller a největší měrou se o to zasluhuje atmosféra a Bryce Dallas Howardová... 8/10 ()

maseer2

zdařilý film, ovšem trochu zdlouhavý a místy nudný.. do poslední chvíle jsem myslel, že dám 3*, ale díky nečekané a velmi povedené pointě (která tak trochu nutí k zamyšlení) prostě musím jestě jednu hvězdičku přihodit :) P.S.: rozhodně nečekejte horor !!! ... pak budete zklamaní.. i když je pravda, že já jsem horor očekávál a zklamání se nekonalo :)) ()

BoPo

Pokiaľ sa necháte vtiahnuť do deja, tak si užijete celkom dobrý film. Len to záverečné vytriezvenie Vás trošku sklame či dokonca naštve. ()

Dale

Príjemné prekvapenie. Dokonca keby som mal hodnotiť celkový dojem z filmu, tak je to asi to najlepšie, čo Shy zatiaľ natočil. Neviem, prečo to má v žánri uvedené Thriller a Horror, ale podľa mňa to je len trošku strašidelná dráma, podobne ako Znamenia. Len s tým rozdielom, že tu je strašidelná atmosféra navodená lepšie a má to lepšiu pointu. Tu sa Shy nesnažil záverom šokovať, ako v Šiestom zmysle, príp. vo Vyvolenom, tu to tak akosi prirodzene vyplynulo. Ozdobou sú herecké výkony Phoenixa, Brodyho či Howardovej, ale skvelý je najmä William Hurt, nepochopiteľne obídený pri nomináciách na Oscara. Ku tomu všetkému krásna hudba a kamera...Shy si u mňa po predchádzajúcich dvoch filmoch napravil povesť. ()

Mononoke.

Z tak slibného námětu, by se rozhodně dalo získat mnohem víc, než nám to Shyamalan předvedl. Bohužel jsem znala pointu filmu, takže jsem se asi připravila o překvapení, které by na mě čekalo v závěru příběhu. Nicméně mi celý film připadal podivně mdlý, bez gradace a bohužel postrádal i tajemno, které by podle mě teda měl mít. Jako jediná mě zaujala postava Adriena Brodyho. ()

Terva

Slabší snímek než Shyamalanovi ostatní filmy ( krom Znamení ), ale i tak se dostal na tři z pěti. A co dodat ? Hudba byla parádní. ()

moviesfan

Po efektivní stránce dobré. Navozená tajemná atmosféra vcelku fungovala parádně. Takto to vydrželo až do tří čtvrtin filmu. Když se pak téměř vše vyjasnilo, film ztratil takové to ,,kouzlo". Ovšem já jsem celkem spokojený. ()

jahol

Měl jsem to štěstí, že se mi komentář golfilsty objevil jako úplně první a tak jsem si vzal jeho radu za svou a (skutečně!) při shlédnutí filmu nevěděl ani, kdo ho režíroval. Proto mám v hlavě naprosto nestranný ZMATEK. Základní kostra scénáře slibovala mnohé a to jsem vůbec neočekával kompaktní horror nebo skvělou pointu jako v Šestém smyslu. Dával jsem filmu krok po kroku šanci, objevoval zajímavé motivy a divil se, že nejsou dále rozvíjeny a proměněny (co mělo znamenat infantilní vyznání lásky na počátku filmu než zajímavý námět na téma postupné proměny sociálních vztahů ve zcela izolované společnosti, který se v dalším zcela vytratil?), stále doufal, že se film někam vystříbří, někam mimo pointu, která byla servírována jako hospodské univerzální denní menu od samotného začátku - a nakonec s údivem zjistil, že vůně v pozadí asi pochází z jiné kuchyně a nic jiného než tuhle pointu nedostanu, že všechno zůstane v půli cesty a poselství, která tenhle film měl předat jsem dostal už dříve, v mnohem hezčím a pronikavějším balení. A tak dávám slabé tři hvězdy především za kouzelnou hudbu a pak za hlavní hrdinku, která hraje jako o život a její lidské a současně živočišně opravdové já je během krátké anabáze velkým zážitkem. ()

corpsy

Shyamalan tak ako ho máme radi. Tajuplný, napínavý, s do tváre tresknutou pointou. Naozaj výborný film, ktorý je kritizovaný hlavne za svoj záver, a ja fakt neviem zistiť prečo. ()

zablaga

Všetko v tomto filme je kúzelné, strašidelné, umelecké, nádherne natočené, bravúrne zahrané, so skvelou hudbou poprepletané a veľmi prekvapujúce, z čoho zostáva skvelý pocit. Bryce a Joaquin sú úžasná dvojka a tento film je pre mňa jedným zo Shyamalanových skvostov (aj keď veľa ľuďmi nepochopený). Odporúčam!! :-) ()

Shymalan se vrací k hororům

08.10.2008

Vivat manga

Vivat manga

04.10.2006

Otevřete láhev saké, Hayao Miyazaki chystá další projekt! A když jeho filmy tvoří spolu s automobily a špičkovou elektronikou nejvýznamnější japonský vývozní artikl, nemůžeme se divit, že očekávání… (více)