Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Příběh filmu Když Se Setmí začíná rozhodnutím špičkového zloděje Maxe Burdetta (Pierce Brosnan) a jeho krásné společnice Loly (Salma Hayek) uklidit se na Paradise Island v bahamském souostroví, protože právě uskutečnili poslední loupež - ukradli druhý ze tří Napoleonových diamantů - a je čas na zasloužený důchod. Jejich finanční budoucnost je zajištěna a kariéra ve světě zločinu minulostí. Jenže agent FBI Stan Lloyd (Woody Harrelson), který už je sedm let Maxovi na stopě jako ohař, nevěří, že by se tahle dvojka dokázala usadit. Domnívá se, že Max a Lola ještě plánují ukrást třetí Napoleonův diamant. Krátce po Napoleonově nuceném exilu na ostrov Elba byl vyjmut z jeho meče a jeho současná hodnota na trhu je odhadována na dobrých 70 milionů dolarů. Diamant má dorazit na palubě výletní lodi zrovna na Paradise Island. A kde že nyní žije a užívá si slavný pár? Ačkoliv Stan nemá v Karibiku žádné pravomoci, rozhodne se chytit vychytralého Maxe a Lolu přímo při činu. Frustrovaný detektiv je však překvapen, jak přátelsky se k němu Max chová, seznamujíc ho se všemi slastmi Paradise Island. A Stan ke svému vlastnímu překvapení velmi rychle přivyká pohodlnému životnímu stylu Karibiku. Je možné, aby se jejich letitá rivalita tak rychle změnila na přátelství? Co když už jsou Max a Lola opravdu vysloužilými zloději? Ale co když ne? Do jaké míry k nim může být Stan upřímný? A jsou oni k němu? Vyjde-li jednoho dne ráno slunce a po diamantu nebude ani památky, koho činit zodpovědným? (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (196)

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Spočiatku celkom šmrncovná, ale s pribúdajúcimi minútami čoraz rozvláčnejšia a otravnejšia jednohubka, ktorú zachraňuje Pierceov šarm a Salmin nezlyhávajúci pôvab a ktorú naopak veľmi kazí nesympatický, ba priam odporný Woody. Ten je (spolu s riedkym scenárom a vlažnou réžiou) hlavným problémom filmu - jeho postavu by mal hrať nejaký sympatický, zľahka komediálny herec, ktorý by s Brosnanom vytvoril príjemne protivážnu dvojicu. Zaujme Naomie Harris, ktorá je bez tých dredov, tetovania, hnusných zubov a otravného prízvuku (ktorými disponuje v úlohe vedmy v Pirátoch Karibiku) fakt kočka. ()

Tsunami_X 

všechny recenze uživatele

Jakoby se scénárista a režisér pokusili převést ty nejkýčovitější a nejschématičtější charaktery z brakové dobrodružné literatury s lupičskou tematikou. Zloděj gentleman, přismahlá kráska s touhou po konci nebezpečně vzrušujícího řemesla a policista (agent) idiot, který je našemu páru jen pro smích, aby se v samém závěru ukázal v lepším světle. Silnému hereckému obsazení se nelze divit, kdo by také odmítl několik týdnů povalování se po písečných plážích v tropech. Scénář je ještě schématičtější a tupější než samotné postavy a vizuální stránka celého díla podtrhuje dojem videa cestovní agentury, která se pokusila své propagační obrázky přibarvit něčím specifickým, nešokujícím a příjemným. Nemám nic proti dovoleným, ale řekl bych, že je lepší si na nějakou zajet, než se nechat za peníze obelhávat televizní inscenací, za kterou se nějaký vypočítavý drzoun rozhodl vybírat vstupné. ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $60miliónovTržby USA $28,331,233Tržby Celosvetovo $61,347,797║ Nehorázne nezáživný priešlap, dokonca aj od takého rutinéra akým je zaručene Brett Ratner. V scénkach to je úplne suché, povrchné, tobôž komické, súhra žiadna, príbeh nulový,... takže tento počin je len maximálne otravné pozeranie, čo dokáže jedine pokaziť chuť. Nedokázal som to ani dopozerať. /20%/ ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Když Se Setmí je jakousi odlehčenou variantou dřívějšího "Brosnanova" kousku Aféra Thomase Crowna. Je však poněkud více komediálně laděn (což není díky Woody Harrelsonovi a občasným filozofickým promluvám Dona Cheadlea v jednotlivých scénách vůbec na škodu) a tak jako byla Aféra ódou na Rene Russo, je After The Sunset bezuzdnou adorací hispánské bohyně nesoucí na tomto světě jméno Salma Hayek. Dámy a obzvláště pánové - tohleto jste ještě nikdy a nikde neviděli. Takřka každý záběr ve kterém se nestárnoucí Salmita objevuje, je jako hymnus na její půvab a koncert pro vaše slinné žlázy...nebo jsem úchyl:) A to je bohužel taky jediné, v čem tento film překonává tolikrát zmiňovanou Aféru. Je to právě těmi komediálními a romantickými prvky, které v celkovém pohledu narušují onu "harmonii", a kouzlo, které by se jinak mohlo rozvinout tak zůstává nevyřčeno. Přesto se (a nejen pro pochybné smyslové potěšení) na tenhle film rád podívám znovu, a nejen jednou, a dám si k tomu Jacka na led;) 70% ()

Fr 

všechny recenze uživatele

úvodní loupež diamantu je propracovaná jako z dílny jamese bonda. v této rovině to opravdu P.B. sluší! poté následuje nudný život zlodějů v ráji. bohužel. vše zachraňuje W.H., jenž kromě toho, že má alergii na škeble je docela vtipnej. naštěstí existuje jisté pokušení a jedinej způsob jak se ho zbavit, je poddat se mu. a tak po trošce akce, vše spěje ke koupi prvního diamantu a k romantickému západu na nový verandě. já si však příště dám raději remoru. s deštníčkem! ()

Galerie (51)

Zajímavosti (13)

  • Během filmování některých plážových scén byla venku taková zima, že šla hercům pára z pusy. (POMO)
  • New Line Cinema propagovali film na pytlících s popcornech, které sa prodávají v amerických kinech, ovšem s chybným jménem Salmy Hayek, která se zde jmenovala Hayak. (imro)

Reklama

Reklama