Když se setmí

• Belgie

• Nizozemsko

Akční / Komedie / Krimi / Drama

USA, 2004, 97 min

Na obsazení co film nabízí, je to opravdu hrozné, ale když pomineme tento fakt, tak je to poměrně dobrá podívaná. Tedy pokud se těšíte na velkofilm se Salmou, Piercem a Woodym tak na to honem rychle zapomeň te! Pokud ale hledáte obyčejný film jen tak pro pobavení tak si ho klidně vyberte, jelikož k tomu poslouží naprosto optimálně ;) 50%(1.1.2011)

Veľmi slušne natočená kriminálna komédia. Snímka má pointu, je úsmevná, má vtipné dialógy, exteriéry sú viac než príjemné. Salma Hayek je nádherná, očarujúca a príťažlivá ako vždy, u Pierce Brosnana je zrejmý veľmi výrazne jeho herecký 007 nadštandard. Veľmi dobre spracované zábery, zápletka a dej neunavujú, dokážu udržať permanentne divákovu pozornosť. No proste je to fakt prekvapivý super film. Záver filmu ma ozaj celkom prekvapil a úplný záver bol potom veľmi vtipný a veľmi ma potešil. Určite odporúčam.(6.1.2015)

Mám sice rád originalitu, ale pohodové klišé mne také často uspokojí, což je přesně tento případ. Takže se bavím, když Max chce ukrást diamant. Ještě víc se bavím, když zjistím, že agent FBI ví, že Max chce ukrást diamant. Ovšem co by to bylo za story, kdyby Max nevěděl, že agent FBI ví, že chce ukrást diamant. Proto je krádež povinností a občasné pokusy o překvapení zase důvodem k veselí na účet tvůrců. Když k příjemné zábavě ještě přidám vzpomínku na žraloka lapeného na udičku, tak i tu čtvrtou hvězdičku s klidem v duši udělím.(27.4.2012)

Vcelku príjemná oddychovka, len na takéto herecké a režisérske obsadenie by som čakal viac prekvapenia a využitého potenciálu. Niektoré nápady zo zlodejského prostredia potešia, takisto aj idea zlodej, priateľ agenta FBI, no prevláda ohranosť a predvídateľnosť. Škoda, jeho lepšieho nevyužitia. Je to tak na 70%. Možno pri lepšej nálade aj na viac. 70%.(13.9.2006)

Nenáročná podívaná,u které jsem se nenudil,odvyprávěná ve svižném tempu.Nádherné exteriéry a pohledné obsazení všech rolí,jejichž protagonisté se na plátně dobře baví.Ani režisér se netváří,že jde na plátně o něco jiného.Dialogy jsou zábavné a proto se dají odpustit drobné nedotaženosti příběhu.Harrelson zvládl svého smollařského poldu velmi sympaticky,Brosnan je standardně dobrý. Kdyby byla loupež promyšlenější,dal bych víc.Jediné, co bych si odpustil,byl přeslazený konec,ale i tak mě žáha nakonec nepálila.A navíc,kdo by nechtěl vidět Salmu v plavkách?(27.1.2005)

• - Režisér Brett Ratner a herec Pierce Brosnan jsou kamarádi a chtěli spolu natočit nového Jamese Bonda. Když s ním ale neprošli u bondovských producentů, tak se pustili právě do tohoto filmu Když se setmí. (POMO)

• - Natáčelo se 60 dní. (Karlos80)

• - Režisér Brett Ratner dostal na film 58 milionů. Během prvního víkendu (12. -14. 11. 2004) zanechali diváci v amerických kinech 11 mil. dolarů, celkově pak jen něco přes 30 milionů. Pro režiséra to byl nejhorší úvodní výdělek za posledních 7 let, předtím měl na kontě hity jako Červený drak a obě Křižovatky smrti. (imro)