Když se setmí

Po západe slnka

After the Sunset

Akční / Komedie / Krimi / Drama

USA, 2004, 97 min

úvodní loupež diamantu je propracovaná jako z dílny jamese bonda. v této rovině to opravdu P.B. sluší! poté následuje nudný život zlodějů v ráji. bohužel. vše zachraňuje W.H., jenž kromě toho, že má alergii na škeble je docela vtipnej. naštěstí existuje jisté pokušení a jedinej způsob jak se ho zbavit, je poddat se mu. a tak po trošce akce, vše spěje ke koupi prvního diamantu a k romantickému západu na nový verandě. já si však příště dám raději remoru. s deštníčkem!(30.10.2005)

Příjemná oddychovka - pláž, drinky s deštníčky, azurové moře, šarmantní Pierce Brosnan, krásná Salma Hayek, zajímavá zlodějská romance. Poenta zajímavá, zpracování už horší. Pokud nečekáte propracovaný příběh se silnými postavami a smíříte se s prvoplánovitými až tomuto žánru poplatnými postavami (nepolapitelný zloděj gentleman, přihlouplý policista, krásná zlodějka, která své řemeslo definitivně pověsila na hřebík, atd.), film neurazí. Místy dokonce pobaví. Jinak ale výrazně nezaujme. I přes snahu vyprávět příběh neúplně pomocí retrospektiv je jeho druhá polovina poněkud rozvláčná a chybí jí ten správný drive. 50%(31.1.2012)

Na obsazení co film nabízí, je to opravdu hrozné, ale když pomineme tento fakt, tak je to poměrně dobrá podívaná. Tedy pokud se těšíte na velkofilm se Salmou, Piercem a Woodym tak na to honem rychle zapomeň te! Pokud ale hledáte obyčejný film jen tak pro pobavení tak si ho klidně vyberte, jelikož k tomu poslouží naprosto optimálně ;) 50%(1.1.2011)

Je to o kradnutí diamantov, ale scény kde sa má kradnúť nie sú veľmi originálne alebo zábavné. Zvyšok sú len manželské hádky medzi Hayekovou a Brosnanom, alebo nezaujímavé dialógy s Harrelsonom. Homosexuálne scény na lodi a v hotely sú dobré, Salmyne prednosti sú tiež dobré a nejaký ten vtip sa nájde aj medzitým, takže až taký zlý film to nie je, ale oproti Dannyho jedenástke a podobným skvostom je to podstatne slabšie. Na rozhraní 2,5*.(1.6.2015)

Příjemná oddychovka. Úžasné blbnutí Brosnana s Harrelsonem provází takřka celý film a je na něm tím nejlepším. Škoda že se do toho motá nějaká loupež diamantu. Podobně zbytečně se do příběhu motá i Salma Hayek, ale na tu se dá aspoň dívat. Ke konci jsem si už už myslel, že se celý film na diamant opravdu vyprdne a zboří celou tu škatulku, ale bohužel to byl jen vysněný konec, a z Když se setmí se tak stala jen další trochu lepší tuctovka.(2.1.2011)

• - Režisér Brett Ratner dostal na film 58 milionů. Během prvního víkendu (12. -14. 11. 2004) zanechali diváci v amerických kinech 11 mil. dolarů, celkově pak jen něco přes 30 milionů. Pro režiséra to byl nejhorší úvodní výdělek za posledních 7 let, předtím měl na kontě hity jako Červený drak a obě Křižovatky smrti. (imro)

• - Dům na pláži, ve kterém bydlí postavy Salmy Hayek a Piercea Brosnana, byl od základů postaven speciálně pro film. (POMO)

• - Snímek měl původně režírovat John Stockwell, autor např. teenagerského filmu Šílená/Krásný. Známější je však jako herec, vidět jsme ho mohli v Top Gun nebo Nixonovi. (imro)