Když se setmí

After the Sunset

Akční / Komedie / Krimi / Drama

USA, 2004, 97 min

• HarveyDent

Nudnějšího režiséra než Bretta RATnera budete v Hollywoodu hledat těžko aneb krásná dovča, kde necítíte hřejivou pláž, ale spíš umělý palmy (ikdyž umělý nejsou). Lidi jako on jsou nádor, co parazituje na hercích a dobrejch nápadech, který končí v s*ačkových scénářích, nechává na nich celej film a ještě se přitom raduje. 50%(28.3.2009)

Docela příjemná zlodějská komedie se sympatickým obsazením. Chtělo by to víc švihu, adrenalin mi to nijak nezvedlo. Na druhou stranu, nikdy bych neřekla, jak dobře fungující komediální dvojici můžou vytvořit Brosnan s Harrelsonem. O půvabech Salmy Hayek pak není třeba diskutovat.(30.12.2014)

Na obsazení co film nabízí, je to opravdu hrozné, ale když pomineme tento fakt, tak je to poměrně dobrá podívaná. Tedy pokud se těšíte na velkofilm se Salmou, Piercem a Woodym tak na to honem rychle zapomeň te! Pokud ale hledáte obyčejný film jen tak pro pobavení tak si ho klidně vyberte, jelikož k tomu poslouží naprosto optimálně ;) 50%(1.1.2011)

Komu se líbila aféra, tomu se bude líbit i tohle. Sice scénář a režije rozhodně nejsou na oskara, ale zase dámská část je fakt luxusní :) ... nic proti Rene Ruso, ale Selma je Selma (o Naomie Harris ani nemluvě). Prostě holky, drinky, zlodějny, západy slunce, sem tam dobrej fórek ... co chcete jinýho v neděli večer(1.2.2010)

Jsou zde napsány čtyři žánry, ale ani jeden nepíše, že je to komedie. Je to prostě a jasně krimikomedie. Která je dost dobrá. A to díky dobrému řemeslnému výkonu Woodyho H., Pierce B. a Salmy H. Úsměv mi na rtech vyloudilo hned několik momentů - a to jsem se na to díval sám! Musím říct, že scénář byl, ač jednoduchý, tak dost inteligentní. Prostředí bylo super, Salma byla velice sexy ... a opravdu jsem se bavil. Např. scéna matadorů v manželské posteli nebo scéna, která předcházela souloži Woodyho s Naomie H.: "Počkej, bude to rychlovka, budu za pět minut". "Ty mě urážíš". "Tak za tři minuty... za dvě". Prostě po celkem slušné době jsem viděl velice slušnou krimikomedii. PS: Poučení na závěr: Peníze nejsou vše. Ale je dobré, když jsou.(7.8.2010)

• - I když ve filmu nejsou volným okem postřehnutelné speciální efekty, jsou použity až ve 150 záběrech. (POMO)

• - Režisér Brett Ratner a herec Pierce Brosnan jsou kamarádi a chtěli spolu natočit nového Jamese Bonda. Když s ním ale neprošli u bondovských producentů, tak se pustili právě do tohoto filmu Když se setmí. (POMO)

• - Max (Pierce Brosnan) v jedné ze scén prozradí, že pochází z Irska. Stejný původ má i jeho představitel Pierce Brosnan. (x_silver)