Hodně příjemný a vtipný film. Pierce je drsňák k pohledání, Salma je fakt kočka! Harrelson jako agent nemá chybu a Naomi taky není k zahození.. Velice dobrá podívaná.(9.5.2008)

Nepřekonatelný zloděj a jeho krásná společnice právě provedli svoji poslední loupež a je na čase se stáhnout do ústraní. Karibik je rájem na zemi a ideálním místem pro zasloužený odpočinek. Po krádeži vzácného diamantu mají o budoucnost z finančního hlediska postaráno. Jenže je tu jeden nezastavitelný a slídivý agent FBI, co se táhne za zloději už sedmý rok a rozhodně nehodlá uvěřit báchorkám o pověšení "řemesla" téhle povedené dvojice na hřebík. Je přesvědčený, že zloději májí v úmyslu ukrást další vzácný diamant a tentokrát už sklapne klec. Zajímavě obsazený film trpí svojí dramaturgickou nevyvážeností a obsahuje od každého žánru něco. Jen není napínavý a nedokáže se vymanit z přijatelného průměru, ačkoliv k dispozici byla nejen známá herecká jména, tak i režisér Brett Ratner, který ovšem často inklinuje k určité devalvaci původního záměru. Kdo zná jeho některé filmy, tak si jistě dokáže udělat obrázek o jeho režijním stylu. Je to škoda, protože tahle zlodějská romance měla zřejmě navíc. 60%(6.3.2013)

Není to nijaký přehnaně dobrý film, ale když nic jiného, dobře se u toho dá pobavit, protože některé scény (viz ta se žralokem) jsou natočeny skutečně mimořádně vtipně. Pořád ale uvažuju, jestli tomu nemám hodit radši tři hvězdičky, abych nemátla ostatní s tím, že Ratner konečně dokázal natočit nadprůměrné dílko... 1.2.2007 edit: Po asi pátém zkouknutí ubírám jednu hvězdičku, protože film pro mě ztratil většinu svého kouzla. Napoprvé jsem se ale dobře bavila :-)(4.6.2006)

• Derek

dajte ratnetovy rezirovat nejake promo video pre cestovnu kancelariu a urcite by uslo, ale cakat od nejakeho z jeho filmov atmosferu, napatie ci styl je len zbozne prianie...(7.7.2012)

• Tsunami_X

Jakoby se scénárista a režisér pokusili převést ty nejkýčovitější a nejschématičtější charaktery z brakové dobrodružné literatury s lupičskou tematikou. Zloděj gentleman, přismahlá kráska s touhou po konci nebezpečně vzrušujícího řemesla a policista (agent) idiot, který je našemu páru jen pro smích, aby se v samém závěru ukázal v lepším světle. Silnému hereckému obsazení se nelze divit, kdo by také odmítl několik týdnů povalování se po písečných plážích v tropech. Scénář je ještě schématičtější a tupější než samotné postavy a vizuální stránka celého díla podtrhuje dojem videa cestovní agentury, která se pokusila své propagační obrázky přibarvit něčím specifickým, nešokujícím a příjemným. Nemám nic proti dovoleným, ale řekl bych, že je lepší si na nějakou zajet, než se nechat za peníze obelhávat televizní inscenací, za kterou se nějaký vypočítavý drzoun rozhodl vybírat vstupné.(5.6.2005)

• - Ve scéně po rybolovu, na které chytili žraloka, si hlavní představitelé Pierce Brosnan a Woody Harrelson zpívají písničku, kterou si zpívali tři opilí hlavní hrdinové Čelistí. (POMO)

• - Ve scéně basketbalového zápasu můžeme v publiku uvidět slavného herce Edwarda Nortona. (POMO)

• - I když ve filmu nejsou volným okem postřehnutelné speciální efekty, jsou použity až ve 150 záběrech. (POMO)