Když se setmí

Po západe slnka

After the Sunset

Akční / Komedie / Krimi / Drama

USA, 2004, 97 min

Když Se Setmí je jakousi odlehčenou variantou dřívějšího "Brosnanova" kousku Aféra Thomase Crowna. Je však poněkud více komediálně laděn (což není díky Woody Harrelsonovi a občasným filozofickým promluvám Dona Cheadlea v jednotlivých scénách vůbec na škodu) a tak jako byla Aféra ódou na Rene Russo, je After The Sunset bezuzdnou adorací hispánské bohyně nesoucí na tomto světě jméno Salma Hayek. Dámy a obzvláště pánové - tohleto jste ještě nikdy a nikde neviděli. Takřka každý záběr ve kterém se nestárnoucí Salmita objevuje, je jako hymnus na její půvab a koncert pro vaše slinné žlázy...nebo jsem úchyl:) A to je bohužel taky jediné, v čem tento film překonává tolikrát zmiňovanou Aféru. Je to právě těmi komediálními a romantickými prvky, které v celkovém pohledu narušují onu "harmonii", a kouzlo, které by se jinak mohlo rozvinout tak zůstává nevyřčeno. Přesto se (a nejen pro pochybné smyslové potěšení) na tenhle film rád podívám znovu, a nejen jednou, a dám si k tomu Jacka na led;) 70%(8.12.2006)

• Cervenak

Spočiatku celkom šmrncovná, ale s pribúdajúcimi minútami čoraz rozvláčnejšia a otravnejšia jednohubka, ktorú zachraňuje Pierceov šarm a Salmin nezlyhávajúci pôvab a ktorú naopak veľmi kazí nesympatický, ba priam odporný Woody. Ten je (spolu s riedkym scenárom a vlažnou réžiou) hlavným problémom filmu - jeho postavu by mal hrať nejaký sympatický, zľahka komediálny herec, ktorý by s Brosnanom vytvoril príjemne protivážnu dvojicu. Zaujme Naomie Harris, ktorá je bez tých dredov, tetovania, hnusných zubov a otravného prízvuku (ktorými disponuje v úlohe vedmy v Pirátoch Karibiku) fakt kočka.(1.9.2007)

Soundtrack Lalo Schifrin: 1. I Got It - Kevin Lyttle ,2. Drive My Crazy - Kevin Lyttle (Featuring Mr. Easy) ,3. Tempted to Touch ,4. You Never Know ,5. Punkie ,6. Night and Day - Dawn Penn ,7. Boombastic ,8. Who Say Me Done - Cutty Ranks ,9. Cobra Style ,10. Police and Theives - Junior Murvin ,11. Agora So Falta Voce - Maria Rita ,12. Weh Di Time ,13. Gal You a Lead ,(22.5.2011)

• kaylin

Pierce Brosnan i Salma Hayek jsou velmi snesitelní herci, ale hlavně první jmenovaný si vybírá role, které jsou... no, spíš nezajímavé. James Bond už z něj nejspíš nikdy nebude, na to už je přece jen podle hollywoodských pravidel starý, ale vzhledem k tomu, že je to pořád celkem pohledný chlap, zahraje si ještě rád v nějakém filmu, kde může ukázat, že má ještě na to být pro ženy zajímavým objektem. Pravda, "Když se setmí" už je film, který má za sebou osm let, ale na nic jiném nestavěl. Dobře, abych byl přesný, nestavěl na ničem jiném, než na sex appealu Pierce Brosnana a kráse Salmy Hayek. Musím říct, že pro ni mám slabost, což je také důvod, proč dám filmu nějaká procenta. Jinak se ale jedná o příšerně předvídatelný snímek, který se snaží zamotávat děj naprosto zbytečnými odbočkami a chce se tak tvářit jako velmi nápaditý příběh, zlodějský film ve stylu "Dannyho parťáků". Ani omylem na takové nemá a mít nemůže. Nejde zde vlastně o nic, jenom o to, jestli se penzionovaný zloděj rozhodne, že do toho půjde, nebo ne. Nějaké jeho vnitřní tápání je nám ukradené, nezajímá nás, jediné, co skutečně zaujme, je pak naděje, že Salma přijde na scénu s ještě menším počtem oblečení. Woody Harrelson hraje, co je mu většinou souzeno, tedy komickou postavičku, hlupáčka, který je možná přece jen trochu chytřejší, než se na první pohled zdá. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/10/klip-muj-strycek-6-bullets-kdyz-se.html(28.2.2013)

Ale no tak lidi, to si neumíte film prostě jen užít bez toho, aniž byste do něj rejpali? Přesně tohle jsem já u této skvělé komedie dokázal. A proč jsem to dokázal? No přece kvůli krásné scenérii tropického ostrova, kvůli sympaťákům Piercovi a Woodymu, kteří jsou prostě brilantní (scéna chytání ryb a mazání se krémem je super), kvůli krásce Naomie a zvláště Salmě, kvůli tomu jak ty svoje super kozy umí parádně prodat, kvůli autu ovládanému přes joystick, kvůli Edwardu Nortonovi a basketbalistům Lakers a prostě kvůli všem těm plážím, drinkům... tomu prostě nemůžu dát tři, to se nezlobte. P.S. Filmaři doporučují sledovat film s kočkou, havanou a colou. Garance skvělého pobavení. NEJLEPŠÍ HLÁŠKA - Henri Mooré: Dovolte, abych vás tu provedl. Zdá se vám fér, že domorodci smějí vstoupit do kasína, jen když v něm pracují? A proč by si jen bohatí měli užívat farmaceuticky vyvolané okamžiky osobní introspekce? Pocit bezpečí, který skýtá vlastní samopal... Potěšení, které přináší finančně oceněná dámská společnost. Ani sociálně slabým by tohle nemělo být odpíráno!(11.2.2012)

• - Max (Pierce Brosnan) v jedné ze scén prozradí, že pochází z Irska. Stejný původ má i jeho představitel Pierce Brosnan. (x_silver)

• - Max Burdett (Pierce Brosnan) nosí hodinky značky Panerai a Oris.

(dyfur)

• - I když ve filmu nejsou volným okem postřehnutelné speciální efekty, jsou použity až ve 150 záběrech. (POMO)