Zloděj diamantů Max je legenda ve svém oboru. Jeho milenka Lola je přesvědčená, že už mají dost a je čas začít si užívat zaslouženého odpočinku. Max se tedy rozloučí se světem zločinu dokonalou loupeží druhého ze tří tzv. Napoleonových diamantů, při níž, jako již několikrát předtím, zesměšní agenta FBI Stanleyho Lloyda, který se ho už sedm let marně snaží dopadnout. Pak slíbí Lole, že už nebude krást, a odjede s ní na ostrov Paradise. Zatímco energická žena má plno zájmů, Max se začne nudit. Jednoho dne se na ostrově objeví Stan Lloyd, který nevěří, že by Max odešel do důchodu. Řekne mu, že v nedalekém přístavu se bude konat výstava, na níž bude vystaven i třetí Napoleonův diamant. První dva už Max ukradl a Stan věří, že chce i třetí. Přestože tu nemá žádné pravomoci, je odhodlán ho dopadnout… (TV Nova)

Wishkah

Brosnan s Harrelsonem k sobě pasují a velice dobře se dokáží setřít ale filmu chybí víc režisérské péče a větší propracovanost ()

Hanes88

Velice příjemná akční komedie. Hlavní tři herci (Brosnan, Hayek a Harrelson) byli skvělí. Taková sobotní oddychovka. Momentální hodnocení (1/2013) 62% si myslím, že akorát sedí. ()

peetriss

Po všech stránkách nezajímavá, nudná, klišovitá snaha o pohodovou plážovku se zlodějíčkovským bonusem. Nesedlo mi to, nebavilo, spíš naopak ubíjelo. Z hluboké letargie mě dokázala občas vyvést jen Salma Hayek svým zevnějškem. 30% ()

Yardie

Nenáročná oddychová podívaná. Je to natočeno s obrovským nadhledem a humorem, že se stačí koukat a bavit. Spíš než krimi a thrillerem bych to nazval komedií, až "fraškou". Situace zde jsou svým způsobem absurdní - kamarádíčkování hlavního záporáka s agentem FBI, různé špičkování a dělání si naschválů, že se to prostě nedá brát vážně. Film si dělá srandu jako by ze sebe sama. Na odreagování ideální, občas se člověk zasměje, občas pobaví - celé je to natočené tak na pohodu. Howgh! ()

aLPaC

Ale no tak lidi, to si neumíte film prostě jen užít bez toho, aniž byste do něj rejpali? Přesně tohle jsem já u této skvělé komedie dokázal. A proč jsem to dokázal? No přece kvůli krásné scenérii tropického ostrova, kvůli sympaťákům Piercovi a Woodymu, kteří jsou prostě brilantní (scéna chytání ryb a mazání se krémem je super), kvůli krásce Naomie a zvláště Salmě, kvůli tomu jak ty svoje super kozy umí parádně prodat, kvůli autu ovládanému přes joystick, kvůli Edwardu Nortonovi a basketbalistům Lakers a prostě kvůli všem těm plážím, drinkům... tomu prostě nemůžu dát tři, to se nezlobte. P.S. Filmaři doporučují sledovat film s kočkou, havanou a colou. Garance skvělého pobavení. NEJLEPŠÍ HLÁŠKA - Henri Mooré: Dovolte, abych vás tu provedl. Zdá se vám fér, že domorodci smějí vstoupit do kasína, jen když v něm pracují? A proč by si jen bohatí měli užívat farmaceuticky vyvolané okamžiky osobní introspekce? Pocit bezpečí, který skýtá vlastní samopal... Potěšení, které přináší finančně oceněná dámská společnost. Ani sociálně slabým by tohle nemělo být odpíráno! ()

cherita

Takhle nějak by to vypadalo, kdyby se někdo rozhodl zfilmovat prospekt cestovní kanceláře na exotickou dovolenou. ()

tenced

provazi to takovy ten znamy pocit, ze tohle jsem uz nekde videl, ale tady me to moc nebavi... na druhou stranu neurazi.. ()

Bozvav

Milý a vtipný snímek, jehož největší a skoro jedinou kvalitou je hvězdné obsazení, nádherné lokace a fajn hodící se muzika. Zápletka slabý průměr, ale koukalo se na něj hezky. Za mne 55%. ()

katalog

Salma, och, dá se říct že tady máme průměrný příběh respektive zápletku, plné hvězd ale ta holka je boží, za jedno podivaní to stojí. ()

Puol

Podľa mňa je to celé postavené na prednostiach Salmy Hayek. A že veru je na čom stavať. Vcelku sympatický mi bola aj postava Woody Harrelsona, až ten prekombinovany záver. Totálne nenáročná oddychovka z nádherného prostredia Karibiku. ()

DHDV

Filmu hodně pomohlo herecké obsazení, scenář není až tak dokonalý ale herci ty chybičky dokážou zakrýt. Brosnan, Harrelson a Hayek je skvělá ústřední trojice a musím říct, že Hayek vypadá pořád dobře. A asi se ptáte proč sem dal tak vysoké dohnocení. Je to proto, že humor ve filmu je intligentní a není to žádná komedie, kde se bavíte na úkor nechutností… Příjemné překvapení! ()

hEROic

prumernej dobrodruznak s prvky komedie... koukat se na to da dobre, ale nic si z toho clovek neodnese... teda krom vzpominek na Salmu ;) :) 60% ()

Aldebaran

3* nebo 4*? ... časté dilema, přemýšlím, jestli by 10stupňová hodnotící škála pomohla, nebo jestli by pak rozhodování bylo ještě těžší :) ... film jsem viděl už 3krát (vždy s velkým odstupem) a 3krát jsem se dobře bavil, příjemná oddechovka s krásnou Salmou Hayek a několika výbornými scénami, umí zvednout náladu ... výsledek? 4* (ale slabší:) ()

Akana

Docela příjemná zlodějská komedie se sympatickým obsazením. Chtělo by to víc švihu, adrenalin mi to nijak nezvedlo. Na druhou stranu nikdy bych neřekl, jak dobře fungující komediální dvojici můžou vytvořit Brosnan s Harrelsonem. O půvabech Salmy Hayek pak není třeba diskutovat. 70% ()

RedDuck

Fajn letní atmosféra a super herci, roztomilé dialogy, vtipné scénky a nečekané rozuzlení... škoda jen, že občas vypadává tempo a návaznost scén. ()

Redbee

Film s nejasným žánrem. Krimi pouze vzdáleně připomíná, thriller nepřipomíná vůbec, akčních scén je malinko, dobrodružný je snad pouze vztah mezi Salmou a Piercem a od komedie bych toho humoru očekával mnohem více. Film chtěl asi oslnit, ale nakonec se z něj vyklubal pouze snímek, kterým si zkrátíte pondělní dopoledne, kdy v televizi běží pouze ubohé seriály, venku prší a navíc ležíte s angínou. ()

Dimo

Lehká, přiměřeně dlouhá (rozuměj krátka) kriminálka v Bondovském stylu (on i ten Pierce tenhle dojem násobí), se super charismatickým Woodym Harrelsonem. Než započne nezdravě nudit, přijde konec a zbude celkem fajn dojem, který se ale v paměti moc neudrží. Taky nemá čím. ()