Muzikál zasazený do prostředí dělnické třídy v New Yorku. Nick Murder (James Gandolfini) se rozhoduje mezi dvěma ženami – jeho dlouho trpící manželkou Kitty (Susan Sarandon) a ohnivou rusovlasou milenkou Tulou (Kate Winslet), která ví jak ho uspokojit. Teprve tehdy když Kitty přijde na manželovu nevěru, Nick pochopí rozsah bolesti, kterou způsobil své rodině. Ve filmu uslyšíte písně Bruce Springsteena, Nicka Cavea a Jamese Browna. (oficiální text distributora)

Trailer

igi B.

Poněkud crazy - snad i trošku žánr a jeho klišé parodující - nezávisláček coby muzikál o věcech sexuelních, manželských, rodinných, lidských... Ano, nejen newyorkští intelektuálové mají své problémy hodny inteligentně zábavného zpodobnění a ač děj vypadá z povrchu docela drsně a šíleně, Torturro ví co dělá, dámy v hlavních rolích jsou i ve svém věku nádherné a navíc je zde spousta skvělé hudby, ansámblu to ve zpěvu i v choreografiích šlape a při všem tom vlídně ujetém nadhledu se nakonec i najde nějaké to všelidské naučení... A jeden si zas až říká, kde se to v těch specifických umělcích jako je J.T. a jeho company bere, že... Nu, kdo na TO má... . . . Tak čest práci a kundám a ptákům a řitím a srdcím a duším klid... ;o] - - - - - (Poprvé viděno 6.10.2013 na dvd /s původní zvukovou stopou a č. titulky v originálním formátu obrazu/, hodnocení 544., komentář zde jako čtyřiačtyřicátý - 7.10.2013) ()

Snorlax

Vezmeme povedený romantický příběh, přidáme k němu obrovskou hromadu humoru, mírně se pokloníme Woodymu, Wesovi, Tarantinovi i Coenům, dáme dohromady partu skvělých herců, ale stejně to nebude ono, protože Turturro měl na každém rameni jednu múzu, u když psal scénář. Když začal točit, musel se pod vahou svých múz hroutit k zemi. Romance a cigarety jsou mimořádnou komedií, která si rozhodně zaslouží být mezi elitou. Gandolfini a Sarandonová jsou úžasní, ale taneční číslo na Delilah je z říše snů milovníka černých komedií. Čichací sekvence je jeden z nejvtipnějších režijních nápadů, co znám. ()

fmash

Ano, viděl jsem v televizi dabovanou verzi. Neříkám, že byly hlasy zvoleny špatně, tvrdím však, že tyhle filmy se dabovat dost dobře nedají. Výběr rockových klasik, jež filmem průběžně zaznívaly, byl obstojný. Jednotlivé charaktery byly místy skvělé. Kavalkáda slavných jmen za filmem, škoda mluvit. Ale jinak? Skoro totální zmatek mezi reálnými a snovými scénami, muzikálové vložky děj spíš rozmělňovaly, než posouvaly kupředu a rádoby bohorovný cynismus, s nímž se přistupovalo k privátním pocitům postav, byl málo důvěryhodný. Takže dabingu v tomto případě dávám za vinu hodně, obávám se však, že i originálu bych stěží dával víc než o hvězdu lepší hodnocení. Škoda, těšil jsem se. ()

dr.horrible

Už je to týždeň, čo Gandolfini zomrel a ja som si ho chcel nejak pripomenúť. Siahol som teda po muzikále (milujem muzikály), v réžii jedného z mojich najobľúbenejších hercov a výsledok je nakoniec hodne rozpačitý. Pesničky sú fajn (až na Piece of my Heart ; štyria herci naraz nedokázali záverečný výkrik zaspievať tak ako Joplinka), herci tiež, len je to dosť divné, čo je miestami na škodu. Predovšetkým by Turturro scenárista potreboval usmerniť, kedy sú jeho dialógy ešte vtipné a kedy vulgárne a nevkusné (myslím hlavne Kate Winslet a všetko to "lízanie gulí" a "strč mi prst do zadku"). A smutný záver je buď od veci, alebo nefunguje. 65%. Rest In Peace Mr. Gandolfini ()

Dzeyna

A já si naivně myslela, že cigarety tady budou něco pozitivního. Hodně zajímavý snímek, který ve mě zanechal opravdu zvláštní pocit. Ale co mě dostalo ze všeho nejvíc je herecké obsazení od Kate Winslet po Steva Buscemiho. Opravdu parádní, jen škoda, že děj už trochu pokulhává a někdy je těžké se v něm vyznat. Možná by to chtělo více akce či emocí a bylo by to určitě alespoň o stupeň lepší. ()

• Počas posledného týždňa nakrúcania si Kate Winslet vyvrtla členok pri scéne, v ktorej v hoteli tancuje s Jamesom Gandolfinim. (U_S_O)
  • Turturro temer oľutoval svoje rozhodnutie obsadiť Kate Winslet, keď jej prvý raz podával scenár, pretože bola príliš štíhla. Až po svojom druhom tehotenstve nabrala tie "správne krivky", ktoré boli pre postavu sexice potrebné. (matthew.17)
  • Ač vznik nezávislých filmů většinou nezabere filmařům příliš mnoho času, muzikál Romance a cigarety se natáčel dva roky. Důvod byl prostý. Hlavní hvězda snímku, James Gandolfini, tráví většinu času natáčením úspěšného seriálu Rodina Sopránů, a tak se mohly jeho scény natáčet jen ve volných chvilkách, kterých nebylo mnoho. (Rodriguez)