Romance a cigarety

• USA Romance & Cigarettes (více)
Trailer

Muzikál zasazený do prostředí dělnické třídy v New Yorku. Nick Murder (James Gandolfini) se rozhoduje mezi dvěma ženami – jeho dlouho trpící manželkou Kitty (Susan Sarandon) a ohnivou rusovlasou milenkou Tulou (Kate Winslet), která ví jak ho uspokojit. Teprve tehdy když Kitty přijde na manželovu nevěru, Nick pochopí rozsah bolesti, kterou způsobil své rodině. Ve filmu uslyšíte písně Bruce Springsteena, Nicka Cavea a Jamese Browna. (oficiální text distributora)

Trailer

emma53

Když jsem do kolonky nahoře psala název filmu, tak jsem omylem napsala Romance a zklamání a to je asi podstatou toho, co jsem skutečně cítila. Moc jsem se těšila, bezva herecké obsazení, bezva písničky, ale chyběl tomu nějaký opravdu chytlavý scénář, tenhle to dle mého potopil, takže ani herci neměli de facto co zahrát. Škoda promrhaného potenciálu. Ani můj oblíbený James a Susan to nezachránili. ()

B!shop

Skoda, ze ve filmu Turturro nehraje, po rezijni strance to sice zvlad solidne, ale mnohem radsi bych ho videl mezi hercema, takle tu stoji za zminku jen Gandolfini a Buscemi a z zenskejch hlavne Sarandon a Winslet v roli nadrzeny zrzky. Jinak film je hlavne muzikal, takze tu nejde o zadnej promyslenej pribeh, ale precejen tu je docela dobrej pribeh, akorat misty na sebe sceny moc nenavazujou. Co se tyce samotnejch pisnicek, vetsinou jsou hodne sprosty a celkem chytlavy, ale zadnej zazrak se nekona. Nicmene rozhodne zajimavej film. ()

Matty

„Ta ženská mě praštila stromem!“ Být divnost měřitelná a po dosažení určitých mezí honorována, Romance a cigarety se mohou chlubit i něčím jiným než pár dobrými songy, výbornou Susan Sarandon a jednou rudovlasou bohyní. S pokorou osoby, jež neovládla žádostivou složku své duše (což je kulantní označení pro čumila slintavého), přiznávám, že nebýt natřásání ňader Kate Winslet, stěží jdu nad dvě hvězdičky. Jestli chtěl Turturro touhle upachtěnou, přisprostlou a neumětelsky nesourodou (úmyslně?) kompilací svých oblíbených písní na téma muži a/vs. ženy předvést také něco jiného, nejsem pro něj tím správným divákem. 55% Zajímavé komentáře: k212, Vitason ()

igi B.

Poněkud crazy - snad i trošku žánr a jeho klišé parodující - nezávisláček coby muzikál o věcech sexuelních, manželských, rodinných, lidských... Ano, nejen newyorkští intelektuálové mají své problémy hodny inteligentně zábavného zpodobnění a ač děj vypadá z povrchu docela drsně a šíleně, Torturro ví co dělá, dámy v hlavních rolích jsou i ve svém věku nádherné a navíc je zde spousta skvělé hudby, ansámblu to ve zpěvu i v choreografiích šlape a při všem tom vlídně ujetém nadhledu se nakonec i najde nějaké to všelidské naučení... A jeden si zas až říká, kde se to v těch specifických umělcích jako je J.T. a jeho company bere, že... Nu, kdo na TO má... . . . Tak čest práci a kundám a ptákům a řitím a srdcím a duším klid... ;o] - - - - - (Poprvé viděno 6.10.2013 na dvd /s původní zvukovou stopou a č. titulky v originálním formátu obrazu/, hodnocení 544., komentář zde jako čtyřiačtyřicátý - 7.10.2013) ()

Aluska88

S hodnocením jsem docela na rozpacích. Zhruba první polovina se mi moc líbila. Skvělé hudební kousky, vydařený scénář i kvalitní charaktery. Jenže pak jsem trošku zaspala a přišlo mi, že děj se již nikam příliš nepohl. Romance a cigarety stojí především na hereckých výkonech. James Gandolfini, Susan Sarandon, Kate Winslet či skvělá "rockerka" Mary-Louise Parker. "Tvůj táta si dává lízací dietu." :) ()

• John Turturro sa rozhodol obsadiť Kate Winslet do postavy Tuly potom, čo videl jej snímok Ako dym (1999). (matthew.17)
  • James Gandolfini je iba o jeden rok starší od Aidy Turturrovej, ktorá hrá jeho dcéru. Aj jeho druhá filmová dcéra, ktorú stvárnila Mary-Louise Parker, je v skutočnosti len o tri roky mladšia. (U_S_O)
  • Ač vznik nezávislých filmů většinou nezabere filmařům příliš mnoho času, muzikál Romance a cigarety se natáčel dva roky. Důvod byl prostý. Hlavní hvězda snímku, James Gandolfini, tráví většinu času natáčením úspěšného seriálu Rodina Sopránů, a tak se mohly jeho scény natáčet jen ve volných chvilkách, kterých nebylo mnoho. (Rodriguez)