Muzikál zasazený do prostředí dělnické třídy v New Yorku. Nick Murder (James Gandolfini) se rozhoduje mezi dvěma ženami – jeho dlouho trpící manželkou Kitty (Susan Sarandon) a ohnivou rusovlasou milenkou Tulou (Kate Winslet), která ví jak ho uspokojit. Teprve tehdy když Kitty přijde na manželovu nevěru, Nick pochopí rozsah bolesti, kterou způsobil své rodině. Ve filmu uslyšíte písně Bruce Springsteena, Nicka Cavea a Jamese Browna. (oficiální text distributora)

U_S_O

Vzdialene mi to svojou odviazanosťou trošku pripomínalo Moulin Rouge. No, pri muzikáloch sú prvoradé hudba, ktorá bola skutočne veľmi návyková, a choreografie, ktoré boli vtipné. Spoločne to teda na mňa urobilo veľký dojem a keď zoberiem do úvahy aj naozaj hviezdne obsadenie, z ktorého každý podal kvalitný herecký a spevácky výkon, ďalej príbeh plný nezabudnuteľných scénok, hlášok a reflexií, tak nemôžem inak, než prekypovať spokojnosťou :) Jeden z najlepších muzikálových filmov, ktoré som doposiaľ videl. "What's the problem?" - "I'm a married man." (91%) ()

Rex Mundi

Bez ohľadu na to, že hudobné filmy nijako extra "nemusím", v tomto prípade songy a ich zábavné fantázie v podaní skvelých hercov boli tým najlepším v celom filme. Je to ten zvyšok, čo ma stále privádza do rozpakov, i keď divné rodinky a malé príbehy z predmestí mám vo všeobecnosti rada. Tu mi však uletené dcéry Nicka Murdera ani jeho sexuálna životná dilema celkom nesadli. ()

emma53

Když jsem do kolonky nahoře psala název filmu, tak jsem omylem napsala Romance a zklamání a to je asi podstatou toho, co jsem skutečně cítila. Moc jsem se těšila, bezva herecké obsazení, bezva písničky, ale chyběl tomu nějaký opravdu chytlavý scénář, tenhle to dle mého potopil, takže ani herci neměli de facto co zahrát. Škoda promrhaného potenciálu. Ani můj oblíbený James a Susan to nezachránili. ()

dr.horrible

Už je to týždeň, čo Gandolfini zomrel a ja som si ho chcel nejak pripomenúť. Siahol som teda po muzikále (milujem muzikály), v réžii jedného z mojich najobľúbenejších hercov a výsledok je nakoniec hodne rozpačitý. Pesničky sú fajn (až na Piece of my Heart ; štyria herci naraz nedokázali záverečný výkrik zaspievať tak ako Joplinka), herci tiež, len je to dosť divné, čo je miestami na škodu. Predovšetkým by Turturro scenárista potreboval usmerniť, kedy sú jeho dialógy ešte vtipné a kedy vulgárne a nevkusné (myslím hlavne Kate Winslet a všetko to "lízanie gulí" a "strč mi prst do zadku"). A smutný záver je buď od veci, alebo nefunguje. 65%. Rest In Peace Mr. Gandolfini ()

Matty

„Ta ženská mě praštila stromem!“ Být divnost měřitelná a po dosažení určitých mezí honorována, Romance a cigarety se mohou chlubit i něčím jiným než pár dobrými songy, výbornou Susan Sarandon a jednou rudovlasou bohyní. S pokorou osoby, jež neovládla žádostivou složku své duše (což je kulantní označení pro čumila slintavého), přiznávám, že nebýt natřásání ňader Kate Winslet, stěží jdu nad dvě hvězdičky. Jestli chtěl Turturro touhle upachtěnou, přisprostlou a neumětelsky nesourodou (úmyslně?) kompilací svých oblíbených písní na téma muži a/vs. ženy předvést také něco jiného, nejsem pro něj tím správným divákem. 55% Zajímavé komentáře: k212, Vitason ()

• Počas posledného týždňa nakrúcania si Kate Winslet vyvrtla členok pri scéne, v ktorej v hoteli tancuje s Jamesom Gandolfinim. (U_S_O)
  • Scenárista a režisér John Turturro vybral piesne do filmu ešte predtým, než na ne získal hudobné práva. Potom cez volné dni nakrúcania, kedy sa čakalo na Gandolfiniho kvôli jeho povinnostiam v seriále Sopranovci (od r. 1999), sám Turturro zabezpečoval tieto práva u skladateľov a hudobníkov. (U_S_O)
  • Ač vznik nezávislých filmů většinou nezabere filmařům příliš mnoho času, muzikál Romance a cigarety se natáčel dva roky. Důvod byl prostý. Hlavní hvězda snímku, James Gandolfini, tráví většinu času natáčením úspěšného seriálu Rodina Sopránů, a tak se mohly jeho scény natáčet jen ve volných chvilkách, kterých nebylo mnoho. (Rodriguez)