Romance a cigarety

• Austrálie

Komedie / Muzikál / Romantický

USA, 2005, 105 min

• Milodar

Nečekal jsem mnoho, proto budu v hodnocení shovívavý. Byla to jedním slovem torturra. Debilní choregrafie, otřesné kostýmy, příšerná hudba. Herci se pitvoří a všelijak šklebí. Muži i ženy jsou vylíčeni tak, že se zprotiví obojí. Vtipné? Ne, vtipné to není vůbec. Úchylné snad. Nechce se mi věřit, že o 3 roky později předvede v Předčítači Kate Winslet takový výkon. Tady? Hrůza. Torturro musí jet v drogách a tohle byla pomsta všem divákům. Kdo to dokoukal a byl spokojen, jeho debilita se limitně blíží k nekonečnu.(18.4.2017)

Skoda, ze ve filmu Turturro nehraje, po rezijni strance to sice zvlad solidne, ale mnohem radsi bych ho videl mezi hercema, takle tu stoji za zminku jen Gandolfini a Buscemi a z zenskejch hlavne Sarandon a Winslet v roli nadrzeny zrzky. Jinak film je hlavne muzikal, takze tu nejde o zadnej promyslenej pribeh, ale precejen tu je docela dobrej pribeh, akorat misty na sebe sceny moc nenavazujou. Co se tyce samotnejch pisnicek, vetsinou jsou hodne sprosty a celkem chytlavy, ale zadnej zazrak se nekona. Nicmene rozhodne zajimavej film.(22.12.2008)

Už je to týždeň, čo Gandolfini zomrel a ja som si ho chcel nejak pripomenúť. Siahol som teda po muzikále (milujem muzikály), v réžii jedného z mojich najobľúbenejších hercov a výsledok je nakoniec hodne rozpačitý. Pesničky sú fajn (až na Piece of my Heart ; štyria herci naraz nedokázali záverečný výkrik zaspievať tak ako Joplinka), herci tiež, len je to dosť divné, čo je miestami na škodu. Predovšetkým by Turturro scenárista potreboval usmerniť, kedy sú jeho dialógy ešte vtipné a kedy vulgárne a nevkusné (myslím hlavne Kate Winslet a všetko to "lízanie gulí" a "strč mi prst do zadku"). A smutný záver je buď od veci, alebo nefunguje. 65%. Rest In Peace Mr. Gandolfini(27.6.2013)

Dobře ujetý, dojímavý, laskavý a vtipný muzikál, postavený na směsce sentimentálních songů, kousavé poezii, prachsprostém slovníku a obratech, které stojí za to si zapamatovat. Tuhle tvář Ameriky, ve které dřímá italský temperament a ryzí člověčí duch, oproštěný od přetvářky a falše, já tuze ráda, k tomu příjemná náhrada sterilně reklamních typů živočišnou bandou z předměstských kutlochů, s bonusem krásné Kate i Susan a regulérním roztomilým bláznem, Christopherem Walkenem. Nevšední snímek, který měl kvalifikaci mě uspokojit :-)(20.1.2014)

„Ta ženská mě praštila stromem!“ Být divnost měřitelná a po dosažení určitých mezí honorována, Romance a cigarety se mohou chlubit i něčím jiným než pár dobrými songy, výbornou Susan Sarandon a jednou rudovlasou bohyní. S pokorou osoby, jež neovládla žádostivou složku své duše (což je kulantní označení pro čumila slintavého), přiznávám, že nebýt natřásání ňader Kate Winslet, stěží jdu nad dvě hvězdičky. Jestli chtěl Turturro touhle upachtěnou, přisprostlou a neumětelsky nesourodou (úmyslně?) kompilací svých oblíbených písní na téma muži a/vs. ženy předvést také něco jiného, nejsem pro něj tím správným divákem. 55% Zajímavé komentáře: k212, Vitason(6.9.2009)

• - Počas posledného týždňa nakrúcania si Kate Winslet vyvrtla členok pri scéne, v ktorej v hoteli tancuje s Jamesom Gandolfinim. (U_S_O)

• - John Turturro sa rozhodol obsadiť Kate Winslet do postavy Tuly potom, čo videl jej snímok Ako dym (1999). (matthew.17)

• - Kate Winslet (Tuly) nosila behom celého natáčania ryšavú parochňu. (matthew.17)