Muzikál zasazený do prostředí dělnické třídy v New Yorku. Nick Murder (James Gandolfini) se rozhoduje mezi dvěma ženami – jeho dlouho trpící manželkou Kitty (Susan Sarandon) a ohnivou rusovlasou milenkou Tulou (Kate Winslet), která ví jak ho uspokojit. Teprve tehdy když Kitty přijde na manželovu nevěru, Nick pochopí rozsah bolesti, kterou způsobil své rodině. Ve filmu uslyšíte písně Bruce Springsteena, Nicka Cavea a Jamese Browna. (oficiální text distributora)

Trailer

Dzeyna

A já si naivně myslela, že cigarety tady budou něco pozitivního. Hodně zajímavý snímek, který ve mě zanechal opravdu zvláštní pocit. Ale co mě dostalo ze všeho nejvíc je herecké obsazení od Kate Winslet po Steva Buscemiho. Opravdu parádní, jen škoda, že děj už trochu pokulhává a někdy je těžké se v něm vyznat. Možná by to chtělo více akce či emocí a bylo by to určitě alespoň o stupeň lepší. ()

Vitason

Oblíbenec bratrů Coenů- John Tururro usedl s jejich tichou podporou na režisérskou stoličku, aby natočil kontroverzní muzikál a povedlo se mu to jen z části. Lépe řečeno ta část ,,kontroverzní" jakž takž vyšla, protože po sexuální stránce je film docela otevřený, ale nečekejte žádné orgie. O sexu se tu spíše jen mluví. To muzikální část je horší, protože se v podstatě o žádný muzikál nejedná. Hudba byla zvolená dobrá, ale k čemu to je, když víte, že jsou to písničky někoho jiného a herec, který by jí měl v ten moment zpívat otevře pusu na jedno slovo z dvaceti? Za pochvalu rozhodně stojí herecké obsazení nadrženou Kate Winslet začínaje a nevěrným Jamesem Gandolfinim konče. Kolem a kolem je to docela zajímavý film s hezkými písničkami, skvělým hereckým ansámblem a několika vizuálními nápady, které jsou velice zajímavé, ale po celou dobu se zřejmě nezbavíte lehkého pocitu nudy a podezření, že je to celé tak trochu nedotažené. ()

fmash

Ano, viděl jsem v televizi dabovanou verzi. Neříkám, že byly hlasy zvoleny špatně, tvrdím však, že tyhle filmy se dabovat dost dobře nedají. Výběr rockových klasik, jež filmem průběžně zaznívaly, byl obstojný. Jednotlivé charaktery byly místy skvělé. Kavalkáda slavných jmen za filmem, škoda mluvit. Ale jinak? Skoro totální zmatek mezi reálnými a snovými scénami, muzikálové vložky děj spíš rozmělňovaly, než posouvaly kupředu a rádoby bohorovný cynismus, s nímž se přistupovalo k privátním pocitům postav, byl málo důvěryhodný. Takže dabingu v tomto případě dávám za vinu hodně, obávám se však, že i originálu bych stěží dával víc než o hvězdu lepší hodnocení. Škoda, těšil jsem se. ()

Snorlax

Vezmeme povedený romantický příběh, přidáme k němu obrovskou hromadu humoru, mírně se pokloníme Woodymu, Wesovi, Tarantinovi i Coenům, dáme dohromady partu skvělých herců, ale stejně to nebude ono, protože Turturro měl na každém rameni jednu múzu, u když psal scénář. Když začal točit, musel se pod vahou svých múz hroutit k zemi. Romance a cigarety jsou mimořádnou komedií, která si rozhodně zaslouží být mezi elitou. Gandolfini a Sarandonová jsou úžasní, ale taneční číslo na Delilah je z říše snů milovníka černých komedií. Čichací sekvence je jeden z nejvtipnějších režijních nápadů, co znám. ()

KajusaK

Jeden z nejlepších muzikálů co jsem kdy viděla :)) .. Perfektně zvolená hudba, vynikající taneční čísla. Herecké složení no prostě wow!! .. Susan Sarandon (už asi 30let vypadá pořád stejně, jak je to možné :D ?), Kate Winslet a M.L. Parker (41let? wtf?) v jednom filmu, co víc si přát. Občas pořádná ujetina, kostýmy šáhlé ale prostě co k tomu patří. Připomínalo mi to styl Cry baby. Zakončení smutné, dojemné ale perfektně provedené.Slabší 4* ale spokojenost. ()

• Počas posledného týždňa nakrúcania si Kate Winslet vyvrtla členok pri scéne, v ktorej v hoteli tancuje s Jamesom Gandolfinim. (U_S_O)
  • Scenárista a režisér John Turturro vybral piesne do filmu ešte predtým, než na ne získal hudobné práva. Potom cez volné dni nakrúcania, kedy sa čakalo na Gandolfiniho kvôli jeho povinnostiam v seriále Sopranovci (od r. 1999), sám Turturro zabezpečoval tieto práva u skladateľov a hudobníkov. (U_S_O)
  • John Turturro sa rozhodol obsadiť Kate Winslet do postavy Tuly potom, čo videl jej snímok Ako dym (1999). (matthew.17)