Kung-fu mela

• Hongkong Gong fu (více)

Píší se 40. léta 20. století a předrevoluční Čínu ovládá chaos. Uprostřed tohoto zmatku se odehrává příběh zlodějíčka Singa (STEPHEN CHOW), který se zoufale snaží stát členem rafinovaného a nemilosrdného gangu Sekerníků, pod jehož zločinnou nadvládou se ocitla celá Šanghaj. Když jej osud zavede do přelidněné čtvrti Vepřín, pokusí se Sing pomocí vydírání vylákat peníze z jednoho ze zdejších obyvatel, avšak sousedi jeho oběti jsou někým jiným, než se na první pohled zdálo. Svými komickými zastrašovacími pokusy přivede Sing do této hry neúmyslně i samotný gang Sekerníků, čímž spustí lavinu událostí, vedoucích ke střetu dvou zcela odlišných světů. Během následného souboje obyvatelů Vepřína s krutým gangem se nečekaně objeví na scéně několik legendárních mistrů kung-fu. Sing však - i přes všechny své zoufalé pokusy - postrádá duši zabijáka a musí se smířit se svou vlastní smrtelností, aby odhalil opravdovou podstatu mistrovství v bojových uměních. (oficiální text distributora)

pevico

Produkci takovýchto filmů nemůžu označit jinak, než jako hotovou tragédii..čínští tvůrci zřejmě neznají úsloví, že opakovaný vtip není vtipem a tak se budete celý film "popadat za břicho" u scének, které nefungují ani napoprvé.. ()

J3dla

Za pěknou vizuální stránkou, digitálnímy triky a několika podařenými vtípky se skrývá prázný a nudný příběh.40% ()

Wolodja

Pokud znate Shaolin Soccer, tak je to neco podobneho - nerizena sranda. ### Neskutecne sem si to uzil predevsim diky 1400 nadsencu, kteri si film uzivali splu se mnou. Pokud by se vam toto postestilo, pripoctete si k hodnoceni jeste hvezdicku. ()

kaylin

Kung-fu a komedie jsou docela dobře dohromady. Měl na to už Bruce Lee, ale hlavní hvězdou, která je díky komediím a kung-fu známá, je Jackie Chan. I já jsem se konečně seznámil s tvorbou dalšího významného herce a tvůrce hongkongské provenience, kterým je Stephen Chow. Jeho „Kung-fu mela“ je krásnou ukázkou toho, jak šílený film umí být, ale zároveň si udržuje dostatečnou úroveň. Chow dostal na film dost peněz a je to na něm vidět. Efekty jsou dobré, pokud přijmete ono kung-fu létání, ale tvůrce si pohrál i s vizuální stránkou a nakonec i příběhem. Je to trochu „Oliver Twist“, trochu „Superman“ a „Matrix“ a trochu „Kung Fu Panda“. Je to všechno dohromady a ještě mnohem víc a ono to dohromady funguje. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/04/jumper-babel-kung-fu-divocina-miami.html ()

Desperado

Bláznivá komédia, paródia, kung fu film? Všetko v jednom! Bláznivá show novodobého filmového géniusa Stephena Chowa je síce miestami netradičný guláš, no napriek (alebo vďaka) tomu je to aj neskonale zábavná komédia. ()

YURAyura

Kdyby neco takovehoto natocil misto KillBilla renomovanejsi reziser, dalo by se rici, ze legenda pokracuje, takto slizl smatany nekdo jiny - vyborna vizualni podivana, netypicky scenar, kopec srandy - lepsi KF film jsem od Crippled Avengers nevidel..... ()

Easykk

Téma: Chtěl jsem zjistit, jestli je ta scéna s házením nožů tak dobrá, jak tady popisujete Vážení kolegové a musím-li popravdě a čistým svědomím potvrdit, že tomu tak je. . . Nuž tedy dělám tak - ta scéna je totiž fakt naprosto úžasná, kroutící, řehtající, zabřichosepopadající a nazemiválející. Fakt!!! A to ostatní je samo taky fakt kůlna!! ()

FilmFan24

Filmový guláš, kde je smícháno všechno možné i nemožné, gagy, skeče a co já vím ještě, navrch okořeněný kung-fu souboji, ale žádný mišmaš to není, protože průjem se nekoná. Hádejte co to je: No přece nadmíru povedená "Kung-fu mela".! ()

kapsomut

No, nepřišlo mi to tak špatné. Čekal jsem sice trošku víc, ale docela tento film splnil očekávání. Až na ty souboje. Tyto styly, prostě šílenosti kde skáčou bez gravitace, mlátí se hlava nehlava, že by normální člověk byl už dvacetkrát po smrti?! (jasně že jde o komedii) To fakt přímo nesnáším. Nevadí mě takové ty trochu míň realistické boje, ale co je moc toho je příliš! Ale jinak dobrý filmeček, který si dokonce sám hlavní herec Stephen Chow zrežírovat a to se cení. Kung-fu mela si zaslouží okolo 3* až 4*. Já osobně se přikláním ke 4*. Chvalitebný film! ()

dee-key

Tenhle film má jednu slabinu, a totiž že kombinuje komedii a akci. V případě Chanových filmů to jde, ale tady to tak úplně dohromady nejde. Kdyby to byla jenom komedie, tak bych dal pět. A kdyby to byl suverénní akčňák, tak bych dal taky pět. Jenže "vážný scény" filmu kombinovanat šílenou komedií prostě nelze. Pozdější douboje mi dost připomínaly některý řežby z Naruta (kdo to viděl, chápe :) Nicméně vynikajicí. Už dlouho jsem se tak nezasmál. ()

KoRniky

Vůbec nejsem fanda filmů, kde se neděje prakticky nic jiného, než že se parta číňanů mezi sebou mlátí, ale když se na to člověk koukne mírně (nebo klidně i více) ovíněný, je to vlastně docela prdel :) ()

Chen

Netradiční parodie na akční hongkongské spektálky. Je sice pravda, že jsem očekával něco jiného, ale i toto mě celkem uspokojilo. Vizuálně jistě poutavé, některé gagy jsou povedené a triky skvělé. ()

mrksik

Tri hviezdičky za celkom tri podarené vtipy a jedna navyše za veľmi podarenú akciuuuuuuuuuuuuuuuu .... uuuu ;-) ()

Jimmi

parada.......perfektne vizualne efekty(amici sa mozu niecomu priucit)..aj som sa zasmial.....ale je pravda ze zo zaciatku som sa trochu nudil(preto 4*),ale potom som sa uz nenudil ani minutku..perfektny film ()

Silverluv

Neskutečný nářez. Stephen Chow tady dává na prdel všem shaolinským i jiným mistrům kung-fu a to pořádně otevřenou dlaní přímo z nebes. Výborné, originální, vtipné, odvážné, skvěle natočené a setříhané. Výborná choreografie a triky namíchané v neuvěřitelně zábavných bojových akcích vás místy nutí k smíchu, místy zatínáte zuby a říkáte si, jak by to asi bolelo dostat pořádnou ránu zvukem hudebního nástroje, nebo ochutnat místo osvědčených technik tygra nebo draka také techniku žáby. Viděl jsem už pár kung-fu parodií, ale tahle je zaručeně ta nejšílenější a nejabsurdnější z nich. Silně pochybuju, že ji v tomto směru může ještě něco trumfnout, proto maximální hodnocení! ()

Stephen Chow a Rogenovo „žihadlo“

Stephen Chow a Rogenovo „žihadlo“

22.09.2008

Když jsme naposledy psali o adaptaci legendárního rozhlasového a komiksového seriálu The Green Hornet, která je vysněným projektem komika Setha Rogena, spekulovalo se o tom, kdo si zahraje šikmookého… (více)

18.01.2006

14.12.2005

To bude mela!

To bude mela!

01.09.2005

Úspešný režisér, herec, komik a lámač ženských sŕdc Stephen Chow chystá pokračovanie svojho hitu Kung-fu mela! Kritikmi a divákmi veľmi dobre ohodnotený prvý diel zarobil za päť mesiacov svojho… (více)