Kung-fu mela

• Hongkong Gong fu (více)

Píší se 40. léta 20. století a předrevoluční Čínu ovládá chaos. Uprostřed tohoto zmatku se odehrává příběh zlodějíčka Singa (STEPHEN CHOW), který se zoufale snaží stát členem rafinovaného a nemilosrdného gangu Sekerníků, pod jehož zločinnou nadvládou se ocitla celá Šanghaj. Když jej osud zavede do přelidněné čtvrti Vepřín, pokusí se Sing pomocí vydírání vylákat peníze z jednoho ze zdejších obyvatel, avšak sousedi jeho oběti jsou někým jiným, než se na první pohled zdálo. Svými komickými zastrašovacími pokusy přivede Sing do této hry neúmyslně i samotný gang Sekerníků, čímž spustí lavinu událostí, vedoucích ke střetu dvou zcela odlišných světů. Během následného souboje obyvatelů Vepřína s krutým gangem se nečekaně objeví na scéně několik legendárních mistrů kung-fu. Sing však - i přes všechny své zoufalé pokusy - postrádá duši zabijáka a musí se smířit se svou vlastní smrtelností, aby odhalil opravdovou podstatu mistrovství v bojových uměních. (oficiální text distributora)

Zeno

Vyvážená kung-fu komedie, která pobaví a člověk se k ní rád vrací. Není dotažená do absurdního parodování žánru za každou cenu, ale má svůj vlastní vtip. Spusta recenzentů srovnává Kung-fu melu se Shaolin Soccerem, který se mě osobně ani zdaleka tak nelíbil a rozhodně ho už nikdy vidět nemusím. ()

topi80

Zaujalo mě, kterak se působivý začátek nakonec přelil do mistrovsky natočené kraviny vybavené neodolatelným asijským humorem a ujetými nadpřirozenými schopnostmi mnohých aktérů. Bavil jsem se dobře, a to je hlavní. ()

misar3

Zjevná inspirace Matrixem, ale má to spoustu vlastních nápadů, je to vtipné a těžko se tomu dává méně než 5 :-) ()

Fanak

Jsem z toho filmu docela rozpačitý. Ač je tam několik skvostných gagů, celkem jsem se moc nezasmál. Bojové scény podobného střihu už dnes nabízí pomalu každý druhý film a parodické odkazy byly asi tak sofistikované, že jsem jich většinu vůbec neodhalil (nebo že by jich tam bylo tak zoufale málo?).Zbývá zvláštní nálada filmu, u níž si nejsem jist, zda je účelem nebo jen důsledkem scénaristovy impotence. ()

pekas

Tak tohle je naprostá srdcovka. Tento styl humoru je pro mne to pravé ořechové. Taneční kreace jsou senzační a přijdou mi i dost originální. Už nevím, co víc od filmu očekávat a proto je to můj TOP. A Shaolin fotbal mi nepřišel lepší ani náhodou. ()

maoc

Tento film je pohádka. Ne, opravdu, myslím to vážně. Je to moderní pohádka a kdo tohle nepochopil, nemohl ho nikdy příjmout. Je to pohádka o Dobru a Zlu a jejich věčném boji, o špetce dobra a možnosti nápravy každého z nás, o osudu, o lásce a oběti. Je o ošklivém káčátku, ze kterého se vyklube něco víc. Film je neuvěřitelně otevřený jak pro intelektuály, tak pro "obyčejné" diváky, každý si v něm může najít to svoje. A za to má tu pátou hvězdu. ()

monty.cl

Shaolin fotbal byl dobrej,ale tohle ho strčí do kapsy-vtipná kung fu záležitost s hodně předimenzovaným vším-od triků, soubojů, přes hlavní postavy až po neuvěřitelný humor a gagy. To chce vidět, šílené...80% ()

Cortyx

Lvi rev ? myslel jsem si ze je to jenom mytus?! A snad to nejsou slavni milenci ? Paris a Helena :)) Kdyz jsem tento film videl poprve tak jsem to videl jen od pulky a na pul oka a myslel jsem si ze to bude nejaka blbost,ale kdyz se mi naskytla prilezitost to videt po druhe,tak po konci filmu jsem vystrachal knizku do knihovny a sel jsem si pujcit prirucku kung fu Budhovi dlane :) Ve filmu jsou sice hlucha mista,ale ty jsou k zanedbani kdyz vezmu v potaz treba scenu s muzikanty :D nebo pani domaci ()

Ivoman

Stephen Chow opět zabodoval další bombou. Akční scény, které strčí do kapsy i Matrix, herecká esqadra je velmi podobná Shaolin fotbalu a je to na tom jako třešnička na dortu. Skvělý příběh, který by u takového filmu málokdo čekal, odkazy na nejznámější filmy produkce HK, ukázkové zpomalené scény, prostě tenhle film doporučit musím a je dalším, na který se podíváte znovu a znovu. ()

Peter-1307 odpad!

Rád si pozriem filmy s bojovými umeniami. Ale toto…, toto nie. Snažil som sa ho dopozerať aspoň 5x, ale ani raz som to nedokázal - vyMELAtú hlavu som mal v priebehu pár minút po pozeraní. Radšej som si dal pekne zostavu tai-chi. Nielenže som sa zabavil, zrelaxoval, ale mal som za sebou aj pobyt na čerstvom vzduchu. ()

vipeerr

Výbornej nápad :) viděl jsem už alespoň 3x ale pořád mě to baví :) Člověk se na to nesmí dívat čistě jenom jako na komedii a zkusit to brát trochu vážně a hned je to uplně jiný! A beze srandy si tam dokážu představit v roli "sekyrníka" co na záčatku filmu zastřelí brokovnicí tu ženu, Johnnyho Deppa. Nejen že by z toho udělal velkofilm ale byl by to pro něj dobrej "vedlejšák" Doporučuji podívat se na originál s titulkami. A dávám 4* ! ()

Blazkowicz

Shaolin fotbal byl celkem dobrý, takže jsem čekal, že toto bude ještě lepší. Nestalo se tak. Už od začátku jsem byl ztracený, a to jak v ději tak i ve vtipech. Co na tom má být vtipného netuším. Je to opravdu hrozný mišmaš. 1+* ()

Filmaris

Úžasná Kung-Fu komédia, ktorá si robí srandu z viacerých kultových filmov no zároveň nepôsobí trápne a vzdáva poctu nie len filmom ako Matrix, Kill Bill, Hero či The Shining, ale aj samotnému Kung-Fu žánru. Stephen Chow, ako režisér a herec ukázal v tomto filme úžasnú genialitu a po stránke humoru ma dokázal veľmi rozosmiať. Hneď od samého úvodu ma to neskutočne chytilo a trvalo to až do samého konca. Či už to bol podarený humor, šialene akčné scény, ktoré majú nápad a jedinečnosť alebo čudácky záporák. Vodca sekerníkov Danny Chan tu kraľoval a spolu s ním aj duo Yuen Qui a Yuen Wah, ktorí stvárnili manželský pár. Títo si tu každú scénu kradli pre seba. Veľmi dobre spracované boli aj vizuálne efekty a hudba, ktorá skvelo podchytila tematiku akčného Kung-Fu. Bojové choreografie síce miestami neboli až tak prepracované no vďaka skvelej kamere som sa v súbojoch vôbec nestrácal. Príbeh tu funguje no skratkovitosti sa nevyhol. Všetkého je tu ale tak akurát a vďaka balancu si myslím, že ide o výbornú akčnú komédiu, ktorá ale má aj trochu temnejší tón. ()

Fallout

Trapné, přehnané, nevtipné, nesmyslné, nedojemné a nevím co ještě. Ale jinak je to vlastně super:) PS: Dá se do kung-fu akční komedie propašovat odkaz na Shining? Odpověď : to si kuř! ()

ric

No, takhle jsem se naposledy zasmál, když jsem náhodou s odstupem času viděl několik těch ninja šíleností, které letěly začátkem 90. let. Mám dojem, že jsem tu viděl všechny ty prvky "asijského akčního homuru", který může evropana a američana jenom řádně rozesmát. Díky Stephene, začínám mít dojem, že kombinace tebe a Tarrantina by dokázala vyplodit nějakou čerstvou kultovní záležitost na poli kung-fu žánru (v čistě asijské produkci). Shaolin Soccer to vážně není, ale proč by měl být. Jednoduchá - pohádková - akční zábava. Jsem spokojen. 4 1/3* ()

Lewaso

Ačkoli asijská umění nejsou mým šálkem rýžového vína, tento film spláchl všechny předchozí do nižšího levelu. Kdo si chce užít mix počítačové fantazie a neotřelých vtípků v nevázané kadenci ukázek všeho, co lze rukama nohama (a hlasivkama) zlikvidovat, má zde jedinečnou možnost. Díky, Jossie - tvůj komentář mě nalákal a já jsem tomu rád. ()

Stephen Chow a Rogenovo „žihadlo“

Stephen Chow a Rogenovo „žihadlo“

22.09.2008

Když jsme naposledy psali o adaptaci legendárního rozhlasového a komiksového seriálu The Green Hornet, která je vysněným projektem komika Setha Rogena, spekulovalo se o tom, kdo si zahraje šikmookého… (více)

18.01.2006

14.12.2005

To bude mela!

To bude mela!

01.09.2005

Úspešný režisér, herec, komik a lámač ženských sŕdc Stephen Chow chystá pokračovanie svojho hitu Kung-fu mela! Kritikmi a divákmi veľmi dobre ohodnotený prvý diel zarobil za päť mesiacov svojho… (více)