Kung-fu mela

• Hongkong Gong fu (více)

Píší se 40. léta 20. století a předrevoluční Čínu ovládá chaos. Uprostřed tohoto zmatku se odehrává příběh zlodějíčka Singa (STEPHEN CHOW), který se zoufale snaží stát členem rafinovaného a nemilosrdného gangu Sekerníků, pod jehož zločinnou nadvládou se ocitla celá Šanghaj. Když jej osud zavede do přelidněné čtvrti Vepřín, pokusí se Sing pomocí vydírání vylákat peníze z jednoho ze zdejších obyvatel, avšak sousedi jeho oběti jsou někým jiným, než se na první pohled zdálo. Svými komickými zastrašovacími pokusy přivede Sing do této hry neúmyslně i samotný gang Sekerníků, čímž spustí lavinu událostí, vedoucích ke střetu dvou zcela odlišných světů. Během následného souboje obyvatelů Vepřína s krutým gangem se nečekaně objeví na scéně několik legendárních mistrů kung-fu. Sing však - i přes všechny své zoufalé pokusy - postrádá duši zabijáka a musí se smířit se svou vlastní smrtelností, aby odhalil opravdovou podstatu mistrovství v bojových uměních. (oficiální text distributora)

Astu.

Rozhodoval jsem se mezi 4 a 3. Kung-fu mela je strašnej hybrid, kterej museli točit pod drogama, nebo nevím. Problém je ten, že prvoplánovitě to má být komedie (parodie), ale zároveň má hodně vážných scén. Chow nedokázal moc ukočírovat co chce vlastně natočit. Ale on tenhle mišmaš i takhle funguje dobře, akorát jsou gagy občas dost trapný, což sráželo celkový zážitek. Škoda že bojových scén není víc, celkově zabírají tak čtvrtinu stopáže, protože právě ty jsou trumfem celého filmu. Nejvíc mě pobavila parodie na Matrix, to prostě nemělo chybu. Kung-fu mela má celkem specifický druh humoru, buď se na to dokážete naladit, nebo ne. Mě se to povedlo částečně. 7/10 ()

pelegryna

Myslím, že právě v tom přehrávání a vtipech nevtipech je ono kouzlo.Tančící Sekyrníci, nožíky, kobry a kniha kung fu byly vážně vynikající.Je pravdou, že závěr je nepovedený , ale vcelku slušné . ()

Inphantille

Kung-fu mela? O půl noci na Prima Cool? To zas bude další volovina a ještě ke všemu čínská..... PLESK! probírám se a z otevřenou hubou asi hodinu zírám, než bohužel vytuhnu nefalšovanou únavou, ale pár dní poté film sháním a od začátku vychutnávám jeho brilantnost. Originální hůmor, který balancuje na ostří nože. Hůmor podle Chowa vypadá tak, že vezmete debilitu a obalíte jí genialitou. Spousta lidí možná neuvidí tu genialitu. Pro ně zůstane film nejspíš debilní a nepochopený. Výběr herců též úsměvný a jeden xicht(v dobrém slovasmyslu) střídá druhý. Souboje excelentní, originální a zábavné. Tenhle film právě hodil drtivou většinu komedií do záchodu, po té se na ně ještě stihl ze vzduchu z otočky vykálet a ze salta to vše spláchnul do propadliště zapoméní. Ať žije král! ()

dopestMF

Úprimne ? Vynikajúca záležitosť ! Vážne úprimne ? Tak dobre, dlho som sa tak dobre nezasmial, dlho som nesedel pri komédii s takým ´´plynulým chodom´´, väčšina sa totiž po pár minútach premení na znôšku nevkusu spojenú s vtipmi o prdení a podobnými rádoby humornými situáciami. KFH však takéto úlety nepotrebuje. Má krásne stavaný dej (pekná pointa filmu : from zero to hero) + má tu najväčšiu devízu a tou je Čínsky zmysel pre humor prekrytý skvelou výpravou. Jak by povedal môj tata, je to také drbnuté, až je to fakt dobré. 80 % ()

JARDAHONDA

Takhle ujetý děj a filmové hrdiny jste ještě neviděli.. Uvidíte rafinované zápasy kung-fu i taneční kreace elegantních mafiánů. Choreografie soubojů je vymazlená, svými triky se silně vyrovná Matrixu nebo X-menovi.. Děj je sice poněkud vratký, ale to mě nějak neodradilo. Tento snímek pobavil celý svět, osobně jsem příznivcem tohoto žánru :) ()

Profík

Je to sice kravina, ale mimořádně vtipná a ulítlá a skvěle natočená, na parodii/komedii se skvělou choreografií, není divu, když za ní stojí takový choreograf. Musíte ovšem být naladěni na stejnou notu. To platilo pro Šaolinský fotbal a platí to tady taky. Velmi dobré triky.95%. ()

Sandai

Film není ani kung-fu ani parodie. Sice se snaží, ale zbytečně. Jak film kung-fu tak parodie vypadají úplně jinak. I když si pomohli vykrádáním scén z jiných filmů (u parodií běžná věc) tak si nijak nepomohli, prostě to nezvládli. Koukat na tenhle film je ztráta času. ()

Rathe

Až překvapivě jsem se dobře bavil. Strašně moc se mi líbil takový ten život "obyčejných" lidí v sousedství. A život tam je na diváckých obrazovkách dost vtipný. Třeba paní domácí neměla naprosto žádnou chybu. Gang Sekerníků má hustého velitele a trhlého poradce. No a pak přichází na řadu skupinka neostřílených kung-fu machrů, kteří se ničeho nebojí. Kuk - a i z paní domácí je kung-fu rváč. A to bylo fakt parádní. Během soubojů jsem se skvěle bavil. ()

LukasDCA

Napriek tomu, aká je to vlastne stupídna kravina som sa kráľovsky bavil. Okrem toho, keď máte odsledované nejaké to anime, kopec vecí vám nepríde až tak prehnaných, človek sa pri tých shounen-och po čase obrní. Napriek tomu štýl ropuchy, orlia pomôcka a podobné výstrelky ma dostali do kolien. A ešte dodám. Úplne vážne by som si pozrel niečo podobné (fantasy prvky, osudový milenci, možno ešte viac špinavších, krvavejších pasáží), ale s vážnejším podtónom. Najlepší súboj rozhodne v kasíne. Aj vďaka zosilovaču. ()

Tobias_Sin

Uff, už jen rozdýchat ten samotný začátek a přinutit bránice do klidu.. To je nátěr, že to nemá obdoby.. Opravdu skvělá zábava na dlouhé zimní večery! ()

Harding164

Podobně jako u drtivé většiny čínských wuxia filmů je i tady velmi dobrá akce, ale zbytek filmu zaostává. Pokus zkombinovat kung-fu mlátičku s komedií moc nevyšel a v celém filmu jsou tak dvě nebo tři vtipné scény. Film se o komedii pokouší i uprostřed soubojů, čímž narušuje jejich tempo. Příběhově není o čem psát. Jsou tam nějací borci a ty se mlátí. Tečka. Kdyby se z filmu všechny vtípky a gagy vystříhaly tak bude útočit na čtyři hvězdičky. Ve stavu, v jakém je si sotva zaslouží slabé tři. ()

Stephen Chow a Rogenovo „žihadlo“

Stephen Chow a Rogenovo „žihadlo“

22.09.2008

Když jsme naposledy psali o adaptaci legendárního rozhlasového a komiksového seriálu The Green Hornet, která je vysněným projektem komika Setha Rogena, spekulovalo se o tom, kdo si zahraje šikmookého… (více)

18.01.2006

14.12.2005

To bude mela!

To bude mela!

01.09.2005

Úspešný režisér, herec, komik a lámač ženských sŕdc Stephen Chow chystá pokračovanie svojho hitu Kung-fu mela! Kritikmi a divákmi veľmi dobre ohodnotený prvý diel zarobil za päť mesiacov svojho… (více)