Na břehu řeky

Scénografie:

John Muto

Kostýmy:

Claudia Brown

Klonyllony má pravdu. Dá se zasmát dnes již trochu topornému herectví, ale jinak je to dost působivý (a depresivní) pohled na maloměstské vyrůstání v 80. letech. Trochu mi to připomnělo Over The Edge. A je dost podnětný pročíst si diskuzi k filmu na IMDB, kde někdo říká, že přesně takhle vypadalo jeho vyrůstání a lidi kolem něj. Hodím to do diskuze k filmu tady na CSFD.(9.2.2015)

Po úvodnej vražde som čakal, že bude nasledovať čkoľvek, len nie to, ako sa dá sľubný začiatok takto dovrzať. Spoločenká úvaha nad tým ako sa partia kamošou stavia k tomu, že jeden z nich zavraždil svoju priateľku je na film takéhoto nevyvinutého rozmeru s nedozretými hercami (gestá a mimika niektorých hercov ma priam vytrhávali z kresla) pomerne dosť veľké sústo. Našťasite potom neprišlo doklepnutie s dementným záverom a tak je to čistý priemer. 55%.(11.6.2008)

V tomto filme všetci hulia trávu,vrátane matky troch detí.Okrem malého dievčatka,samozrejme.Dvaja synovia tejto matky,jeden stredoškolák a druhý 12-ročný,ju aj tak majú na háku.Hlavne ten sopliak.Tomu nechodí nič po rozume len tráva a dokonca chce zastreliť svojho brata.Jedná vražda,jedná mŕtvola na brehu rieky,a všetci mladý ju chodia obzerať ako nejakú atrakciu.Uškrtil ju stredoškolák,mladý psychopat,roztrúbil to po celej škole,vie o tom skoro každý vrátane detí.Len polícia nevie nič.Trochu čudné v takom malom mestečku.Nie veľmi hodnoverný príbeh.Takmer nikto mi v tomto filme nepripadal normálny.Učiteľ nebol o nič menší cvok ako žiaci.Dennis Hopper ako starnúci hipík bol tiež riadny magor,zaujímala ho len tráva a jeho gumená Anča.Najlepšia hláška vo filme bola keď chlapec povie svojmu nevlastnému otcovi,že je tu len preto aby mohol šukať jeho mamu a žrať jej jedlo.A to pred svojou matkou.Takže film pre koho ako.(20.3.2010)

Nebyť stanice AMC tak o tomto filme ani neviem. K. Reeves tu hrá ešte úplne mladý, no vo filme hrá viacero zaujímavých postáv vrátane D. Hoppera. Chladný a lenivý čudák menom John sa spolužiakom pochválil, že zabil svoju priateľku. Nechal ju ležať na brehu rieky a teraz ju všetci chodia obzerať. Kto neverí, použije kus dreva, aby zistil, že mŕtvola je skutočne pravá... Trochu divný film, nič podobné som zatiaľ nevidel. John je skutočne vymletý chlapík a je mu úplne jedno, či ho niekto udá alebo nie. K. Reeves nie je hlavná hviezda filmu, hrá tu väčšie množstvo postáv, ale každý z nich dostane priestor. Asi najviac si z toho mála pre seba ukrojil D. Hopper. Prikláňam sa k slabším štyrom hviezdam. 70%.(11.9.2016)

"Tohle sakra nedělej !!" - "Je snad na kočky alergická ?!" ;) Fascinující malý velký snímek s opravdu výtečnými hereckými výkony, jimž tradičně kraluje nedoceněný démon Crispin Glover.. Skutečnost, že se tvůrci tohohle znepokojivého bijáku inspirovali skutečným příběhem, byť vůbec ne v duchu jakékoli rekonstrukce i dík jeho konečné ne(do)objasněnosti, mu dodává na síle.. Režisér Tim Hunter hned zkraje na svém tvůrčím vrcholu nechal velký otisk v mojí paměti a Dennise Hoppera užít si dalšího magora své kariéry..(25.5.2016)

• - Príbeh filmu bol inšpirovaný skutočnou vraždou Marcy Conradovej, ktorá sa stala v roku 1981 v kalifornskom Milpitas. (ambron)