Reklama

Reklama

Na břehu řeky

Trailer

Obsahy(1)

Keď lenivec a darebák Samson John Tollet (DANIEL ROEBUCK) nechtiac zabije svoju priateľku Jamie (DANYI DEATSOVÁ) a ukáže jej mŕtvolu spolužiakom, skupina stredoškolákov sa musí vyrovnať s faktom, že ich kamarát je vrahom. Ich vzťahy sa prudko menia, rovnako ako názory každého z nich na ohavný čin a na to, čo by mali urobiť. Väčšina z nich si myslí, že najlepším riešením by bolo ísť na políciu a povedať pravdu. Layne (CRISPIN GLOVER) však nechce vraždu ohlásiť. Rozhodne sa Samsona brániť a chce mu pomôcť. Potajomky ho odvezie kamsi za hranice štátu a ukryje na neznámom mieste. Tim (JOSHUA MILLER), malý brat Matta (KEANU REEVES) však mŕtvolu objaví. Čo sa stane? Nikto netuší, či sa polícia o zločine dozvie a koho obvinia z vraždy. Priťaží všetkým ich mlčanie? Neobvinia ich s napomáhania zločincovi? (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (35)

movie 

všechny recenze uživatele

Film, který svojí náladou působí jako offspin TWIN PEAKS. Vlastně bych se ani nedivil, kdyby se tímhle Lynch s Frostem inspirovali (podobně jako u filmu THE WRAITH), režisér Tim Hunter později natočil i několik epizod Twin Peaks. RIVER'S EDGE je suchá a nihilistická výpověď o tom, jak se skupina středoškoláků vyrovnává s tím, že jejich kamarád zabil svoji holku a pohodil ji u řeky. Kromě robustního obsazení by měl tenhle film zaujmout i tím, že nevykresluje životy dospívajících lidí běžnou 80's komediální / sexuálně-vztahovou optikou, ale nastavuje zrcadlo celkem hořkému životu na americkém maloměstě v preinternet éře, kde byly klíčové indicie metal, tráva, falešná občanka, pivo, auto a kdo je měl všechny byl král. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Je fakt, že tenhle film byl hrozně divnej. Stane se vražda a všichni jenom blbě čuměj a kolem mrtvoli choděj, popřípadě si do ní píchnou klackem. Ale i přesto jsem se nedokázal na film nekoukat, určitý kouzlo v sobě měl. A možná za to může mladej Keanu Reeves nebo mazák Dennis Hopper, kteří oba ve filmu mají důležitou roli. Bůhví. ()

Reklama

genetique 

všechny recenze uživatele

Po úvodnej vražde som čakal, že bude nasledovať čkoľvek, len nie to, ako sa dá sľubný začiatok takto dovrzať. Spoločenká úvaha nad tým ako sa partia kamošou stavia k tomu, že jeden z nich zavraždil svoju priateľku je na film takéhoto nevyvinutého rozmeru s nedozretými hercami (gestá a mimika niektorých hercov ma priam vytrhávali z kresla) pomerne dosť veľké sústo. Našťasite potom neprišlo doklepnutie s dementným záverom a tak je to čistý priemer. 55%. ()

dobytek 

všechny recenze uživatele

Totálně zhulenej film o partě nějakejch zhulenejch magorů, který v jednom kuse řikaj hlášky jako "Jdeme se zhulit. Máš nějakej fet? Sežeň nějakou trávu." a podobně. Jeden z nich mimochodem zabije nějakou jinou holku z tý partičky a pak ostatní pozve, ať se jdou podívat na mrtvolu. A všichni na to reagujou tak, že je to celkem běžná věc. Akorát Keanu Reevese začne hryzat svědomí, tak to jde prásknout na fízly. Následuje hromada dalších totálně zhulenejch událostí, kdy třeba jednonohej Dennis Hopper jde nakupovat pivo a celou dobu drží v ruce nafukovací pannu. Ten film je jedna velká zhovadilost a při natáčení asi všichni opravdu užívali drogy. Ale mě tahle zhulenost docela zaujala a myslim, že se na to ještě někdy podívám s pořádnou zásobou alkoholu po ruce. Dávám (asi trochu přehnaný) 4 zhulený hvězdy. ()

Rob Roy 

všechny recenze uživatele

Klonyllony má pravdu. Dá se zasmát dnes již trochu topornému herectví, ale jinak je to dost působivý (a depresivní) pohled na maloměstské vyrůstání v 80. letech. Trochu mi to připomnělo Over The Edge. A je dost podnětný pročíst si diskuzi k filmu na IMDB, kde někdo říká, že přesně takhle vypadalo jeho vyrůstání a lidi kolem něj. Hodím to do diskuze k filmu tady na CSFD. ()

Galerie (14)

Zajímavosti (4)

  • Príbeh filmu bol inšpirovaný skutočnou vraždou Marcy Conradovej, ktorá sa stala v roku 1981 v kalifornskom Milpitas. (ambron)

Reklama

Reklama