Odsouzený vrah (Ray Liotta) čeká na smrtící injekci, která ho navždy pošle tam, kam patří. Jaké je jeho překvapení, když se probere v márnici a je mu učiněna nabídka, která se neodmítá. Tedy že se stane jakýmsi laboratorním králíčkem a budou mu podávány prášky na změnu chování. Samozřejmě, že za smysluplnou spolupráci dostane jakousi svobodu s náramkem na noze. Ze začátku se zdá, že prášky nefungují, ale když se změní dávky, tak se subjekt i hlavní doktor nestačí divit. (PROCESOR)

kinderman

Snadno zapomenutelný snímek, v jehož závěrečných titulcích je to samý Bulhar, nechtěně pobaví zejména neschopným mafiánským zabijákem, který je stále znovu a znovu nasazován na svůj cíl (byť ten ho samozřejmě ihned identifikuje v sebehustším davu), a vypečeným vědcem (W.Dafoe), jemuž se sice aplauduje na konferencích, ale výsledky jeho „bádání“ se nakonec ukážou být poněkud tristními. ()

honajz2

Kdyby to celé fungovalo tak, jak v posledních 15 minutách, bylo by to super. Takhle to ale většinu času působí strašně průměrně, zároveň je to dost mdle natočené, s postavami se taky dalo pracovat líp a i když to poselství zde funguje docela dobře, stejně to za moc nestálo. K plusům bych dal i herecké výkony, ty se fakt povedly a především ten Dafoeův. Ale jinak je to hodně průměrná, až mírně podprůměrná záležitost, na kterou nejspíš rychle zapomenu... a přitom měla na víc. Btw, musím si tu ale poznamenat, že jsem konečně viděl nějaký film, na kterém se podílela Aruba, to jsem vždycky chtěl... Lepší 2* ()

BUD-SFIS

Po dobrem napadu by snad mel prichazet vytecny scenar, ktery udela z filmu jednou velkou bombu. Kdyz uz celkem nabere kvalitni herce a jejich vykony jen film vylepsi.. Snad jen skoda, ze vykony hercu musi film ozivovat a ne ho vylepsovat. Neco mi tam chybelo nejake poradne vzruseni nebo napeti ale jinak dobre divatelen. ()

destroy83

Povedená béčková záležitost o biochemické převýchově vrahouna Lee Raye. Divákovi je předhozena nelítostná a bezcitná osobnost několikanásobného vraha, která se pod působením experimentální léčby pod vedením členů farmaceutické firmy, postupně mění v normálního člověka se všemi lidskými hodnotami. Vše je zaobaleno do poutavého příběhu se spoustou neočekávaných zvratů a touhou po odpuštění. Se svižně ubíhající stopáží, nudné pasáže dílko obsahuje minimálně, rostou divákovy sympatie s převychovávaným Lee Rayem, který musí nakonec čelit nejenom poskokům z farmaceutické firmy či útokům mafiánského zabijáka, ale také bratrovi jedné ze svých dřívějších obětí. Navíc příběh završuje velmi vydařený konec, který donutí trochu popřemýšlet o právu vzít někomu život. Hodnotím slabšími čtyřmi hvězdami. ()

PROCESOR

Tak já čekal tedy něco jiného. Po tom, co přestane brát zázračný prášky, že se vrátí ke své staré identitě, a stane se z něj Hulk, jak sliboval popisek. Pak začne pořádně řádit a já se budu bavit. No nestalo se. Jediná scéna, která mi přišla vtipná tak zůstává, když šel do lékárny s pistolí, že nutně potřebuje něco na uklidnění…Pro mě tam bylo hodně promarněného potenciálu. Bud budeme točit thriller, nebo se budeme snažit filosofovat, obojí dohromady moc nejde. ()

Juto

Film vyzeral ako veľmi sľubný thriller so skvelým začiatkom, ktorý upúta pozornosť diváka. Po zhliadnutí prvej časti tohto filmu som skutočne očakával vynikajúci film, ale bohužiaľ, po poslednej zápletke má scenár hrozný záver. Pokazil to, čo mohol byť skvelý film. 6/10 ()

Slavníkovec

Ono název sci-fi je u tohoto fimu nekorektní. Vždyď kdo ví jaké výzkumné laboratoře má dnes USA. Nesympatizoval jsem ani se zlým Lee Rayem, ani s hodným Lee Rayem. To, že se díky placebo změnil, stojí za přemýšlení, jestli ho nechat žít, či popravit. Zabil totiž i nevinné. Sám pociťuje po úspěšném léčení lítost. Ačkoliv zemřel možná očistěn od hrubosti, násilí, soucit jsem projevoval s obětmi a s lidmi, kteří si ho zamilovali. ()

hans500

Nadprůměrný Sci-Fi thriller, solidní scénář a celkový dojem ještě zvyšují výborné herecké výkony Dafoea a hlavně Liotty. ()

civalII

Já jsem asi jinej, ale mě se to fakt moc líbilo. Viděl jsem to vícekrát, takže když jsem dal poprvé pět hvězd, říkal jsem si, to změním až to uvidím příště, ale ne. Pořád se mit to líbí. A Liotta rozhodně není špatnej a nikdy nebyl. ()

Josefin

Já jsem byla spokojená, režisér Tim Hunter svěřil Ray Liottovi hlavní roli, která mu překvapivě sedla a role zločince byla v jeho podání dost dobrá. Nenudila jsem se, přesto to šlo přece jen vylepšit, po straně scénaře. Kompilace podávání AD řady SSRI jako zbožná novinka a takové vedlejší učinky, to snad ne- u preparátů, které se už pár let podávají na předpis........to tam byla celkem hloupost. ()

sedm.1

Nadprůměrný Ray Liotta(on je pro magory zrozen),průměrný zbytek obsazení,lehce originální děj,bohužel bez atmosféry a napětí a i s pointou si mohli tvůrci víc pohrát.Za zhlédnutí to ale stojí.Neoslňující,nicméně ani špatné. ()

Han22

Moc hezký a hlavně klasicky natočený thriler se sci-fi kořením. Ray Liotta vraždí a vraždí, dokud není chycen a odsouzen k popravě. Dostává ale druhou šanci na terapii, po které se má stát lepším člověkem. Pod vedením Willema Dafoea, doktora, který na projekt dohlíží se mění a dostává druhou šanci na normální život. Jenže jeho minulost je mu v patách... mám moc rád takové filmy, které sází na nějaké kvalitní herce, psychologickou rovinu a občas přihodí trochu toho sentimentu, odlehčujícího humoru a nějaké to klišé. Liotta v obou polohách i Dafoe jako překvapivý klaďák to táhnou skvěle, příběh není extra originální, ale ubíhá a šlape bez problémů, pointa mě dostala. Ale za ten debilní anti-Hollywoodský konec nemůžu dát více jak tři... protože tohle prostě nesnáším. ()

keoma26

Existuje zdokumentovaný případ, kdy přivezli do nemocnice člověka, který tvrdil, že se z nešťastné lásky předávkoval pilulkama. Projevoval všechny klinické příznaky otravy. Zjistili, že byl v jedné testovací skupině na léky, a tak mu vypumpovali žaludek. Dodatečně se podle jeho karty ukázalo, že celou dobu dostával placebo ... ()

cab

Nekolika nasobny vrah Lee (nadprumerny Ray Liotta) se chysta na popravu. Nez je exekuce vykonana, je mu nabidnuta ucast na specialnim a utajenem experimentu, ktery ma pomoci injekci vylecit jeho brutalni sklony. Ray pristoupi na podminky. Ze zacatku leky ucinkuji, jak bylo prodpovezeno, ale beda kdyby je mel vysadit... Skoda odflaknuteho pristupu producentu nebo nedostatku financi, protoze namet je zajimavy. 65% ()

Ixbalanke

Je to sice zajímavý pohled na to, že nikdo není špatný a zlý zcela. A pokud je, tak za to mohou podmínky jeho výchovy, rodiče... Ale tento film pracuje s až příliš přímočarými a stereotypními představami. Vše je tu čistě rozděleno na dobro a zlo, aby divák nemusel vůbec přemýšlet anebo se trápit tím, že nemá v něčem jasno. Jako v pohádce, ten špatný je vlastně ten nejmorálnější ze všech a ti co by měli morálku zachraňovat, jsou ti zlouni, kteří ho nakonec zabijou...nj, Amééérika... ()

bery71

Překvapivě slušné. Scénář i režie jsou docela na úrovni, s uměním to nemá co dělat, ale je to rozhodně hodně nadprůměrné béčko. Proč jsem měl, ale pocit, že ten krvelačnej bastard je dobrej a proč jsem mu fandil. Kdyby film, neskončil jeho smrtí, dal bych maximálně 2 hvězdy. ()