Emma Lloydová má svůj pořad v rádiu, v němž radí posluchačům s láskou. Vypracovala několik bodů, včetně testu kompatibility, a svého vědeckého postupu se striktně drží. Zapomíná však na opravdovou bezhlavou zamilovanost. Sofia, která si má brát hasiče Patricka, Emmu poslouchá a začne mít o svatbě pochybnosti. Zavolá doktorce Emmě do studia a na základě jejich rozhovoru svatbu zruší. Patrick to nechápe, je smutný a na doktorku Lloydovou pěkně naštvaný. Aby se Patrick Emmě pomstil, požádá syna sousedů, aby se naboural do systému úřadu a zadal tam, že Patrick Sullivan a Emma Lloydová jsou manželé...  Emma je zasnoubená s Richardem, který vydal její knihu. Najednou na úřadě zjišťují, že se nemohou vzít, neboť Emma je údajně vdaná. Emma považuje tento údaj za chybu systému, ale napravit to může jedině tak, že musí vyplnit spoustu formulářů, které má podepsat jak ona, tak i její manžel Patrick Sullivan. Emma se hned za Patrickem vydá a chce mu vysvětlit situaci. Patrick pochopitelně ví, oč jde, a dělá nechápavého, přičemž se mu podaří Emmu opít. Emma se ráno probudí v Patrickově bytě, což ji vyděsí a bez formulářů spěchá do práce. Dokumenty jí později přinese Patrick s tím, že už domluvil i schůzku u notáře, a doprovodí ji na ochutnávku dortů. Patrick je příjemný bezprostřední muž, pravý opak Richarda. Ten se chtěl sice Emmě pomstít za zničení života, ale pak se do ní zamiloval. Emma se dál drží striktně svého vědění, ale začíná být zmatená pocity, které dosud nezažila... (TV Prima)

lentilka69

Nudná komedie, která je plná typických dialogů, zápletek a klišovitých postav. Ty dvě hvězdičky jsou spíše za obsazení, než děj, který byl velmi předvídatelný. Uma je ve filmu krásná jako vždy, akorát mi trochu vadila její vystresovanost v první polovině filmu. Ale i neposednost jí slušela. :-) Ale díky za ni, protože zbytek filmu spíš uspával. ()

Proditor

Kde jen už jsem něco podobného viděl? Že by to byla desetitisícátá variace na to samé? ANO, je to tak. Pokud chcete vidět originální a zábavnou romantickou komedii, tak tady ji nehledejte. ()

JaguarN

100 x obehraná písnička, navíc bez špetky nápadu a neuvěřitelně nudná. Ve všech směrech průměrné až podprůměrné. 40% ()

gizi

Ne až tak úplně průměrná komedie díky zajímavému nápadu - scénář není úplně tuctový. 65%. 21.8.10 zhlédnuto podruhé a skoro bych dal 4*, zvyšuji na 70% především díky tomu, že jsem se dobře bavil. ()

Svadbos

Hlavní predstavitelia tvoria nepravdepodobné trio, ktoré sa dalo dokopy vďaka hlúpym machináciám (vrátane falošného sobášneho listu) a malému žartu, ktorý bol zamýšľaný ako vtipný, ale je skôr banálny. Všeobecne je v tejto komédii málo dôvodov na smiech. V USA išiel film rovno na DVD-nosiče. ()

Linsang

Klasická oddechovka, u které se dobře žehlí (což jsem teda nedělala) a která nenutí byť jen jedinou mozkovou buňku k nějaké aktivitě. A přesně takové filmy jsou občas potřeba, takže pro mě dobrý průměr. Colin Firth tentokrát v roli odmítnutého nápadníka, což je v jeho případě trochu překvapující, ale nutno uznat, že jeho sok v lásce byl takový nějaký živější a sympatičtější. Jak mám Colina ráda, tady bych mu asi taky dala kopačky... ()

Cheyenee

Příjemný film, ke kterému se občas vracím, hlavně kochat se Jeffrey Dean Morganem, kterému to v roli hasiče neuvěřitelně sekne. ;) ()

Eseter

Vdaná snoubenka má obsazení, které mě moc nezaujalo (ani na Colina F. v tomto typu filmů nejsem moc zvědavá) a hlavní zápletka už vůbec ne. Přesto jsem byla vcelku mile překvapená. Uma Thurman mě celkem bavila, její partner už moc ne. Jako film na jedno zhlédnutí, když je nuda, je tento snímek dobrý. Škoda jen že se příběh více nesnažil vyhnout dějovým klišé. ()

Pythonator

Kvalitně nabalzámovaná mumie Uma Thurman se nás snaží přesvědčit, že ještě není stará. Bohužel vypadá i pod nánosy líčidel mnohem starší než leckteré o pět let starší hollywoodské souputnice. Ne každému se asi chce chodit na plastiky. V tomto romantickém filmu vymění britského suchara za osvaleného požárníka. Docela to pobavilo, ale ne dost. Slabší průměr. ()

R.E.M.

K tomu, aby to byla čistá esence chytrého a půvabného romantického filmu, přebývá tam příměs nesmyslů jako jednoduchá změna úředních záznamů přes počítač, navíc od dítěte, náhlé šaškování a zmatkování seriózní doktorky, no a jako zkažená oliva v martini je sprchování členů rodiny v kostele. Jen dodám, že jsou snad základními kameny amerických romantických filmů scény, kde se ženy ztrapňují - padají, schovávají se pod stůl, lezou po čtyřech, opijí se nebo se alespoň polijí kávou..., nechají sebou manipulovat. Sakra, zajímalo by mě, kdo takové šílené scény do filmů píše. Muži nebo spíš ženy? A, probůh, proč? Ve srovnání s jinými romanťárnami tento film s přivřením jednoho oka neurazí. U. Thurman je uvěřitelná, Jeffrey Dean Morgan překvapivě přitažlivý a zábavný. C. Firth měl v ruce Černého Petra - dobráckého gentlemana/ňoumu. :-) ()

lubica1995

Milujem Jeffreyho a Umu až tak nie, tak dám tie tri. Ále - sladké, romantické a strášne zaláskované. Oddýchla som si pri tom, aj som sa zasmiala, tak dávam štyri, aby ste vedeli. ()

Allein4

Zápletka sama o sobě nikterak nevyniká, ale tak to u romantických komedií bývá. V těch totiž jde pouze o to, aby to dobře dopadlo. A když se v průběhu směřování k předem jasnému konci také trochu zasmějeme, tak tyto filmy mají vyhráno. Accidental Husband však vítězí už před samotným začátkem filmu, a to kvalitním hereckým obsazením. Colin trochu zaniká v koncertu Jeffreyho, no a Uma rozhodně umí zahrát lépe. Nikdo další ani nestál za povšimnutí, ale film to, vzhledem k hlavnímu triu, ani nepotřeboval. 60 % ()

P@\/EL

Byl jsem touhle takříkajíc komedií hodně zklamán. Ono aby tu člověk kvalitního vtipu pohledal. Abych to popsal narovinu, tak jsem se u filmu skoro vůbec nesmál a právě kvůli absenci humoru je o to více zde přítomná romantika otravnější. Škoda! Tak zajímavý a nápaditý námět se dal zužitkovat a zpracovat rozhodně lépe. ()

Peabody

Je to skoro přesně 2,5. Kdyby hlavní roli hrál někdo výrazně lepší (můj osobní názor) než Uma, která mi nesedí, asi bych dal 3. Je to scénáristicky taková bakalářka na kursu Jak psát romantické komedie. Základy umím, takže napíšu dlouhou blondýnu, která snad i věří těm pindům co rozdává a živí se jimi, ale lidi jsou jí zcela ukradení. Pak si ani neuvědomí, že se chytila do jedné z pastiček, které rozdává a skoro až do konce se v rámci 1001 x použitých klišé motá mezi solidním ale nudným CF a dráždivě nevhodným JDM.   Jednou sem a jednou tam, cca po 15 minutách, abych držel diváka v napětí. Nebo divačku, tedy. CF je  napsán naprosto placatě, nemá co hrát, obětavec spolehlivý (Dr Fastová v Nemocnici říká Ušlechtilče jeden ušlechtilá), tak aspoň přidám žraní sladkostí, abych ho nějak polidštil a ozvláštnil detailem. Místo řecké nebo ruské nebo jaké komunity přidám Indy, aby měl divák lepší pocit (tehdy se ještě neříkala mantra DIVERZITA). Hasič je prostě lidový chlapík se sexepílem, je také čestný ale po dlouhé blondýně, které se nejprve chce jen pomstít, rychle vyjede. Sociální rozdíly se neřeší, prostě přivolám hasiče a objednám si konkrétní jednotku sice odjinud, ale co. Logiku v romkom nechtějme.  Nicméně účel to splnilo, manželka se bavila a vůbec to není nekoukatelné.  Ale na diplomku už by to podle mne nestačilo. ()

bee.el

Tak po první čtvrthodině člověk ví, jak celý film dopadne. Uma Thurman mi do role poněkud "sešroubované" doktorky sedla, Colin Firth chudák neměl moc prostoru ke hraní, nicméně jeho ládování jídlem ve chvílích nervozity bylo až legrační... Celkově tenhle film není nic moc, tři hvězdičky dávám za okouzlujícího Jeffreyho D. Morgana, který mě totálně dostal:))) ()

JerryPilsen

Průměrná komedie,nepříliš vtipná,ale slušně ubíhající.Nepředvídatelný děj se vystřídá s docela předvídatelným koncem.Mockrát jsem se nezasmál,ale nenudilo mě to. ()