Emma Lloydová má svůj pořad v rádiu, v němž radí posluchačům s láskou. Vypracovala několik bodů, včetně testu kompatibility, a svého vědeckého postupu se striktně drží. Zapomíná však na opravdovou bezhlavou zamilovanost. Sofia, která si má brát hasiče Patricka, Emmu poslouchá a začne mít o svatbě pochybnosti. Zavolá doktorce Emmě do studia a na základě jejich rozhovoru svatbu zruší. Patrick to nechápe, je smutný a na doktorku Lloydovou pěkně naštvaný. Aby se Patrick Emmě pomstil, požádá syna sousedů, aby se naboural do systému úřadu a zadal tam, že Patrick Sullivan a Emma Lloydová jsou manželé...  Emma je zasnoubená s Richardem, který vydal její knihu. Najednou na úřadě zjišťují, že se nemohou vzít, neboť Emma je údajně vdaná. Emma považuje tento údaj za chybu systému, ale napravit to může jedině tak, že musí vyplnit spoustu formulářů, které má podepsat jak ona, tak i její manžel Patrick Sullivan. Emma se hned za Patrickem vydá a chce mu vysvětlit situaci. Patrick pochopitelně ví, oč jde, a dělá nechápavého, přičemž se mu podaří Emmu opít. Emma se ráno probudí v Patrickově bytě, což ji vyděsí a bez formulářů spěchá do práce. Dokumenty jí později přinese Patrick s tím, že už domluvil i schůzku u notáře, a doprovodí ji na ochutnávku dortů. Patrick je příjemný bezprostřední muž, pravý opak Richarda. Ten se chtěl sice Emmě pomstít za zničení života, ale pak se do ní zamiloval. Emma se dál drží striktně svého vědění, ale začíná být zmatená pocity, které dosud nezažila... (TV Prima)

wosho

Scénář vařící polévku z vody, co má nasitit milovníky romantiky se moc nepodařil. Pokud by scénaristé byli kuchaři, s jejch výplodem by neuspěli ani v hladem sužovaném Somálsku, natož na bohatem Severu. Režie je zase, pokud zustaneme u srovnávání s jídlem, takový ten pravý hospodský smažený sýr s extra mastou oblouhou a málem prošlou tatarkou. Jen to obsazení se podařilo-to bych po tak mizerném žrádle přirovnal ke třem dobře vychlazeným jedenáckám Staropramen. ()

santiamén

4/10 Další unylý pokus o romantiku s Umou, který mě nepřesvědčil. Romantická linie se zjeví bez logiky a návaznosti jen proto, že scénář to vyžaduje. Colin Firth je navzdory vedlejší roli nevhodného partnera sympaťák jako vždy a jeho postava je napsaná tak lidsky, že s ní člověk soucítí ze všech zúčastněných nejvíc. Uma a Jeffrey mají sice charismatu na rozdávání, ale s těma kráterama ve scénáři neměli popravdě co hrát. Ustáli to jakž takž se ctí, ale film samotný bohužel postrádá humor, aby fungoval jako komedie, a uvěřitelný vznik vztahu, aby fungoval jako romantika. Jedna kalba v hospodě a sežraný dort a ti dva jsou si souzení? Tak rychle se dva lidi otřepou z dlouhodobých vztahů, co měly těsně před svatbou? ()

David661

Podprůměrnou komedii zachraňují herecké výkony tří hlavních představitelů a hlavně výborná Uma Thurman. Jestli se mě nějak poselství filmu dotklo? nedotklo asi v jako každé druhé romantické komedii, nedotklo . Zasmál jsem se asi dvakrát a konec mě šíleně nudil, ale co! Jeffrey Dean Morgan prostě UMÍ jíst zákusky máčené mlíkem ()

Prochy38

No, nebylo to nakonec tak hrozné, jak jsem myslel. Výborní C. Firth a J. D. Morgan drží film nad vodou. U. Thurman je dobrá, ale komediální role jí moc nejdou. Zdá se, že tu dost přehrávala, alespoň tu opileckou scénu určitě. Nápad hodně dobrý, dá se říct, že originální. Jestli je to v reálu vůbe možné, těžko říct. Zajímavé a komické situace tu jsou a není nich málo. Člověk se spíše často pousmál, než že by měl záchvaty smíchu. Proto celkem průměrné hodnocení. Hodně mě zklamal závěr, protože nevěřím, že je někdo schopen se zamilovat do takové svině, jakou Uma hrála... Asi tak... ()

sona123

Poster až skoro odporný, Thurmanová umí zazářit, ale ani neváhá objevit se v kdejaké kravině. A zdejších 56%? Taky ne příliš přesvědčivých - přesto - bavilo mě to, film měl skvělý sountrack, který jsem ale bohužel nikde nenašla, chemie mezi hlavními protagonisty fungovala na víc než 100%, bylo to sladké, ale ne přeslazené - prostě romantická komedie, jak má být. ()

JK-Stinger

Podle zdejšího hodnocení jsem na film koukal trochu skepticky, ale byl jsem příjemně překvapen dobrou a vtipnou romantickou komedií. U mě za 3,5 hvězdičky. ()

IvcaSammet

Další typická klišoidní romantická hovadina, na kterou se dá dívat jenom kvůli hereckému obsazení. Colin i Jeffrey byli skvělí, jenomže jsou jediní, co na tomto filmu můžu pochválit. Stupidní scénář, scény spíš trapné než vtipné, celkově film bez nápadu. To, co je v popisku se více méně stane v prvních pěti minutách a pak se námět vrátí do vyjetých kolejí miliony romantických filmů. Dvě hvězdičky, i když to bylo vcelku utrpení, zvládla jsem to shlédnout v jednom kuse. ()

Siriuss

Předvídatelné, průhledné a od prvních pár minut divák ví, k jakému konci vše spěje, nicméně je to velmi zábavné, vtipné a dobře se na to kouká... ()

kaze

Ja musím dať 4 hviezdičky, lebo na nedeľu večer, keď chcem od všetkého vypnúť, si ani neviem lepší film predstaviť. Uma Thurman bola zlato milá a streštená a Jeffrey Dean Morgan bol hasič, ktorého by každá baba brala. milé, neškodné a srandovné... ()

Erinien

V jedné, kratinké, opravdu kratičké chvíli jsem zadoufala, že to dopadne jinak, než se od začátku jeví. Pak to ale dopadlo tak jak to dopadlo a proto jsem já ubrala tu hvězdičku, kterou bych dala, kdyby mě to opravdu překvapilo. Colin je totiž taky hezkej chlap i když z těch dvou vítězí Jeffrey. Na filmu je sympatické, že je z Anglie a tudíž neobsahuje "veselé"("trapné") scény, prostě zábavný romantický film na relax. ()

zelda82

Uplne obycejna romanticka komedie, ktera jede presne podle typicke lajny a ani jednou se z ni neodkloni. Ume to ovsem naramne sekne a musim priznat, ze pan hasic je sympos. Jen Colin Firth zase chudak hraje takovyho moulu, az se divim, ze na to kyvnul. Byl jsem v pokuseni dat jen dve hvezdy, ale za svatebni veticku I´m fucked si to ten treti zarez zaslouzi:)) ()

Olík

Stop romantickým komediím bez nápadu!!!!!! Vím, že v tomto žánru se těžko vymýšlí něco nového (neříkám, že to nejde), ale když už dochází invence, měl by vše zachránit alespoň humor. No nic, už je natočeno, tak vyzvednu alespoň zajímavě poskládanou dvojici Thurman & Morgan. Překvapení je především druhý jmenovaný, který totálně odstavil na druhou kolej krále sympaťáků Colina Firtha. ()

Anduril

Klasický romantický blivajs. Taká priemerná romantická komédia, s úplne „nečakaným“ koncom. Uma to pekne zahrala, úloha expertky na lásku jej sadla. Nakoniec si aj, našťastie, zobrala ponaučenie. Ale inak tam nič výnimočného nenájdete. Kto však zberá romantické filmy, má tu pekný kúsok do zbierky. ()

Wargoo

Taká romanticka hovadinka, pričom každý vie, ako to skončí. Mne inak nesympatická Uma sa tu dala zniesť, aj keď najväčšie husle tu (prekvapivo nie Colin) hral Jeffrey Dean Morgan, nakoľko mu postava ponúkla zaujímavý priestor zahrať si tročku extentrického "pomstychtivca". Originalitou to síce nesršalo, ale za prešľap by som to nepovažoval. 3*** a 61,029% ()

burton

Jůůů...holky (chlapům napíšu potom)...až budete potřebovat políbit od někoho, kdo vás miluje, takové jaké jste a bude vás opilou na mol na rukou nosit a bude o vás bojovat a bude hasičem a bude mít krásnej úsměv a bude mít netradiční přátele a netradiční rodinu a bude prostě Božííí, mrkněte se na tohle :). No...chlapi.......jednou jsem se v prváku málem vdala za úplně čerstvého spolužáka (asi tak 3 týdny), abychom jeho kamaráda dostali na opušťák. Týden jsme to plánovali u piva v hospodě za školou. Já bych si ho bez obav vzala, ale on se nakonec lekl a kámoše klidně obětoval. No nezabili byste ho? PS: na ten avatar ale teď nekoukejte, jo? ()