Emma Lloydová má svůj pořad v rádiu, v němž radí posluchačům s láskou. Vypracovala několik bodů, včetně testu kompatibility, a svého vědeckého postupu se striktně drží. Zapomíná však na opravdovou bezhlavou zamilovanost. Sofia, která si má brát hasiče Patricka, Emmu poslouchá a začne mít o svatbě pochybnosti. Zavolá doktorce Emmě do studia a na základě jejich rozhovoru svatbu zruší. Patrick to nechápe, je smutný a na doktorku Lloydovou pěkně naštvaný. Aby se Patrick Emmě pomstil, požádá syna sousedů, aby se naboural do systému úřadu a zadal tam, že Patrick Sullivan a Emma Lloydová jsou manželé...  Emma je zasnoubená s Richardem, který vydal její knihu. Najednou na úřadě zjišťují, že se nemohou vzít, neboť Emma je údajně vdaná. Emma považuje tento údaj za chybu systému, ale napravit to může jedině tak, že musí vyplnit spoustu formulářů, které má podepsat jak ona, tak i její manžel Patrick Sullivan. Emma se hned za Patrickem vydá a chce mu vysvětlit situaci. Patrick pochopitelně ví, oč jde, a dělá nechápavého, přičemž se mu podaří Emmu opít. Emma se ráno probudí v Patrickově bytě, což ji vyděsí a bez formulářů spěchá do práce. Dokumenty jí později přinese Patrick s tím, že už domluvil i schůzku u notáře, a doprovodí ji na ochutnávku dortů. Patrick je příjemný bezprostřední muž, pravý opak Richarda. Ten se chtěl sice Emmě pomstít za zničení života, ale pak se do ní zamiloval. Emma se dál drží striktně svého vědění, ale začíná být zmatená pocity, které dosud nezažila... (TV Prima)

jafuska

příjemná romantická komedie, o úkazu, že i pověrčivost že láska neexstuje může být ta pravá taky proč ne? i v realitě může být, žažít i ten kdo v ní nikdy ve skutečnosti nevěřil ()

LukKon

Nijak extra ma tento príbeh nezaujal, a nedobre napísané úlohy (hlavne pre Colina Firtha), nedávajú vyniknúť výbornému hereckému obsadeniu. Videné s CZ dubbingom, ktorý bol na CZ pomery spravený fušersky a hlasy sa k postavám nehodili. ()

miki68cz

Naivní nuda a nudná naivita.Škoda umu Umy a snahy Colina. Nic o lásce a lásko o ničem. Dvě hvězdy za její nekonečnou krásu. Konec NEDOPORUČUJI ()

Davanity

Nemůžu si pomoct, ale prostě mám pro romantické komedie slabost a pokud mají originální námět což už je dnes skoro nemožné a přeci jen se jedna jediná najde nemůžu hodnotit jinak. Navíc výtečné herecké obsazení a vtipnost.. Je to velice příjemná romantika. ()

ostravak30

Jsem muž a jako takový se rád dívám na komedie a přestože jsem muž, rád se podívám i na romantické komedie. Ovšem zde tvůrci šlápli tak trochu vedle. Tak si to vezmeme od začátku. Muž, kterému rozhlasová moderátorka zruší vztah, se rozhodne pro pomstu. Ta je ovšem tak banální, že to je snad možné jen v USA. Anebo tento způsob svědčí jen o tom, jak slabé jsou systémy amerických úřadů, kdo ví, nicméně trapnější způsob si už hasič vybrat nemohl. Tomu zprvu poněkud vadí, že mu moderátorka zničila vztah, ale jak už to tak chodí, místo, aby ji nenáviděl, zamiluje se. Stejné je to však i opačně. Poradkyně v partnerských vztazích se má vdávat, ale i když jí to hasič značně komplikuje, ona se na něj nezlobí, ba naopak, zamiluje se. A konec? Tam už tvůrci řádně přestřelili. Snoubenec Colin F. se snoubenky vzdá v den svatby. Tvůrcům lze odpustit jen z důvodu kvalitního výkonu Umy Thurman a Colina Firtha, naopak výkon J. D. Morgana se mi moc nepáčil. Romantické dámy tak nejspíš budou nadšené, je to klasická pohádka pro dospělé, kterou lze pánům doporučit jen v případě, že by chtěli být poučeni o tom, jaké pořady nemají nechat své přítelkyně poslouchat a jaké knihy by jim měli vyhodit z oken. ()

Allia

Ani chytře vybraní hlavní představitelé nedokážou zachránit tuhle neuvěřitelně přeslazenou slátaninu bez kapky logiky v ději. ()

swoulen

Nějak jsem nezaregistrovala, KDY přeskočila jiskra mezi Emmou a hasičem. Ochutnávání dortů nebylo ani milé, ani roztomilé, ale trapné. Z některých druhů komedií prostě už nic novýho vycucat nejde. Škoda. ()

kenny79

Uma Thurman na vlastní lůži pozná, jaké to má vedlejší účinky pohrávat si přes rádio se vstahy ostatních. ()

asader

Asi bych dal 3hvězdičky,ale už ze začátku filmu to u mě hodně kleslo,že celý film stojí na tom,že malý kluk se za 5 vteřin dostane do databáze a jedním kliknutím je ožení tak už za to tomu nemůžu dát 3hvězdičky. ()

Prubner

Námět vypadal slibně, ale scenárista nabízených možností skoro vůbec nevyužil. A to, co zůstalo, ještě dorazili přehrávající herci, hlavně Uma Thurman, která bohužel postrádá cit pro komiku (jo a taky už vypadá hodně odkvetle), no a neschopný režisér tomu taky moc nepomohl. Jediným kladem je sympaticky civilní Morgan, ale ten to nezachrání. ()

lobo87

Tak tomuto hovorím priemer... Griffin Dunne nám pripravil romantickú komédiu s originálnou zápletkou, ktorú však z môjho pohľadu zabíja nie príliš vhodné herecké obsadenie. Hlavné postavy sa na svoje role príliš nehodili a nedokázali si ma získať. Inak fajn komédia na jedno pozretie... 55% ()

Joke_47

Je to jednim slovem "slátanina"...ale ne že by to nebyla sranda, to ne...jako při sledování se párkrát i upřímně zasmějete...má to dokonce krásnou a velice originální zápletku, za kterou dávám ty tři hvězdy, ale jinak opravdu ne moc vydařený kousek... =(( 50% ()

Meleth

Chci zpátky tu hodinu a půl mýho života! To byla snad ta nejhorší romantická komedie, kterou jsem kdy viděla. Nechápu Umu, že takovou roli vůbec vzala... Colina, že má ty nervy si zas a znova zahrát tuhle unylou postavu... Takže moje 1* je pro Jeffreyho a v tomhle případě jen proto, že je to kus chlapa.... protože o nějakém hereckém či filmařském umění se tu opravdu mluvit nedá. ()

djerba

Nic jsem od toho nečekala, výborně se pobavila a hlavně pokoukala na nádhernýho J.D. Morgana:-). Líbil se mi už v P.S.Miluji tě! a to tam měl obrovskou konkurenci v Gerardovi Butlerovi, ale tady je fakt úžasnej:-). Kam se hrabe vzorňák Colin, kterýho normálně můžu:-). Někdo tady vznesl dotaz,že bych chtěl vědět, která normální ženská by dala košem po všech stránkách ideálnímu muži. Tak já se teda hlásím, protože já bych rozhodně šla do toho neodolatelnýho svéráznýho hasiče s okouzlujícím úsměvem:-). Romantická komedie, co slušně pobaví, zrelaxujete u ní a nemusíte nad ničím přemejšlet, tak takovejch by mohli pro mě klidně točit víc:-). Za čtyři hvězdičky bez přimhouření oka. ()