Emma Lloydová má svůj pořad v rádiu, v němž radí posluchačům s láskou. Vypracovala několik bodů, včetně testu kompatibility, a svého vědeckého postupu se striktně drží. Zapomíná však na opravdovou bezhlavou zamilovanost. Sofia, která si má brát hasiče Patricka, Emmu poslouchá a začne mít o svatbě pochybnosti. Zavolá doktorce Emmě do studia a na základě jejich rozhovoru svatbu zruší. Patrick to nechápe, je smutný a na doktorku Lloydovou pěkně naštvaný. Aby se Patrick Emmě pomstil, požádá syna sousedů, aby se naboural do systému úřadu a zadal tam, že Patrick Sullivan a Emma Lloydová jsou manželé...  Emma je zasnoubená s Richardem, který vydal její knihu. Najednou na úřadě zjišťují, že se nemohou vzít, neboť Emma je údajně vdaná. Emma považuje tento údaj za chybu systému, ale napravit to může jedině tak, že musí vyplnit spoustu formulářů, které má podepsat jak ona, tak i její manžel Patrick Sullivan. Emma se hned za Patrickem vydá a chce mu vysvětlit situaci. Patrick pochopitelně ví, oč jde, a dělá nechápavého, přičemž se mu podaří Emmu opít. Emma se ráno probudí v Patrickově bytě, což ji vyděsí a bez formulářů spěchá do práce. Dokumenty jí později přinese Patrick s tím, že už domluvil i schůzku u notáře, a doprovodí ji na ochutnávku dortů. Patrick je příjemný bezprostřední muž, pravý opak Richarda. Ten se chtěl sice Emmě pomstít za zničení života, ale pak se do ní zamiloval. Emma se dál drží striktně svého vědění, ale začíná být zmatená pocity, které dosud nezažila... (TV Prima)

ABLABLABLA

Normální průměrná, ničím nějak zvlášť zajímavá romantická komedie. Uma Thurman pro mě teda byla mnohem sympatičtější jako šílená Ex v superbejvalce, než tady. Colin Firth oproti Mamma mia nebo Bridgetse tu taky nebyl nic moc. Jediný, kdo se mi líbil byl Morgan, skvěle hrál, byl i vtipný a do role mi sedl. Jedním slovem - oddechovka, ale nic víc. ()

Mikita

Hlavně kvůli Jeffrey Dean Morganovi (toho miluju už od dob Dennyho Duquetta z Chirurgů) se mi tato romantická komedie docela líbila. Potěšil opět i charismatický Colin Firth. Tato komedie není úplně špatná, má pár povedených okamžiků, ale po zpětném ohlédnutí se mi vybavuje stále více věcí, co bych úplně vyškrtla. Ústřední trojice je velmi povedená, vztah s otcem a jeho nová přítelkyně výborná, na tom se dá stavět, proč tam ale cpát trapnou "záměnu snoubenců", která stejně zůstává nevyužitá a proč dělat z Colina tak chápajícího hňupa. Jako chlap se zachoval jen když si šel promluvit s Jeffreym na fotbal. Ale jako jinak to vážně šlo. :D Jen to nebude něco, čemu dám automaticky přednost v nedělním televizním programu. 55% ()

01Zuzana10

jednoduché neškodné oddychové. Pohoda, na ktorú sa ľahko díva. Teda, hlavná trojka sa mi pozdáva i keď som pred tým mala odpor k Ume. Colin hrá svoje klasické nič, Uma predvádza svoju krásu a milé šokové trhané reakcie a Jeffrey Morgan predstavujúci Patricka mi neskutočne pripomínal Javiera Barnema. Uuuf ale zapôsobil! :)) Inak škoda a možno fajn, že celý film sa točil iba o tradičných žvástoch o love. Fajn pre to, že občas potrebujeme počuť niečo podobného. Škoda pre to, lebo príbeh je celkom jednoduchučký a predsa aj tam vidím zádrhely napr. v "hackerstve", + nepáčili sa mi indické vsuvky a Isabella Rossellini, ktorú som doteraz brala ako dámu a nepáči sa mi zosmiešnenie tu podané. Trošku pridanej hodnoty mi chýbalo. Celkovo.. film na noc, kedy máme otupené vnímanie.. ()

dawe04

Neobyčejně obyčejná romantická komedie, díky které se nezadržitelně stárnoucí Uma snaží vyhýbat lepším rolím. Škoda tak nešikovně berličkovskému přístupu v zajímavé zápletce (14-letý hacker Ind, otřepaný nález novinových výstřižků v koši), který z Vdané snoubenky dělá jen dalšího adepta do dlouhé fronty zapomenutelných romantických komedií. ()

Skip

Úplně nenáročná romantická komedie. Žádné velké záseky, chlap toho zas tak moc nepodělá (jak to v těhle filmech bývá), a tak hezky celkem hladce k happy endu a proč by ne? ()

StrYke

Další z klišovitých romantických "komedií", opět načrtnutá podle stejné osy, která se pomalu začíná stávat synonymem k romantickému subžánru komedie a nedivil bych se, kdyby se všechny takové filmy začaly označovat za remaky (jediný rozdíl by bylo jiné herecké obsazení a nepatrné detaily, které ale nedokáže poupravit většina tvůrců v téhle branži). The Accidental Husband se však dokázala v těch drobnostech odloupnout od skály neoriginálních a trapných filmů a díky svému rozložení postav (mimochodem ve skvělém podání hlavní trojice - Uma Thurman, Jeffrey Dean Morgan, Colin Firth -, která dohromady odvádí opravdu výborný herecký výkon) dostává svého diváka do situace, kdy si není stoprocentně jistý, jak film skončí. Já nebudu spoilerovat, ale můžu říct, že mě konec filmu mile překvapil. Ale co je hlavní, není tu žádný záporák. Jsou tu jenom dva "sympaťáci", kteří jsou zamilovaní do necitlivé (v podstatě) doktorky, která jednomu z nich zničí svatbu. Samozřejmě že tahle "drobnost" bude ve 20 minutách, možná ani ne, úplně vypuštěná a děj se začne soustředit na coby humorné scény, které opět shazují film do stereotypních nížin šedi průměru. ()

M.i.k.e

nevim čím to je,jestli tím vším co se na mě okolo valí a potřeboval sem trochu oddechu,ale mě se Accidental Husband nad očekávání líbila a dobře sem se pobavil.A to i přes fakt,že příběh je již tisickrát viděným a divák již od začátku přesně ví co se bude dít a jak to na konci dopadne.Pro mě příjemné překvapení,na které se rád podívám znova...velmi pěkné 3 a 70% ()

Aljak

Klasická lovestory, pri ktorej je každému jasné ako to celé skončí. Dôležité však je vždy to, čo sa bude diať medzi tým a ako dokážu celý príbeh podať a najmä čo najviac vyťažiť z ponúknutého námetu a prostredia. Takže mali sme tu smutného požiarnika a egocentrickú spisovateľku - ako týchto dvoch spojiť, rozdeliť a napokon opäť spojiť? Až tak ťažké to veru nebolo. Ale spočiatku som si myslel, že to bude väčšia fraška. Inak to bolo celkom pozerateľné a keby namiesto Umy Thurman, ktorá vo mne nevzbudzuje žiadnu charizmu, obsadili radšej inšiu herečku (hoci aj Jennifer Aniston alebo Cameron Diaz), tak by to mohlo byť aj 4-hviezdičkové. Takto ostávam pri troch, a oceňujem zaujímavý dej a viacero pekných scén s príjemnými dialógmi. ()

Elyssea

Ani ne komedie, ani ne romantika, která rychle vyšumí z hlavy. Umě nesluší ani trochu, když je ulízlá a fyzicky mě týrá pohled na Colina Firtha v další z jeho hloupých rolí, na které má snad poslední dobou patent. Morgan může být sebevětší sympaťák, ovšem ani to někdy nestačí. ()

campix

Klasická romantická komedie,ničím nepřekvapí. Všechno je tam, kde má být a proto je to vše velice předvídatelné. Nuda - 2 hvězdy. ()

pufina

Uma Thurman mi nikdy nesedla. Colin Firth ujde, ale obejdu se i bez něj - a do této role mi příliš nepadl. Bylo mi jasné, že to bude klasická romantická komedie, co nemá hlubší myšlenku a stihnu se u toho i nudit. Očekávání se mi splnila. Takže abych se přiznala, proč jsem vůbec film zapla (a ještě k tomu s dabingem) - za vším je Jeffrey Dean Morgan, kterého jsem si díky seriálu Supernatural oblíbila. A ten český dabing dokáže stále překvapit - dlouho jsem totiž neslyšela horší, brr. ()

Juto

Film je nesúvislá, nepravdepodobná a hlúpa romantická komédia. Romanca je absolútne absurdná vzhľadom na pozadie, vek a sociálnu triedu. 3/10 ()

Ice123

Film těžce balancuje mezi dvěma a třema hvězdama. Hlavní zásluhu na koukatelnosti má Jeffrey Morgan, který je prostě sympaťák s hereckým talentem a romantické komedie jsou pro něho jak ušité. Možná je trochu škoda, že Firth měl jen velice málo místa (klidně bych ho zaměnil za Umu, jelikož koukat se občas na její herecký (ne)um je vážně porod)... Jinak děj filmu je naprosto předvídaltený (ostatně tohle nemůže být bráno jako zápor, jelkož jsem ještě neviděl romantickou komedii, která by byla nepředvídatelná :( ) a hudba je místy nesnesitelná. Přes tohle všechno se ale na film koukat dá a občas vás i pobaví... vím, asi to teď vypadá jak největší brak, ale nenudil jsem se u něho ;) 50% ()

otík

Naprosto nudná a nesmyslná pohádka překypující totální zmateností hlavní hrdinky, která vůbec neví, koho si má vzít, do koho se zamilovat či s kým trávit zbytek života. Uma Thurman se rozhoduje mezi strohým a vždy upraveným, zajištěným Colinem Firthem nebo impulzivním, plnými doušky života si užívajícím hasičem J.D. Morganem. Zcela nevěřitelný a trapný příběh nezachrání ani slušní herci. Velká nuda. ()

tom88

Klasické klišé romantického žánru poslednej doby. Sympatické obsadenie, príjemná zábava, zdanlivo nečakané udalosti, predvídatelný záver už od začiatku. Štandardná práca po každej stránke, ale celkom príjemné pozeranie v primeranej stopáži. 60% ()