Miles (Paul Giamatti) a Jack (Thomas Haden Church) jsou dávní a poněkud nesourodí přátelé, kteří se vydávají na týdenní rozlučku se svobodou po vinařské oblasti Santa Ynez Valley. Jejich představy o průběhu výletu jsou ovšem trochu odlišné. Zatímco samotářský Miles by rád společný čas strávil koštováním prémiových kalifornských vín, nastávající ženich Jack by si rád naposledy užil život svobodného mládence se vším všudy. K dobrému pití totiž patří i společnost krásných žen. Do milostných dobrodružství se nakonec zaplétají oba, když se v restauraci seznámí se dvěma okouzlujícími servírkami. Nechávají se strhnout romantickou atmosférou společných večeří, nekonečných rozhovorů a opojným vínem, které však brzy všem ztrpkne na jazyku... Pohodová komedie o životě, přátelství a krizi středního věku se dočkala vřelého diváckého a kritického přijetí. Snímek získal mnoho filmových ocenění a posbíral pět oscarových nominací včetně těch nejprestižnějších za nejlepší film a režii. Jediného ocenění se nakonec skutečně dočkal režisér snímku Alexander Payne, ovšem v kategorii za nejlepší adaptovaný scénář společně se spoluscenáristou Jimem Taylorem. Za nejlepší scénář byli ocenění také Zlatým Glóbem, kde snímek rovněž bodoval v kategorii za nejlepší komedii nebo muzikál. (Česká televize)

FilmWave

Jedna z nejsmutnějších komedií, co jsem za posledních pár let viděl. Ale přesto zanechá velmi pozitivní náladu (narozdíl od "O Schmidtovi"). Excelentní Paul Giamatti. ()

vojo

Príjemné(?) lúčenie zo slobodou v žiari kalifornského slnka okorenené opojnou chuťou vína, keďže sa lúči muž už pomaly stredného veku nemusíte sa báť, že to bude v duchu plytkých komédií, ale len tak mimochodom sa tu preberajú aj pochybnosti a traumy hrdinov. Z ľahkosťou a vtipom. Ako keď vás tie slnečné lúče šteklia skrz listy krásne sfarbeného viniča... ()

koniklecka

Tak tenhle film jsem vylovila u našich v šuplíku, díkybohu, že ten. A po pár minutách jsem naprosto pochopila, proč ho tam měli. Milují víno a zabývají se jím. Mě to také celkem baví, takže to bylo zajímavé poučení. Takový skromný úsměvný film, kterých je podle mě málo a je to celkem škoda. ()

Rokle

Upřímná zpověď o životě čtyřicátníka bez ženské. Pro svobodné chlapy po třicítce (ale možná i dříve) až příliš realistická sonda osamělosti muže (to je myšleno jako klad). ()

Rockerman

Nuda, nuda, šeď, šeď, jak by řekl náš génius Jára Cimrman. Dobré téma, Miles je opravdu k uzoufání, na rozdíl od Jacka, který si užívá. Pro mě ale zbytečně zdlouhavé a nudné. ()

Fridecka

Malý, ale zajímavý film o dvou kamarádech odlišných stejně jako jejich přístup k vínu. Jeden z nich je nenáročný konzument vína, sexu i vztahů, druhý zase citlivý trochu zakomplexovaný fajnšmekr, znalec vína. A světe div se, znají se a jsou spolu léta a na předvatebním výletu jsou konfrontováni se svou odlšností. Místy velmi vtipné, myslím, že lépe smysluplné mužskemu publiku. Určitě jde opět o něco netradičního v americké produkci. Jedna hvězdičku má navíc pro to symbolické popojení příběhu s vínem. ()

Evander

Přišlo mi to takové nemastné, neslané a příliš dlouhé. Můj poměrně negativní názor ovšem může být způsoben naprosto otřesným českým dabingem, proto to nebudu nijak dalekosáhle komentovat, dokud film neuvidím v originálním znění (pokud vůbec). ()

MatesMS21

Krize středního věku nebo absolutní postradatelnost všemy. Tak i tak, každopádně motivem pro mě spíš zůstalo nekonečně se vlekoucí ovíněné nic. Je fakt, že film v člověku vyvolá několik reflexů, např. sací..ale to vyvolá i reklama na fantu. přičemž člověk ušetří 2 hodiny času. ()

Eeuanmainyaq

Dobre film, no chce vela odhodlania pozriet to cele. No preco je tam nepretrzite, cely cas, tolko smooth jazzovej hudby? Mam rad jazz, ale toto je privela. ()

GOREGASM

Příjemně trpká vinařská road movie, která nešetří pestrobarevným humorem, melancholií a ironií života a doslova katapultuje do záře reflektorů neskutečně hmatatelného a životem zklamaného Paula Giamattiho, který tvoří společně s Thomasem Hayden Churchem perfektně nesourodou dvojku kamarádů, kteří si tak báječně rozumí a oba průběžně nacházejí cestu ve na jedné velké životní křižovatce a jejich nápad spojit to s konzumací toho nejlepšího vína nemá chybu. Hollywood můžete navenek nenávidět, ale dík filmům jako Sideways nakonec uvnitř milovat. Alexander Payne a jeho majstrštyk na první pokus. 100% ()

levente

Spíš bych to viděl za tři a půl, dost jsem o tom přemýšlel, nicméně, taková možnost hodnocení tu není. První půle je skvělá, dva kamarádi, dva absolutně rozdílné charaktery si chtějí užít poslední !volný - staromládenecký" víkend jednozho z nich, herce, seladona, hloupějšího. Ten chytřejší se vyzná ve víně a knížkách, ten druhý v ničem, ale líbí se ženám. Nesourodá dvojice. Nicméně k filmu... Počáteční scéna s matkou je vynikající a dává příslib dál (proč si syn počínal, jak si počínal je první z nekrátké řady kazů filmu, autoři potřebovali vysvětlit, kde si středoškolský učitel dobere peněz na slibované hody). Víno dává filmu charakter, mohlo to být lepší, ne tak patetické a radostné a vznostné, ale stejně dalo filmu chuť pinot noir, což je jistě skvělá odrůda. Jak se film přehoupne přes půl, příběh se ztrácí, až vlastně vůbec není podstatný, vše si domyslíte. Příhoda s nehubenou čišnicí je už jen nastavovaná kaše a mléka se pak leje do hrnce čím dál víc. Film je nevyrovnaný, skáče z jednoho tématu na druhý, opírající se o vetchý punc nezávislosti, rozuměj opravdovosti. Tak to opravdu ani náhodou, lidské scény jsou lidské, tak z 80 %, zbytek zabral efekt a náhrada za místy slabý scénář. Nicméně je dobře, že bylo řečeno, že chardnonnay je hnus a merlot nabubřelost vinařského marketingu. ()

GrgaPitic

Film, který zřejmě docením až s přibývajícím věkem. Po všech stránkách dobře odvedená práce, ale nejvíc jsem bavil v případech kdy se probíraly drobné chuťové jemnůstky vína, o jejichž rozeznávání si bohužel můžu nechat jenom zdát. p.s. Doufám že na stará kolena nedopadnu jako hlavní "hrdina". ***1/2 ()

Cruchot

Velice příjemný film, zdánlivě na obehrané téma, který vás ovšem velice rychle vtáhne a už nepustí. Je to ze života, je to komické, je to dojemné, je to svým způsobem i napínavé. Paul Giamatti v hlavní roli snad ani nehraje, jakoby takový prostě byl. Zamilovat si musíte i sukničkáře Jacka v podání Thomase Hadena Churche a jako třešňičku na dortu tu máme Mayu Virginii Madsen, znalkyni vína, která mu postupně přišla na chuť, stejně jako já tomuhle filmu. A láhev Bokovky nenačnu určitě jen jednou. ()

Miki68

Když jsem si tohle DVD půjčoval, nevěděl jsem, do čeho jdu, jen jsem byl zvědav na svého oblíbence Paula Giamattiho. A byl jsem velmi mile překvapen. Přestože si to Paul u mě rozlil, když si střihl roli i v takovém nesmyslu jako byli Prďoši, tady si reputaci velmi výrazně vylepšil. Hezký, citlivě natočený příběh (a že by se z toho dala udělat i druhořadá řachanda). O tom jak v jistém věku někteří (nejen chlapi) začnou propadat panice, že jim život utíká mezi prsty a než jim ujede vlak, je třeba si ještě užít. Je to vlastně takový docela obyčejný příběh. Řemeslně velmi dobře natočený film. S dobrým scénářem, perfektně napsanými dialogy a skvělými herci. A v tom je jeho síla. ()

Liduskaa

Tak tomu se říká neskutečná naivita a ještě neskutečnější schopnost té naivity využít....s takovým kamarádem bych nevydržela ani hodinu natož s ním plánovat výlet na celý týden..haha to určitě:) Ale jinak velmi pěkně natočený film o výpravě za vínem-teda aspoň podle původního plánu... ()

FeiNike

Nadmieru príjemný film, v ktorom sa o víne nielen veľa hovorí ale sa ho tu aj veľa pije a ktorý je aj o tom, že život rovnako ako víno môže občas [ne]chutiť horko a odporne a inokedy zasa sladko a opojne..Celkom vážne podtóny nenásilne odľahčuje jemný, inteligentný humor, vtipné hlášky a miestami gagy ako vystrihnuté z nejakej bláznivej situačnej komédie..Herci skvelí - vrcholne sympatická Virginia Madsen, presný a zábavný Thomas H. Church a hlavne Paul Giamatti, ktorého tragikomické herectvo je načisto excelentné..Bokovka vyžaruje rovnako pozitívnu energiu ako viničné sady zaliate jasnými lúčmi kalifornského slnka.. ()

Kaucuk

příběh i celý snímek je velice poctivý, Paul Giamatti hraje opravdu parádně a i T.H.Churtch se do svého prasáka vcítil na jedničku, místy sem se i pousmál viz například scénka na golfu:) Kéž by v tom filmu nepili tolik toho vína a nevyvolávali ve mě chutě na něj, ale jinak mám snad pramálo výčitek a dávám 4 ()

Dimo

Film mimochodem i o víně, který, zdá se mi, je taky jako víno. Ne každý mu přijde na chuť, ne každý mu rozumí. Sám jsem byl v průběhu tak trochu rozpačitý, protože se nejedná ani o drama, ani o komedii, tyhle dva žánry se míchají tak, že nemáte jasno. Problém tkví v nesympatické ústřední dvojici, ke které jsem si prostě nedokázal najít cestu a počínání obou mi přišlo otravné, obhroublé, leckdy zoufalé a mnohdy na facku. Film mě nejvíc bavil, když bylo na scéně právě to víno. Při srovnání s Dobrým ročníkem jde Bokovka úplně do kytek, protože Dobrý ročník oplývá šmrncem a vším tím, co Bokovce chybí. Musím ale podotknout, že jsem měl velké očekávání, což nebylo ku prospěchu. Nejedná se o špatný film, ale z vlastní vůle si jej znovu nepustím, protože Bokovka není srdcovka. ()

Kingjiri

Na americkou produkci dost netypickej snímek, hlavně díky inteligentnímu scénáři. Řešej se tu běžný věci ze života, hrajou tu normálně vypadající herci (žádný modelky a modelové) a všichni navíc podávaj velmi slušný herecký výkony (Giamatti dle očekávání nejlepší). Nicméně nejsem žádnej milovník vína, takže mě občas přišlo, že ho tu bylo ve scénáři zbytečně moc. Místo kecání o víně se moh víc řešit Milesův problém, teda neschopnost odpoutat se po dvou letech od bývalý manželky a začít zase žít normální život. Poslední výtkou je stopáž, která by určitě snesla lehčí zkrácení. Celkově ale příjemná oddychová podivaná, čtyři slabší hvězdy. ()

Clooneyho „bokovka“

Clooneyho „bokovka“

04.11.2009

George Clooney začne tento pátek v amerických kinech zírat na kozy a to je čas, kdy je potřeba upozornit na jeho osobu novinkou o nějakém dalším projektu. Král hollywoodských sympaťáků právě v těchto… (více)

Další muzikál pro Nicole

Další muzikál pro Nicole

09.04.2008

Giamatti prezidentem

Giamatti prezidentem

22.08.2006

Ano, je to opravdu tak. V poslední době stále populárnější Paul Giamatti z oscarové Bokovky bude prezidentem Spojených států amerických. Taková nabídka se nedala jen tak odmítnout, zvlášť když… (více)

Homosexuální hasič Sandler

Homosexuální hasič Sandler

10.02.2006

Komici Adam Sandler a Kevin James jsou v jednání o hlavní herecké role v dlouho očekávané komedii I NOW PRONOUNCE YOU CHUCK AND LARRY režiséra Davida Dobkina (Lhář, lhář) by tak měl vzniknout snímek… (více)