Zlatíčko

Alfie

Alfie

Komedie / Drama

Velká Británie / USA, 2004, 103 min

Čekala jsem takovou tu klasickou americkou průměrnou komedii.. Dostala jsem ale něco úplně jiného a jsem z toho nadšená :) Jude Law skvěle zahrál zlatíčko Alfieho, byl vážně neodolatelný a všemu jsem uvěřila. Ty jeho komentáře směřované k divákům byly vynikající, bez nich by to ani zdaleka nebyla taková bomba. Jeho několik filmových sexuálních partnerek bylo zvoleno opravdu dobře, přičemž Susan Sarandon a Marisa Tomei, kterou mám v poslední době v oblibě víc a víc, byly vážně úžasné! To vše doprovázela nádherná hudba, která do každé situace pasovala jako ulitá, a krásný zajímavý střih. Myslím, že nemám co vytknout :) Mimochodem, ze začátku mi Alfie silně připomíná Barneyho Stinsona :D :))(1.3.2012)

Při sledování začátku tohoto filmu, ve spojení s jeho ne příliš povedeným názvem a při představě, že oním zlatíčkem je někdo, jako je Jude Law (pro mě rozhodně ne prototyp chlapa), příliš sympatií ve mně tento snímek nevzbudil. Nad Alfieho chováním, smýšlením a životním přesvědčením mi občas zůstával rozum stát, ale zase jsem si říkala, že alespoň tímto způsobem podniknu průzkumnou sondu do mužského mozku (i když některé ženy se chovají skoro podobně). Vyprávění a hovor Alfieho s divákem mi přišly nenásilné a dokonce jsem mu několikrát i odpověděla:). Oproti na pěst rozvíjejícímu se začátku filmu byl jeho průběh pravým opakem a rozhodně i za pomoci vkusně odvedených výkonů všech představitelek Alfieho osudových žen jsem se zlatíčkem pomalu začala soucítit. Přeci jenom nemusí vystřízlivění probíhat za téměř až bolestných okolností. Myslím, že každý se v Alfim poznáme, ať už budeme žena nebo muž. Totiž ať už se snažíme jakkoli život prožívat po svém, nenásilně, bez závazků, bez občasného trápení, stejně budeme pořád jen sami, a samota výhrou rozhodně není. Naším životem projde spousta rozdílných lidí, rozmanitých povah a názorů, a na každého si uchováme pár příjemných vzpomínek, přestože třeba poznáme, že to není přesně to, co bychom chtěli. Hledat však nelze věčně. Vždy bude někde někdo lepší, hezčí, chytřejší, milejší a zábavnější, a stejně tak i tento člověk nás pak překvapí za deset let naprosto zcestným uvažováním nebo chováním. Je to začarovaný kruh. "Užívat si" a myslet jen na sebe nebo se hodněkrát spálit, odevzdat se, a pak objevit zcela jiné hodnoty ve svém životě? Alfie, alespoň myslím, své pravé hodnoty objevil. Doufám, že třeba i spolu s ním, je většina z nás objeví také. PS: Románek Alfieho s dívkou, kterou představovala Sienna Miller byl jeden z nejpovedenějších způsobů zpracování bouřlivého a "živočišného" vztahu, a jen tak na něj nezapomenu.(29.7.2009)

,,JAKO SVOBODNÝ MUŽ VYHLEDÁVAJÍCÍ DOBRODRUŽSTVÍ SE MUSÍM ŘÍDIT JEDNODUCHÝMI PRAVIDLY. MÉ KRÉDO SHRNUJE JEDINÁ RADA, KTEROU MI DAL TÁTA: "KDYKOLIV POTKÁŠ KRÁSNOU ŽENSKOU, TAK PAMATUJ, ŽE EXISTUJE CHLAP, KTEREJ JI CHCE OPÍCHAT.".…“ /// Film o chlápkovi, kterej žije jen pro T.K.Z. (tvář, kozy a zadek – poznámka pro ty, co žijou pro něco jinýho…). Svět náhledem sympatickýho (?) floutka, kterej je zkaženej, a to tak, že lže i sám sobě. Poučky, moudra, pravidla – průvodce světem, ve kterým je nejlepší parta jeden. Cesta ke každýmu ,,moudru“ vede přes několik vagín (který nejsou vidět – poznámky pro ty, co je vidět chtěj…) a to, co mohlo bejt zábava, sklouzává do dramatický polohy, která mě spíš nudí. Jestli hledáte na cestu k vagíně průvodce, tak asi doporučím Hitche. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Divadelní hru z roku 1963, kterou napsal Bill Naughton, ani film z roku 1966 jsem neviděl. 2.) Makám na umění resilience. 3.) Thx za titule ,,kl4x0n“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ *(1.9.2013)

Z roztomilého úsměvného začátku se stává smutné drama, které se vás dotkne. A po konci filmu vás to donutí se zamyslet. Ne teda mě osobně, ale věřím, že někdo, kdo žije podobným způsobem, by se to mohlo dotknout mnohem víc a třeba si pomoct uvědomit některé důležité věci. Law je zde okouzlující, jeho role se mi sakra líbila. Celou dobu jsem čekala trochu romantiky, která se ale nedostavila, což pak vlastně ani tolik nevadilo, ale spíš to na konci zamrzelo. Snad každý zaslouží ten dobrý konec. 7/10(6.6.2014)

No tak v podstate som od tejto snímky nič nečakal, ale dostal som celkom slušnú zábavu. Je to taká jednohubka na zlepšenie nálady, na ktorú po dlhšom čase bez problémov zabudnete. Najväčším pozitívom filmu je Jude Law, ktorý si prakticky ukradol celý film pre seba, ostatní herci, akokoľvek kvalitní (Susan Sarandon, Marisa Tomei, Omar Epps), sú len nahrávačmi, ktorý sa v príbehu objavia a opäť zmiznú. Samotný scenár im ani viac príležitostí nedáva. Je to práve štýl rozprávania a celková koncepcia scenára, čo robí z Alfieho len priemerný film. Keby sme sa mali pozerať na Alfieho ako na 90-minútový plnohodnotný zážitok, snímka určite neobstojí. Film vyvoláva dojem sitcomu, akoby to ani nebol celovečerný film, ale len séria viac či menej vydarených scénok pozliepaných na filmovú dĺžku. Tentokrát ale prevládajú vtipnešie momenty a preto sa filmu darí diváka pomerne slušne baviť. Je to hlavne zásluhou Lawa, pretože kebyže sa na jeho mieste ocitne o kúsok slabší herec, bol by Alfie takmer pohromou. Našťastie to tak nie je a diváka výsledok nesklame.(24.7.2006)

• - Billie Piper sa uchádzala o rolu Nikki, ktorú nakoniec získala Sienna Miller. (U_S_O)

• - Ve scéně, kdy Nikki (Sienna Miller) maluje pokoj modrou barvou, jde za Alfiem (Jude Law) a má v ruce cigaretu, kterou chce dát Alfiemu do pusy. Jelikož má ale ruce od barvy, chytne ji Alfie za obě zápěstí a je možné si všimnout, že Nikki má cigaretu opět v puse. (fifas2)

• - Natáčanie prebiehalo v New Yorku i v anglických mestách Londýn, Liverpool a Manchester. (MikaelSVK)