Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Alfie (Jude Law) je pohledný a koketní řidič limuzíny, který se přestěhoval z Londýna na Manhattan, aby splnil své poslání donchuána a svedl co nejvíce krásných žen. Skutečnost, že je Alfie obklopen okouzlujícími ženami, většinou klientkami, začíná vadit jeho přítelkyni, svobodné matce Julii (Marisa Tomeiová). Když se neodolatelný svůdce zaplete s Lonette (Nia Longová), snoubenkou svého nejlepšího přítele Marlona (Omar Epps), důsledky bezohledného činu jej přinutí vážně se zamyslet nad svým životem a hledat smysl své zdánlivě bezstarostné existence. (Cinemax)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (219)

Faye 

všechny recenze uživatele

Alfie je do sebe zahleděný Narcis, který se stará v životě jen sám o sebe a své pohodlíčko. „Na nikom nejsem závislý. Nikdo není závislý na mě. Můj život je jen můj.“ A vlastně, proč ne? Krásná životní filozofie. A pokud už navazuje nějaký vztah, hledá vždy obdiv a potvrzení své dokonalosti. Jenže..„Každý má datum spotřeby. A ženy jsou na regálech kratší dobu než muži.“ Nebo ne??? ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Na prvním místě musím pronést několik oslavných slov na adresu Judea Lawa. Jeho promluvy do kamery provázejí diváka celým filmem a jsou ukázkou skvělých výrazových schopností tohoto britského herce. První a poslední minuty filmu jsou v kontrastu naprosto špičkové. Tenhle muž se ve svých dvaatřiceti letech sžil se svojí postavou tak dokonale, že ve spojení se stylizací "backgroundu" ve mně během té hodiny a tři čtvrtě vyklíčila a dozrála touha vidět co nejdříve původní verzi s Michaelem Cainem. Ženské představitelky se také nemají zač stydět a rozhodně nejsou jen dějovými ozdobami. Nepřekvapí to u Susan Sarandonové ani Marisy Tomei. Vycházející hvězda Sienna Miller slibuje do budoucna mnoho dobrého, Jane Krakowski zas připomene svoje lepší herecké časy a co do fyzična ukáže zcela nevídané věci a Nia Long odvede svůj obvyklý standard, čímž pravda nic nepokazí, ale ani těm zřejmě nejdůležitějším scénám filmu mnoho nepřidá. Asi jsem mimo, ale ani v slušné hudbě Johna Powella a směsici různých písní ani v ničem jiném jsem v Alfiem nenašel komediální žánr. Spíš to byla poměrně drsná (ale mohla být i hlubší a temnější) výpověď o jednom floutkovi, který sice nedostane to, co by zasloužil, a co mu vlastně přejete, ale i tak s ním chtě nechtě cítíte. Nezní to zrovna logicky, ale logiku v mých reakcích na Alfieho nevidím ani já sám, a tak ani rada na závěr nebude v sobě mít mnoho racionálního. Pokud máte špatnou náladu po hádce se ženou, kterou milujete, nedívejte se na Alfieho, i když je to film, který vám do té nálady skvěle sedne. Obzvlášť, když jste v té hádce byli v právu. Budete pak totiž mít nechutnou chuť se usmířit. Jestli jste mladí a "máte styl" a "užíváte si života", podívejte se na Alfieho, i když po vás nejspíš sjede jako kapka vody po skle. Ano, možná postavu Alfieho odsuzuji proto, že nikdy nebudu mít na to, abych byl jako on a jen se pokrytecky utěšuju myšlenkama na to jakej je to had a na jeho a na svůj konec a říkám si jak jsem na tom dobře a přitom jsem jen normální zbabělec co si nepřizná pravdu...ale jsem to já a budu se sebou a s tím co jsem byl, žít, ať se stane cokoliv a změním se jakkoliv. Za některé momenty 100%, za jiné šedesátka...výsledných 80% a ne zrovna klidná noc přede mnou. Jo a abych nezapomněl - veselé Vánoce všem svobodným, ženatým, zadaným i nezadaným, obzvlášť manželkám, milenkám, kamarádkám...a tobě. Off topic PS: Jednou bych taky chtěl potkat tak skvělého květináře. ()

Reklama

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Několik měsíců ze života proutníka aneb oneman show pro Juda Lawa a jeho doposavad nejlepší herecký výkon. Původní verzi s Michaelem Cainem jsem zatím bohužel neviděl, ale vzhledem ke kvalitám tohoto snímku se odvážím tvrdit, že jde o zdařilý remake. Snímek má i velice povedenou vizuální stránku a slušné tempo. Velkou výhodou jsou Alfieho ženy, které nejsou jen "bezejmenné stádo", ale každá z nich je unikátní a skvěle zahraná. Potěší, že se snímek ke konci nepřeklopí do schématu klasické romantické komedie, ale zůstává po celou stopáž na vlně, na které se veze od první scény. Přesto druhá polovina již není díky napravenému Alfiemu až tak výborná jako ta cynická první polovina filmu. ()

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Fantastický Jude Law ve filmu, který balancuje na hraně hořké komedie a morálního poselství. Nicméně, obojí ve filmu docela funguje, jen chvílemi se to tluče (nepochybuji ovšem, že se slabším hercem v hlavní roli by to byla nešťastná žánrová kombinace). Výsledek je mírně roztřesený, ale rozhodně sympatický, ať už pro mnohé opravdu trefné postřehy a nebo pro konec, který jde svým způsobem proti žánru. Takových pěkných 70%... ()

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Jude Law už mnohrát dokázal, že jeho potenciál nespočívá jen v pohledném exteriéru, ale že je i slušný herec a dokazuje to i v tomto filmu s klasickým motivem o džbánu, vodě a utrženém uchu neboli "použiju, odložím, jdu dál a jednoho dne si nabiju drž ....", který by bez jeho lesku byl příjemným leč zapomenutelným zážitkem. ()

Galerie (58)

Zajímavosti (7)

  • Natáčanie prebiehalo v New Yorku i v anglických mestách Londýn, Liverpool a Manchester. (MikaelSVK)
  • Alfieho Vespa (motorka) bola nastriekaná modrou a bielou, pretože to sú farby obľúbeného futbalového tímu Juda Lawa. Ide o anglický klub Tottenham Hotspur. (U_S_O)
  • Billie Piper sa uchádzala o rolu Nikki, ktorú nakoniec získala Sienna Miller. (U_S_O)

Reklama

Reklama