Po smrti matky se odstěhuje otec (James Nesbitt) se svými syny do nového domu v Anglii. Starší 9letý syn Anthony (Lewis McGibbon) je praktický, mladší 7letý Damian (Alex Etel) věří v Boha a ve svaté, kteří se mu zjevují a mluví s ním. Jednoho dne, kdy si Damian hraje ve svém kartonovém boxu, spadne mu doslova "do náruče z čistého nebe" taška se čtvrt milionem liber. Damian to považuje za dar od Boha a chtěl by nejraději všechny ty peníze rozdat na dobročinné účely a těm, komu se jich nedostává. Svěří se s tím ovšem i svému bratru, který jeho nadšení pro dobročinnost příliš nesdílí. Vše se ještě komplikuje skutečností, že se vše odehrává asi týden před koncem platnosti liber, protože Anglie přechází na eura a navíc původ peněz není tak poetický, jak si Damian myslel... (otula)

Brain-D

Osobitý styl Dannyho Boyla, zde nelze popřít. Byla to prostě taková dětská hra plná fantazie, která byla prostě usměvavá a zábavná. ()

hroubek

Tento malý film od Boylea mi hodně sedl. Opět jednoduchá zápletka, ale provedení je mnohem zajímavější a taky má sociální, ekonomický a taky dokonce existenciální přesah. Navíc se na všechno koukáme z pohledu malého kluka, který chce jen pomáhat. Někteří budou na film koukat, jako sociální kritiku, ale tou opravdu není. Prakticky to samé, říkají Damienovi svatí. Film má dobré tempo a krásně si hraje s fantasii hlavní hrdinů a jejich touhami. Líbilo se mi, že Boyle nikde neřekne, že tohle špatně či tohle správně, ale nechá nás jen pozorovat. Jediné co trochu kazí dojem z vyprávění je tajemný zloděj, který se vrátil pro lup, který mě přišel ve spoustě scénách, jako by tam byl zbytečně. Hezký film, který ke konci trochu ztrácí dech, ale to nic nemění na tom, že je to zajímavá a dobrá podívaná. ()

jenik71

Co uděláte, když vám do klína doslova spadne taška plná peněz ? Tento film je zřejmě takový návod pro (věřící ?) děti. Jinak si nedovedu vysvětlit, co tím tvůrci vlastně chtěli říct. Ani nevím, proč je obsahem filmu výměna liber za euro, když si ve skutečnosti britové v EU svojí měnu ponechali... Podprůměrné a snadno zapomenutelné. ()

shabazza

Připadal jsem si jak o vánocích ... taková krásná pohádka. A jako bonus zkouřená jeptiška, zástup svatých, čtvrt milionu liber a krásné morální ponaučení :-D ()

ArdathBay

Asi nejlepší film od Boylea, co jsem měl možnost se podívat. Emocionálně nad neuvěřitelně vykonstruovaným Milionářem z chatrče vyhrává na plné čáře. Miliony jsou velmi příjemná záležitost nejen pro dobré herce s klučinou Alexem Etelem v čele. Chlapcova obsese svatými mě pobavila. Také je vidět, že v Anglii jsou sportovci jednoho sportu považováni za hrdiny. Hrát si za tratí má někdy své výhody. I když logika nemá stejně jako v Milionáři v příběhu až tak své místo jsem spokojen. ()

ranp

Solidní a příjemný film, který mě dovedl potěšit. Bylo celkem zajímavé sledovat počínání obou chlapců. Danny Boyle už ale natočil pár lepších kousků. Film Millions je u mě tak na 65%. ()

uzzi

Danny Boyle natočil nudný dětský film, s atmosférou která kolísá a příběhem který nebaví. Škoda, snad najdu chuť a druhou polovinu filmu někdy dojedu. 30% ()

honzii

Zatímco Mělký hrob řešil nejednoznačnost a pochybnost svých dospělých charakterů, zde se řeší dvě jasné a rozdílné povahy dvou bratrů, kteří tradičně reprezentují dva pohledy na svět (film je obzvlášt zajímavý v konfrontaci obou bratrů, až na některé vyhrocené výjimky). Milióny jsou především roztomilým filmem o jednom bohem políbeném děcku, který se snaží najít sám sebe prostřednictvím dobra. Odtud plyna ta křestanská agitka, která ale vlastně nemá význam. Náboženství zde pouze symbolizuje dobro, ale samotný film křestanství nijak neřeší ani neoslavuje. Určitě to stojí za pozornost už jen kvůli ultranápadité režii a kameře, které jsou díky dvojici Boyle - Dod Mantle tradičně výborné. Oba chlapci byli výteční a James Nesbitt byl perfektní volbou pro jejich otce. Možná jsem si s filmem úplně nerozuměl na konci (asi bych si ten konec dokázal představit jiný), ale i tak jde o nadprůměrný film, který stojí za to vidět, zvlášt pokud si vychutnáváte každý režijní nápad Dannyho Boylea. ()

Bohemák

Já jsem v tom neviděl nic víc než docela hezký film pro děti s řadou Dušínovských ponaučení. Ale kvůli tomu, že krást se nemá a pravda vždycky vyjde najevo, bych to pouštěl v takové 5. třídě ZŠ (ještě před nástupem našich nadějí na politickou dráhu). ()

Cuzan

V pohádce od Dannyho Boyla nemůže chybět loupež a Mormoni. Vizuálně hravé a zábavné jako si postavit vlastní pevnost z papírových krabic. A že je to moralizující? No, malé děti mají dost dobře vyvinutý smysl pro to, co je dobré a zlé, protože je ještě nezajímají sex, peníze a moc, a nenaučily se morálně relativizovat. A halucinovat svaté a ptát se jich na zesnulou mámu, mi přijde jako jedna z nejdojemnějších halucinací na světě. ()

Oralfabet

Boyle je fakt šílenec. Nevím, co ho vedlo k rozhodnutí natočit dětskou verzi jeho prvotiny Shallow Grave, ale výsledek je docela koukatelný, originální, i když ne zcela funkční. Scénu vlakové loupeže podkreslenou písní Hysteria od Muse jsem fakt nečekal, a svatou Kláru z Assisi, prohlašující se za patronku televize, kouřící joint v kartonovém domku, už vůbec ne. 6/10 ()

embecka

Som smutná, lebo po dvoch pohároch ružového vína som bola tak akurát vianočne naladená na pravý nefalšovaný vianočný zážitok, ktorý by sa inokedy ako cez Vianoce pozerať nedal. A nakoniec sa mi nepáčili herci, ani príbeh, ani veľmi nič. Len zas, ten potenciál, ktorý to malo, och, koľká škoda! Plus - Daisy Donovan a jej vytreštený prekvapený výraz - je hrozne príšerne iritujúci. ()

Saur.us

Alex Etel je dokonalej. A mimo něj příjemný film s vyhulenou svatou Klárou z Assisi a dvěstěpadesáti tisíci a koncem, za který by se nestyděl ani Michael Jackson. ()

Olík

Ano i tohle je Danny Boyle. Vizuálně pestrý dětský příběh s moralizujícím poučením, který je díky svému chaotickému ději, církevním bizarnostem a celkové žánrové zmatenosti pro děti lehce nevhodný………místy mi přišlo, že i pro dospělé!?!?:( ()

Heroine

Na prvním místě mi připadá trochu ostuda, natočit takovýhle film v roce 2004. Je to námět i zpracování jako filmy o deset let starší, od Columbuse a jemu podobných. Hudba se snad i pokoušela přiblížit stylu Alana Silvestriho... No, když od toho ohlédnu, je to film který by mohl být celkem milou rodinnou podívanou, kdyby nebyl chvilkama nudný, a kdyby tolik netlačil na pilu v těch náboženských věcech. Samozřejmě tu nechybí ani otravný vnitřní monolog, pro Boyla tak typický. Pár věcí mi ale přijde tak nějak nevyužitých, nedokončených, a klade se důraz na špatné věci. Jednu hvězdičku dám za představitele Damiana, protože hraje roztomile. Ale jinak je jedno, jak má Boyle dobrý námět, zatím ho vždycky dokázal utopit v nudném paskvilu. ()

Rockerman

Jednoznačně nejslabší Boyle, kterého jsem viděl. Myšlenka v tomto fantaskně-pohádkovém příběhu je možná dobrá, ale způsob vyprávění mi vůbec neseděl. Krásné, barevné obrazy jsou důvodem, proč dávám tři hvězdy, jinak je to sotva na dvě. ()

Luxusní digitální „animáky“?

Luxusní digitální „animáky“?

12.09.2008

Možná. Danny Boyle chce natočit něco pro mladší publikum a vybral si k adaptaci knížky Terryho Pratchetta. Fanoušky humoristické fantasy ságy Úžasná Zeměplocha však musíme zklamat. Boyle totiž… (více)