Po smrti matky se odstěhuje otec (James Nesbitt) se svými syny do nového domu v Anglii. Starší 9letý syn Anthony (Lewis McGibbon) je praktický, mladší 7letý Damian (Alex Etel) věří v Boha a ve svaté, kteří se mu zjevují a mluví s ním. Jednoho dne, kdy si Damian hraje ve svém kartonovém boxu, spadne mu doslova "do náruče z čistého nebe" taška se čtvrt milionem liber. Damian to považuje za dar od Boha a chtěl by nejraději všechny ty peníze rozdat na dobročinné účely a těm, komu se jich nedostává. Svěří se s tím ovšem i svému bratru, který jeho nadšení pro dobročinnost příliš nesdílí. Vše se ještě komplikuje skutečností, že se vše odehrává asi týden před koncem platnosti liber, protože Anglie přechází na eura a navíc původ peněz není tak poetický, jak si Damian myslel... (otula)

Vabr

Jako malej jsem četl knížku a ten nápad je prostě super, tak mě zajímal film. Zaprvé, postavy nejsou tak sympatické jako v předloze a v druhé půlce už ztrácí Milióny svůj šmrnc, což je škoda. Do té doby to je svěží a nastávají zajímavé situace. Zvlášť film kazí zloděj peněz, který bortí logiku celého filmu a je fakt navíc. V knížce to měli pošéfený líp, co si vzpomínám. Každopádně má film zajímavé a hezké efekty, super soundtrack a nápad, který si budu pamatovat pořád. Vyhodnocení: Jste chudý?? ()

Biopler

Boylea spoznáte cez typické fintičky ako sú originálne strihy, kamerové hrátky a už len za toto nemôžem dať slabučké hodnotenie, hoci príbeh je fakt slabý a nezáživný. Hlavne, neviem o čo Boyleovi išlo, čo takouto story chcel vlastne zvestovať... akurát tak naštvať moralizovaním, ktoré mu nie som schopný uveriť, že ho myslí úprimne. ()

josieaddms

V určitém směru si říkám proč ne... Ale co to vlastně mělo všechno znamenat? Za prvé, nějak moc nechápu Boylovu posedlost taškami peněz. Co to je? To natočí třeba sedm filmů s různými obměnami? Toho to pořád baví? Za druhé, co ti všichni svatí a celý ten divný náboženský podtext? To chtěli natočit něco, co v lidech trošku pohne toho dobrého a půjdou se více věnovat bibli a charitě? Takhle pěkně rodinně? A pak samozřejmě za třetí, klasická otázka zatím ke všem Boylovým filmům co jsem měla tu čest vidět, co to vlastně všechno nakonec znamená? K čemu tenhle film vznikl? Jednu hvězdičku ale dám, protože mě to docela bavilo, a místy to bylo docela vtipné, a pojetím celkem originální. Ale celkově mi to přišlo jako ze zlého snu. A hlavně jedna velká zbytečnost. ()

kubilov

Když mi někdo řekl, že Millions jsou nejhorší film Dannyho Boylea, řekl jsem si, že to ještě nemusí být nic extra špatného, vzhledem k nesporným režisérovým kvalitám. Ovšem když jsem ho s vypětím všech možných sil dokoukal, řekl jsem si jediné: "Tak nechutnou moralistickou, výchovnou, pronáboženskou, přeslazenou a totálně debilní sračku jsem ještě neviděl." Po vychladnutí jsem to zmírnil na: "Dva nesympatický smradi. Jeden se baví se svatejma a ví o nich i to, co nezajímá nikoho a ten druhej zas v jednom kuse mele o nemovitostech a investicích, přičemž je to pořád nechutně moralistický a hlavně, korektní." Pokud má takhle vypadat dobrá rodinná komedie, tak už nikdy žádnou jinou nechci vidět. Ještě že se alespoň Danny z tohodle průseru oklepal a točí dál dobrý filmy. Druhý zářez dám jen za kvalitní režii, která to ale ani nezmírní. ()

gstudio

Obrovské zklamání z utracení zajímavého tématu a režisérské invence (neboť Danny Boyle nepochybně umí) přetavuji v jedinou hvězdičku. A uvažoval jsem i nad hodnocením nejnižším, protože není moc filmů, které bych nedokázal dokoukat, přestože jsem se na ně prve těšil. ()

meatball

Dlouho jsem kolem Milionů chodil a chybu jsem dělal! Fantastická výprava do dětské duše kráčející v duchu těch nejlepších dětských a rodinných dobrodružných filmů. Různé dětské sny, pocity a strachy precizně zakomponované do reality, podobný pocit jsem měl u Faunova labyrintu. Skvělí herci, nezaměnitelný Boylův styl a tradičně hudba dělají z filmu neprávem pozapomenutou perlu. ()

jirkahorn

Celou první polovinu jsem si říkal, že se film spíš hodí jako pohádka na Vánoce, že ve filmu o dvou (vyloženě) spratcích, kdy jeden je vyčůraný a nenažraný, druhý je tupý jako koule a nezodpovědný cvok s haluškama, že prostě nic silnějšího nebude. A i přes to, že jsem se na film nedíval na Vánoce, tak jsem si dokázal v průběhu filmu vychutnat tu záměrnou nadsázku a hlavně nakonec i jako celek, jako pohádku. U mě dobrý ;-) ()

v.indruchova

Nedokázala jsem se na to dívat jen pár minut, vleče se to, děj mi nepřijde nějak záživný. Ta myšlenka je nevšední, to je jediné pozitivum. Mě to prostě nezaujalo. Nemohu doporučit. ()

Saxos

Půlka filmu působí, jak výuka náboženství pro školní děti. Druhá, jak výchovný film pro osiřelé děti. Pro...boha! Čekal jsem humor vlastní malým dětem. Promarnit potenciál námětu takovým způsobem je trestuhodné. ()

axcris

Jeden z mála filmov, čo mi pripomenul moje detstvo. A nie len to. Chytil ma za srdce. Aj keď sa v Millions objavujú (hlavnej hviezde) Damiánovy (Alex Etel) sväté prízraky, som rád, že sa to celé nenesie až moc v náboženskom duchu. Je to všetko perfektne vyvážené, ako má byť. Budete si hovoriť, prečo Vám ho niekto neukázal už skôr. Strihu tam je tak habadej a je taký rýchly, že sa budete báť žmurknúť, aby ste o nič dôležité neprišli. Ono to zázrakom funguje. Nemohol som od toho spustiť oči. Hltal som to všetko, absolútne všetko. Ten zázrak je D. Boyle. Už dlhšie sledujem jeho tvorbu a musím povedať, že jeho filmy sa mi vždy dokážu dostať hlboko pod kožu. Cez žily, medzi tvrdé kosti, až k hrejivému srdcu a tam Vás pohladí najjemnejšie, ako vie. Tá dokonalá hudba, je v nej hádam všetko čo zbožňujem. Od Museho cez J.Murpyho. Soundtrack určite nezostane nenájdený. Vo filme som cítil rodinnú náladu, ako naposledy pri Kevinovy v Home Alone. Neviem čím to je, ale Millions ho pre mňa vo všetkom prebil. A to som veruže rád. S deťmi je citlivé pracovať, nie preto, že by to nezvládli, ale preto, lebo sa to na nich môže poznamenať aj v neskoršom období- Nečakaná sláva, vysoký nátlak. Alex Etel a Lewic McGibbon držia celý film na pleciach a sú perfektný. Ich výkony zatieňujú aj starších kolegov z placu. Budem im držať v budúcnosti palce. Priať si, aby sa ich charizma z detstva nestratila. Až sa sám seba pýtam, prečo som tomuto filmu nedal za five. Prakticky som v ňom nenašiel žiadnu chybu a ešte dlho naň budem spomínať. Ale ten kúsoček od dokonalosti to ešte stále je. Znova tlieskam, pane Boyle. Teším sa z tohoto filmu ako malý Damián pri štarte jeho krabicovej rakety. Ak by som Millions videl ako dieťa, pamätal by som si ho neskutočne veľmi dlho. Takto to je “len“ dlho ). ()

tomino28

Hezký, řekl bych až komorní snímek o rodině a o tom, že peníze nejsou v životě všechno. Alespoň tak jsem si poselství Dannyho Boylea vyložil já. Je těžké necítit sympatie k ústřední dvojici mladých bráchů, z nichž ten starší se racionálně snaží usměrňovat toho mladšího, jehož koníčkem je křesťanství a vyjmenovávání všech svatých. Jak už to tak bývá, ne všechno chlapcům vyjde tak, jak si naplánovali, ale v každém případě jejich dětská naivita a nevinnost diváka odzbrojí. A pokud během promítání dáváte pozor a alespoň něco málo si z filmu odnesete (jakkoliv to může působit jako klišé), tak jedině dobře pro vás. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

Dupac

Dětsky naivní příběh o tom, jak zpolovic osiřelé děti náhodně přijdou ke spoustě uloupených prachů, se bohužel zrovna moc nepotkává se sociální satirou (téma zavedení eura v Británii jistě rezonovalo velmi silně) a klipovitou režií Dannyho Boylea. 50 % ()

Luxusní digitální „animáky“?

Luxusní digitální „animáky“?

12.09.2008

Možná. Danny Boyle chce natočit něco pro mladší publikum a vybral si k adaptaci knížky Terryho Pratchetta. Fanoušky humoristické fantasy ságy Úžasná Zeměplocha však musíme zklamat. Boyle totiž… (více)