Slepičí úlet: Zrození nuget

• Velká Británie Chicken Run: Dawn of the Nugget (více)
Trailer 1

VOD (1)

Hejno neohrožených slepic spojí síly, aby zachránilo svoje drůbeží soukmenovce před další hrozbou. Tentokrát se něco děsivého chystá na sousední farmě. (Netflix)

Trailer 1

papadoce

Je to somarina. Som síce dospelý a pozeral som to sám, ale neviem si predstaviť, že sa na tom bavia deti. Možno trochu, ale nie nezabudnuteľne. Pokusov o vtip, či akýkoľvek humor som zaznamenal viacero, ale tých vydarených je len veľmi žalostne málo. Ani príbeh nijako zvlášť nezaujme a postavičky nie sú milé ani sympatické. 23 rokov medzi jednotkou a dvojkou je v prípade animákov celkom nezvyčajný jav. Dvojka, ale zaostáva po všetkých stránkach. Dám také obyčajné dve hviezdy. ()

Lenny_cz

Nikdy by mě nenapadlo, že na pokračování budeme čekat 23 let, ne pardon. Nikdy mě ani nenapadlo, že by mohlo vůbec vzniknout pokračování. A jak si vede pokračování Slepičího úletu: Zrození nuget. No lepší, než první díl to určitě není, ale taky to není podle mě žádná katastrofa, také příjemné pokračování lehký nadprůměr. Na to že oba snímky jsou od sebe 23 let, tak tady to ani nepoznáte, máte pocit, že je to jen pár dní. Aardman udělalo zase pěknou animaci. Příjemná změna, kde slepice 1 díle utíkali z farmy tak tady se musí do farmy dostat. Jako rodinný film na večer potěší, klidně si k němu dejte i těch pár nugetek. ()

TheEvilTwin

První díl to sice kvalitou nedotahuje, nicméně je i tak obdivuhodné, že po tolika letech nám tvůrci přinesli 2. díl naší oblíbené pohádky, která nás tehdy všechny asi dost bavila. I nyní jednoznačně smekám před stylem, s jakým tvůrci museli pohádku natočit a kolik tisíců hodin práce muselo stát za finálním výsledkem (kdo nevěří, ať si pustí Jak Vznikal Slepičí Úlet a sám uvidí...) a cením, že se druhý díl stále nese ve fajn duchu, s parádní kreativní tvorbou a občasnými vtípky, ale nyní už to na mne jako dospělého diváka nepůsobí až tak fantasticky jako tehdy. Zkrátka spíše jen další "basic" pohádka, no nicméně pro děti je to pořád jeden z těch lepších animáků a oproti těm nesmyslům, co tady tasí poslední dobou Disney a podobný mainstream, je tohle vlastně zlatý klenot. ()

M.i.k.e

Ač mám rád Aardmanovky, tak Slepičí úlet se mi tehdy moc nelíbil. Dvojka je o něco lepší, dějově letí prakticky neustále kupředu a humor celkem funguje, nicméně primárně ho ocení spíš menší diváci. Dospělí se sice nudit nebudou, ale že by jim druhý úlet nabídl nějakou extra přidanou hodnotu se říct nedá…60% ()

Comics.jto

Důstojné pokračování po dvaceti letech (Slepičí úlet (2000) pro novou generaci. Sice to není pro mě už tak děsivé ty scénky se sekerama a zabíjení slepic atd. Navíc to v tomhle není už "koncetrak", ale ani to tolik neva. Proč se opakovat že jo. Tentokrát tu mame výrobu ve velkém, a vše je větší než v jedničce. A zaměřuje se spíš na to jakože oblbovaky > šťastná kuřata > ve svalech se netvoří látky který způsobují že je maso tuhé (nějaký můj obor na škole kecy, koho to zajímá lol). Jo no prostě je to taková ta pohádka, která dělá z lidí špatný tvory. A je tu pár i hororovejsich scen atd. Ale prostě pokud nejste už děti není to ono a ty vtipi jsou taky pro novou generaci. Ale je to ok pro rodiče kteří viděli jedničku si takhle s dětmi pustit tento film s "čistší" animací. .  7/10 ()