Roztržitý, ale geniální profesor Alexander Hartdegen ztratí při loupežném přepadení svou velkou lásku Emmu. Aby odvrátil její smrt, rozhodne se sestrojit stroj času, vrátit se do minulosti a této tragické události předejít. Osud jeho dívky se mu však změnit nepodaří. Ptá se tedy, zdali je to vůbec možné, a představuje si, že někde v budoucnosti by na to mohl najít odpověď. Roky 2035 a 2037 mu jeho otázku také neobjasní, a tak se posouvá nešťastnou náhodou o celých osm set tisíc let dopředu. Na Zemi je všechno jinak, Měsíc se rozpadl a planetu teď obývají dvě naprosto odlišné rasy - mírumilovní Eloiové a záhadní krutí Morlokové. A existuje zde ještě někdo, kdo je všechny ovládá... (TV Nova)

ariari

sranda aké skvostné komentáre a nanič hodnotenia vvo výsledku mmnooo výborná oddychovka, mne príde tragikomické, aký odpad sa už teraz v roku 2013 natáča, o scifi námetoch typu Ray Bradbury, už môžeme len snívať ()

jessic

Chvíli se odehrává příběh vědce, který cestuje časem. Ale v necelé třetině filmu upadne Guy Pearce na řízení, tvůrci zešílí a začnou s úplně jinou story, hloupoučkým kašírovaným příběhem z budoucnosti a la planeta opic. Lovící morloci jsou nechtěně směšní a nejkomičtější je jejich šéf Jeremy Irons. ()

brasek

Príbeh ma bavil, dobrodružstvo bolo prijateľné. Možno by to chcelo navštíviť viac rôznych dôb a poprežívať tam nejaké dobrodružstvá ktoré by boli nejakým spôsobom spojené. Ale inak spokojnosť. ()

Hanz_knife

Taková hippie pohádka o tom kterak průmysl je zlo, korporace jsou zlo a jedině zpátky na stromy žít jak divoši je cesta kupředu. Vizuálně to celkem ujde až na ty hnusný mutanty a hudba je obstojná, takže z toho vyjde taková béčková pohádka o indiánech. Škoda že raději nerozvinuli linku s 20. a 21. stoletím, křupnutí měsíce bylo fakt zábavnější než ti divoši a Wraithové za Stargate. ()

jjjerry

Nerozumím proč, ale je to jeden z nejvíc podhodnocených filmů. Mě naprosto chytla nádherná hudba. Děj se na můj vkus soustředí na "vzdálenou budoucnost", a přitom první čst filmlu je zajímavější. Myšlenka a poselství filmu nutí k zamylšení. ()

zuuzas

Splácanina, splácanina a ještě jednou splácanina. Podezřívám J. Ironse, že si snad nepřečetl scénář nebo nevím z jaké pohnutky roli vzal.Méně takovýchto filmů ()

xander

Aj kedˇtento snímok niekedy pôsobí televízne výsledok nieje až taký zlý. Obzvlášť sa vydarilo cestovanie v čase. Guy Pearce je dosť nezaujímavý a ostatní herci sú výrazne vedlajší ale zaujímavú kreáciu predviedol Jeremy Irons.No ako nenáročná zábava funhuje film celkom dobre. ()

ostre_pero

Neviem. Mňa tento film náhodou oslovil. Pri tom nespočetnom množstve romantických komédií, úžasných thrillerov a životopisných filmov, ktoré nám kinematografický priemysel servíruje takmer denne už niekoľko rokov, ide o príjemnú zmenu. Skvelý výkon Guy Pearceho, ale aj prijateľná stopáž a pekná hudba. Zaujal ma tiež pohľad na svet o 800 000 rokov. Tak teda - náhodou mimoriadne milý, príjemný a kvalitný film. ()

lumtr

Asi tady nebudu velmi oblíben:-), ale dovolím si nesouhlasit s většinou komentářů. Film rozhobně není obsahově slabý, ale má hloubku. Myslím si, že když se dělá film podle skvělé předlohy, tak se dá zkazit lecos, ale dost těžko myšlenky, které jsou v daném díle nosné. Někdo tady psal, že ve SCI-FI nic nového, možná by bylo dobré se zamyslet, kdy byla kniha napsána a kdo vlastně žánr vědecko-fantastický spoluzakládal. Mě osobně se kormě obsahu, který je skutečně hluboký líbilo i to zpracování. Takže za 4*. ()

Phillippus

Guy občas skutočne vedel nasrať s tou jeho permanentne otvorenou hubou. Mňa to celkom bavilo a páčil sa mi aj nápad s rozlomeným Mesiacom. Nie je to film na soborný večer, skôr na nedeľné poobedie ()

je-za

Dvě hvězdičky za první půlku filmu a za efekty, při kterých se mění okolí při rychlém cestování časem, zbytek stojí za dvě věci. ()

Tomulka

I přes to že filmů. Které mně zklamali je více ( Alexander Veliký, Pearl Harbor, Harry Potter 4 atd..) nejvíce mě asi rozesmutněl film Stroj času z roku 2002. Viděl jsem na tento film nějáke krátké sestřihy a četl jsem poutače atd. a očekával jsem od tohoto filmu hodně.(asi proto ten smutek nad výsledkem). Nejvíce mě vždy zajímá ( u takového filmu) jak režisér pojme čas. Protože cestování v čase je super námět, ale musí se pojmout rozumně. A musím říct, že režisér Simon Wells ( a samo že scénáristi taky) to pojali k mé libosti skvěle. Jak se vše kolem stroje mění velkou rychlostí je úžasné hlavně květinky :0)). Ale herecký výkon Guy Pearce se mi nelíbil. Přijde mi takový tvrdý i když vyjadřuje radost či smutek. Mimika jeho obličeje se mi zdá jak maska s různými škleby (promiň Guy, ale nemůžu si pomoct). Mimochodem mám dojem, že tento postřeh mám ze všech jeho roli co jsem viděl. Co se děje týče (různá období kde se Saša objeví jsou hrozná bez nápadu takové předvídatelné. Období poslední mi přijde nemastné neslané (hlavně na efekty) akorát borec v podání Jeremi Irons , kterého považuji za pana Herce mne teda nezklamal zahrál velmi dobře a přesvědčivě. Jediné co se Jeremimu dá vytknout je snad jen účast v tomto filmu :0( . Takže dávám jen dvě hvězdičky a to hlavně za efekt času. ()

pavont

Tak toto ma dostalo. Skvela hudba, uzasny Guy pre ktoreho mam slabost od mementa a oblubena sci - fi oblast. Cestovanie v case. Zasa film, ktory som si uzil naplno. Efekty su podarene a Jeremy prijemne nechutny. Myslite si co chcete. ()

Olafa

Originál neznám, ale tohle spracování se mi líbilo. Příběh je možná jednodušší, ale provedení je nádherné a koukatelné. Škoda jen, že se opomnělo na nějakou hlubší myšlenku. Ale přeci jen je to sci-fi, ne? A tu se má člověk hlavně bavit. ()

MrSalieri

Moc pěkně natočený film staví hlavně na atmosféře a příběhu. Mladý vynálezce snažící se změnit tok událostí tak, aby zachránil svou milou... na tohle hodně lidí slyší. K tomu si připočtěte hudbu Klause Badelta a opravdu svižné tempo, a máte tu opravdu povedený snímek. Jednu hvězdičku strhávám za to, že úvod na konci 19. století se mi líbil víc než daleká budoucnost a za přílišné zestručnění některých dějových linií... ()