Ultraviolet

Armádní laboratoře objevily dosud neznámý virus a snažily se ho upravit, aby pomohl stvořit rychlejší a silnější vojáky. Vznikl kmen HGV, experiment se však vymkl kontrole, když virus zmutoval a rozšířil se v extrémně nakažlivé formě. Svět zasáhla epidemie, která ho navždy změnila. Lidé se přestali bát terorismu a začali se bát choroby, která sice nakaženým dala nadlidskou rychlost a sílu, současně však byla stoprocentně smrtelná. Zdravotnický systém získával stále větší pravomoci, až se nakonec zmocnil vlády a proměnil ji v nelítostnou diktaturu. Nemocní byli shromažďováni v koncentračních táborech a později likvidováni na příkaz šéfa všemocného militantního lékařského systému, vicekardinála Ferdinanda Daxuse. Mladá Violet žila spokojeně s manželem a těšila se na narození prvního dítěte. O všechno však přišla, když se nakazila a stala se cílem experimentů, které měly najít lék. Podařilo se jí uniknout. Založila hnutí odporu a z Violet je nelítostný vražedný stroj, jehož jediným cílem je boj proti Daxusovi a jeho organizaci. Rozhodne se postavit všemocnému nepříteli i bývalým spojencům, překazit plán a zachránit celý svět. (TV Nova)

Acrobat odpad!

Nepochopenie a opovrhovanosť filmu je o to smutnejšie (a dokázané), že každý (aspoň by mal) vie, o čom je a ako bolo natočené bezcitné Equilibrium. Krok priamo do inferna odpudivosti si Wimmer spôsobil v podstate sám svojou pýchou, keď si myslel, že divák je naivný. Film nezachraňuje nič, iba ak pre mňa nostalgický názov. http://www.youtube.com/watch?v=9T8oTYhil-Y ()

Ceberus

Kurt Wimmer se nezapřel a ochotně zkopíroval choreografické prvky ze svého předešlého úspěšného Equilibria - v podstatě je Ultraviolet jen jeho dámskou verzí (ostatně střet s hlavní hrdinkou Kill Billa, potažmo Aeon Fluxu by byl jistě zajímavý :-)). Ale zatímco v Equilibriu šlo o hlubší Bradburyho myšlenku, tady je to víceméně prosté revenge story. Je to také další z řady filmů, který mě utvrdil v tom, že dětský herec Cameron Bright je naprosté a totální dřevo - nechápu, proč je tolik obsazovaný (pořádným dětským hercem je třeba Haley Joel Osment). Od Prison Breaku můj oblíbený Fichtner tady neměl moc co hrát. Milla Jovovich znovu dokázala (stejně jako v Pátém elementu nebo Resident Evilu) kvalitně zahrát nemilosrdnou a zároveň křehkou bojovnici. Největší uznání však patří někomu jinému - kostýmérům a maskérům hlavní představitelky. :-) ()

zberatel

Lepsi rozpocet by si to zasluzilo, ale Milu mam rad a hlavne tu ide o akciu a ta je a-la matrix super. No brain popcornova zabava - sto ludi, sto chuti, mnam :D ()

Likan7 odpad!

V roce 2006 měla Milla krásné ploché bříško. Byl bych rád, kdyby tohle byla jediná informace, kterou bych si z tohohohle počinu jak z jiný galaxie zapamatoval. Jovovich byla tehdy neskutečně pěkná a Kurt Wimmer se snažil, aby si toho všichni všimli. Milla tu totiž nosí zásadně odhalené břicho, upnuté kalhoty a vůbec vypadá, jako by se fanoušci snažili o fanfilm Matrix. Nepamatuju si, kdyby bych film odstřelil po 15 minutích a byl skálopevně přesvědčený, že mu dám odpad. Něco tak zrůdnýho a hnusnýho jsem regulérně ještě neviděl. Wimmer se sice snažil udělat něco jako Equilibrium, jenže zase...vypadá to jak fanfilm, jehož režisér si píchal marihuanu a kouřil heroin. Po tom úvodním šoku pak už nastupuje neuvěřitelně tupá a blbá "věc", která se ani nedá považovat za film. Akce je příšerná, triky jak z nízkorozpočtový pc hry z roku 2000 a upřímně by někdo měl Kurta Wimmera za tohle někdo profackovat a poslat do léčebny. ()

Railman

Tak tohle je narozdíl od Equilibria čisté béčko. Grafika se snaží vypadat komixově, ale vypadá hrozně. Děj je šíleně komprimovaný a vůbec celé je to hrozně zkratkovité. Soundtrack od Badelta je bezva a filmu dává ten správný říz. Souboje občas fajn, občas chaos. Herci kromě Milly jsou dost "odpadní". Celou dobu jsem se ale bavil, taková lehce bizarní zábava. ()

burnfly

absolutne sterilni becko, strida se akce (pri ktere nestrika krev, co z je u poloupirskyho filmu dost spatny...) a totalne nudny a hloupy kecani o nicem a po 40 min si rikate, kdy to uz proboha skonci...jediny svetly bod je Miluse ()

fojtas

uprimne, z prvnich 15minut jsem byl nadseny, pripadal jsem si jako v animatrixu a tesil jsem se na dobrou akci...nakonec se z toho stala akce prumerna, ale presto plna hodne dobrych efektu a zajimavych scen...no me to ani neprekvapilo ani neurazilo ()

DEMON

Dokaz toho, ze uvaleny pribeh, podciarknuty dialogmi onicom, prevazne mizerne efekty a neprehladna (pripadne odflaknuta) akcia na dobry film logicky nestacia. ()

dewil21 odpad!

Nechápu, jak se někdo, kdo stvořil Equilibrium, může propůjčit k takovéhle jaktovlastněříctslušně chujovině. Tohle je grafickej ultramasakr a sakra doufám, že už nic podobnýho nikdy neuvidím ()

Všichni chtějí Arnolda

Všichni chtějí Arnolda