Andělé

Angels in the Outfield

Komedie / Rodinný / Fantasy / Sportovní

USA, 1994, 102 min

"Kdybych spal, jak bych s tebou mohl mluvit ??" - "No, mohl bys třeba mluvit ze spaní !!" ;) Haley Joel Osment vídal s Brucem Willisem mrtvé lidi, to teprve třináctiletý sirotek Joseph Gordon-Levitt jako Roger Bomman po boku Dannyho Glovera coby trenéra George Knoxe mluví s anděly !! ;) Tuto ve své dětské naivitě typickou i zoufale šablonovitou záležitost studia Disney ozvláštňuje jak na rodinný film o baseballu velmi originální zápletka, tak zejména obsazení, protože mimo již jmenovaných se tu objevují mimo jiné Dermot Mulroney v roli Rogerova otce, Adrien Brody, Matthewa McConaughey či Neal McDonough v roličkách hráčů.. Velmi příjemný a nenáročný film navíc disponuje přímočarým a efektním soundtrackem z dílny držitele Emmy za znělku Letních olympijských her 1996 Randyho Edelmana, což je opravdu cítit, zejména při finálové hře, kdy celý stadion začne vstoje "mávat křídly", se dostaví mrazení v zádech, což v konečném součtu z Dearových Andělů činí jeden z mých nejoblíbenějších filmů v rámci daného žánru "sportovních kousků"..(19.7.2013)

Hodně, ale opravdu hodně povedený film pro celou rodinu o baseballu, který pochází z dílny studia Disney a který mě dokázal maximálně nadchnout a zaujmout. Samotný nápad je hodně zajímavý, ale proč nepřistoupit na nápad tvůrců a neuvěřit, že andělé skutečně mohou existovat a že jsou mezi námi, stačí jen věřit. A pokud je to navíc z prostředí baseballu, neboli z prostředí mého vůbec nejoblíbenějšího sportu, tak nemám důvod být jakkoliv zklamaný a ubírat hodnocení či snižovat kvality filmu. Baseball a víra, to je oč tu běží, a celé je to smícháno v úžasný koktejl, který je velice dobře stravitelný a který mi nedal nejmenší záminku se kdykoliv během celého filmu nudit. Ale kromě děje mě zaujal ještě fakt, kolik známějších herců se tu objevilo v menších rolích. Matthew McConaughey a Adrien Brody v rolích baseballových hráčů, Dermot Mulroney v menší roli otce hlavního hrdiny, to jsem opravdu nečekal a když jsem tato jména četl během úvodních titulků, tak jsem byl docela překvapený. Ale samozřejmě nejvíce mě překvapil fakt, že v hlavní roli Rogera se zde objevil teprve třináctiletý Joseph Gordon-Levitt, kterému už od začátku letošního roku přicházím na chuť (a přitom jsem ho ještě před půl rokem neznal, a teď už jsem s ním viděl tři filmy plus jsem ho viděl v epizodní roli seriálu Zlatá sedmdesátá) a který je v každé roli, v níž jsem ho viděl, naprosto úžasný a perfektní. A je potěšující zjistit, že už v dětském věku dokázal hrát naprosto perfektně, každopádně že tento herec hraje v tomto filmu jsem vůbec nevěděl a bylo to hodně příjemné překvapení. Takže když to shrnu, baseball, příjemný rodinný film od začátku do konce, Joseph Gordon-Levitt v hlavní roli, a hodně příjemná scéna při které mě mrazilo v zádech, kdy celý stadion předvádí rukama letící anděly, a navíc úžasný konec, co více si přát. Já jsem nadšený, lepší to být nemohlo, a z toho důvodu neváhám udělit maximální hodnocení v podobě zcela zasloužených a absolutně vydřených pěti hvězd.(17.6.2010)

Na motivy stejnomenného filmu z roku 1951 vznikla tato rodinně neškodná podivaná s dobrým koncem a úspornou kadencí patetických proslovů (opravdu jen jeden na tiskové konferenci - z logiky věci ale úplně zbytečný). V týmu baseballových lůzrů vedených Danny Gloverem se objeví i později hvězdná jména (McConaughey, Brody) a anděla, co to všechno dostal na povel, si střihl Christopher Lloyd. Hlavní dětský part obstojně sehrál Joseph Gordon - Levitt, kterému se v současné době docela daří, takže by se dalo říct, že ten mnohdy problematický přechod od dětských rolí k dospělým zvládl s dostatečným přehledem. Hudba: Randy Edelman. 60%(28.12.2009)

Aj malý film dokáže prekvapiť. Pustil som si ho medzi sviatkami na nemenovanej českej stanici a ejhle, aké prekvapenie! Krásne natočený, napätie a láska vo vyváženom pomere. Herecké výkony sú nadmieru sympatické, od malého Rogera až po anjelov. Veruže som nebol svedkom tak častého amerického silového humoru, ale naopak - tento film je nabitý elegantným vtipom a energiou. A o tom happy ende by som sa tak nerozpisoval. Zabudli ste, že jednému z hráčov baseballovej ligy zostáva len 6 mesiacov života...? Ničmenej, s prehľadom 5*, pretože ma to prekvapilo, potešilo a miesto očakávanej 100 minútovej nudy sa mi dostalo prvotriednej zábavy.(28.12.2009)

• wafc

Vážně to měl Danny Glover zapotřebí? Asi jsem na to málo Američan, ale tahle překýčovitá kokotina na mě teda nezapůsobila. Snad v každé scéně je minimálně jeden klerofašistickej plk a moralizujícné moudro, co mě ale sere nejvíc je ta chtěná trapnost. Ten film chce být trapný a veškerý l'humour je postavený na groteskních scénkách, které pobaví buď diagnostikované debily nebo těhotný mámy. No, prostě fraška nad frašku nehledě na sportovní nonsens, protože tým na začátku všechno prohrává a jsou poslední, najednou párkrát vyhrajou a jsou v boji o ''titul'' (nevim, co to je titul, v MLB se hraje o Světovou Sérii) a poslední rozhodující zápas vyhodí kouče. Wtf? Takže konečné resumé zní takto - Všem wack Andělům spálit křídla a hodit je na gril.(19.7.2013)

• - Tabák, který Kit Kesey (Carney Lansford) plive na konci filmu, je ve skutečnosti černá lékořice. (slatkac)

• - Tým California Angels je ve skutečnosti basebalový tým Los Angeles Angels z americké MBL. (Timak)