poster

Andělé

 • USA

  Angels in the Outfield

Komedie / Rodinný / Fantasy / Sportovní

USA, 1994, 102 min

 • freddy
  *****

  Hodně, ale opravdu hodně povedený film pro celou rodinu o baseballu, který pochází z dílny studia Disney a který mě dokázal maximálně nadchnout a zaujmout. Samotný nápad je hodně zajímavý, ale proč nepřistoupit na nápad tvůrců a neuvěřit, že andělé skutečně mohou existovat a že jsou mezi námi, stačí jen věřit. A pokud je to navíc z prostředí baseballu, neboli z prostředí mého vůbec nejoblíbenějšího sportu, tak nemám důvod být jakkoliv zklamaný a ubírat hodnocení či snižovat kvality filmu. Baseball a víra, to je oč tu běží, a celé je to smícháno v úžasný koktejl, který je velice dobře stravitelný a který mi nedal nejmenší záminku se kdykoliv během celého filmu nudit. Ale kromě děje mě zaujal ještě fakt, kolik známějších herců se tu objevilo v menších rolích. Matthew McConaughey a Adrien Brody v rolích baseballových hráčů, Dermot Mulroney v menší roli otce hlavního hrdiny, to jsem opravdu nečekal a když jsem tato jména četl během úvodních titulků, tak jsem byl docela překvapený. Ale samozřejmě nejvíce mě překvapil fakt, že v hlavní roli Rogera se zde objevil teprve třináctiletý Joseph Gordon-Levitt, kterému už od začátku letošního roku přicházím na chuť (a přitom jsem ho ještě před půl rokem neznal, a teď už jsem s ním viděl tři filmy plus jsem ho viděl v epizodní roli seriálu Zlatá sedmdesátá) a který je v každé roli, v níž jsem ho viděl, naprosto úžasný a perfektní. A je potěšující zjistit, že už v dětském věku dokázal hrát naprosto perfektně, každopádně že tento herec hraje v tomto filmu jsem vůbec nevěděl a bylo to hodně příjemné překvapení. Takže když to shrnu, baseball, příjemný rodinný film od začátku do konce, Joseph Gordon-Levitt v hlavní roli, a hodně příjemná scéna při které mě mrazilo v zádech, kdy celý stadion předvádí rukama letící anděly, a navíc úžasný konec, co více si přát. Já jsem nadšený, lepší to být nemohlo, a z toho důvodu neváhám udělit maximální hodnocení v podobě zcela zasloužených a absolutně vydřených pěti hvězd.(17.6.2010)

 • Sir-Filip
  odpad!

  "Angels in the Outfield" mi odpověděli na otázku, zda existuje vůbec ještě něco horšího než seriózní sportovní film. Existuje, je to sportovní scifi film. Děj ubohý a humor mu svou kvalitou zdárně sekunduje. Tohle mě prostě nebaví a absolutně mě nemůže oslovit, na druhou stranu věřím tomu, že existují lidé, kterým se to může líbit. Pro mě je ovšem tento snímek zcela ukázkovým prototypem "odpadu"! "ENJOY IT!!!"(10.2.2012)

 • geklon
  ***

  Disneyovská opera na téma on je chlapec bez rodičů, dejme mu nějakou schopnost, aby nebyl zas takovej chudák a mohl pomoct bezmocně poslednímu týmu baseballové ligy k lepším zítřkům.........Naprosto geniální obsazení, tedy v té době kdo by znal Brodyho, McConagheyiho, Tonyho Longa, Gordon-Lewitta a nebo věřil v jejich budoucí úspěch.......navíc Lloyd jako anděl......dost odvážné.....navíc tenhle film má v sobě skrytá poselství a ač se zdají sebevíc jasná a průhledně zavánějící kalkulem...mě to po ránu, kdy jsem tenhle film shlédl docela potěšilo..........(30.7.2011)

 • moviepill
  *****

  Aj malý film dokáže prekvapiť. Pustil som si ho medzi sviatkami na nemenovanej českej stanici a ejhle, aké prekvapenie! Krásne natočený, napätie a láska vo vyváženom pomere. Herecké výkony sú nadmieru sympatické, od malého Rogera až po anjelov. Veruže som nebol svedkom tak častého amerického silového humoru, ale naopak - tento film je nabitý elegantným vtipom a energiou. A o tom happy ende by som sa tak nerozpisoval. Zabudli ste, že jednému z hráčov baseballovej ligy zostáva len 6 mesiacov života...? Ničmenej, s prehľadom 5*, pretože ma to prekvapilo, potešilo a miesto očakávanej 100 minútovej nudy sa mi dostalo prvotriednej zábavy.(28.12.2009)

 • Tommassi3
  ****

  "Kdybych spal, jak bych s tebou mohl mluvit ??" - "No, mohl bys třeba mluvit ze spaní !!" ;) Haley Joel Osment vídal s Brucem Willisem mrtvé lidi, to teprve třináctiletý sirotek Joseph Gordon-Levitt jako Roger Bomman po boku Dannyho Glovera coby trenéra George Knoxe mluví s anděly !! ;) Tuto ve své dětské naivitě typickou i zoufale šablonovitou záležitost studia Disney ozvláštňuje jak na rodinný film o baseballu velmi originální zápletka, tak zejména obsazení, protože mimo již jmenovaných se tu objevují mimo jiné Dermot Mulroney v roli Rogerova otce, Adrien Brody, Matthewa McConaughey či Neal McDonough v roličkách hráčů.. Velmi příjemný a nenáročný film navíc disponuje přímočarým a efektním soundtrackem z dílny držitele Emmy za znělku Letních olympijských her 1996 Randyho Edelmana, což je opravdu cítit, zejména při finálové hře, kdy celý stadion začne vstoje "mávat křídly", se dostaví mrazení v zádech, což v konečném součtu z Dearových Andělů činí jeden z mých nejoblíbenějších filmů v rámci daného žánru "sportovních kousků"..(19.7.2013)

 • - Tým California Angels je ve skutečnosti basebalový tým Los Angeles Angels z americké MBL. (Timak)

 • - Tabák, který Kit Kesey (Carney Lansford) plive na konci filmu, je ve skutečnosti černá lékořice. (slatkac)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace