Andělé

Angels in the Outfield

Komedie / Rodinný / Fantasy / Sportovní

USA, 1994, 102 min

Hodně, ale opravdu hodně povedený film pro celou rodinu o baseballu, který pochází z dílny studia Disney a který mě dokázal maximálně nadchnout a zaujmout. Samotný nápad je hodně zajímavý, ale proč nepřistoupit na nápad tvůrců a neuvěřit, že andělé skutečně mohou existovat a že jsou mezi námi, stačí jen věřit. A pokud je to navíc z prostředí baseballu, neboli z prostředí mého vůbec nejoblíbenějšího sportu, tak nemám důvod být jakkoliv zklamaný a ubírat hodnocení či snižovat kvality filmu. Baseball a víra, to je oč tu běží, a celé je to smícháno v úžasný koktejl, který je velice dobře stravitelný a který mi nedal nejmenší záminku se kdykoliv během celého filmu nudit. Ale kromě děje mě zaujal ještě fakt, kolik známějších herců se tu objevilo v menších rolích. Matthew McConaughey a Adrien Brody v rolích baseballových hráčů, Dermot Mulroney v menší roli otce hlavního hrdiny, to jsem opravdu nečekal a když jsem tato jména četl během úvodních titulků, tak jsem byl docela překvapený. Ale samozřejmě nejvíce mě překvapil fakt, že v hlavní roli Rogera se zde objevil teprve třináctiletý Joseph Gordon-Levitt, kterému už od začátku letošního roku přicházím na chuť (a přitom jsem ho ještě před půl rokem neznal, a teď už jsem s ním viděl tři filmy plus jsem ho viděl v epizodní roli seriálu Zlatá sedmdesátá) a který je v každé roli, v níž jsem ho viděl, naprosto úžasný a perfektní. A je potěšující zjistit, že už v dětském věku dokázal hrát naprosto perfektně, každopádně že tento herec hraje v tomto filmu jsem vůbec nevěděl a bylo to hodně příjemné překvapení. Takže když to shrnu, baseball, příjemný rodinný film od začátku do konce, Joseph Gordon-Levitt v hlavní roli, a hodně příjemná scéna při které mě mrazilo v zádech, kdy celý stadion předvádí rukama letící anděly, a navíc úžasný konec, co více si přát. Já jsem nadšený, lepší to být nemohlo, a z toho důvodu neváhám udělit maximální hodnocení v podobě zcela zasloužených a absolutně vydřených pěti hvězd.(17.6.2010)

• Tiiso

Sladký příběh, který byl již tisíckrát natočen a ještě tisíckrát bude. Dějově spíše podprůměrný. Herecké výkony všech zúčastněných nikde nepřevyšují daný standart. Samozřejmě jsem si všiml role mladého Brodyho, a tato skutečnost mě mile potěšila. Jinak mě film nenabídl nic co by stálo za hlubší zamyšlení či poznámku.(28.12.2009)

Na motivy stejnomenného filmu z roku 1951 vznikla tato rodinně neškodná podivaná s dobrým koncem a úspornou kadencí patetických proslovů (opravdu jen jeden na tiskové konferenci - z logiky věci ale úplně zbytečný). V týmu baseballových lůzrů vedených Danny Gloverem se objeví i později hvězdná jména (McConaughey, Brody) a anděla, co to všechno dostal na povel, si střihl Christopher Lloyd. Hlavní dětský part obstojně sehrál Joseph Gordon - Levitt, kterému se v současné době docela daří, takže by se dalo říct, že ten mnohdy problematický přechod od dětských rolí k dospělým zvládl s dostatečným přehledem. Hudba: Randy Edelman. 60%(28.12.2009)

Aj malý film dokáže prekvapiť. Pustil som si ho medzi sviatkami na nemenovanej českej stanici a ejhle, aké prekvapenie! Krásne natočený, napätie a láska vo vyváženom pomere. Herecké výkony sú nadmieru sympatické, od malého Rogera až po anjelov. Veruže som nebol svedkom tak častého amerického silového humoru, ale naopak - tento film je nabitý elegantným vtipom a energiou. A o tom happy ende by som sa tak nerozpisoval. Zabudli ste, že jednému z hráčov baseballovej ligy zostáva len 6 mesiacov života...? Ničmenej, s prehľadom 5*, pretože ma to prekvapilo, potešilo a miesto očakávanej 100 minútovej nudy sa mi dostalo prvotriednej zábavy.(28.12.2009)

• aLPaC

Tyhle rodinné filmy, ve kterých je navíc zapleteno náboženství a víra v nadpřirozeno nemusím a ani baseball a Lloyd s Gloverem, jehož cholerické chování je asi to jediné pozitivum filmu, tohle prostě nezachrání. P.S. Na tomto filmu je krásně vidět vývoj hereckých kariér. Zatímco v roce 1994 plakáty táhly na Glovera a Lloyda, dneska by táhli na McConaugheyho a Brodyho a první dva jmenovaní by byli rádi za nějaký ten štěk.(25.4.2014)

• - Tabák, který Kit Kesey (Carney Lansford) plive na konci filmu, je ve skutečnosti černá lékořice. (slatkac)

• - Tým California Angels je ve skutečnosti basebalový tým Los Angeles Angels z americké MBL. (Timak)