700 mil v sedle

Na divokém západě se rozkřikla zpráva, že se bude konat veliký závod dlouhý 700 mil napříč Amerikou a jako hlavní cena má být vyplacen ohromný balík peněz. Proto se sejde nesourodá skupina lidí: vysloužilý kovboj, zhrzelá lady, sportovec tělem i duší a řidič Pony Expressu, aby změřili své síly a získali tučnou výhru. (Bonton Home Video)

pevico

Chvílemi se mi zdálo, že je film nějakej zmatenej.. Pak, když jsem se dozvěděl, že slečna se zúčastnila závodu jen proto, aby osvobodila svého přítele a jehož následně zastřelej a ona jim ještě poděkuje, měl jsem jasno - Brooksův model bych kouřit nechtěl :-D Tohle má s westernem společný tak možná koně.. ()

Vědma

Toho, kdo čeká nějak obzvlášť napínavý závod na koních, film asi zklame. Já jsem na něm kdysi byla v kině kvůli Genu Hackmanovi a nezklamal mě tenkrát ani teď. Film ani Gene. Byl velice sympatiko. Volné tempo vyprávění dalo příležitost krajině, hercům i koním, a i když tohle jistě není vrchol žánru, svou sympaticky odlehčenou "jinakostí" se zařazuje mezi moje oblíbence mezi westerny. ()

kinderman

Jsou lidé, kteří pohrdají westerny. Jejich chyba, unikne jim třeba tento báječný film plný dramatických epizod a pěkně vykreslených charakterů. Dávám za pět, ačkoli nejde o žádné psychologizování ani alegorii, ale "pouze" o radost z čistě vyprávěného (dobrodružného) příběhu. ()

Martin741

Reziser Richard Brooks /Kocka na rozpalene plechove strese/ natocil celkom sympaticky film, ktory je u putovani napriec USA. Ovsem ze nie na autakoch, ale na konoch + treba take uskosky vediet ako prisposobit sa pocasiu /lejaky, sucho/, tolerancia, prekonat prekazky . Hlavne ked si pripocitam Gene Hackmana /Prime Cut, Francouzska Spojka, neskor aj Enemy of the State/ a Jamesa Coburna /Pat Garrett a Billy the Kid od Peckinpaha/. Candyce Bergen bola nadherna + nadherna bola aj priroda : 85 % ()

pakobylka

Rozvleklé, nudné ? Vážení přátelé, přečkat 700 mil v sedle vyžaduje především vytrvalost, tudíž to nemůže být žádná rychlovka, která by uštvala koně i jejich jezdce ... ;-) ... Pokud se spokojíte s pomalejší jízdou krásnou, ale drsnou, civilizací téměř nedotčenou krajinou, uvidíte velký dobrodružný závod, ve kterém se nehraje jen o vítězství. P.S.: Některé momenty jsou docela úsměvné - a nejsem si jistá, nakolik to byl záměr ... nicméně všichni hrdinové (včetně těch čtyřnohých) se dokonale ztotožnili se svými úlohami a zaslouží si respekt a uznání. ()

c.tucker

Obsazení znamenité a určitě bych to neřadil jako čistokrevný western, ale jako westernovou komedii, která to určitě je zásluhou záplavy senzačních hlášek. ()

tojowoeZNK

Moc mě to nebavilo, jen jsem tak blbě čuměl na koho je zrovna záběr. Plno otravných postav v čele s koňomrdem Hackmanem a buzíčkem Vincentem. Teda koňomrd je spíš režisér kterej stím otravoval už v jeho předchozím westernu ale tam to tolik nevadilo pač to vedlo k dobré akci. 3 hvězdy vlastně jen za Jamese Coburna a starýho Bena Johnsona který mám rád. ()

majo25

Novodobý western, v ktorom je už divoký západ ta-tam a kedy sa okrem koní preháňajú aj motorky. Preteky koní a ich rôznorodých jazdcov nie je nejaká originálna téma a v podstate iba kopíruje klasické filmy o dlhosiahlych pretekov v hocičom. Niečo podobné ako film Ohnivý oceán - akurát tam sa vysmievali arabské plnokrvníky z mustanga a tu sa vysmievajú americké mustangy z plnokrvníka. Rozmanité obsadenie môže zaujať, ale nebyť Coburna, nemalo by to tie správne grády. Taká mladá "Murphy Brownová" je slabá a celkom zbytočná. Réžia trochu pokrivkáva - niektoré scény sa neberú v plnej vážnosti, niekedy zbytočné spomalené zábery a ani akcia nie je z tých najkvalitnejších. A to všetko s rozvleklou stopážou. Divák sa ale môže pokochať rozmanitými lokáciami, dobrodružným príbehom a celkovou (newesternovskou) atmosférou. ()

SoolenJV

Poměrně solidní western se zábavně úsměvným finále. Hackman a Coburn jsou herci- chlapi, kteří prostě nezklamou. Po zhlédnutí tohoto filmu mi ale najednou došlo, odkud tvůrci Ohnivého oceánu s Viggem Mortensenem vzali inspiraci (byť natočeno podle skutečné události), tady těch podobností bylo nějak nápadně moc. ()

andrii

Klobouky do čela, nohy do třmenů, bičem práskni do slabin, do stehen a ujížděj. Skalisky, skrz kaňony, přes řeky, pouštní písky, nahoru, dolů, nástrahami westernu. ()

Mirokukii

"Buffalo Bill? Není to ten nejrychlejší střelec západu?" "Leda tak v posteli holka." Závodní western, který rozhodně nepostrádá tempo a sympatické postavy, čímž se stává od samotného začátku až do protržení cílové pásky poutavým a místy i napínavým snímkem se spoustou kvalitních hezkých koní, zachycených zručnou kamerou, avšak s několika se vyskytujícími chybkami v závěru, v podobě nahánění trestanců. ()

Jizni Tlapa

Do první poloviny je to statný plnokrevník, upalující hladově prokousnout cílovou pásku! Pak zvolní na fázi kulhající herky, asi aby v zavěru ukazal, že si tu otep slámy nakonec požvýká oprávněně!! ()

Marooned17

Příjemný a zábavný western nepříliš náročný na nervy, spíše laděný trochu do komedie, výborné herecké výkony ústředních postav, pěkná hudba a krásná americká krajina. Docela je i překvapivý vývoj závodu. Ani chvíli jsem se nenudil. Prostě pohodový film. ()

JohnSmith

Neříkám, že by ten western byl špatně natočený, ale je naprosto nezajímavý a místy i dost nudný. A ten kamarádskej závěr, no to bych blil. ()

Autogram

Western, kde nejde o streľbu a guľky, ale o kone a vytrvalostné výkony. Takže je to taký skôr športový film so športovými výkonmi a športovým správaním, keď si súperi pomáhajú, a nielen ochranou, ale aj amatérskym ošetrením zubov. To by zdravotné poisťovne nemali vidieť, z akého materiálu a ako lacno sa dá vyrobiť korunka. Okrem whiskey sa vo veľkom požíva heroín a ópium, akoby to boli bežné tabletky na spanie. Inak je film dosť nudný a prehnane dlhý, a nepomohla tomu ani jedna zaujímavá seňorita v sedle. –––– Jaká byla ta kratší cesta? – Dlouhá. ()

Aqualung

Myslím, že jde o benefiční film pro pár dobrých herců.Spektákly americké krajiny, síla individuality,zlo proti dobru,ušlechtilost a ..atd.Prostě vše,co dobrý western, či road movie na kopytech představuje, vyžaduje atp.Dobře se na to kouká.Slušný film. ()

Fox85

Tenhle film dokázal, že občas lze přijít s novým nápadem ze světa divokého západu. Přes dvě hodiny je ale trochu moc. ()