poster

Breakheartský průsmyk

 • USA

  Breakheart Pass

 • USA

  Showdown at Breakheart Pass

 • Československo

  Breakheartský priesmyk

 • Kanada

  Breakheart Pass

Western / Mysteriózní / Krimi / Akční

USA, 1975, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Enšpígl
  ***

  Docela dobrý, ale aby jsme podobný nervák mohli vůbec zažít, museli bychom do vlaku hlavně nasednout a to v zemi, kde vlakovou dopravu ovládá sexy firma České dráhy, a.s. není až tak lehké. Jako důkaz nechť poslouží tyhle dva příběhy, které se staly v srpnu 2008 a volně tak navazují na předchozí příběhy mnou uveřejněné u filmu Přejezd Kassandra. Praha; Hlavní nádraží; 8:10 - hlášení nádražního rozhlasu : "Vlak do Českých Budějovic bude přistaven na nástupiště číslo 6." 8:13 - Příchod na nástupiště číslo 6. 8:14 - Ověření podle tabule zda vlak skutečně přijede na nástupiště číslo 6. 8:28 - Přeplněný péron nervozně vyhlíží na nástupišti číslo 6 příjezd vlaku do Českých Budějovic. 8:29 - hlášení nádražního rozhlasu : Vlak do Českých Budějovic je připraven z nástupiště číslo 3 k odjezdu, prosím ukončete nástup. Praha; Smíchovské nádraží; 7: 50 - Osobní vlak do Berouna bude připraven k nástupišti číslo 1 /odejzd 8 :00 /. Osobní vlak do Zruče nad Sázavou bude připraven k nástupišti číslo 1 / odjezd 8: 05/ . Rychlík do Plzně bude přistaven k nástupišti číslo 1 / odjezd 8:05 /. Nástupiště číslo 1 bylo během chvíle narvaný k prasknutí . Na dotaz kam jede ten jeden vlak co tam právě stojí odpvěděla výpravčí opravdu s noblesou pravé dámy "Těžko říct a já se tady na to taky můžu vysrat."(5.9.2008)

 • corbeau
  ****

  Napínavá westernová detektivka s výborným Bronsonem a skvělou titulní skladbou. V době nadužívání digitálních triků potěší kvalitní postaru točená akce (hlavně rvačka na jedoucím vlaku). Škoda jen, že si scénárista nedal práci s vychytáním logických chyb, kterých bych si v klasickém westernu nejspíš ani nevšiml, ale vzhledem k detektivně pojaté zápletce z filmu trochu trčí a v závěru přímo bijí do očí.(30.12.2014)

 • Autogram
  ***

  Western, ktorý sa celý čas tvári ako krimi, ale krimi to nakoniec nie je. A vlastne ani western by to nebol, keby nebol zakončený veľkou chaotickou bitkou. Nie veľmi šťastné spojenie žánrov viedlo k nelogickým prvkom scenára, ktoré začína tým, aká voľnosť je daná trestancovi pri preprave vlakom. Slabé tri hviezdy.(3.7.2018)

 • Kimon
  ****

  Charles Bronson, ten svérázný kladný hrdina opět nezklamal. Tvrdý, tajuplný a nesmlouvavý čistý charakter postav jeho rolí je obdivuhodný. Mám rád tyto příběhy z dob Divokého Západu, kde spravedlnost vítězí nad bezprávím. Pohádka? Zdá se vám to pošetilé? Ale tak by to přece bylo krásné, ne? Jak by byl svět hezčí, kdyby ...(6.10.2008)

 • Earl10
  ***

  Na první pohled velmi lákavý námět, ovšem ve všech aspektech nedotažený. Rutinní režie či kamera nepomáhájí, naopak herecky působivé. Westerny s vlakovou tématikou mám opravdu velmi rád, tentokrát však převládá zklamání. Křečovitý polotovar, který místy upoutá, ale v konečném důsledku patří do průměru. Ovšem potenciál tam byl mnohem větší! [50%](30.11.2012)

 • - Parná lokomotíva, ktorá sa vo filme objavila, patrila spoločnosti Great Western Railway. (m.a.t.o.)

 • - Guvernér Fairchild (Richard Crenna) v závěru filmu naskakuje na indiánského koně se zelenou dekou, o chvíli později však sedí na koni s červenou dekou. (Lasskoun)

 • - Dej filmu sa odohráva v Nevade, no v skutočnosti sa natáčalo v Idahu. (m.a.t.o.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace