poster

Breakheartský průsmyk

 • USA

  Breakheart Pass

 • USA

  Showdown at Breakheart Pass

 • Československo

  Breakheartský priesmyk

 • Kanada

  Breakheart Pass

Western / Mysteriózní / Krimi / Akční

USA, 1975, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Kimon
  ****

  Charles Bronson, ten svérázný kladný hrdina opět nezklamal. Tvrdý, tajuplný a nesmlouvavý čistý charakter postav jeho rolí je obdivuhodný. Mám rád tyto příběhy z dob Divokého Západu, kde spravedlnost vítězí nad bezprávím. Pohádka? Zdá se vám to pošetilé? Ale tak by to přece bylo krásné, ne? Jak by byl svět hezčí, kdyby ...(6.10.2008)

 • MrCreosote
  ****

  Stejně jako u o sedm let staršího válečného filmu Kam orli nelétají, i zde najdeme v titulcích jména scenáristy Alistaira MacLeana a producenta Elliotta Kastnera. A oba snímky jsou si v lecčems podobné, především zaměřením na dobrodružný příběh a dějové zvraty, kterým rozumí a dokáže je vyřešit jenom hlavní postava. Atmosféra v první části mi připomněla Vraždu v Orient Expressu, když ale počet mrtvol začne růst exponenciální řadou, vyšetřovací linie odbočí stranou a začne se bojovat, střílet a zápasit s nožem na život a na smrt. Ve výsledku mi z toho vychází napínavé a odlehčené westernové dobrodružství, které vás postupně vtáhne a nepustí.(30.12.2011)

 • Pohrobek
  ****

  Zajímavý "vlakový" western, z nějž, i když je to těžko k uvěření, jakás mysteriózní atmosféra opravdu čiší. Bronson se tentokrát nejen neztratil, nýbrž k celkovému dobrému dojmu vydatně přispívá. Výborný scénář musíme každopádně připsat především McLeanovi, ale ve filmu lze nálezt i pár povedených věcí navíc.(26.4.2005)

 • majo25
  ****

  Aj keď spočiatku trvá, kým sa film rozhýbe a odkryjú sa všetky podstatné karty, ale potom je o príjemný filmový zážitok postarané. Na western nie celkom typická mysteriózna atmosféra, vkusná akcia a aj napätie, ktoré je miestami servírované. Bronson ako takmer vždy skvelý hl. hrdina, aj keď by sa do jeho role hodil niekto mladší. Dobre mu sekundujú Crenna s Johnsonom. Dobre vystavaná zápletka a dejové zvraty sa starajú o to, aby nebola nuda, aj keď niektoré veci by si pýtali dotiahnuť, resp. prepracovať. Napríklad indiáni boli takí nemastní-neslaní.(2.5.2017)

 • D.Moore
  *****

  O Breakheartském průsmyku jsem dodnes věděl jen to, že má špičkovou hudbu - inu, Jerry Goldsmith, že. Rád jsem proto zjistil, že celý film je na tom zrovna tak. Je to perfektní dobrodružný příběh, western šmrncnutý kriminálkou a snad i detektivkou, s výtečným Bronsonem a atmosférickou přírodou v hlavní roli. Od první do poslední minuty napínavé, spoustu zapamatováníhodných scén obsahující dílko. Akorát nevím, co je na něm "mysteriózního", vážená databáze.(5.8.2012)

 • - Dej filmu sa odohráva v Nevade, no v skutočnosti sa natáčalo v Idahu. (m.a.t.o.)

 • - Posledný film legendárneho kaskadéra Yakima Canutta. Vo veku 80 rokov ním zavŕšil svoju 55 ročnú kariéru. (m.a.t.o.)

 • - Vo filme možno vidieť aj bojovú scénu vo vlaku medzi Charlesom Bronsonom a bývalým boxerským šampiónom v ťažkej váhe Archiem Mooreom. (m.a.t.o.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace