poster

Breakheartský průsmyk

 • USA

  Breakheart Pass

 • Kanada

  Breakheart Pass

Western / Mysteriózní / Krimi / Akční

USA, 1975, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • majo25
  ****

  Aj keď spočiatku trvá, kým sa film rozhýbe a odkryjú sa všetky podstatné karty, ale potom je o príjemný filmový zážitok postarané. Na western nie celkom typická mysteriózna atmosféra, vkusná akcia a aj napätie, ktoré je miestami servírované. Bronson ako takmer vždy skvelý hl. hrdina, aj keď by sa do jeho role hodil niekto mladší. Dobre mu sekundujú Crenna s Johnsonom. Dobre vystavaná zápletka a dejové zvraty sa starajú o to, aby nebola nuda, aj keď niektoré veci by si pýtali dotiahnuť, resp. prepracovať. Napríklad indiáni boli takí nemastní-neslaní.(2.5.2017)

 • corbeau
  ****

  Napínavá westernová detektivka s výborným Bronsonem a skvělou titulní skladbou. V době nadužívání digitálních triků potěší kvalitní postaru točená akce (hlavně rvačka na jedoucím vlaku). Škoda jen, že si scénárista nedal práci s vychytáním logických chyb, kterých bych si v klasickém westernu nejspíš ani nevšiml, ale vzhledem k detektivně pojaté zápletce z filmu trochu trčí a v závěru přímo bijí do očí.(30.12.2014)

 • Kimon
  ****

  Charles Bronson, ten svérázný kladný hrdina opět nezklamal. Tvrdý, tajuplný a nesmlouvavý čistý charakter postav jeho rolí je obdivuhodný. Mám rád tyto příběhy z dob Divokého Západu, kde spravedlnost vítězí nad bezprávím. Pohádka? Zdá se vám to pošetilé? Ale tak by to přece bylo krásné, ne? Jak by byl svět hezčí, kdyby ...(6.10.2008)

 • Rodriguez
  *****

  Vlaky jsem vždycky miloval a ve westernu dvojnásob. Breakheartský průsmyk je klasický western, kdy vlak s vojáky a hromadou peněz jede na pomoc do vzdálené pevnosti, kde vypukla smrtelná epidemie. Nikdo ve vlaku nemá ani tušení, že vše je naplánováno v perfektní léčku. Bohužel se všechno začne hroutit jako domeček z karet, když do všeho začne zasahovat Charles Bronson. 95%(4.12.2012)

 • mortak
  ***

  Průměrný Alistair McLean. Uzavřený prostor, skoro nikdo není tím, čím se zdá, a počet mrtvol narůstá. Škoda, že po velkých adaptacích jeho raných románů přišel pád v sedmdesátých letech na úroveň levných béček. Ovšem i tak ta hodinka a půl ve společnosti Bronsona a Goldsmithovy hudby uběhne příjemně rychle.(4.8.2012)

 • - Parná lokomotíva, ktorá sa vo filme objavila, patrila spoločnosti Great Western Railway. (m.a.t.o.)

 • - Guvernér Fairchild (Richard Crenna) v závěru filmu naskakuje na indiánského koně se zelenou dekou, o chvíli později však sedí na koni s červenou dekou. (Lasskoun)

 • - Posledný film legendárneho kaskadéra Yakima Canutta. Vo veku 80 rokov ním zavŕšil svoju 55 ročnú kariéru. (m.a.t.o.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace