Komediální drama debutujícího režiséra Dana Harrise zobrazuje jeden rok ze života typické rodiny z americké vyšší střední třídy. Scénář filmu Imaginární hrdinové zaujal režiséra Bryana Singera natolik, že Harrisovi nabídl napsat scénář k pokračování úspěšné blockbusterové série X-Men. Snímek Imaginární hrdinové podobně jako filmy Ledová bouře (r. Ang Lee) nebo Obyčejní lidé (r. Robert Redford) zobrazuje prostředí vyšší střední třídy s mnoha jeho pokryteckými nároky, přetvářkou a pozlátkem, jehož obětí se stávají především děti. (FebioFest 2006) (oficiální text distributora)

joshula

Je dost veci, ktere by se dali bezproblemu vytknout, ale co nadelate. i tak davam 4*, jelikoz dej a herecke vykony me o tom presvedcili. ()

DannyBoy80

70%. Film o jedné hodně divné rodince, která se ke konci snad dala trochu dokupy. Doubor všemožných komplexů a traumat. Vcelku vydařené. ()

lucijelucije

Imaginary Heroes je silné drama, které na konci vyústí v nečekanou zápletku. S. Weaver s E. Hirsch vybudí báječnou atmosféru, která každou minutu graduje..Po té následuje bohužel odmlka..a konec je spád důležitečna. Až na pár hluchých míst, je to báječné drama, s malou bezprostředností. ()

Rocket

Po fenomenálnom Into the wild som sa začal "obzerať" po ďalších tituloch, kde sa objavil talentovaný Emile Hirsch. A natrafil som na Imaginary heroes, ktorý by bol takmer dokonalý nebyť faktu, že je s čím porovnávať. A moju obľúbenú Americkú krásu len tak hocičo neprekoná. ()

Linki

Zmätená dráma, ktorá na mňa nepôsobila dramaticky. Zdalo sa mi, že niekto mi tú drámu rozprával z druhej ruky, takže sa už do toho nedokázal tak ponoriť ako aktér. Odcudzenie býva vo filme často na mieste, ale v tomto filme som sa postavám nedokázala priblížiť natoľko, aby som s nimi "prežívala", čo je podľa mňa zapríčenené nedôsledným scenárom. Na prvé pozretie som už v úvode bola zmätená, kto je kto a to napriek tomu, že do deja režisér vstúpil pomaly, ale chaoticky rýchlo, čo sa týka predstavenia postáv a prostredia. Niekedy príliš pomalý spád deja - to, čo malo byť vrcholom drámy nebolo vypointované v jednom bode, ale rozvláčne si to divák musel dopointovať sám, zatiaľ čo dej išiel ďalej. Repliky boli neinvenčné, niekedy až neuveriteľné a banálne. Iste, film odrážal realitu a vo svojej podstate ju odrážal reálne, ale na mňa príliš neumelecky a scenáristicky chaoticky. Myšlienky zaujímavé, ale často nesprávne načasované a vygradované, príbeh mi bol tiež blízky, ale podľa mňa chaoticky a neinvenčne spracovaný. ()

HouseMK

Právě jsem dokoukal a načtyři * to nevymáčknu. Bylo tam několik silných momentů, ale celkově mi to přišlo tak trochu "přeplácané", jak už tu někdo tuším psal. Přechody ročních období mi tam moc neseděly a některé scény byly zbytečné. A komediální drama? Komedii jsem v tom teda nepostřehl. Jinak slušný film. ()

EvilMari

Nezajímavý film o nezajímavých lidech, kteří žijou nezajímavý život. Tento film jsem si pouštěla ve vlaku, aby mi cesta líp uběhla, ale spíš mi přišla nekonečná a nudná. Stejná jako ten film. Neříkám, že to není dobře natočený, ale celou dobu jsem měla pocit, že je to tak nějak o ničem, že se tam nic neděje (a to tam byla sebevražda, rakovina a další životní zlomy, nicméně to se mnou ani nehlo) a místo JAK to skončí mě zajímalo KDY to skončí. ()

Smejdik

Krásný a vtipný film o tom, jak jsou jen hvězdy stálé... :) Bohužel takové filmy, ač jsou nádherné, tak jsou nezávislé a nevtíravé a nejsou to žádní vybírači kas. O to víc mám tyhle citlivě natočené filmy rád. ()

pjeer

těžká, velmi těžká životní situace, jak se s ní lze vypořádat s notnou dávkou (ne)realistického myšlení a chutí po životě. povzbudivý snímek. ()

rivah

Psychologcká sonda do středostavovské rodiny po sebevraýdě nejstaršího syna, s níž se každý musí vyrovnat po svém. Kvalitní herci, ale hra uvážlivě pomalá a temně procítěná, dialogy přeplácané tíživostí. ()

xenopus

By mě zajímalo, proč Hirsch hraje takové vyšinuté floutky bez výchovy a bez smyslu pro reálné uvažování (v. t. zde)... O čem byl tento film? V dobře situované americké rodině se zasebevraždil jeden ze synů, nadaný plavec. Ostatní se s tím snaží smířit požívajíce pro ulehčení situace drog či se mimoděk chovajíc nevhodně ke svému okolí včetně toho nejbližšího. Nakonec ale všechno jakžtakž smířlivě skončí. Teď srovnejte dobu, po kterou jste četli můj souhrn děje, s dobou trvání celého filmu. Mně by bývalo stálo za to si přečíst shrnutí než zabít skoro dvě hodiny svého času... Přitom slibováno bylo mnohé... Jednoznačné zklamání. Prostě takovéto filmy o tápání téměř nemohu vystát -> slabé 2*. P.S.: Obsazením prakticky profi herců nemůže nikdy vzniknout echt nezávislý film, ale co už... když tápání, tak se vším všudy. ()

alpeew

Drama ( spíše mrazivé než komediální) vypovídající o citové prázdnotě a vyprahlosti v běžné americké rodince, kde se potřeba lásky a porozumění mezi rodiči a dospívajícími dětmi nahrazuje povrchnoastí a sarkasmem, lhostejnost je vydávána za volnost a toleranci. Po sebevraždě staršího syna začnečleny rodina brát drogy a holdovat alkoholu což nelásku a chlad mezi nimi jen prohlubuje. Matka (Sigourney Weaver) i otec (Jeff Daniels) se tak uzavírají stále víc do sebe, o lásce mluví hodně a často, ale nedokáží ji ani přijímat, natož dávat a stále více se stávají cizinci ve svém vlastním životě. Tento skvěle natočený film se podobně jako Americká krása či Ledová bouře zabývá tragičností a smutkem takovýchto rodin. A že jich je...Skvělý zážitek! ()