Čtyři chlápci z LA a jejich monstrózní úspěchy a ďábelské propady na poli hudební superslávy v otevřeném životopisném filmu podle bestselleru skupiny Mötley Crüe. (Netflix)

Nethar

Trochu divočejší (a asi tedy pravdivější) životopisný hudební film než Bohemian Rhapsody :-) Dobře udělané, od Tremaina bych to nečekal. ()

Klajnik

Dirt jsou odvážnější film než Bohemian Rhapsody, kteří šli moc na ruku (biografickej marvel) a není to tak scénáristicky protivné jako Rocketman, jenž mi Eltona spíš zhnusil. Příběh Mötley Crüe je tou několikrat řečenou pohádkou, což nevadí - příběhy o vzestupu a pádu takové bývají, ale tím že se zde nedrží zpátky si film drží jistou úrověň entertainmentu. je osvěžující vidět Ozzyho šňupat z chodníku lajnu mravenců nebo vidět nadranýho Machine Gun Kellyho "dekorovat" hotelovej pokoj. Čtyři hvězdy by to dostalo, kdyby tam tý omáčky bylo víc. Pět hvězdy by to dostalo, kdyby to ještě k tý omáčce dokázalo precizně vyzdvihnout velikost Mötley Crüe a vnořilo se to do větší hloubky psychologických stránken členů kapeli. ()

mira007

Divoká jízda sex, drugs and rock´n´roll v biografii jedné punkové kapely. Zdá se mi to přímočařejší, syrovější a upřímnější než uhlazený Bohemian Rhapsody (2018), ale protože neznám od kapely Mötley Crüe jedinou hitovku, takže taková story pasuje na tisíc jiných kapel. Jenže vzhledem k tomu, že za celým filmem stojí jako producenti a námětem samotní členové kapely, tak to beru s tou upřímností dost s rezervou. ()

dezert

Mötley Crüe byli hovada, to je známá věc. A taky je to to jediný, co v tomhle filmu je. Dokud se chovají jak hovada, tak je to zábava (vrcholná sekvence je Tommyho POV). Jakmile se ten film začne snažit o drama, tak těžce selhává, a to jak po scenáristické, tak po režijní stránce, a občas i po herecké. Že nejsou hlavní hrdinové podobní svým předobrazům, nevadí. Že nezestárnou v průběhu 20+ let ani o den, je větší problém. Divák, co neví o Mötley Crüe vůbec nic, bude pravděpodobně naprosto zmatenej, kdy se ten film odehrává a kolik času uběhlo. Sice se to snaží tvářit podvratně (boření čtvrté zdi, nespolehliví vypravěči), ale ve výsledku je to konvenční film o vzestupu, pádu a smíření se. Vztahy si k postavám nevytvoříte, i když je v tom filmu jeden voiceover za druhým, ale ten jen většinou popisuje to, co by mělo být zobrazený. Ze všeho nejhorší je ale ta totální povrchnost, kdy členy kapely nedefinuje nic jinýho než "jsme hovada". Na to, že zabralo 15 let, než se ten film zrealizoval, tak docela fiasko. ()

majec4

Zaujimavy film z pohladu prihod, ktore sa naozaj stali. Inak mi to nedalo nic, kedze ma ta hudba ani pocas filmu nejako neoslovila. Pre fanusikov urcite skvost, pre mna obstojna jednohubka, pri ktorej som sa fakt nenudil. ()

bolan

Jakožto dlouholetý fanoušek MC hodnotím čistě neobjektivně, nicméně čekal jsem, že to bude větší blbost. ()

petikacka

Ačkoliv mám ráda hudební filmy, tak tohle mezi ně patřit nebude...Možná jsem velká citlivka a přílišný estét, ale postavit film jenom na samých úúchylárnách a hudba jakoby tam nebyla, protože mě tihle vypatlanci nikdy nezajímali, neoslovili a to ani teď po shlédnutí filmu...Respektive kdyby si Tommy Lee nevzal Pamelu, tak bych ani nevěděla, že existuje nějaká kapela Matla patla...A to je právě rozdíl mezi tímto filmem a "Bohemian rhapsody", ale to už je jiný příběh...Za mě 65% ()

nonick1

Takhle nějak by asi měly vypadat hrané dokumenty o rockových muzikantech. Na rozdíl od jalové a po povrchu klouzající Bohemian Rhapsody https://www.csfd.cz/film/300902-bohemian-rhapsody/komentare/ jde The Dirt opravdu „až na dřeň“ a tuhle zpovykanou partičku od hlavy k patě pokérovaných glam metalových individuí, promenujících se v holčičích kaťatech po L.A. vám opravdu představí se vším všudy – i s tím, co byste možná vědět nechtěli či nemuseli. Na druhou stranu, Mötley Crüe nejsou Dream Theater a jejich muzika či hudební výkony nebyly nikdy ničím výjimečné – za pozornost tedy stojí spíše excesy, které je „proslavily“ než skladby, o kterých se to říci nedá, no a samozřejmě také snaha tvůrců (jakož i kapely) o upřímnost a otevřenost, což je na filmu znát. Poctivé čtyři hvězdy. ()

no2

6/10 - Předem přiznávám, že tento hudební žánr je mi dost blízký, ale vždy jsem preferoval kapely jako Cinderella, Lillian Axe, XYZ, Skid Row nebo Tesla, které sice nebyly tak skandální, ale dle mého názoru jejich hudba kvalitnější. Pokud vás tento hudební žánr zaujal, určitě doporučuji si poslechnout raději něco z diskografie těchto skupin (např. Long Cold Winter; Out of the Darkness, Into the Light; XYZ; Slave to the Grind či The Great Radio Controversy). Výborná hudba, kterou můžou tito "hnüsáci" jen závidět... A nyní k samotnému filmu: Neurazilo, ani nenadchlo. Jako pocta street rockovým (či glam/hair metalovým) kapelám 80. let to však není špatné a předpokládám, že historie podobných kapel typu Twisted Sister, Poison či Guns n' Roses by byla asi podobný "hnüs". To znamená ono okřídlené heslo "sex, drogy a rock'n'roll", nic víc. Občas to bylo drsnější, ale pokud nejste jen na romantické komedie a občas zkouknete i něco ze žánrů drama/thriller/erotický film, tak byste zhlédnutí tohoto filmu měli zvládnout bez újmy na svém psychickém zdraví. Trochu mi přišlo nefér, že období se zpěvákem Johnem Corabim bylo popsáno jako naprosté fiasko, jelikož eponymní album, na kterém Corabi zpívá, patřilo podle mého názoru k jejich nejlepším. To už se ale psal rok 1994 a hudební žánr, který hrála původní sestava v 80. letech, byl v té době na ústupu popularity před grunge rockem (zaujalo mě, že ve filmu tato doba byla symbolizována reklamou s obalem alba Ten skupiny Pearl Jam z roku 1991 na zdi jednoho z domů). ()

theSaint

Nabízí se srovnání s Bohemian Rhapsody. No, řekněme, že Dirt vzala Rhapsody a vytřela si s ní p*del. Tak nějak si představuju biják o rockové kapele. A zpětně musím říct, že jejich hudba má koule- takže vlastně díky. Bavilo dost. ()

Lukin413

První polovina Bohemian Rhapsody na tripu, druhá Requiem za sen. Celkově velmi svěže pojatý film žánru, který je velmi náchylný na klišé. ()

sadlokan

Do trubek si nandavali už vod začátku,takže je to trochu softíček.S trapnou sodou ze Starého Plzence to srovnávat nebudu. ()

Rockerman

Ano, tak má vypadat film o rockových hvězdách! Syrový, nepřikrášlený prostě sex, drogy a rokenrol! Mötley Crüe jsem nikdy moc neposlouchal (možná začnu), ale toto se mi fakt líbilo. O nemoci Vincyho dcery se stačilo zmínit, protože takto to bylo citové vydírání a do celkové koncepce to nezapadalo. To je ale jediná připomínka, jinak výborné! ()

Heavyman

Mötley Crüe nejsou zrovna můj šálek, raději mám temnější lógr, přesto film o nich cením jako dobrou ukázku života holywoodských muzikantů. Samej mejdan, chlast, drogy a páření, kdo by si tak občas nepřál prožít, alespoň jeden víkend, horší je tak přežít několik let a o tom celým se jedná. Proti ufňukaný pohajdě o Fredím, jde o syrový kousek, kde jsou sice hlavní představitelé v trapnejch paručkukách úplně stejně mimo džbán, ale tempo je zběsilý a drsný a neztrací švih a tah na branku ani v dojemnějších scénách. ()

MickeyStuma

Příběh o tom, jak se Mötley Crüe stal jednou z nejznámějších rockových skupin v historii. Sex, drogy a rock´n´roll v plné palbě, bez nadsázky a ironie. Drsný a nekompromisní rockový život rockových nadšenců nemající ve svém rebelství takřka žádné hranice. Pro rockery je snímek povinností, pro ostatní také, pokud dlouho nad něčím neskřípali zuby. Od roku 1981 má heavy metalová kapela Mötley Crüe jeden hit vedle druhého, několik velice úspěšných turné a prý i legendárních párty. Drogy, narušování veřejného pořádku, autonehody i smrt v kapele. Chlapci se v žádném případě nenudili a rozhodně je o čem vyprávět. Příběh tohoto snímku je tak striktně přímočarý. Děj začíná dětstvím baskytaristy Nikkiho Sixxe, které se přehoupne do období, kdy se dávala kapela dohromady a jak se postupně z poloprázdných barů dostává do naprosto vyprodaných arén. Snímek je hodně divoký a bláznivý. Fanoušky Mötley Crüe nic z dějství nepřekvapí. Ostatní budou jistojistě na snímek shlížet s otevřenou pusou a říkat si: “No, to snad ne!” Zkrátka a dobře, film je určen pouze pro skalní fanoušky kapely Mötley Crüe, kteří snímku dokáží odpustit i určité neduhy v rámci vyprávění a jisté odbočky do soukromí členů kapel, které svým ztvárněním vypadají divně až podivně a zdají se být takřka zbytečné, jako třeba scéna správného čištění zubů. Snímek přišel krátce po uvedení snímku ´Bohemian Rhapsody´ a tak vznikla otázka, jestli ´The Dirt´ není na tento snímek od Netflixu odpovědí. Srovnávat se však rozhodně nedají. ´The Dirt´ je hodně kontroverzní a místy až šokující. Ale na druhou stranu se musí uznat upřímný pohled na tuto kapelu, která je připomenuta i nemalým množstvím hitů v podobě honosného soundtracku. Opravdu se najde někdo, kdo alespoň jednu skladbu nikdy neslyšel? ()