Suchý anglický humor na drsném severu... Neúplné složení ze seskupení Monty Python vypráví příběh Vikinga, který se od svého lidu odlišuje a díky tomu se může stát velkým vůdcem. Erik (Tim Robbins) chce změnit svůj lid a panující poměry, a tak se skupina válečníků vydává na dlouhou a nebezpečnou cestu, aby získala roh, který by zbavil jejich zemi stále přítomných mračen a dovolil jim žít pod slunečnou oblohou. (oficiální text distributora)

Aiax

Moc moc sympatický a milý filmek. Tim Robbins je už tehdy neodolatelný, stejně jako John Cleese, některé režisérské vychytávky (návštěva Asgaardu) a montypythonovské vtípky. Narozdíl od ostatních pythonovských filmů tady příběh nepokulhává, ale naopak křepce cválá kupředu, je zajímavý a překvapivě dává smysl. Zkrátka moc moc sympatický a příjemný filmek. ()

togaf

Na Monty Pythons to je tak nějak málo bláznivý. Ale za J.Cleese a scénku s neviditelným pláštěm přidávám jednu * navíc. Komu nesedí bizardní MP humor, mohl by se mu tenhle film líbit víc než třeba Život Briana (jaké to rouhání!). ()

ZoltanCZ

Příjemné překvapení. Ano, je to sice trochu guláš, ale hlavně taky zábavný, pohodový, odpočinkový fantasy komediálně montypythonovský film. Klasičtí Pythoni jsou sice daleko lepší, ale nevím jestli se to dá nějak moc srovnávat, Erik the Viking je trochu jiný. Není to kulometná ráže Pythonovských gagů, Erik má nádech legendy a příběh má i místy vážnější notu, okořeněnou několika smrtícími vtipy. 7/10 ()

M.i.k.e

místy ujeté,místy vizuálně velmi pěkné (na dobu vzniku určitě).Jako by snad Vikinga Erika nestvořil Terry Jones,ale jeho Pythonovský kolega Gilliam.Kdo čeká třeskutou a ad absurdum hnanou zábavu ve styl tradičních Pythonovek,ten se nedočká,ovšem ani to kvality Erika Vikinga nesnižuje...lepší tři.70% ()

cubajz

příjemná dobrodružná pohádka s pár ryze Pythonovskými momenty (i když jich dle komentářů není tolik, kolik by mělo) mě na hodinu a půl usadila do křesla a jelikož jsem vůči ní neměl valná očekávání, mile mě překvapila kouzelnou atmosférou, připitomělými charaktery (v dobrém slova smyslu), nařáchlým Timem Robbinsem (ta úřednická sušenka ze Shawshanku!:), přitepleným Jonesem, podlým Cleesem a hlavně nádhernou princeznou Aud. Rozhodně to stojí za vidění! ()

tomtomtoma

Příjemně rozverný komediální příběh z drsných vikingských časů. O nespokojeném Erikovi (Tim Robbins), kterému přišlo monotóní a přízemní všeobecné a všudypřítomné násilí a hrubost. Bezcílné bylo drancování a plenění pro další expedice a vypravování expedic pro další plnění a drancování. A tak se s neohroženými druhy vydává na dlouhou a nebezpečnou cestu do daleké země Hy-Brazil a až na práh samotné ohnivé díry zmaru. Chce vrátit na oblohu jas slunce a povýšit život člověka na něco více ušlechtilejšího. Místo toho přichází barbarský zánik mírumilovné země Hy-Brazil, jejíž král Arnulf (skvělý Terry Jones) sršel neochvějným optimismem a nespornou zálibou v hudbě. Nechybí půvabná dívka, dcera Arnulfa, princezna Aud (Imogen Stubbs), která rozhodně netrpí ostýchavostí. Dále mocný nepřítel, který výpravu pronásleduje, aby v rozhodné bitvě utekl na hlavu poražen: Černý Halfdan (dobrý John Cleese), sadista s neobyčně propracovaným systémem zastrašování. A obratný manipulátor lidských skutků: kovářský pomocník Loki (Antony Sher), tak lačnící po budoucím bohatství. Z členů výprav je nutné zmínit kováře Keitela (Gary Cady), zběsilého Svena (Tim McInnerny), jeho nespokojeného otce (Charles McKeown), vysmívajícího se Thorfinna (Richard Ridings), bojácného Ivara (John Gordon Sinclair) a křesťanského misionáře Haralda (Freddie Jones), který měl výlet ochuzený o všechny strašidelnosti a božský svět Vikingů. Vtipně a nenásilně hravé, rozverně nebojácné, plné smrti a životního optimismu. ()

C0r0ner

Jak se nejedná o skeče ze seriálu, tak je pro mne tvorba Pythonů spíš průměrná než skvělá. Ani Erik Viking není nic převratného a kdovíjak zábavného. Holt asi když se nesejde kompletní původní osazenstvo, tak to není ono, protože vtipnost je o několik řádů nižší než geniální seriál, který mě maximálně namlsal. 60% ()

Vignette

Volání zoufalé dcery: "Tatínku, nastupte na naši loď, tohle město se potápí!" otec (sedící na věži kostela): "Já jsem tu spokoje.. glo glo glo glo glo!" Vtipné :) ()

dr.fish

Film, který viděn na velkém plátně, což se mi naštěstí povedlo, je velkofilmem v pythonovském slova smyslu. V televizi to tak nevyzní, ale jde o pohádku plnou barev a nápadů pro dospělé, možná i pár dětí. Je to opravdu epos, to se musí vidět, bavil jsem se náramně. Je třeba ovšem počítat s tím, že výprava a zejména efekty jsou postaršího data, není to holt Avatar... ()

MJMilan

Monty Pythons mají jednu velkou chybu. I když díky jim se posunul humor neskutečně dál, tak mají sklony k trapnosti. S takovým obsazením jako bylo tady by určitě dokázali daleko lepší kus, než Erik the Viking. ()

Prometheus69

Do Valhally můžou jen ti co věří, jinak by tam holt lezl každý... ten kněz to zabil! XD B) Sranda to byla... viděno v originálním znění na čt2, nevěděl jsem že to vyšlo i z CZD... :) Prostě fantasii výpravný příběh o tom co je člověk schopen strojčit kuly jednomu legendárnímu blbému rohu.... (který rozhodně oběma rukama neobejmete) jako že smysl byl spíš v něčem jiném. Taková malá výpravička co se téměř svrhne v v epickou výpravu kolem světa opařeného fantasiijní vložkou nejen severské mythologie. . Ma to i docela zajímavý konec... holt božský dětičky. Výra je svine. B) Podpis MP byl taktéž dost znát... mám prostě slabost pro tyhle starší filmy, kdy lidi netočili jenom pro prachy. No tak ať je mi 10. Mě se to líbilo. :) Vy suchaři... :D Ostatně vy znáte snad jiný než je atypický Britský humor? ()

Mrkvič

Ze začátku jsem nevěděl, co to sleduju, vypadolo to děsně vážně. Ale potom se rozjedou pythonovský vtípky a je to fakt mazec! ()

ybuko

Jonesuv svet neni tak perverzne zvraceny jako ten Gilliamuv. Dokonce je obcas i poeticky. Ve filmu sice neni kompletni pythonovske obsazeni (zbytek cirkusu se tu neobjevi dokonce ani v minirolickach), ale nastesti tu nechybi John Cleese, ktery kraluje kazde scene ve ktere se objevi. "Now you see me, now you don´t". "What?!" ()

fefee

Najlepšia scénka "bičujúci japonec na lodi" a "potápajúci sa ostrov" :) úžasne vtipné, ale bohužiaľ nie celý film. Inak klasický humor od Terryho Jonesa. ()

blackJag

V závěrečných titulcích se píše: TENTO FILM NEČERPÁ Z DĚTSKÉ KNIHY "SÁGA O VIKINGU ERIKOVI" OD TERRYHO JONESE (IKDYŽ TEN DOUFÁ, ŽE POMŮŽE ZVÝŠIT PRODEJ). A podobně se tváří celý film, který je směsicí fantasy a humoru v suché tradici Monty Python, kde se vám dostane podobně absurdních scén, jako je ta s problémem v zasedacím pořádku na vikingském drakaru nebo likvidace draka peřím z polštáře. Film je i podobně výpravný, jako pythonovské celovečeráky a tak člověka napadne, že by nebylo odvěci natočit remake, který by byl jen "pouhou" dobrodružnou fantasy bez komediálních podtónů, protože samotný příběh je když ne originální, tak nosný určitě. Hudba: Neil Innes. 80% ()

jenik71

Na odreagování dobré, čekal jsem to snad i horší. Některé scény mě opravdu pobavily (zasedací pořádek na lodi, potopa města), ale uznávám, že styl humoru nemusí sednout každému. ()

Bohemák

Fantastická kravina!! Tleskám! MothyPythonovský humor tam prostě je, i když ne mnoho. Můžete s tím třeba nesouhlasit, ale to je asi tak všechno, co s tím můžete dělat. Kdo k tomu přistupoval jako k "fantasy", toho je mi moc líto. Kdo čekal komedii, tak si taky nepřišel na své. Je to Jonesovsky prdlý pohádkový příběh s úžasně nápaditou výtvarnou stránkou a se skutečnými základy ve vikingské mytologii. ()

DannyBoy80

Je tam pouze část Monty Pythonu, ale i tak to má jejich nezaměnitelný nádech. Přesto mi to příjde jako asi nejslabší věc, kterou jsem viděl a kde zasahuje aspoň část slavné skupiny. Míst k zasmání je docela málo. Herecké výkony docela obstojné, hlavně největších hvězd. Příběh je taková typická MP pohádka s přesahem. Škoda, že není více humorných pasáží. ()