moriero

Nejnaivnější ale taky nejkrásnější politická satyra, co jsem kdy viděl. Takové Vrtěti psem v inteligentním a citlivém hávu s nádechem romantiky. Kevinovi Klinovi jsem jeho Dava žral i s navijákem, a i když jsem furt čekal, že první dámě vyletí z hrudi Vetřelec, nakonec mě Sigourney dokonale přesvědčila a okouzlila. Celé to perfektně fungovalo. Scénář, dlouhé záběry DC, střih, hudba, casting. Tleskám. ()

wdc

Dobrý film, herecké výkony, prostředí, scény. Vadí mi ten americký filmový styl kdy dělají z prezidenta jakousi svatou modlu ze které si každý musí sednout na zadek. ()

PTuranyi

Príjemný film s romantickými a komediálnymi črtami postavený na konšpiračnej myšlienke zámeny prezidenta dvojníkom, ktorý sa vymkne "bábkohercom" spod kontroly. Ten samozrejme na rozdiel od svojho skorumpovaného originálu je dobrý človek a začne naprávať zlo, za čo sa samozrejme dostane do nemilosti svojich chlebodarcov. Nie je to však politický thriller, takže dej bez veľkých prekvapení smeruje k sladkému šťastnému koncu. Produkcia je perfektná a hoci hlavnou hviezdou je len Sigourney Weaver, herci hrajú výborne a Kevin Kline sa po jej boku vôbec nestratí. 70% ()

F2003F

Príjemná oddychovka s pôsobivým podaním oplyvajúca rozprávkovou naivitou bez väčších ambícii než pozitívne vzbudiť chvíľkové zamyslenie nad súčasným stavom politického riadenia a možností adekvátneho využitia cudzích právomocí. Uvedomenie sa však rýchlo stratí na smetisku ideálnych predstáv o neskorumpovanom svete. Ani Dave v tom nevyužíva svoj plný potenciál a pláva len na prúde rodinnej zaujateľnosti s takmer nijakou hĺbkou a pointou aká by sa dala nájsť v hociktorej romantickej komédii. Tým mám určite na mysli jedine scenár, pretože zvyšok je relatívne fajn odvedené remeslo. Niektoré scény (zastavenie fízlami, sprcha, charita atď.) sú dosť trápne. Dospelácka pohádka pre deti. ()

J. K. Lister

Byla to celkem pohodová romantická komedie, u které zapomenete na stres. Hezky se při ní relaxuje. Můžete vypnout mozek a sledovat dvojroli Kevina Kleina a jeho hereckou partnerku S. Weaverovou. ()

Cesty timem

I muži mají své dny a tato limonáda mi dnes po letech, kdy jsem na její premiéře byl v kině s jednou ze svých nenaplněných lásek, znovu zachutnala. ()

Dusty56

Příjemná romantická komedie, která v této kategorii patří k nejlepším. Dave je prostě sympaťák a s první dámou tvořil skvělou dvojici. Bavilo mě to a rád si to pustím znovu. 85% ()

Zofan

Tenhle film mám moc rád a ještě jsem na něm od dětství nenašel jedinou chybu. Můžu ho vidět kdykoliv a stejně vždycky pobaví a zvedne náladu. ()

dezibook

Příjemná romantická komedie si udržuje poklidné tempo od začátku až po závěrečné titulky. Spousta známých tváří si tu hraje do noty. Kevinu Klineovi to se Sigourney Weaver sekne, Frank Langella záporáky umí, ale Ving Rhames mě v roli hodnýho trouby trošku překvapil. Na tento film jsem narazil čirou náhodou proklikáváním zdejších stránek a jsem opravdu rád, že i když mi unikal celých dvacet let, měl jsem tu čest se nakonec podívat, zasmát a utřít slzu v oku. Děkuju. ()

splaty

Moc pěkný film po celou dobu až do konce. Kupodivu nebylo cítit pro Ameriku klasickou hrdost, ale ani bez "God bless America" se film neobešel. Dnešní film makeři učte se! ()

woody.birch

Tenhle filmíček mě zase znovu přesvědčil, proč dcera raději hodnotí na IMDB. Tři hvězdičky jsou málo, ale na čtyři to přece jenom o fous není. Langella jako hlavní zmetek je skutečně na zabití. Jen kdyby tam nebyly ty dojemné scény s péčí o bezdomovce a shánění práce pro všechny. Happyendy a dojáky mám docela rád, jenže sem mi to už nějak nesedlo. Prostě tu chybělo "něco" co ze slušného filmu dělá skutečně dobrý film. Nejspíš se konečně budu muset podívat na Draft Day, abych se ujistil, že Reitman nemá zenit dávno za sebou. ()