Moc příjemný film a geniální Kline - je to jeden z nejproměnlivějších herců vůbec. Zde navíc hraje dvojroli. Je vidět, že scénárista Gary Ross věděl o čem píše - byl politickým poradcem několika prezidentských kandidátů a za svůj scénář byl právem nominován na Oscara. Nejraději mám scénu, kdy Kevin elegantně najde úspory v rozpočtu - moc rád bych viděl podobnou komedii z českého prostředí (no úplně jistě to nevím).(30.7.2003)

Prvni pulhodinka je celkem otrava, kde se nic moc nedeje, pak nastesti Dave prilitne do Bilyho domu a zadne delat bordel a od ty doby az do konce filmu uz to je pohodova zabava, kde je akorat Dave misty uz otravne velkej dobrak a cely je to lehce predvidatelny. Nicmene i ty hluchy mista zachranujou skvely herci v cele s supersympatickym Klinem.(5.11.2009)

Taková pohodovka na pohodový a uvolněný večer ukazující alegoricky na nějaký ten nedostatek americké vlády a se skvělým Kevinem Klinem v hlavní role a taky s výbornou rolí Arnolda Schwarzeneggera - hrál sám sebe asi na pět vteřin. Kéž by nějaký takový Dave existoval i v České republice ( asi by ho někdy bylo potřeba ).....(29.4.2008)

,,Dejve, Amerika je nemocná a ty ji vezeš do nemocnice.. '' ------ Tohle byl takový mix Prince a chuďase, Being There a Amerického prezidenta... Neříkám, že se mi to nelíbilo. Bylo to milé, o tom žádná. Na komedii tam však toho humoru bylo málo a těch pár grimas ,,Boba'' Langelly to nezachránilo... O té naivitě se nebudu raději zmiňovat, beru to prostě jako takovou pohádku pro dospělé. Zato tam bylo dost té romantiky a romantika v Bílém domě, to je vlastní žánr... Je mi jasné, že Amíci tohle všechno mají moc rádi, ale zdá se mi že je toho k nám všeho již krapet přeimportováno... Trochu jsem se děsil závěru, opravdu šílím, když na konci většiny filmů, kde se nějak vyskytne prezident USA všichni tleskají a mávají prápory... Naštěstí tady to tvůrci celkem solidně ustáli a bylo to jen přecukrndlované. Co jsme musel uznat bylo, že Ripleyové bych ty její roky vůbec neřekl a vypadala dost dobře... Dávám tři krabice důkazů o korupci. * * *(23.4.2014)

Vyfiltroval jsem si nejlepší filmy Schwarzeneggera a Dave vyjel skoro nahoře. Docela mě udivilo, jaktože to neznám a už jsem stahoval. Jenže Schwarzenegger tu má jen cameo a to mě zklamalo. No nic, moje chyba, když jsem línej kouknout se dopředu o co jde..... Hrozně naivní a trošku i hloupý film, ale na nedělní odpoledne na Nově se to určitě dá. Je to rodinná komedie, což je pro mě snad nejhorší žánr co existuje, ale líbili se mi herci a uvolněnost, protože od začátku je jasný, že to musí dopadnout dobře. Škoda, že Dave neměl žádnou špatnou vlastnost a prezidentování vzal rovnou moc zodpovědně. Mohlo by to pak být o něco vtipnější a takhle mi trochu vadil, jaký to byl Mirek Dušín.(27.2.2011)

• - Cameo - Oliver Stone ztvárnil muže snažícího se přesvědčit reportéra, že je prezident jiný, než býval. (D3VIL)

• - Tvůrce filmu Gary Ross hraje policistu č. 2. (D3VIL)

• - Kevin Kline dostal roli Davea až když Warren Beatty a Kevin Costner odmítli. (D3VIL)