• Judas

Jedna velká reklama na americký sen a jejich stupidní hodnoty, které není možné uskutečnit. Neříkám, že něco podobného by nebylo hezké uskutečnit v některých zemích, ale to by bylo spíše téma na sci-fi nebo fantasy. A aby si Američané nedali nominaci na oscara za tento tuctový scénář, který podtrhává jejich tupost. Akorát škoda, že tento film natočil původem Čechoslovák, jak už u kusů o Americe bývá ;-)(23.1.2010)

Dave Kovic (Kevin Kline) je vybrán jako prezidentův dvojník, ale náhoda tomu chce, že bude muset za skutečného prezidenta Billa Mitchella, kterého postihne mozková mrtvice, zaskočit na plný úvazek... Pohodový film s příjemným hereckým obsazením. Arnold Schwarzenegger se objeví pouze v cameo roli, aby dětem řekl, že nemaji jíst koblihy.(2.11.2013)

Milé, prostě milé. Kombinace politické mystifikace ala Vrtěti psem, ovlivnění US prezidenta obyčejnými lidmi ala Americký prezident šmrnclé tradičními situacemi postavenými na záměně vyšla parádně! Bavil jsem se skvěle a kromě promyšleného scénáře na tom měl podstatný podíl i velice přesvědčivý Kevin Kline. Ben Kingsley se sice objevil jen v poslední třetině, ale i během ní dokázal být vyloženě uhrančivý. Závěr nejprve vypadal, že skončí tradičně americký kýčovitě, kdy Dave před Kongresem vše hrdě přizná, ale finální finta to dostatečně napravila. Pro mě rozhodně jeden z nej dvojnických filmů a zaručený recept na příjemně strávený večer.(10.12.2008)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $63,270,710Tržby Celosvetovo $70,600,000║ __Ivan Reitman a jeho práca s hercami bola vždy prvotriedna, čo samozrejme veľkolepo potvrdzuje aj v tomto filme. Film sa opiera o dosť ťažko spracovateľnú tému, hlavne čo sa týka stráviteľnosti a v tomto Reitman maximálne prekvapuje a po celý čas nám podáva výborne gradujúci príbeh plný nádeje na lepší život, bez toho aby tam bola natlačená akákoľvek umelosť či dokonca klasická americká patetickosť aká je vo väčšine podobných filmov opierajúcich sa o vlastenectvo. "Neskutočne silné prevedenie príbehu o tom aké krásne by to bolo keby sa vládlo pre ľudí." __/100%/(24.8.2008)

Reitman je skvělý režisér skvělých komedii z USA a je Čechoslovák a my jsme hrdí a tohle nám tu právoplatnou hrdost ještě umocnilo. Skvělá satira z politického prostředí, která nás kupodivu velmi bavila a ta romantika se tam také hodila. Dave je prostě frajer a kdykoliv se další prezident USA zhroutí u sexu tak ho můžete zavolat akorát u Obamy by to byl celkem velký problém. Skvělá satira o tom, kdyby lidem vládl prostě náhodný člověk a jak skvěle by to mohlo dopadnout. 80% Mimochodem Arnold potěšil!!!!!(28.9.2018)

• - Cameo - Oliver Stone ztvárnil muže snažícího se přesvědčit reportéra, že je prezident jiný, než býval. (D3VIL)

• - Kevin Kline dostal roli Davea až když Warren Beatty a Kevin Costner odmítli. (D3VIL)

• - Ve filmu se objevuje mnoho poslanců, známých tváří Hollywoodu a reportérů ztvárňujících sebe sama. (D3VIL)