Taková pohodovka na pohodový a uvolněný večer ukazující alegoricky na nějaký ten nedostatek americké vlády a se skvělým Kevinem Klinem v hlavní role a taky s výbornou rolí Arnolda Schwarzeneggera - hrál sám sebe asi na pět vteřin. Kéž by nějaký takový Dave existoval i v České republice ( asi by ho někdy bylo potřeba ).....(29.4.2008)

RETRO Máte už dvojníka, který mne zastoupí.…. Taková romantická pohádka, jak obyčejný chlapík s dobrým srdcem ke štěstí přišel. Některé situace jsou absurdní, některé vtipné, někdy se zase hraje na city. Prostě pohádka, ve které se mluví slušně. Role K.Klina má dvě polohy, kdy ta bláznivá a dovádivá má jasně navrch před tou vážnou. Po letech však konstatuji, že se to okouká….(27.12.2008)

Procházky po Bílém domě mě nebaví, většinu amerických prezidentů bych rád učinil užitečnými (naporcoval bych je do konzerv pro hladovějící Somálce) a ani ničím nepokryté dolary mne již nebaví vydávat do oběhu, ale tuto pohádku, o nepříliš pravém prezidentovi USA, si každého 4. července s chutí pustím na oslavu Dne nezávislosti. Howgh!(9.9.2011)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $63,270,710Tržby Celosvetovo $70,600,000║ __Ivan Reitman a jeho práca s hercami bola vždy prvotriedna, čo samozrejme veľkolepo potvrdzuje aj v tomto filme. Film sa opiera o dosť ťažko spracovateľnú tému, hlavne čo sa týka stráviteľnosti a v tomto Reitman maximálne prekvapuje a po celý čas nám podáva výborne gradujúci príbeh plný nádeje na lepší život, bez toho aby tam bola natlačená akákoľvek umelosť či dokonca klasická americká patetickosť aká je vo väčšine podobných filmov opierajúcich sa o vlastenectvo. "Neskutočne silné prevedenie príbehu o tom aké krásne by to bolo keby sa vládlo pre ľudí." __/100%/(24.8.2008)

Snímek plný satiry a vtipu. Dave si není komedií jako komedií, rozuměno, že by jste se lámali po celou dobu sledování. Ale spousta absurdit dělá z tohohle filmuu fajn věc na kterou se hezky kouká. Škoda, že to takhle nefunguje i ve více zemích světa, potom by člověk neměl problém koho volit ;-) Potěšilo Arnoldovo minicameo.(2.5.2010)

• - Tvůrce filmu Gary Ross hraje policistu č. 2. (D3VIL)

• - Kevin Kline dostal roli Davea až když Warren Beatty a Kevin Costner odmítli. (D3VIL)

• - Cameo - Oliver Stone ztvárnil muže snažícího se přesvědčit reportéra, že je prezident jiný, než býval. (D3VIL)