Skvěle pojatá romantická komedie ve stylu záměny osobností (Česká spojka - i když tohle není komedie). Skvělý výkon K. Klinea i S. Weaver. Moc se mi líbí, když na to první dáma přišla, jak se Dave prořekl. Film zobrazuje, co jsme ochotni udělat (nebo aspoň někteří z nás) pro druhé. Dave si ve filmu získal ostatní svou dobrosrdečností, upřímným jednáním a (v případě první dámy) láskou. Mě si tak nějak podobně získal samotný film.(24.12.2006)

Příjemná komedie s výborným Kevinem Klinem, který se Sigourney Weaverovou skutečně vytvořil nejlepší prezidentský pár v historii. A kdyby je doplnila ještě "první dcera" Natalia Portman (viz Mars Útočí), měli bychom "první rodinu" na kterou by Bushovci (i Clintonovci) mohli jen závistivě zírat:) Z filmového hlediska je to Reitmanovsky dobře odvedené řemeslo, které má všechno včetně sympatického drsňáka Vinga Rhamese jako šéfa prezidentovy ochranky a Franka Langelly jako pěkně nechutného šmejda. Na 80% by to samo o sobě nemělo, ale když mně se to prostě pokaždé líbí úplně stejně...(28.5.2003)

60% Nemůžu si pomoct, prostě mě to bavilo. Ona je to vlastně taková blbinka a klasická dvojnická záměna, vtipných situací není příliš, ale přesto je to film zábavný a se skvělou Sigurney Weaver. Ono je totiž lepší někdy humor přišetřit, než ho použít víc než by se hodilo. Zde je mu věnován prostor přiměřený. Samozřejmě jde o příběh nereálný a dost zromantizovaný, ale přesto lidský a milý. Váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdami, jenže na ty čtyři to asi fakt není, takže skvělé tři.(6.12.2008)

Dave Kovic (Kevin Kline) je vybrán jako prezidentův dvojník, ale náhoda tomu chce, že bude muset za skutečného prezidenta Billa Mitchella, kterého postihne mozková mrtvice, zaskočit na plný úvazek... Pohodový film s příjemným hereckým obsazením. Arnold Schwarzenegger se objeví pouze v cameo roli, aby dětem řekl, že nemaji jíst koblihy.(2.11.2013)

Inteligentná zábava s jemným nádychom romantiky pri ktorej nezaspia muži. Toto by bola asi definícia tohto filmu. Narodila som sa iba rok pred tým ako ho natáčali, a myslím, že urobili dobre. Videla som ho asi pred desiatimi rokmi a spomenula som si naň pred nedávnom. Opätovné videnie ma ešte viac presvedčilo o tom, že staré dobré komédie a romanťáky budú asi vždy krajšie ako ti e novodobé. Neviem prečo ale je to tak. Pre niekoho trápne vyznania lásky(ktoré v tomto filme neboli), pre mňa krásne vyzúrenie talentovaného scenáristu a perfektné stvárnenie úžasnými hercami. 100%(26.3.2010)

• - Kevin Kline dostal roli Davea až když Warren Beatty a Kevin Costner odmítli. (D3VIL)

• - Cameo - Oliver Stone ztvárnil muže snažícího se přesvědčit reportéra, že je prezident jiný, než býval. (D3VIL)

• - Ve filmu se objevuje mnoho poslanců, známých tváří Hollywoodu a reportérů ztvárňujících sebe sama. (D3VIL)