Inteligentná zábava s jemným nádychom romantiky pri ktorej nezaspia muži. Toto by bola asi definícia tohto filmu. Narodila som sa iba rok pred tým ako ho natáčali, a myslím, že urobili dobre. Videla som ho asi pred desiatimi rokmi a spomenula som si naň pred nedávnom. Opätovné videnie ma ešte viac presvedčilo o tom, že staré dobré komédie a romanťáky budú asi vždy krajšie ako ti e novodobé. Neviem prečo ale je to tak. Pre niekoho trápne vyznania lásky(ktoré v tomto filme neboli), pre mňa krásne vyzúrenie talentovaného scenáristu a perfektné stvárnenie úžasnými hercami. 100%(26.3.2010)

Inteligentní film o obyčejném muži, který věří ve svou zemi, náhodou dostane tu možnost jí celé chvíli vládnout a skočí do toho po hlavě. Kevin Kline je fantastický, role mu sedla, stejně jako Franku Langellovi (v roli pravého zm*dského politika - tak jak je dnes každý politik vnímán), a stejně tak Sigourney. O syrovosti obrazu dnešní politiky snad lépe vypráví už jen Vrtěti psem, každopádně k Daveovi se budu vracet rozhodně častěji a možná radši, už kvůli nenuceným pousmáním se nad každým nenuceným fórem, kterých bylo požehnaně. :)(22.1.2014)

Procházky po Bílém domě mě nebaví, většinu amerických prezidentů bych rád učinil užitečnými (naporcoval bych je do konzerv pro hladovějící Somálce) a ani ničím nepokryté dolary mne již nebaví vydávat do oběhu, ale tuto pohádku, o nepříliš pravém prezidentovi USA, si každého 4. července s chutí pustím na oslavu Dne nezávislosti. Howgh!(9.9.2011)

Jednu sobotu večer se mi nějak nechtělo spát a do oka mi padla romantická komedie se Sigourney Weaver. A protože mám Sigourney hodně ráda, rozhodla jsem se, že se budu dívat. Nelituju. Ano, je to pohádka, strašně nepravděpodobný děj, sem tam klišé, ale na druhou stranu byly některé zvraty zajímavé a scénář docela propracovaný. Hodně rozporuplný děj, když o tom tak přemýšlím. Ale co, Kevin Kline byl sympaťák, Sigourney ani nic zkazit neumí, ve výsledku to byla příjemná oddechová podívaná.(15.6.2013)

Prekrásna oddychová romantická komédia ktorá skrátka pohladí po srdci. Nádherná Howardova hudba, zaujímavý scenár z amerického politického diania, trefný humor, neodolateľne očarujúca Sigourney Weaver a skvele odvedená réžia Ivana Reitmana. Film z doby, v ktorej o takéto "malé-veľké" filmy nebola núdza. Tá doba je už žiaľ nenávratne preč.(29.8.2008)

• - Ve filmu se objevuje mnoho poslanců, známých tváří Hollywoodu a reportérů ztvárňujících sebe sama. (D3VIL)

• - Kevin Kline dostal roli Davea až když Warren Beatty a Kevin Costner odmítli. (D3VIL)

• - Cameo - Oliver Stone ztvárnil muže snažícího se přesvědčit reportéra, že je prezident jiný, než býval. (D3VIL)