Tajemství nesmrtelných

• USA Tuck Everlasting (více)

Dospívající Winnie Fosterová, kterou tyranizuje její matka, hledá svobodu na toulkách v lesích. Spřátelí s Jessem Tuckem, který se nepodobá nikomu, s nímž se Winnie doposud setkala, a chlapec ji představí své milující rodině, která dívku přijme mezi sebe. A Winnie postupně zjišťuje, že Tuckovi skrývají mocné tajemství, které navždy změní její život. (oficiální text distributora)

pakobylka

Vcelku příjemná, byť trošičku prvoplánová, mírně přeslazená romantika - s tajemstvím, které především díky nevýraznému zpracování nedokáže zcela využít svůj potenciál. ----- !!! MOŽNÝ SPOILER !!! ----- Závěr pak vyústí ve výchovné ponaučení, které nijak zvlášť nepotěší fanouškovskou základnu "Twilight ságy". P.S.: Jak je možné, že se v blízkosti pramene nepřemnožila nesmrtelná a tím pádem i nezlikvidovatelná lesní zvěř - včetně ptactva nebeského ??? Studánka se nacházela na zcela obyčejném a dobře přístupném netajemném místě ve zcela obyčejném a dobře přístupném netajemném lese, jehož jedinou výhodou (v souvislosti s uchováním avizovaného tajemství) byla velká rozloha. Je těžko představitelné, že by její voda nesloužila VŠEM živým tvorům, kteří se čas od času potřebovali napít. Jediným možným vysvětlením, které mě napadá, je instinkt. Díky němu divoká zvířátka mohla vycítit, že s inkriminovaným zdrojem pitné vody není všechno v pořádku. Na rozdíl od koníka, který jakožto zvířátko domestikované své dávné instinkty už z větší části ztratil ... ;-) ()

Radiq

Ještě že to bylo tak krátký, ale přestože to bylo tak krátký, tak se tam skoro nic nedělo. Na druhou stranu to na štěstí uběhlo celkem rychle. Je to ale úplně zbytečnej film. Kdyby mi někdo tuhle story rači řekl, tak o nic nepřijdu a bude to trvat jenom tak 3 minuty. Ve filmu sice září známá jména, ale jsou nevýrazní stejně jako ti mladí (a samozřejmě krásní). Jde o Disneyho produkci, takže nečekejte, že vás to pobaví, pokud nejste děcka. Mmmm, to je vše. ()

vesper001

Tvajlajt v šik historických hadrech a s docela pěknými, nepřepudrovanými herci v optimálním věku pro nesmrtelnost. Staří zůstanou starochy, mladí mlaďochy a někdo radši normálně umře a důstojně se po odžité stoleté šichtě odebere zaslouženě prdět do hlíny, než aby si tohle věčné úžo žůžo, díky kterému máte na všechno tak moc času, že jste vlastně tolik ani nechtěli, užíval navěky věků. Remarque napsal, že věčnost je starý, dojemný a beznadějný sen lidstva. Při sledování reality show Forrest Family skoro doufám, že měl pravdu. ()

Estrellita

Je to jednodušší a velmi naivní, ovšem na nic si to nehraje. Příběh je minimalizován a hlavní slovo tu mají filozofické úvahy ohledně života a smrti... a nesmrtelnosti. Některé myšlenky jsou opravdu zajímavé a finální scéna byla sice předvidatelná, ovšem i přesto silná. Původně jsem dala 3*, ale přidám čtvrtou za upřímnost, s jakou k nám film promlouvá. 70% ()

Mr.Ripley

Ve chvíli, kdy se šla Alexis koupat v dlouhé noční košili, aniž by ji sundala, jsem si říkal, tady bude něco špatně. A ejhle, ono toho bylo špatně mnohem více. ()

lennyd

Mladá Winnie Fosterová (Alexis Bledel) žije se svou despotickou matkou. Ta ji nikam nepouští, nic ji nepovoluje a chce z ní vychovat pravou dámu. Už proto Winnie touží po jakémkoliv dobrodružství. Jednoho dne uteče z domu, a v lese potkává záhadného mladíka Jesse (Jonathan Jackson), jak pije z lesního pramene.. Záhy je unesena jeho bratrem Milesem, a poznává celou rodinu Tuckových. Dozvídá se, že pramen v lese není ledasjaký, ale kouzelný. Jenže Winnie se zabouchne, do toho se zaplete chlápek, co chce pramen zpeněžnit ... Pohádka od Walta Disneye, která ničím nepřekvapí, ale pokud se na ni podívate s mladšími sourozenci, tak je asi potěší (a vám dají pokoj). Ve filmu se objevilo pár hereckých hvězd Ben Kingsley(ten bohatství chtivej chlápek), dále například Sissy Spacek a William Hurt jako staří Tuckerovi... Škoda nevyužitého námětu, ale je asi třeba počítat s tím, že jde o pohádku určenou mladším (a/nebo) nenáročným divákům .. ()

galba

Příjemná pohádka na nedělní odpoledne, opravdu stojí za to se na ní podívat, pokud chce člověk chvilku vypnout a odpočívat... ()

noriaki

"Miliony lidí touží po nesmrtelnosti a přitom nevědí co mají dělat když v neděli odpoledne prší." Susan Ertz. Na to jak ambiciózní téma Tuck Everlasting rozebírá, působí až moc prvoplánovitě a nevýrazně. Filmem se proplétají hluboké myšlenky, postavy umně předstírají silné emoce, ale děj sotva klouže po povrchu a zvolna plyne očekávaným směrem k cíli. Což je velká škoda, protože herecké obsazení je více než slibné. William Hurt, Ben Kingsley a Sissy Spacek jsou vždy zárukou vysoké kvality, a filmově debutující Alexis Bledel vypadá více než kdy jindy, jako kdyby jí s oblékáním pomáhali ptáčci. Všichni ovšem drží s režisérem basu a snaží se sotva na půl plynu. Tajemství nesmrtelných je sice zručně natočeno a má krásnou poetickou atmosféru, ale výše uvedené nedostatky ho srážejí do průměru k zapomenutelným romancím, kterých se točí do roka tři prdele. ()

VanTom

Díky rozkošně energické Alexis Bledel (a výborné hudbě) dobře funguje především romantické vzplanutí k věčně 17letému mládenci. Všechno ostatní už spíše povšechně, nevýrazně proplouvá, podobně jako Tuckovi životem; dokonce ani padouch jinak skvělého Bena Kingsleyho pramen nesmrtelnosti nerozčeří, nemá hloubku. Ale konec je hezký. ()

BluT

Přiznávám bez mučení, že kdyby v tom nehrála roztomilá Alexis Bledel, již znám z Gilmorových děvčat, tak bych o tento film nezavadil ani pohledem. Ale zavadil jsem, podíval jsem se na to, a přestože to byl tak o 500% víc dívčí film, než ten, který bych si běžně pustil, tak se mi to docela i líbilo. Alexis vypadala tak na 11, i když jí v té době bylo už celých 21 let a nijak zvlášť neexcelovala (teda až na mimiku. Párkrát nemusela vůbec nic říci a stejnak jsem přesně věděl, jak se její postava cítí), ale stejně se mi líbila :) Ostatní herci byli dost nevýrazní a samotný snímek mnou proletěl dost vlažně. Zaujalo mě vlastně jen téma nesmrtelnosti, o kterém jsem vášnivě uvažoval po celou dobu filmu a poté se i chvilku bavil s mou spolu-divačkou. 50% ()

dopita

Solidní, průměrnej film kde nad průměr vybočuje pouze Ben Kingsley. Zkouknul jsem to bez újmy, ale asi bych to ocenil víc, kdyby mě bylo třináct nebo tak nějak. ()

jasiska

4 hviezdičky filmu nedám nie preto, lebo "je pre deti", ani nie preto, že by sa mi nepáčil námet, ale preto, lebo to bolo všetko príliš jednoduché, až prvoplánové. Deti behajú po lúke, kúpu sa a hneď sú celí zamilovní... Ani okolo toho tajomstva nebola správne tajomná atmosféra. Ani ten záporák vo mne nevyvolával dostatočný strach či nenávisť. Synáčkovia stihnú ujsť, ale rodičia nie a tak ich treba vyslobodiť - útek z väzenia bol tak slabý, že konec. Čiže to, čo filmu podľa mňa chýbalo bola hĺbka. Nie však myšlienky (tú nám rozprávačka naporcovala na striebornej tácni) ale pocitov, ktoré by mal vyvolávať. Ale uznávam, že záver to celkom slušne vyžehlil - normálne som si myslela, že takýto film musí skončiť zamilovaným happy endom a preto veľmi oceňujem, že tomu tak nebolo. ()

Kacitr

Je to dobré žít věčně? Tuhle otázku jsem si určitě nepoložila sama. Krásná příroda o soundtracku ani nemluvě. Alexis Bledel v roli Winnie úžasná stejně tak Jonathan Jackson v postavě Jesseho. Příběh to má a ten ještě ke všemu tak rychle utíká. Kdyby měl film o 15 minut navíc nezlobila bych se. Když se rozběhly titulky začala jsem i já přemýšlet o podstatě života. Narodit se a pak umřít musí každý. Jesse a jeho rodina opravdu asi nežijí ten náš opravdový život. Tohle je sice snímek pro jedno zhlédnutí ( pak budete znát podstatu a to je o ničem ), ale i tak se na něj podívám znovu a spolu s Jessem a Winnie se budu toulat v těch krásných lesích plných tajemství. ()

Marina111

Milučká a naozaj talentovaná Alexis Bledel po niekoľkoročnom úspešnom stvárňovaní intelektuálky Rory zrejme potrebovala zahrať čosi na úplne inú nôtu, a tak po modernom a vtipnom seriáli s naozaj inteligentným pozadím zvolila film, ktorý síce neoslní masy, no pre snílkov a romantikov bude akiste pohladením pre dušu. Podobne ako Alexin výkon. K zápletke sa veľmi vyjadrovať nebudem - povedzme si to rovno, nesmrteľnosť nie je veľmi objavnou témou, najmä nie, keď okolo nej chcete vystavať zápletku a ako bonbónik pridať i trochu filozofovania - ale i tak trvám na tom, že v rámci oddychu je tento film naozaj dobrou voľnou. Apropo, hudba Williama Rossa dodala celému filmu akýsi melancholický opar, ktorý sa na jednej strane k príbehu hodil, na druhej strane ma však už po pár scénach začal deprimovať ()

kritiklon

Pastva pro oči a krmivo pro romantické duše :D Souhlasím s tím, že je to přislazený a vyumělkovaný. Na druhou stranu, Tuck Everlasting příjemně a svižně plyne až do uspokojivého konce a věci, jenž jsou zde zcela zřejmé, do sebe zapadají s nadpozemskou lehkostí. Odpočinkový, mírumilovný fantasy příběh který sice neurazí ale po několikátém shlédnutí možná spíše omrzí. Záležitostí s podobnou tématikou a nábojem je totiž celá řada a mnoho jich je o dost lepších, tudíž je to celkem tuctový. I tak mě to ale velmi mile překvapilo a dokonale jsem se uvolnil! Dám tedy 4* za 74% ()

cherita

Zkušenost mě naučila vyhýbat se filmům s nálepkou Disney velkým obloukem, ale tohle vůbec nebylo špatné. Jenom pro příště - ten vypravěč opravdu není nutný, vetšina diváků není choromyslná (ne, ani děti ne!) a pochopí, co se děje i bez doslovného komentáře. ()

Silencia90

Film se strašně krásným soundtrackem a ještě krásnějším poselstvím. Závěr mě naštval i potěšil zároveň. Není tuctový, naopak je reálnější, ovšem to mě mrzí asi nejvíc... že takto je to životě. ()