Reklama

Reklama

Francouzský polibek

  • Velká Británie French Kiss (více)
Trailer

Obsahy(1)

Kate a Charlie jsou zasnoubeni, ale pak Charlie odjíždí bez Kate do Paříže, a tam se zamiluje do jiné. Kate se nevzdává, a i přes svůj strach z létání letí do Francie, aby získala Charlieho zpět. V letadle sedí vedle Kate muž jménem Luc, který je velmi otravný a evidentně mu nevadí sem tam něco ukrást. Když letadlo přistane, dá Luc Kate do tašky rostlinu s diamantovým náhrdelníkem. Luc se bál proclení, ke kterému skutečně došlo. Kate tak bez něj odjíždí do hotelu, kde bydlí Charlie. Recepční odmítá pustit Kate do pokoje, takže Kate čeká v hale, kde se na ni nalepí muž jménem Bob. Když pak Kate vidí, jak se Charlie a Juliette vášnivě líbají, omdlí. Bob v tu chvíli Kate okrade o všechno. Luc šel za Kate do hotelu a probral ji z bezvědomí. Luc ví, kde Bob žije, takže tam s Kate jedou, ale Bob už stihl všechno prodat. Tedy kromě oné rostlinky. Kate došlo, že jí Luc nepomáhal, protože chtěl, ale protože to potřeboval on sám. Dvojice se tedy rozchází. Luc ale později zjistí, že má Kate u sebe v kabelce onen diamantový náhrdelník, o který mu tak jde. Kate míří na ambasádu USA, ale tam ji nechtějí, protože zažádala o kanadské občanství. Na kanadské ambasádě její žádost o občanství zamítnou, protože v přihlášce lhala. Kate tedy nepatří nikam. Beznadějná Kate se vrací do hotelu, ale tam jí recepční oznámí, že Charlie odjel do Cannes. Kate běží na vlak a Luc běží za ní, oba pak cestují spolu. Kate to ale přežene s konzumací sýra a musí z vlaku vystoupit. Dvojice vystoupí v městečku, odkud Luc pochází a kde by jednoho dne chtěl mít vlastní vinici. Luc už jednu měl, ale prohrál ji s bratrem v kartách. Kate si místo zamilovala. Dvojice pak míří do Cannes, kde chce Luc pomoct Kate, aby získala Charlieho zpět... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (197)

POMO 

všechny recenze uživatele

Romantické komédie s Meg Ryan mám rád. Väčšina z nich (napr. Addicted to Love) je štandardným relaxom, na ktorý zabudnete skôr ako opustíte kino. Ale tie lepšie z nich patria k tomu najlepšiemu v žánri. A French Kiss medzi ne patrí minimálne z dvoch dôvodov: 1) odohráva sa v Paríži, 2) Meginym nápadníkom je Kevin Kline. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $-miliónovTržby USA $38,896,854Tržby Celosvetovo $101,982,854 ║ Takmer ničím zvláštny dej z niekoľkými príjemnými momentkami, ktorý povznáša hlavne prítomnosť anjelskej tváričky Meg Ryan, fakt tu je veľmi príjemná na pohľad. /60%/ ()

Reklama

B!shop 

všechny recenze uživatele

Prijemna romanticka komedie, ktera bohuzel neprinasi nic noveho do zanru. Meg Ryan tenhle zanr proste sedi, coz je na filmu videt a i Kevin Kline je jako francouz hodne dobrej, skoro az k nepoznani. Ale problem je v tom, ze na tuhle komedii okamzite po shlednuti zapomenete a neni zde nic kuli cemu byste si ji meli pamatovat. Takovej lepsi prumer, kterej nenadchne ale ani neurazi. ()

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Milá osvěžující komedie o dvou lidech, jejichž osudy se spojí ze zištných důvodů, a kteří spolu prožijí přesně tolik času, kolik je třeba , aby zapomněli, co na začátku jeden od druhého vlastně potřebovali. Miluju tu část, kde Kevin - už rozklížený citem - dává Meg strategickou nalejvárnu a jak ona se svou roztomilou přirozeností bojuje s image přezíravého vampa. ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Bob, veď vieš, ako to chodí: ak malá ryba rybárovi povie o veľkej rybe, rybár ju pustí.“ – „Na to zabudnite, ja nie som krysa.“ – „Bob, tuším máš zmätok vo zvieratách.“ Za romantickou komédiou FRANCÚZSKY BOZK stojí skúsený americký scenárista (HVIEZDNE VOJNY: EPIZÓDA V - IMPÉRIUM VRACIA ÚDER, OSOBNÝ STRÁŽCA), producent (western SILVERADO) a režisér (film noir ŽIAR TELA, čierna komédia MILUJEM ŤA NA SMRŤ ) Lawrence Kasdan a je to vidieť – hoci snímka kvôli žánru mnohých odpudí, bola by škoda nedať jej šancu. Meg Ryanová (JOE VERZUS SOPKA) a Kevin Kline (RYBA ZVANÁ WANDA) sú výborný kontrastný pár, ktorý si po väčšinu minutáže vyká a strávia ho v permanentnom liehu hádok, francúzskych syrov a rozkolov nielen medzi mužom a ženou, ale i medzi americkou (kanadskou?) a francúzskou (európskou) mentalitou. Filmu dominuje nádherná výprava Paríža a priľahlého malebného vidieka, kde sa tempo upokojí. Pomôžu tiež milé podporné roličky (recepčný, ktorý vás uráža s úsmevom na perách tak rafinovane, až si nie ste istí, či vás vôbec ešte uráža) a nad všetkým sa pôvabne vznáša príjemná atmosféra nekonečných viníc a uvoľnených dialógov. P.S. Samozrejme Jean Reno. ()

Galerie (44)

Zajímavosti (7)

  • Natáčelo se od 17. srpna do 22. prosince 1994 v Paříži a na Azurovém pobřeží, zejména v Cannes. (lapatata)
  • Italští distributoři měli problém s názvem filmu, protože "francouzský polibek" znamená v italštině "orální sex" (StarsFan)
  • Ihned na začátku, když Kate (Meg Ryan) vypadne ze simulátoru, tak má obě ruce u pravé nohy, ihned po střihu má však každou na jiné noze. Taktéž žena za ní drží desky nejprve v pravé ruce a levou chce Kate pomoct, ale po střihu má desky v levé. Muž doběhne až k jejímu chodidlu, ale v příštím záběru stojí o mnoho dál. A sama Kate ještě v první záběru padá mnohem dál od vystupovací rampy, než když pak sedí v detailním záběru. (johnnymay)

Reklama

Reklama