VOD (1)

Kate a Charlie jsou zasnoubeni, ale pak Charlie odjíždí bez Kate do Paříže, a tam se zamiluje do jiné. Kate se nevzdává, a i přes svůj strach z létání letí do Francie, aby získala Charlieho zpět. V letadle sedí vedle Kate muž jménem Luc, který je velmi otravný a evidentně mu nevadí sem tam něco ukrást. Když letadlo přistane, dá Luc Kate do tašky rostlinu s diamantovým náhrdelníkem. Luc se bál proclení, ke kterému skutečně došlo. Kate tak bez něj odjíždí do hotelu, kde bydlí Charlie. Recepční odmítá pustit Kate do pokoje, takže Kate čeká v hale, kde se na ni nalepí muž jménem Bob. Když pak Kate vidí, jak se Charlie a Juliette vášnivě líbají, omdlí. Bob v tu chvíli Kate okrade o všechno. Luc šel za Kate do hotelu a probral ji z bezvědomí. Luc ví, kde Bob žije, takže tam s Kate jedou, ale Bob už stihl všechno prodat. Tedy kromě oné rostlinky. Kate došlo, že jí Luc nepomáhal, protože chtěl, ale protože to potřeboval on sám. Dvojice se tedy rozchází. Luc ale později zjistí, že má Kate u sebe v kabelce onen diamantový náhrdelník, o který mu tak jde. Kate míří na ambasádu USA, ale tam ji nechtějí, protože zažádala o kanadské občanství. Na kanadské ambasádě její žádost o občanství zamítnou, protože v přihlášce lhala. Kate tedy nepatří nikam. Beznadějná Kate se vrací do hotelu, ale tam jí recepční oznámí, že Charlie odjel do Cannes. Kate běží na vlak a Luc běží za ní, oba pak cestují spolu. Kate to ale přežene s konzumací sýra a musí z vlaku vystoupit. Dvojice vystoupí v městečku, odkud Luc pochází a kde by jednoho dne chtěl mít vlastní vinici. Luc už jednu měl, ale prohrál ji s bratrem v kartách. Kate si místo zamilovala. Dvojice pak míří do Cannes, kde chce Luc pomoct Kate, aby získala Charlieho zpět... (TV Prima)

Trailer

aniiicka

Nejvíce se mi líbila scéna, kdy Luc říká - počkejte tady, skočím pro svoje auto. A pak jde po ulici a zkouší, které půjde čajznout a pak během bláznivé jízdy po Paříži - Allez! Allez! :) :) ...... Jeden z mých nejmilejších filmů a dle mého názoru jedna z nejpovedejších romantických komedií. Kevin Kline je určitě nejkouzelnější filmový Francouz, kterého nehraje francouzský herec. Je vážně skvěle uvěřitelný a pro mne s lehce zanedbaným zevnějškem oplývá velkým chlapským šarmem. Určitě víc než Charlie se slabošskou bradou :) :) (Ne legrace - i Timothy je fajn) Meg Ryan s dívčím lookem a tvrdohlavou zamilovanou náturou baví a čím více v příběhu poznává Luca, tím více je taková správně ráznější a nad věcí. Americkým tvůrcům se podařilo skvěle zachytit atmošku Francie, která se mi v devadesátkách zdála prostě kouzelná...ty šatičky, kostýmky, hranaté citroeny :) Na Azurovém pobřeží jsem jedno léto strávila měsíc a taky jsem jeho části procestovala vlakem a je to prostě ono...hned bych se tam zase jela podívat. :) Co scéna to perla, skvělý humor a řada sympatických herců...včetně hodného policajta Jeana Rena :) Nakonec musím pochválit, krásnou místy dojemnou hudbu a výběr písniček jako Via con Me od Paola Conteho, La Mer, kterou kouzelně nazpíval právě Kevin, C'est Trop Beau, Les Yeux Ouverts a další :) https://www.youtube.com/watch?v=qwc8te8vIU0 ()

alambert

Obecně nemám nic proti utahování si z frantíků a rád se tomu zasměju, ale musí to být provedeno lehce, nebo s aspoň náznakem inteligence. V tomto případě se prostě nepovedlo ani jedno. Když se k tomu přidají vrcholná nesympatičnost v podstatě všech postav, strašná Meg Ryan a fekálnosti typu náměsíčná líbačka, Citroen DS jako taxi nebo ve třiceti letech objevená alergie na laktózu, je víceméně konec. Posledním hřebíčkem do rakve je pak přetažená stopáž. Jedna hvězda zá miniaturní množství vtipu (ještě někde u začátku) a rovněž nijak závratné množství pohledů na francouzské scenérie. ()

Jara.Cimrman.jr

"Já nemám pokoj. Někdo mi zabral pokoj. Někdo v jehlových podpadcích a červených šatech." Tak copak to tu máme? Roztomilou holku Kate s aviofobií, stresem uloženým v žaludku a bez snoubence, kterej začal myslet penisem. A pak tu máme štramáka Luca se slabostí pro lhaní, cizí dopravní prostředky a manželku svýho bratra. Tak tyhle dva by mohl dohromady dát jen scénárista. A hle, on to udělal. Bylo to vlastně docela milý, nějaká ta jiskra tam taky přeskočila, ale mě nejvíc bavil recepční. Ono vzít si úplatek a s úslužným úsměvem nepodat požadovanou informaci, to umí jenom opravdovej borec - "Když naši hosté potřebují ochranu před svými vlastními snoubenkami, tak na rozdíl od některých jiných zemí, Francie není země puritánských pokrytců." ()

MacGyver

Možno snívať o večnej láske?:) Previesť túžby do reálu sa matematicky darí menej ako viac (žiaľ toť život...:), ale keď už, tak na sladkú romantickú komédiu v náručí milovanej frajerky alebo fľaše akéhokoľvek tvrdého alkoholu (v lepšom prípade už poloprázdnej...) má len málo voľne dostupných vecí...:) Francúzsky bozk JE jedným z príbehov, po zhliadnutí ktorých človek ešte dúfa v city aké vída vo filmoch... Skvelé obsadenie (Kevin Kline a sladká kráľovná zamilovaných Meg Ryan nemôžu sklamať:), PREKRÁSNE exteriéry francúzskych viníc a popritom starý známy spoľahlivý feeling neodvratného happy endu Vás prinútia zameniť lieh za to najlepšie červené a opäť dúfať...:) ()

Chandell

Jeden z těch romantických filmů, díky kterým jsem si zamiloval Meg Ryan. K tomu navíc děj odehrávající se ve Francii (a zrovna v Paříži - mám rád ty záběry, kdy se objeví jen tak mimovolně Eiffelovka; a zrovna v Cote d´Azur - moře, slunce, pohoda) a francouzský “štramák“, kterého skvěle zahrál Kevin Kline. Pohodovka přesně k odpočinku a zasnění se :) --- “Vy si myslíte, že letadlo spadne dolů a všichni se rozbijeme na tisíc kousků? Slibuju, že když spadnem, nic nebudete cejtit“ - “Jste francouz, co?!“ ()

• Italští distributoři měli problém s názvem filmu, protože "francouzský polibek" znamená v italštině "orální sex" (StarsFan)
  • Natáčelo se od 17. srpna do 22. prosince 1994 v Paříži a na Azurovém pobřeží, zejména v Cannes. (lapatata)
  • Ihned na začátku, když Kate (Meg Ryan) vypadne ze simulátoru, tak má obě ruce u pravé nohy, ihned po střihu má však každou na jiné noze. Taktéž žena za ní drží desky nejprve v pravé ruce a levou chce Kate pomoct, ale po střihu má desky v levé. Muž doběhne až k jejímu chodidlu, ale v příštím záběru stojí o mnoho dál. A sama Kate ještě v první záběru padá mnohem dál od vystupovací rampy, než když pak sedí v detailním záběru. (johnnymay)