Francouzský polibek

French Kiss

Francúzsky bozk

Komedie / Romantický

Velká Británie / USA, 1995, 104 min

Milý a velice vtipný nenáročný filmeček v čele s úžasným hereckým obsazením. Meg v nejlepší formě, naprosto skvělý a šarmantní Kevin, drsňácký, ale hodný Jean a tápající Timothy. Po intermezzu v USA nastupuje sladká Francie a film přidává plný plyn. Jak nad tím přemýšlím, tak ani nevím, proč jsem dal jen čtyři. Tak honem přidávám i tu pátou.(25.10.2011)

Tahle romantická komedie byla určitě nejlepší, co jsem kdy viděl. Já v oblibě moc nemám romantické film, ale ten mě dostal. Celým dějem se táhle velice pozitivní atmosféra, která je ještě k tomu klidná a má kladný nádech. Začátek se pomaličku rozjížděl, začal přibírat humor, střed mi přišel nejlepší částí celého filmu, ten byl vrcholem celého filmu, konec mě trochu zklamal, pač nedopadl podle mých představ, ale to je jen malý detail. Je to první snímek, co jsem viděl s Meg Rayen a musím říct, že se jí fakt povedla zahrát hlavní role, od začátku do konce z ní vyzařovalo velice pozitivní charisma, fakt to zahrála opravdu bravurně. Sem tam se mihnul můj oblíbený herec Jean Reno a i přes to, že tam byl málo, šlo vidět, že je to vynikající herec. Francouszký polibek mě přesvědčil, že romantické komedie nejsou zas až tak k zahození, ale většina ano. 75%(10.4.2007)

Když to střízlivě zhodnotím tak mi vychází celkem standartní romantická komedie. Něco se povedlo a něco zas ne. Začátek v letadle plus Paříž, to všechno bylo celkem zajímavé, prostě to ušlo. Jakmile se to ale přelilo do do druhý půlky, film mě začal nudit. Dlouhé scény ve vlaku, hotelu...prostě příliš natahovaná druhá půlka. Navíc, jak už tady bylo zmíněno, tak kromě J. Rena a hlavní dvojky nestálo ostatní obsazení za nic. Hudba, která byla silnou stránkou jiných filmů s Meg Ryan (např Láska přes internet), tady je prostě nevýrazná, žádnou písničku nebo melodii si divák nezapamatuje. Asi prostě nemám rád ty francouzské písničky. Škoda, že Jean Reno a vedlejší "kriminální" zápletky nedostaly víc prostoru. Takhle prostě zůstává jenom průměr. Neurazí ani nenadchne.(30.12.2008)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $38,896,854Tržby Celosvetovo $101,982,854 ║ Takmer ničím zvláštny dej z niekoľkými príjemnými momentkami, ktorý povznáša hlavne prítomnosť anjelskej tváričky Meg Ryan, fakt tu je veľmi príjemná na pohľad. /60%/(7.5.2009)

Docela obyčejná romantická komedie o Američance, která se navzdory strachu z létání rozhodne vydat na druhou stranu Atlantiku, aby zachránila zkrachovalý vztah, a ke které se na cestě připojí francouzský pašerák, jehož zištné důvody postupně přebíjí náklonnost k neznámé ženě. Všechno se vyvíji přesně tak, jak čekáte, žádná scéna není tak výjimečná, aby vám utkvěla v paměti. Ale má to dobré obsazení a sympaticky francouzský soundtrack, takže se na to dívá dobře. (Doporučení: Části filmu se odehrávají ve francouzštině, takže nemluvíte-li francouzsky a chcete-li pochopit, proč se Renův policista snaží Klinova pašeráka uchránit před vězením, doporučuji titulky. V opačném připapě si můžete po vzoru Meg Ryan užívat pocitu, že vždy tak úplně netušíte, co si ostatní postavy mezi sebou říkají. Což asi taky není na zahození.)(3.3.2010)

• - Roli Luca Teyssiera (Kevin Kline) měl původně dostat Gérard Depardieu. (StarsFan)

• - První film, kterému Meg Ryan dělala producenta. (StarsFan)

• - Italští distributoři měli problém s názvem filmu, protože "francouzský polibek" znamená v italštině "orální sex" (StarsFan)