Francouzský polibek

Francúzsky bozk

Komedie / Romantický

Velká Británie / USA, 1995, 104 min

• alambert

Obecně nemám nic proti utahování si z frantíků a rád se tomu zasměju, ale musí to být provedeno lehce, nebo s aspoň náznakem inteligence. V tomto případě se prostě nepovedlo ani jedno. Když se k tomu přidají vrcholná nesympatičnost v podstatě všech postav, strašná Meg Ryan a fekálnosti typu náměsíčná líbačka, Citroen DS jako taxi nebo ve třiceti letech objevená alergie na laktózu, je víceméně konec. Posledním hřebíčkem do rakve je pak přetažená stopáž. Jedna hvězda zá miniaturní množství vtipu (ještě někde u začátku) a rovněž nijak závratné množství pohledů na francouzské scenérie.(6.9.2012)

Americký film si myslí, že vyrobí všechno. Třeba i francouzskou atmosféru. V hlavní roli Meg Ryan a Kevin Kline jako "typický Francouz“! ...a skutečnou Francii tu reprezentuje jen Španěl Jean Reno. Naštěstí vlastní natáčení proběhlo přeci jen ve Francii a díky tomu, že příběh začíná v Kanadě, pokračuje v Paříži a pak hrdinové cestují vlakem dolů až na Cote d´Azur, tak tu atmosféru přeci jen zachytili (možná omylem). :) nicméně povedlo se. Ale tohle moc nevysvětluje ty hvězdičky – takže jinak: Skvělé scény z vlaku mají jakousi poetiku - díky okolním vinicím, a komické dialogy o sýrech zaručeně pobaví. Ve výsledku je to docela milá, nevtíravá zápletka s nevyhnutelným happy endem.(15.10.2003)

Vynikající komedie díky které jsem kdysi pradávno začal mít rád Kevina Klina (nemalý podíl na tom měly taktéž divoká stvoření). V tomto filmu je doslova neodolatelný, čímž nechci tvrdit, že by Meg byla k zahození. Strašně pohodová podívaná, která vás přímo vybízí sednout na vlak (letadlo, motorku, kolo) a vyrazit koštovat víno. Jedna z mých nej romantických komedií.(3.5.2011)

Jedna z nejlepších romantických komedií posledních let a pro mě nejlepší film Meg Ryan vůbec. Mezi hlavními hrdiny to tak jiskří, že je až škoda, že to nebylo doopravdy a že se z nich nestali manželé. Scénář sice není kdovíjak nápaditý, ale dialogy jsou inteligentní a postavy propracované i dobře zahrané. Francouzský chansony mám rád a nejen je. Tim Hutton v pro mě dost nezvyklé roli nepříliš dobrého nepodarka a slabocha a Jean Reno jako další drsnej polda, kterej ale má pro jednoho poctivýho krysáka pochopení a slabost. Člověku se ta Francie díky tomuhle filmu zalíbí ještě víc, až mi připadala hezčí, než ve skutečnosti. Hned bych se tam pustil, koupit si nějakou tu viničku, nabrnknout si nějakou tu francouzskou holku, co špulí rty a po večerech usrkávat první mladý víno a zakusovat k němu kus toho středně proleželýho ovčího sýra, zatímco sousedi kolem hrají karty. Tohle je jeden z filmů, po kterých jsem totálně naměkko.(20.12.2005)

• kingik

Meg Ryan letěla do Paříže hledat svého snoubence a v letadle potkala zloděje Kevina Klinea, který ji nabídl pomoc. Ale vše dopadlo trochu jinak...A tak nějak jinak se od počátku snaží tvářit tahle nanicovatá romantická komedie se sympatickým ústředním párem, ale vše je dost průhledné a že se Ryanová zamiluje do Klinea je jasné od prvních chvil. Takže jednou se to dá, ale i tak to slušně nudilo. Mé hodnocení: 40%(16.2.2009)

• - Italští distributoři měli problém s názvem filmu, protože "francouzský polibek" znamená v italštině "orální sex" (StarsFan)

• - Když Kate (Meg Ryan) letí poprvé, tak leknutím zatáhne roletu na okénku do zhruba 2/3. Avšak když zandavá prospekt zpět do sedadla před sebou, tak je okénko zataženo skoro celé. (johnnymay)

• - První film, kterému Meg Ryan dělala producenta. (StarsFan)