Francouzský polibek

French Kiss

Francúzsky bozk

Komedie / Romantický

Velká Británie / USA, 1995, 104 min

Docela obyčejná romantická komedie o Američance, která se navzdory strachu z létání rozhodne vydat na druhou stranu Atlantiku, aby zachránila zkrachovalý vztah, a ke které se na cestě připojí francouzský pašerák, jehož zištné důvody postupně přebíjí náklonnost k neznámé ženě. Všechno se vyvíji přesně tak, jak čekáte, žádná scéna není tak výjimečná, aby vám utkvěla v paměti. Ale má to dobré obsazení a sympaticky francouzský soundtrack, takže se na to dívá dobře. (Doporučení: Části filmu se odehrávají ve francouzštině, takže nemluvíte-li francouzsky a chcete-li pochopit, proč se Renův policista snaží Klinova pašeráka uchránit před vězením, doporučuji titulky. V opačném připapě si můžete po vzoru Meg Ryan užívat pocitu, že vždy tak úplně netušíte, co si ostatní postavy mezi sebou říkají. Což asi taky není na zahození.)(3.3.2010)

Milý a velice vtipný nenáročný filmeček v čele s úžasným hereckým obsazením. Meg v nejlepší formě, naprosto skvělý a šarmantní Kevin, drsňácký, ale hodný Jean a tápající Timothy. Po intermezzu v USA nastupuje sladká Francie a film přidává plný plyn. Jak nad tím přemýšlím, tak ani nevím, proč jsem dal jen čtyři. Tak honem přidávám i tu pátou.(25.10.2011)

Možno snívať o večnej láske?:) Previesť túžby do reálu sa matematicky darí menej ako viac (žiaľ toť život...:), ale keď už, tak na sladkú romantickú komédiu v náručí milovanej frajerky alebo fľaše akéhokoľvek tvrdého alkoholu (v lepšom prípade už poloprázdnej...) má len málo voľne dostupných vecí...:) Francúzsky bozk JE jedným z príbehov, po zhliadnutí ktorých človek ešte dúfa v city aké vída vo filmoch... Skvelé obsadenie (Kevin Kline a sladká kráľovná zamilovaných Meg Ryan nemôžu sklamať:), PREKRÁSNE exteriéry francúzskych viníc a popritom starý známy spoľahlivý feeling neodvratného happy endu Vás prinútia zameniť lieh za to najlepšie červené a opäť dúfať...:)(20.1.2003)

• nascendi

Francúzky bozk som si napriek slabšiemu hodnoteniu užívateľmi pozrel pre pomerne kuriózny dôvod: Práve otázka, kto hral v ňom titulnú ženskú úlohu, ma stála nejaké body v televíznej vedomostnej súťaži. O romantických filmoch som už v komentároch viackrát napísal, že ich účinok na diváka a ich hodnotenie užívateľom ČSFD sú viac pocitové, ako racionálne záležitosti. A u Francúzskeho bozku to na mňa jednoducho nefungovalo. Nie, že by strapatá Meg Ryan bola nesympatická (i keď paleta jej výrazov je pomerne úzka), ale čo ďalej? Nevýrazný dej, nezaujal ma ani obdivovaný Kevin Kline a aj keď ma film nenaštval nudil som sa pri ňom poriadne. Preto iba dve.(27.6.2012)

Zbožňujem Meg Ryan vo filmoch z deväťdesiatych rokov. Meg Ryan dá skutočne každému filmu pozitívny náboj, ako sa o tom píše tu, v mnohých komentároch. Je tak milá a zlatá, neviem ako to robí. Tu super kontrastuje s oboma chlapmi, hlavne s Kevinom Klinom, ktorý je skvelý. Timothy Hutton sa mi tiež v tomto filme veľmi páčil. A Reno, to je čerešnička na torte. Moju spokojnosť zariadil jednoznačne scenárista a povedal by som, že medzi romantickými filmami tento jednoznačne vyniká.(23.1.2015)

• - Scenárista Adam Brooks má ve filmu cameo roli; hraje pasažéra letadla, který si během letu sundá boty. (StarsFan)

• - První film, kterému Meg Ryan dělala producenta. (StarsFan)

• - Roli Luca Teyssiera (Kevin Kline) měl původně dostat Gérard Depardieu. (StarsFan)