Francouzský polibek

French Kiss

Francúzsky bozk

Komedie / Romantický

Velká Británie / USA, 1995, 104 min

Jeden z těch romantických filmů, díky kterým jsem si zamiloval Meg Ryan. K tomu navíc děj odehrávající se ve Francii (a zrovna v Paříži - mám rád ty záběry, kdy se objeví jen tak mimovolně Eiffelovka; a zrovna v Cote d´Azur - moře, slunce, pohoda) a francouzský “štramák“, kterého skvěle zahrál Kevin Kline. Pohodovka přesně k odpočinku a zasnění se :) --- “Vy si myslíte, že letadlo spadne dolů a všichni se rozbijeme na tisíc kousků? Slibuju, že když spadnem, nic nebudete cejtit“ - “Jste francouz, co?!“(13.2.2011)

Meg Ryan a romantická komedie- to se obvykle dobře rýmuje a tady tomu není jinak. Opět, stejně jako například v Lásce přes internet, má k sobě vhodného parťáka (kterým tady Kline rozhodně je) a výborný scénář. Když pak přidáme kouzelné prostředí Francie vznikne rozhodně nadprůměrná romantická komedie, které k dokonalosti chybí snad jen víc nápadu.(16.7.2011)

Nemám ráda děj založený na rozdílnosti národů, obzvlášť Američanů a Francouzů, tak trochu mi to připomíná Čechy (Prahu) a Moravu a ty přihlouplé Bobule (tím nechci kritizovat ani jednu českou oblast za utahování si z druhé, naopak - karikatuře neušel nikdo). No a ano, chtěla jsem se podívat na romantickou komedii - doják, tak to moc nevyšlo, chybějí silné scény.(23.11.2009)

Když to střízlivě zhodnotím tak mi vychází celkem standartní romantická komedie. Něco se povedlo a něco zas ne. Začátek v letadle plus Paříž, to všechno bylo celkem zajímavé, prostě to ušlo. Jakmile se to ale přelilo do do druhý půlky, film mě začal nudit. Dlouhé scény ve vlaku, hotelu...prostě příliš natahovaná druhá půlka. Navíc, jak už tady bylo zmíněno, tak kromě J. Rena a hlavní dvojky nestálo ostatní obsazení za nic. Hudba, která byla silnou stránkou jiných filmů s Meg Ryan (např Láska přes internet), tady je prostě nevýrazná, žádnou písničku nebo melodii si divák nezapamatuje. Asi prostě nemám rád ty francouzské písničky. Škoda, že Jean Reno a vedlejší "kriminální" zápletky nedostaly víc prostoru. Takhle prostě zůstává jenom průměr. Neurazí ani nenadchne.(30.12.2008)

Příjemný pocit a velký úsměv na tváři. Tak se cítím na konci filmu. Charismatický Kevin Kline, kterému jsem odpustila obrovský knír a Meg Ryan, která byla svého času do podobných romantických filmů hojně obsazována. K tomu skvělý soundtrack, krásné prostředí Francie. Chvílemi se mi zdálo, že vidím ulice a scenérie Prahy. Hodnotím plným počtem a přidávám do svého žebříčku odpočinkových filmů. 90%(27.12.2014)

• - Scenárista Adam Brooks má ve filmu cameo roli; hraje pasažéra letadla, který si během letu sundá boty. (StarsFan)

• - Když Kate (Meg Ryan) letí poprvé, tak leknutím zatáhne roletu na okénku do zhruba 2/3. Avšak když zandavá prospekt zpět do sedadla před sebou, tak je okénko zataženo skoro celé. (johnnymay)

• - Roli Luca Teyssiera (Kevin Kline) měl původně dostat Gérard Depardieu. (StarsFan)