Francouzský polibek

French Kiss

Francúzsky bozk

Komedie / Romantický

Velká Británie / USA, 1995, 104 min

Rozpočet $-miliónovTržby USA $38,896,854Tržby Celosvetovo $101,982,854 ║ Takmer ničím zvláštny dej z niekoľkými príjemnými momentkami, ktorý povznáša hlavne prítomnosť anjelskej tváričky Meg Ryan, fakt tu je veľmi príjemná na pohľad. /60%/(7.5.2009)

Nejvíce se mi líbila scéna, kdy Luc říká - počkejte tady, skočím pro svoje auto. A pak jde po ulici a zkouší, které půjde čajznout a pak během bláznivé jízdy po Paříži - Allez! Allez! :) :) ...... Jeden z mých nejmilejších filmů a dle mého názoru jedna z nejpovedejších romantických komedií. Kevin Kline je určitě nejkouzelnější filmový Francouz, kterého nehraje francouzský herec. Je vážně skvěle uvěřitelný a pro mne s lehce zanedbaným zevnějškem oplývá velkým chlapským šarmem. Určitě víc než Charlie se slabošskou bradou :) :) (Ne legrace - i Timothy je fajn) Meg Ryan s dívčím lookem a tvrdohlavou zamilovanou náturou baví a čím více v příběhu poznává Luca, tím více je taková správně ráznější a nad věcí. Americkým tvůrcům se podařilo skvěle zachytit atmošku Francie, která se mi v devadesátkách zdála prostě kouzelná...ty šatičky, kostýmky, hranaté citroeny :) Na Azurovém pobřeží jsem jedno léto strávila měsíc a taky jsem jeho části procestovala vlakem a je to prostě ono...hned bych se tam zase jela podívat. :) Co scéna to perla, skvělý humor a řada sympatických herců...včetně hodného policajta Jeana Rena :) Nakonec musím pochválit, krásnou místy dojemnou hudbu a výběr písniček jako Via con Me od Paola Conteho, La Mer, kterou kouzelně nazpíval právě Kevin, C'est Trop Beau, Les Yeux Ouverts a další :) https://www.youtube.com/watch?v=qwc8te8vIU0(7.11.2016)

• sinp

Asi si musím připravit štít proti kamenování a lynčování, ale hysterický a nenormální projev Meg Ryan skutečně nechápu. Především tady, kde roztáčí a svým "šarmem" buší do všeho okolo. Jako spása občas přileze pro tvůrce nedůležitý přihrávač Jean Reno, ostatní postavy jednají úplně nelogicky. Hlavní podstata romantické komedie v srdeční poloze nefunguje (kvůli hlavní postavě) a stejně tak v té komické (kvůli všem). Objekt zájmu, kvůli kterému dělá Kate tolik vylomenin je asi nejvíc plochá postava, kterou jsem za poslední roky viděl, ani jeho tvář si neumím vybavit. Chcete oddychovku? Máte jí mít, ale já půjdu radši o dům dál...(20.9.2005)

• Shaleman

Romanticka komedie a na pozadi neco jako kriminalni zapletka...malo romanticke, vtip zalozeny na ztrestenosti postavy meg ryan a neco jako kriminalni zapletka co by se za ostrihany nehet vesla...takovy klasicky krabicak za par korun z mistniho supermarketu.jedna hvezda za meg ryan druha za kevina klinea(7.9.2012)

Tahle romantická komedie byla určitě nejlepší, co jsem kdy viděl. Já v oblibě moc nemám romantické film, ale ten mě dostal. Celým dějem se táhle velice pozitivní atmosféra, která je ještě k tomu klidná a má kladný nádech. Začátek se pomaličku rozjížděl, začal přibírat humor, střed mi přišel nejlepší částí celého filmu, ten byl vrcholem celého filmu, konec mě trochu zklamal, pač nedopadl podle mých představ, ale to je jen malý detail. Je to první snímek, co jsem viděl s Meg Rayen a musím říct, že se jí fakt povedla zahrát hlavní role, od začátku do konce z ní vyzařovalo velice pozitivní charisma, fakt to zahrála opravdu bravurně. Sem tam se mihnul můj oblíbený herec Jean Reno a i přes to, že tam byl málo, šlo vidět, že je to vynikající herec. Francouszký polibek mě přesvědčil, že romantické komedie nejsou zas až tak k zahození, ale většina ano. 75%(10.4.2007)

• - Scenárista Adam Brooks má ve filmu cameo roli; hraje pasažéra letadla, který si během letu sundá boty. (StarsFan)

• - Italští distributoři měli problém s názvem filmu, protože "francouzský polibek" znamená v italštině "orální sex" (StarsFan)

• - Ihned na začátku, když Kate (Meg Ryan) vypadne ze simulátoru, tak má obě ruce u pravé nohy, ihned po střihu má však každou na jiné noze. Taktéž žena za ní drží desky nejprve v pravé ruce a levou chce Kate pomoct, ale po střihu má desky v levé. Muž doběhne až k jejímu chodidlu, ale v příštím záběru stojí o mnoho dál. A sama Kate ještě v první záběru padá mnohem dál od vystupovací rampy, než když pak sedí v detailním záběru. (johnnymay)