Francouzský polibek

French Kiss

Francúzsky bozk

Komedie / Romantický

Velká Británie / USA, 1995, 104 min

Lawrence Kasdan je tak dobrý režisér, že dokáže natočit i dobrou romantickou komedii. A že na tenhle žánr opravdu netrpím, přesto musím uznat , že Meg s Kevinem to zvládli skvěle. Kevin Kline oslnil svým francouzským akcentem, Meg zase skvělým pádem do dortů. Příběh naprosto stupidní, prokreslený vcelku břitkými dialogy, chvílemi sice trochu nudí, ale nikdy ne na dlouho. Nakonec si padli do náručí, jako obvykle, a já s klidným svědomím dávám čtyři hvězdičky.(8.2.2011)

Tahle romantická komedie byla určitě nejlepší, co jsem kdy viděl. Já v oblibě moc nemám romantické film, ale ten mě dostal. Celým dějem se táhle velice pozitivní atmosféra, která je ještě k tomu klidná a má kladný nádech. Začátek se pomaličku rozjížděl, začal přibírat humor, střed mi přišel nejlepší částí celého filmu, ten byl vrcholem celého filmu, konec mě trochu zklamal, pač nedopadl podle mých představ, ale to je jen malý detail. Je to první snímek, co jsem viděl s Meg Rayen a musím říct, že se jí fakt povedla zahrát hlavní role, od začátku do konce z ní vyzařovalo velice pozitivní charisma, fakt to zahrála opravdu bravurně. Sem tam se mihnul můj oblíbený herec Jean Reno a i přes to, že tam byl málo, šlo vidět, že je to vynikající herec. Francouszký polibek mě přesvědčil, že romantické komedie nejsou zas až tak k zahození, ale většina ano. 75%(10.4.2007)

Skoro dve hodiny je na tento žáner trochu veľa, ale na Meg Ryan sa pozerať dokážem. Či už je učesaná, strapatá alebo s mokrými vlasmi. Skutočne vtipné momenty sú tým ale značne preriedené, a tiež pár neobratných scenáristických obratov urobilo filmu medvediu službu. Napriklad ako sa komisár Reno vynára a mizne vždy, keď je to potrebné, alebo aj ten sladký záver. Tak to tie štyri hviezdy, ktoré som plánoval, nakoniec nie sú. –––– Lietadlo nie je to, čoho sa bojíte. Vy sa bojíte života, vy sa bojíte sexu!(5.1.2018)

Nemám ráda děj založený na rozdílnosti národů, obzvlášť Američanů a Francouzů, tak trochu mi to připomíná Čechy (Prahu) a Moravu a ty přihlouplé Bobule (tím nechci kritizovat ani jednu českou oblast za utahování si z druhé, naopak - karikatuře neušel nikdo). No a ano, chtěla jsem se podívat na romantickou komedii - doják, tak to moc nevyšlo, chybějí silné scény.(23.11.2009)

Jeden z těch romantických filmů, díky kterým jsem si zamiloval Meg Ryan. K tomu navíc děj odehrávající se ve Francii (a zrovna v Paříži - mám rád ty záběry, kdy se objeví jen tak mimovolně Eiffelovka; a zrovna v Cote d´Azur - moře, slunce, pohoda) a francouzský “štramák“, kterého skvěle zahrál Kevin Kline. Pohodovka přesně k odpočinku a zasnění se :) --- “Vy si myslíte, že letadlo spadne dolů a všichni se rozbijeme na tisíc kousků? Slibuju, že když spadnem, nic nebudete cejtit“ - “Jste francouz, co?!“(13.2.2011)

• - První film, kterému Meg Ryan dělala producenta. (StarsFan)

• - Roli Luca Teyssiera (Kevin Kline) měl původně dostat Gérard Depardieu. (StarsFan)

• - Scenárista Adam Brooks má ve filmu cameo roli; hraje pasažéra letadla, který si během letu sundá boty. (StarsFan)