Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Kate a Charlie jsou zasnoubeni, ale pak Charlie odjíždí bez Kate do Paříže, a tam se zamiluje do jiné. Kate se nevzdává, a i přes svůj strach z létání letí do Francie, aby získala Charlieho zpět. V letadle sedí vedle Kate muž jménem Luc, který je velmi otravný a evidentně mu nevadí sem tam něco ukrást. Když letadlo přistane, dá Luc Kate do tašky rostlinu s diamantovým náhrdelníkem. Luc se bál proclení, ke kterému skutečně došlo. Kate tak bez něj odjíždí do hotelu, kde bydlí Charlie. Recepční odmítá pustit Kate do pokoje, takže Kate čeká v hale, kde se na ni nalepí muž jménem Bob. Když pak Kate vidí, jak se Charlie a Juliette vášnivě líbají, omdlí. Bob v tu chvíli Kate okrade o všechno. Luc šel za Kate do hotelu a probral ji z bezvědomí. Luc ví, kde Bob žije, takže tam s Kate jedou, ale Bob už stihl všechno prodat. Tedy kromě oné rostlinky. Kate došlo, že jí Luc nepomáhal, protože chtěl, ale protože to potřeboval on sám. Dvojice se tedy rozchází. Luc ale později zjistí, že má Kate u sebe v kabelce onen diamantový náhrdelník, o který mu tak jde. Kate míří na ambasádu USA, ale tam ji nechtějí, protože zažádala o kanadské občanství. Na kanadské ambasádě její žádost o občanství zamítnou, protože v přihlášce lhala. Kate tedy nepatří nikam. Beznadějná Kate se vrací do hotelu, ale tam jí recepční oznámí, že Charlie odjel do Cannes. Kate běží na vlak a Luc běží za ní, oba pak cestují spolu. Kate to ale přežene s konzumací sýra a musí z vlaku vystoupit. Dvojice vystoupí v městečku, odkud Luc pochází a kde by jednoho dne chtěl mít vlastní vinici. Luc už jednu měl, ale prohrál ji s bratrem v kartách. Kate si místo zamilovala. Dvojice pak míří do Cannes, kde chce Luc pomoct Kate, aby získala Charlieho zpět... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (198)

aniiicka 

všechny recenze uživatele

Nejvíce se mi líbila scéna, kdy Luc říká - počkejte tady, skočím pro svoje auto. A pak jde po ulici a zkouší, které půjde čajznout a pak během bláznivé jízdy po Paříži - Allez! Allez! :) :) ...... Jeden z mých nejmilejších filmů a dle mého názoru jedna z nejpovedejších romantických komedií. Kevin Kline je určitě nejkouzelnější filmový Francouz, kterého nehraje francouzský herec. Je vážně skvěle uvěřitelný a pro mne s lehce zanedbaným zevnějškem oplývá velkým chlapským šarmem. Určitě víc než Charlie se slabošskou bradou :) :) (Ne legrace - i Timothy je fajn) Meg Ryan s dívčím lookem a tvrdohlavou zamilovanou náturou baví a čím více v příběhu poznává Luca, tím více je taková správně ráznější a nad věcí. Americkým tvůrcům se podařilo skvěle zachytit atmošku Francie, která se mi v devadesátkách zdála prostě kouzelná...ty šatičky, kostýmky, hranaté citroeny :) Na Azurovém pobřeží jsem jedno léto strávila měsíc a taky jsem jeho části procestovala vlakem a je to prostě ono...hned bych se tam zase jela podívat. :) Co scéna to perla, skvělý humor a řada sympatických herců...včetně hodného policajta Jeana Rena :) Nakonec musím pochválit, krásnou místy dojemnou hudbu a výběr písniček jako Via con Me od Paola Conteho, La Mer, kterou kouzelně nazpíval právě Kevin, C'est Trop Beau, Les Yeux Ouverts a další :) https://www.youtube.com/watch?v=qwc8te8vIU0 ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Já nemám pokoj. Někdo mi zabral pokoj. Někdo v jehlových podpadcích a červených šatech." Tak copak to tu máme? Roztomilou holku Kate s aviofobií, stresem uloženým v žaludku a bez snoubence, kterej začal myslet penisem. A pak tu máme štramáka Luca se slabostí pro lhaní, cizí dopravní prostředky a manželku svýho bratra. Tak tyhle dva by mohl dohromady dát jen scénárista. A hle, on to udělal. Bylo to vlastně docela milý, nějaká ta jiskra tam taky přeskočila, ale mě nejvíc bavil recepční. Ono vzít si úplatek a s úslužným úsměvem nepodat požadovanou informaci, to umí jenom opravdovej borec - "Když naši hosté potřebují ochranu před svými vlastními snoubenkami, tak na rozdíl od některých jiných zemí, Francie není země puritánských pokrytců." ()

Reklama

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Milá osvěžující komedie o dvou lidech, jejichž osudy se spojí ze zištných důvodů, a kteří spolu prožijí přesně tolik času, kolik je třeba , aby zapomněli, co na začátku jeden od druhého vlastně potřebovali. Miluju tu část, kde Kevin - už rozklížený citem - dává Meg strategickou nalejvárnu a jak ona se svou roztomilou přirozeností bojuje s image přezíravého vampa. ()

worm14 

všechny recenze uživatele

Když to střízlivě zhodnotím tak mi vychází celkem standartní romantická komedie. Něco se povedlo a něco zas ne. Začátek v letadle plus Paříž, to všechno bylo celkem zajímavé, prostě to ušlo. Jakmile se to ale přelilo do do druhý půlky, film mě začal nudit. Dlouhé scény ve vlaku, hotelu...prostě příliš natahovaná druhá půlka. Navíc, jak už tady bylo zmíněno, tak kromě J. Rena a hlavní dvojky nestálo ostatní obsazení za nic. Hudba, která byla silnou stránkou jiných filmů s Meg Ryan (např Láska přes internet), tady je prostě nevýrazná, žádnou písničku nebo melodii si divák nezapamatuje. Asi prostě nemám rád ty francouzské písničky. Škoda, že Jean Reno a vedlejší "kriminální" zápletky nedostaly víc prostoru. Takhle prostě zůstává jenom průměr. Neurazí ani nenadchne. ()

monolog 

všechny recenze uživatele

Jedna z nejlepších romantických komedií posledních let a pro mě nejlepší film Meg Ryan vůbec. Mezi hlavními hrdiny to tak jiskří, že je až škoda, že to nebylo doopravdy a že se z nich nestali manželé. Scénář sice není kdovíjak nápaditý, ale dialogy jsou inteligentní a postavy propracované i dobře zahrané. Francouzský chansony mám rád a nejen je. Tim Hutton v pro mě dost nezvyklé roli nepříliš dobrého nepodarka a slabocha a Jean Reno jako další drsnej polda, kterej ale má pro jednoho poctivýho krysáka pochopení a slabost. Člověku se ta Francie díky tomuhle filmu zalíbí ještě víc, až mi připadala hezčí, než ve skutečnosti. Hned bych se tam pustil, koupit si nějakou tu viničku, nabrnknout si nějakou tu francouzskou holku, co špulí rty a po večerech usrkávat první mladý víno a zakusovat k němu kus toho středně proleželýho ovčího sýra, zatímco sousedi kolem hrají karty. Tohle je jeden z filmů, po kterých jsem totálně naměkko. ()

Galerie (44)

Zajímavosti (7)

  • Když Kate (Meg Ryan) letí poprvé, tak leknutím zatáhne roletu na okénku do zhruba 2/3. Avšak když zandavá prospekt zpět do sedadla před sebou, tak je okénko zataženo skoro celé. (johnnymay)
  • Italští distributoři měli problém s názvem filmu, protože "francouzský polibek" znamená v italštině "orální sex" (StarsFan)

Reklama

Reklama