Joey Boca (Kevin Kline) je natolik posedlý životem, že vůbec neví, co se sebou. Přátelé, jídlo, hrátky, sex... všeho si užívá plnými doušky. Je majitelem tacomské pizzerie, má oddanou ženu Rosalii (Tracey Ullmanová), dvě roztomilé děti a nezměrnou chuť do života, která jej nutí vyvádět naprosté šílenosti – například spát s tolika milenkami, že se v nich sám ztrácí. Rosalie si odmítá připustit, že je jí manžel nevěrný. Když už se ale nemůže nadále vyhýbat pravdě, sama je nucena udělat něco šíleného – pokusí se Joeyho s pomocí své jugoslávské matky (Joan Plowrightová), lehce nekonvenčního, duchovně založeného kamaráda a dvojicí naprosto neschopných zabijáků (William Hurt a Keanu Reeves) zavraždit. (HBO GO)

Gary

Dost příjemná záležitost. Některé hlášky stály za to a nejvíc jich asi prohazovala stará tchyně a (bláznivá) dvojice Hurt a Reeves. Ke Keanu Reevesovi musím dodat, že to byl asi nejsrandovnější a možná i jeden z nejlepších výkonů, které kdy podal. Dobré výkony však platí pro všechny zúčastněné a znovu si člověk řekně, jak je škoda tak nadějného herce, jako byl River Phoenix. ()

BoPo

Nenápadný film, ktorý by veľmi ľahko unikol Vašej pozornosti. To by však bola chyba. Skvelé postavy, najmä Kevin Kline a dvojica Reeves, Hurt. Veľmi rád si pozriem znova. Najradšej mám scénu pri večeri. ()

corpsy

Tento snímok rozhodne patrí medzi najvydarenejšie komédie začiatku 90. rokov. Vtipný scénar, skvelé herecké výkony ( za pozornosť stoja hlavne Keanu Reeves a William Hurt v epizódnych úlohách sfetovaných maníkov ). Poriadna porcia kvalitnej komédie. ()

Lokutus

Geniální černá komedie, která ve svém žánru naprosto postrádá konkurenci! Skvělé herecké obsazení s nebývalou pestrostí, které exceluje na všech frontách. ()

Rosana

Na poprvé jsem ten film vůbec nedokoukala, ze začátku má pomalý spád a přišel mi hloupý. Po chvíli se ale rozjede a sled vtipných událostí nenechal mojí bránici na pokoji! Kevin Kline či Keanu Reeves byli úžasní. Ještě, že jsem se na to podívala podruhé! ()

aluna

Ke konci to trošku ztrácí dech, ale střední část od chvíle, co dámy kuchtí špagety až po dopadení, je kouzelná. A dvojice Hurt + Reeves je bezkonkurenční... "Who's Joey?" "You know, the guy.....THE guy!" ()

BoredSeal

Nevím, jestli se v té době válely davy diváků smíchy po podlaze, ale po třiceti letech už je to strašlivě blbá (tím není myšleno zábavně dementní ala Blbý a blbější) komedie plná nudy pramenící ze skromného děje a nezáživných postav, minima slovního humoru a pochybným morálním vyústěním. Asi se víc nasměju u Texas Chainsaw Massacre. Snaha různých menšin a minorit, aby je hráli autenticky jejich zástupci, nás možná občas připraví o zábavnou hereckou metamorfózu, ale fake snědá matka s dcerou a obzvláště Ital vytmaveného Kevina Kline by si výměnu zasloužili. Jediný klad filmu (a důvod, proč jsem byl zvědavý) je výborná menší role úplně vyfetovaného Keanu Reevese. ()

Juto

Problematickejší je tón filmu, ktorý sa snaží byť súcitný aj praštený, aj keď udalosti sú vtipné, iba ak sú považované za frašku. 6/10 ()

zigíš

Po většinu stopáže sympaticky černohumorné a s chutí herecky podané, pak přijde k bodu zlomu (a nemyslím příchodem Keanu Reevese) a divák čeká i nějaké to vražděníčko/násilíčko a ono nic. Prostě to chtělo víc mrtvol (!) nebo aspoň jednu :) ()

zahadum

Netuším čo presne stálo za predlohu tomuto filmu...vraj je to podľa skutočnej udalostí ( ?!?!? ) Komédia s drsným humorom a pomerne dobrými hláškami ..... nezabíjame zadarmo..nie sme komunisti, sme Američania........čo som mal priviesť červený kríž.....najviac ma dostala feťácka úvaha kde vlastne leží srdce :)) Hurt a Reeves sú to jediné čo ma na tomto divnom filme dokázalo ako tak rozosmiať. ()

ink flo

Černá komedie Lawrence Kasdana o odplatě, kterou manželka (je do ní platonicky zamilovaný mladý River Phoenix, který jí vykládá runy :-) a tchýně nachystají na nevěrného manžela. Kevin Kline se svou karikaturou itala vlastnícího pizzerii, přehnaným přízvukem a opalovacím krémem na obličeji, aby byl snědší, balancuje na hraně humoru a trapnosti. V druhé polovině to s příchodem mimózní dvojky dlouhovlasej William Hurt a Keanu Reeves nabere na absurdnosti a vtipnosti. ()

Heroine

Vynikající komedie, vynikající nápad, vynikající herci. I když už je to dlouho co jsem film viděla naposledy, některé nesmrtelné hlášky z něj dáváme doteď. A jinak bych skoro řekla, že jsem mnohé z herců (jmenovitě Reeves, Hurt, Phoenix) nikdy neviděla v lepší roli než tady. ()