Tělo

V napínavém thrilleru detektiv pátrá po mrtvole, jejíž tělo zmizelo z márnice. Napínavý příběh drží diváka v nejistotě, neustále ho nutí přemýšlet nad okolnostmi, proč oběť zemřela a proč následně zmizelo i její tělo. Inspektora Jaimeho dohání vlastní minulost, z čehož ho vytrhne zmizení mrtvého těla z márnice. Během vyšetřování musí Jaime zjistit, jak může mrtvola beze stopy zmizet z uzavřeného boxu a proč je jediný svědek v kómatu zapříčiněném nepopsatelným děsem. Inspektor, který je obklopen vlastními nočními můrami, podezřívá ze zmizení těla mrtvé ženy jejího manžela, novopečeného vdovce Alexe. Ten však vinu popírá. Zmizelé tělo, podivuhodné jevy... Jaime a Alex jsou vzájemně propojeni v hororu, ze kterého mrazí. (oficiální text distributora)

NinonL

Tajemná, ponurá atmosféra márnic a temných lesů, byla O. K. Ale jinak byl děj překombinovaný a konečné rozuzlení málo uvěřitelné. Děj se dal vydržet, ale příliš mě nebavil, takže hodnotím průměrem. ()

kareen

Sice byl po celou dobu hlavní antihrdina nenápadný jak skinhead na cikánské svatbě, ale jinak to šlapalo jak hodinky, to se musí španělům uznat, že většinou umí práci s atmosférou a slušné napětí jim taky nedělá problémy. Jen ta pointa byla na můj vkus trochu překombinovaná, ale i tak to vydá na lepší trojku. ()

Freemind

Svěží nápad s "šokujícím" závěrem dokonale rozmixovaný v banálním televizním zpracování a hruškovsky okořeněný jižanským tlakem na pilu v emočních scénách. Smíchu a breku jako v bollywoodském muzikálu. Ale jako jednohubka na víkendový večer to ušlo. ()

Mkqp

Tělo se představuje jako šikovný atmosferický thriller, při němž si spousta lidí na konci řekne: "To jsem vážně nečekal" a právě takové filmy mám moc rád. Narozdíl od některých mi příběh nepřijde vůbec překombinovaný a nevidím žádný důvod proč by někomu měl. Jak jsem zmínil výše, tak Tělo stojí na úžasné atmosféře, při níž je člověk napnutý téměř po celou dobu příběhu. Herecké výkony bych přirovnal k řemeslné práci, ne na venek oslňující, za to poctivé. Jen více takových filmů. ■ S tou jeho manželkou to nebylo někdy snadné. Je to řádný troller xD. ()

kaylin

Snímek, který má velmi dobrou atmosféru a celou dobu si vás hezky vodí a drží vás napjaté v podstatě až do samotného konce, který je z těch, jež vás mohou nadchnout pro to, jak je pojatý, ale stejně tak se může jednat o finále, které vás úplně naplnit nemusí. Rozhodně je to ale film, který stojí za vaši pozornost. ()

slunicko2

Hororově laděný krimipříběh na jedno použití. Film disponuje několika překvapivými zvraty, více než tři hvězdičky však nedám - chvílemi jsem se poněkud nudil - a hlavně - opakované sledování bude nezajímavé, protože hlavní přitažlivost snímku spočívá v tom, že nevím, jak to bude dál. ()

Remedy

Špička thrillerového žánru se světovými parametry. Kouzlo dobrých španělských thrillerů jsem objevil už dávno, ale El cuerpo je svým podáním, přesvědčivými charaktery a tajuplnou atmosférou skutečný žánrový klenot. Nejvíc se mi líbila ta důslednost ve všech aspektech, protože to opravdu skvěle šlape scénáristicky, režijně i herecky. Jak moc je to ve výsledku „seriózní a uvěřitelné“, je mi srdečně jedno, protože je to prostě pekelně dobrej biják. ()

stration

Takovým filmům já rád trochu přidám, protože mě prostě děsně baví. Originální, zamotané a s pointou, která všem vytře zrak. Nesnažte se uhodnout, jak to všechno je, protože kdyby se vám to povedlo, máte po filmu. Nechejte se jenom mást a probíhejte všechny uličky a zákoutí márnice spolu s hlavními hrdiny. Odměnou vám bude thriller, který se vám zaryje pod kůži. ()

vanadium

Původně jsem dal 4* ale budu přísný, měním na tři - ale hodně silné tři, rozhodně stojí za zhlédnutí. Z Paulových režijních kousků jsem viděl nejdříve Contratiempo - to mě nadchlo a stále ve mně rezonuje. Logickou další volbou od stejného režiséra byl jeho celovečerní debut El cuerpo. Velmi podobný styl, perfektní hra s divákem i všemi postavami, hodně náročná dějová spletitost, která se k divákově neyvýslovnému údivu rozplete v absolutně nepředvídatelném a šokujícím závěrečném rozuzlení. Proč jsem ale tedy při hodnocení tak přísný? Stopáž by rozhodně mohla být kratší. Oproti Contratiempu bylo u některých scén a událostí poměrně těžko představitelné, že by se takto mohly reálně stát. Herci nebyli úplně sympatičtí a některé herecké výkony nepůsobily přirozeně. NÁSLEDUJÍ ZÁSADNÍ SPOILERY EL CUERPA I CONTRATIEMPA! Zároveň v Contratiempu bylo všechno, co rodiče mladíka provedli, morálně čisté a legální, prostě toho zmetka Adriána Doriu dokonale přechcali, zatímco v El cuerpo detektiv a jeho dcera překročili meze zákona i morální bezúhonosti a fakticky navedli Alexe k vraždě - a vraždu nakonec i sami provedli, když Alexe zavraždili. Kvůli tomu je pak i rozdíl ve velikosti trestu pro hlavní viníky - zatímco Alex měl krušných posledních 8 hodin života, Adrián Doria bude trpět za to co provedl až do konce života ve vězení; trest byl ve druhém případě podle mě horší. Každopádně, to je jen srovnání těchto dvou filmů stejného režiséra. Obecně je El cuerpo rozhodně nadprůměr. A Španělsko má výborného režiséra mysteriózních thrillerů. Těším se na další! ()

GrungeChild

Tělo, které se tak dlouho kroutí a mrská pod rukama, až nakonec nechá divákovo oko spočinout na závěrečných titulcích v oněmělém úžasu nad tím snad úplně nejdebilnějším a nejneuvěřitelnějším rozuzlením, kterým se dala tato celkem nadějně vyhlížející „záhadová“ kriminálka rozmotat. Veskrze všudypřítomná průměrnost by ani tak nevadila, přece jen španělský průměr je stále známkou kvality, ale krom nešťastně děravého závěru nemá El Cuerpo moc čím zaujmout. Na druhou stranu, rozhodně neublíží. 3* ()

mahler

Další španělský skvost - tentokrát ne hororový - pointu jsem neodhadl ani náhodou - a přitom to není ani za vlasy přitažené, ono to pak do sebe všechno krásně zapadá - při závěrečné scéně jsem si myslel že půjdu domů s infarktem. ()

TheDon

Tak tohle byla podívaná jako vrata. Jeslti vám připadá, že je to už od začátku silně průhledný a prvoplánový , tak konec vám zarazí popcorn do zadku a vyleze nosem ven. Od začátku napnutej jak struna, film nemá jedinou hluchou a nudnou pasáž a konec je takovej mindfuck, že během filmu stěží naleznete berličku nebo vodítko k tomu, vo co tam vlastně kurva jde. Pecka. 85% P.s: Mám rád španělskou produkci, ale asi si nikdy nezvyknu na to, že většina herců je mimořádně antipático, ba dokonce asqueroso. ()

easaque

3* rozhodně této španělské detektivce nechybí napětí a mysteriózní atmosféra a přesto nedokážu dát vyšší známku. Můj dojem kazí především nevěrohodné provedení, které působí často vyumělkovaně a jen vytváří dojem něčeho výjimečného. Kromě herců je tu i přehnaně překombinovaný příběh, který aspoň na konci dostane smysl. Takže sečteno a podtrženo jen 3 hvězdičky a pro mě to bylo spíš zklamání. [ PŘÍBĚH: 3 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

Caminzind

Já tedy obecně španělské kino moc nemusím, nemám s ním až tak dobré zkušenosti. Ale jakože se ve vší skromnosti považuji za docela prozíravého co se týče kdejakým zvratů, dějů či kdo je a kdo není vrah, kdo dříve či později zemře, z koho se vyklube sketa a naopak, která postava je tichou vodou v tom pozitivním smyslu slova... tak tady mi dalo finálové rozuzlení pěkně přes hubu, za což jsem pochopitelně jakožto divák velice rád. A mé detektivní Ego klesá k normálu. Ikdyž.... ()

Aljak

Nič nenapraví následky našich činov - skôr či neskôr niekto požiada o splatenie dlhu... Alebo inými slovami - pomsta chutí sladko! El cuerpo bolo poriadne zamotané - v podstate od začiatku až do úplného koncu. Aj keď počas filmu bolo viacerokrát naznačené čo sa vlastne stalo, tak napokon to bolo všetko úplne inak. Alex sa ocitol v pasci odkiaľ nebolo úniku, hoci jeho plán bol svojim spôsobom takmer bezchybný. No ani to nestačilo na to, aby nevzbudil podozrenie a chtiac-nechtiac sa všetko otočilo proti nemu. Scenár bol naozaj skvelý a to čo na začiatku ešte vyzeralo ako únos mŕtveho tela malo oveľa zamotanejšie pozadie. Takýto typ filmov mám veľmi rád, keďže počas celej doby je človek v napätí a napokon zistí, že všetky tie úvahy boli úplne mimo skutočnosti. Ale aj tak niečo tomu proste chýbalo, aby to bolo 5* - nesedelo mi tam viacero drobných nezrovnalostí (napr. ako by vypočúvaný potenciálny vrah mohol dostať takú voľnosť pohybu po rôznych priestoroch márnice). ()

peiton

Toto bolo tak napínavé,že som sa nedokázala prestať dívať.Poctivá krimi zo Španielskej kuchyne s naoko mysterioznymi prvkami Vás vtiahne do deja a nenechá Vás vydýchnuť až do konca.Samotná pointa bola čerešničkou na už aj tak chutnej torte a musela týmto samozrejme zdvihnúť moje hodnotenie na maximum.Španieli ma znova dokázali presvedčiť o ich kvalitách.K záveru budete svedkami dobre premysleného,prepracovaného a fungujúceho systému,na ktorom stojí celý snímok.Odporúčam! ()

Martin741

Po Balaguerovi dlasia hororova reziserska nadej zo Spanielska sa vola Oriol Paulo. Nielenze sa snubi detektivka s hororom, ale behom filmu aj poriadne zhustne atmosfera. Hned strasidelny je zaciatok, aj ked trochu hapruje scenar a slabsie herecke vykony su folklorom uz v nejednom horore, film sa da dobre uzit. Napinavy je film dostatocne a ma aj slusne tempo. Takze ak nie ste vystudovany filmovych teoretik a integralna absencia profundalne filozofickych paradigiem a interpretacia behavioralnych predispozicii singularnych charakterov Vam je uprdele, taxi uzijete poriadnu hororovu jazdu priamo zo Spanielska : 85 % ()