Tělo

V napínavém thrilleru detektiv pátrá po mrtvole, jejíž tělo zmizelo z márnice. Napínavý příběh drží diváka v nejistotě, neustále ho nutí přemýšlet nad okolnostmi, proč oběť zemřela a proč následně zmizelo i její tělo. Inspektora Jaimeho dohání vlastní minulost, z čehož ho vytrhne zmizení mrtvého těla z márnice. Během vyšetřování musí Jaime zjistit, jak může mrtvola beze stopy zmizet z uzavřeného boxu a proč je jediný svědek v kómatu zapříčiněném nepopsatelným děsem. Inspektor, který je obklopen vlastními nočními můrami, podezřívá ze zmizení těla mrtvé ženy jejího manžela, novopečeného vdovce Alexe. Ten však vinu popírá. Zmizelé tělo, podivuhodné jevy... Jaime a Alex jsou vzájemně propojeni v hororu, ze kterého mrazí. (oficiální text distributora)

Havaj8

A další vylovená španělská perla. Mysteriozní thriller ve spojení se španělskou tvorbou, to je skvost. Atmosféra po celou dobu, člověk je v napětí, s čím vyrukujou. Jedna záhada střídá druhou. A nakonec se to rozklíčuje takovým způsobem, že to jednak dává smysl, ale zároveň by mi z toho hráblo. Nikomu v tomhle případě nelze věřit, že mu to celý bylo jasný od začátku. Tohle bylo totiž tak důkladně promyšlený a načasovaný, že to prostě rozluštit nešlo a byli jsme závislí na tom, co nám v danou chvíli ukážou. Nechybí tomu moc k plný palbě, vzhledem k tomu, jak už je to starší film, klobouček. ()

ProNotor

Povedený film s velice dobrou zápletkou až do konce se nedalo odhadnout, kdo to celé zinscenoval. Vynikající scény na policejní stanici. Čim více se film zaplétal, tím více se mi to začínalo líbit. Nejlepší rozuzlení, které mi doslova vyrazilo dech. ()

bourec

Parádní vizuál,i scénárista se činil,protože tak nejistej konec,v mnoha filmech to nevidíme.Ale jinak to na víc než tři hvězdy neni,mě osobně to prostě na prdel neposadilo.60%. ()

Rocky88

Od začátku (ne úplně od začátku samozřejmě, spíš tak po 20 minutách) je jasné, že je tu víc postav, které se s ostatními pokoušejí vytřít řiť, přeci je ale film dostatečně atmosférický a napínavý, abyste mu to odpustili. Konec je přeci jen překvapivý, jelikož jednotlivé části skládačky jsou na diváka dávkovány postupně a v tu pravou chvíli, aby moc neprozradily příliš brzo. Paulův rukopis je očividný a nabádá k zhlédnutí jeho dalších bijáků. ()

dubinak

El Cuerpo je až nehezky komplikovaná, naprosto do detailu propracovaná a tím s potíží pochopitelná španělská splétačka, která mě neuvěřitelně do konce první poloviny nudila a nudila. Nechápu, jak jim to všechno mohlo na papíře fungovat. Za scénář klobouk dolů. Kecama se teda nešetří, občas jsem to musela přetáčet, abych to vše pobrala. Celé je to jedna velká rychlá akce, ve které se po celou dobu nešlape na brzdy. Belén odvedla opět skvělou práci a ostatní herci taktéž nebyli k zahození. Konečná pointa to zase celé obrátí vzhůru nohama a jak to mají Španělé ve zvyku, vysypou všechna esa z rukávu, takže ve finále zjistíte, že jste celý film věděli vlastně úplný prd. Promyšlené to bylo vážně precizně, ale čtyři tomu nedám už jen z toho důvodu, že mě to po většinu času nebavilo. ()

laik_60

ten scenárista snáď študoval kombinatoriku či čo , .... po dosť skľučujúcom začiatku keď sa zdalo že na čo siahol všetko pobabral (že som rozmýšľal aj predčasne siahať na "deleteklapku") ....to začalo mať aké také obrátky až to napokon vyústilo tam kde to už málokto čakal .. troška dlhé ale pozerateľné :) ()

C0r0ner

Součást mojí rozšířené TOP 10. Španělsko je kinematograficky z mého pohledu země zaslíbená, protože tam vzniká jeden lepší film než druhý. Žádný ale zatím neměl potenciál se dostat na samý vrchol. Až El Cuerpo. Společně s Nolanovým Following je to nejlepší plot twist, jaký jsem kdy viděl a i po mnoha dalších zhlédnutích jenom kroutím hlavou nad tím, jak je možné vymyslet tak geniální scénář. Napoprvé jsem nedýchal a kouřilo se mi z hlavy, jak jsem se snažil vymyslet smysluplné rozuzlení, což se mi nakonec samozřejmě nepovedlo. Asi nejlepší ze všeho bylo to, že jsem si minimálně čtyřikrát skálopevně myslel, že už vím, jak co je. Poslední záběr ale všechny mé dosavadní teorie rozsekal na kusy a během titulků jsem tu genialitu dlouho vydýchával. 100% ()

zette

V prubehu filmu jsem si rikal, ze je zde nekolik nelogicnosti ze strany policie. No, necekany zaver vse vysvetlil. Fantasticky kriminalni thriller, vyborny scenar. Spanele umi a Belen Rueda je kocka! ()

Juto

Film obsahuje napätie, thriller, drámu, záhadu a dejové zvraty vrátane decentných strašení s napätými sekvenciami najmä v záverečnej časti. Je to psychologický thriller v štýle Hitchcocka, ktorý prekvapivo veľmi dobrý a pútavo realizovaný. Originálna a zároveň zábavná myšlienka ma oslovila. Film má zlovestnú a tajuplnú atmosférú s množstvom svetiel a odtieňov, ktoré skvele zachytil kameraman Oscar Faura. Napínavá a strhujúca hudobná partitúra filmu veľmi hodí. 8/10 ()

forsythia

Tohle byl důkladně zamotaný španělský ptáček. Ale všechny ingredience stály za to a já si na něm skvěle pochutnala. Sice jsem místy měla pochybnosti, jestli přece jen nekousnu do zkaženého kousku, ale to bylo asi tou atmosférou márnice. Tam by člověk nečekal moc čerstvá sousta. ()

flyboyeda

Sympaticka krimi-psychologicka vysirka. Sice mi snimek prisel misty lehce usmevny a ne uplne uveritelny ci dokonce logicky, predevsim asi diky trochu moc okate podivne se chovajicimu detektivovi, ale asi se tvurcum podarilo, to co melo, vzbudit napeti a zvedavost divaka. Ocenuji predevsim skvele zahrany manzelsky par, predevsim pak Belén Rueda je zde okouzlujici. Uz kuli ni ma smysl se na film podivat. Mindfuck na zaver pobavil. ()

Radiq

José Coronado byl dobrej, ale ty vlasy na pěšinku (které určitě ani nebyly jeho) z něho dělaly na pohled blbce. Film je na tom podobně - jakožto thriller má chvíli dobrej náboj, než jsem si uvědomil, jak je to blbé. Člověka zajímá, co se to tam vlastně děje za záhadu a pak dospěje do bodu, kdy si řekne, že mě nemůže nic překvapit. A přesně to se stalo. Plán vyšel téměř do posledního puntíku, takže to celé vyznívá dost neuvěřitelně a to je problém. Nezaujalo mě to ničím, co by stálo za dobrou vzpomínku, ale zas na druhou stranu to není něco, čeho bych litoval. ()

Mr.Ripley

Belén Rueda stačí, aby se z celkové stopáže 107-mi minut objevila na pouhých 50% a stejně dominuje veškerému dění (myšleno tak i tak - modří vědí). Závěrečný twist je pouhou třešničkou na dokonalém, atmosféricky deštivém, technicky precizním, herecky brilantním dortu. Best MindFuck za hodně dlouhou dobu! ()

chelseaman22

Impozantní příběh o tom, kterak se tělo z márnice ztratí a manžel pozůstalé má jen oči pro pláč, a to hlavně v okamžiku, kdy ho jeho choť začne strašit. Poutavé drama o tom, kterak jeden ústav poslouží jako dům hrůzy pro někoho, kdo byl v minulosti vinen, a teď to dostává slíznout i s úroky. Španělé jedou. 89% ()

ecceHOMMO

Super premyslený príbeh kde v závere do seba nádherne veci zapadajú...len škoda, že to celé to na mňa pôsobilo staticky, bez zimomriavok a bez vtiahnutia do samotného deja. ()

kinghome

Strašně divnej film s totálním mindfuckem na konci. Španělé neumí jen horory, ale i krimi, které je řízlý trochou dobrého temného Thrilleru. Poslední dobou jsem byl zvyklí koukat na film a u toho dělat dalších milion věcí, protože i když jsem na film nekoukal 10 min, tak se nic nestalo ( Hobit ), ale tady to nešlo. Na minutku dáte oči z obrazovky a už víte hovno o tom co se tam děje. Takže jsem asi 3 krát přetáčel scény dozadu abych pochopil, co se tam zrovna stalo. Celý film si hraje s hlavní postavou a hraje si i s námi. Celý film hádáte kdo by to mohl být, kdo vzal tu mrtvolu( nebo vstala sama?) no prostě nevíte nic a do poslední chvíle jsem netušil :D Ale konec je skvěle vyřešenej a říkáte si, jaktože vás to nenapadlo. Hlídejte si každé maličkosti, protože ty v tomto filmu rozhodují. Jinak taky by mě asi dost nasralo a vyděsilo, kdyby někdo vzal z márnice mrtvolu, kterou jsem před tím zabil. Nemálo bych byl posranej, že se to provalí. 85% ()

LadyPupu

Červené barikované víno, které jsem si k projekci tohoto filmu nalila, mi lehce ztrpklo v ústech při pomyšlení, že a) jsem úspěšná b) jsem starší než můj manžel c) ten chodí poslední dobou pozdě domů... Nevím, zda ona trpkost nebyla zapříčiněna i toxinem TH-16, pokud ano, jedná se o jeden z mých posledních komentářů... Vezmu to tedy stručně. Pořád jsem si myslela, že držím krok s tvůrci a na samém konci jsem zjistila, že... Ano, miluju u filmů momenty překvapení. Bravo! ()